Rezerwy Pogoni lepsze od Jaroty (ZDJĘCIA+FILM)

Rezerwy Pogoni lepsze od Jaroty (ZDJĘCIA+FILM) - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin przegrał 1:2 z rezerwami Pogoni Szczecin w meczu 19. kolejki III ligi grupy II.

O tydzień później niż pierwotnie zakładano, pierwszy mecz w rundzie wiosennej III ligi rozegrali podopieczni Marcina Woźniaka. Rywalem był 8. zespół rozgrywek – Pogoń II Szczecin.

Spotkanie rozpoczęło się od szansy Dawida Kierzka. Po zagraniu piłki z prawej strony, były zawodnik Victorii Września nie zdołał zamknąć akcji. W odpowiedzi zaatakowała Pogoń. Gościom jednak nie wychodziły strzały z dystansu. Najczęściej leciały one nad bramką. W 30. minucie w polu karnym faulowany był Mateusz Dunaj. Sędzia odgwizdał jedenastkę dla gospodarzy. Rzut karny na bramkę zamienił Piotr Skokowski.

Więcej działo się w drugiej odsłonie. Tuż po wznowieniu, Jarota mógł podwyższyć prowadzenie. Uderzenie Jakuba Nowaka zza pola karnego obronił bramkarz Pogoni. W 52. minucie goście wyrównali. Strata w środku pola i zawodnicy ze Szczecina wyszli z kontrą 2 na 1. Krzysztof Matuszak nie zdołał powstrzymać rywali, a piłkę w siatce umieścił Dawid Zieliński. Dobrze prezentował się Sebastian Kmiecik, który w ostatnich 30 minutach obronił kilka groźnych uderzeń rywali. Swoje szanse miał także Jarota. W 76. minucie Dunaj był bliski zamknięcia dośrodkowania Jacka Pacyńskiego. Z kolei doświadczony zawodnik Jaroty swoją szansę zmarnował kilka sekund później, gdy z najbliższej odległości, ale i z ostrego kąta uderzył prosto w bramkarza. W końcówce goście wyszli na prowadzenie. Błąd w obronie Matuszaka wykorzystał ponownie Zieliński, ustalając wynik meczu na 1:2.

Za tydzień, 24 marca JKS zmierzy się u siebie z KKS 1925 Kalisz. Początek pojedynku o 15.30.

Jarota Jarocin: 30. Sebastian Kmiecik – 6. Jakub Czapliński, 8. Krzysztof Matuszak, 17. Piotr Garbarek ©, 13. Piotr Skokowski – 9. Mateusz Dunaj (86’ 18. Szymon Grodzki), 22. Jakub Nowak, 5. Dawid Kierzek, 14. Damian Sierant, 7. Dominik Chromiński (62’ 16. Jacek Pacyński) – 10. Mikołaj Marciniak (62’ 21. Miłosz Kowalski)

Więcej o inauguracji rundy wiosennej w najbliższym numerze „Gazety”