ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AAkademia Krasnali
R E K L A M AStimi Stihl B1 01_2020
R E K L A M A

Rewolucyjna zmiana opłat w JLA - radni zwołani do ratusza [AKTUALIZACJA]

5 miesięcy temu    11.09.2019
Anna Konieczna
komentarzy 28 ocen 0 / 0%
A A A

Tylko dziewięć punktów ma program nadzwyczajnego posiedzenia Rady Miejskiej Jarocina. Wśród nich jest aż siedem projektów uchwał. Jeden dotyczy istotnych zmian w cenach biletów jarocińskich „emek”.

 

 

Posiedzenie Rady Miejskiej Jarocina zwołał w trybie nadzwyczajnym przewodniczący Rajmund Banaszyński na wniosek podpisany przez wiceburmistrza Bartosza Walczaka.

 

 

[jarocińska kultura i oświata ma nowego dyrektora - szczegóły TUTAJ]

 

 

W programie znalazło się siedem projektów uchwał. Radni będą między innymi debatować nad regulaminem wynagradzania nauczycieli w szkołach publicznych na terenie gminy Jarocin oraz przyznawania im dodatku za wysługę lat, za warunki pracy, funkcyjnego i motywacyjnego.

 

 

Bardzo istotny dla mieszkańców jest projekt uchwały dotyczącej dość rewolucyjnych zmian w systemie opłat za usługi świadczone przez Jarocińskie Linię Autobusowe. Polegają one na wprowadzeniu nowych rodzajów biletów jarocińskich „emek” i nowego podziału na strefy obszaru objętego komunikacją JLA. O wszystkie te zmiany wniskowała gminna spółka komunikacyjna. Teraz czekają one na zatwierdzenie przez radnych.

 

 

[dodatkowe mieszkania chronione w Jarocinie i przeprowadzka ŚDS-u - zobacz szczegóły TUTAJ]

 

 

Posiedzenie rady miejskiej odbędzie się dzisiaj - 11 września, początek o godzinie 15.00 w sali sesyjnej jarocińskiego ratusza. Wstęp wolny.

 

 

[AKTUALIZACJA]

 

Radi zakończyli obrady. Po długiej dyskusji przyjęli zminy w systemie funkcjonowania i korzystania z miejskiego transportu autobusowego. Szczegóły już wkrótce na łamach "Gazety Jarocińskiej i na stronie jarocinska.pl.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (29)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ wyborca
5 miesięcy temu 29
Śmieci, komunikacja... następne będą podatki? Co i ile jeszcze podniosą???? Narobili "inwestycji" i teraz kasa się kończy a kredyty trzeba zacząć spłacać. Jeszcze jedna sprawa: kolejna biblioteka w mieście? Nie ważne czy przeniesiona, czy nowa... Ale czy jest aż take zapotrzebowanie????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ informacja dla jeleni z gminy jarocinskiej
5 miesięcy temu ocena: 100%  28
W poznaniu uczniowie szkół podstawowych jeżdżą autobusami i trawmajami ZA DARMO
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fg
5 miesięcy temu ocena: 100%  27
Napiszcie o złodziejach ze spółki Jarocin Sport i ich zmianach w opłatach za korzystanie z aquaparku. Teraz nawet niemowlak musi zapłacić za wejście. Żaden basen w okolicy nie praktykuje takiego czegoś ale no ktoś musi zaplacic za nowy basen odkryty...wstyd. żeby tam jeszcze była jakaś super strefa dla tych maluszków, ale kawałek wydzielony i żeby kase zdzierać za niemowlę..wstyd
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nie ma nic za darmo
5 miesięcy temu ocena: 100%  26
Rozwój Skazanego za ... kosztuje.
~ forum
5 miesięcy temu ocena: 60%  25
Od 1 października MZK Krotoszyn likwiduje linię "J". Z Jarocina do Krotoszyna emką już nie dojedziemy. Źródło: https://ikrotoszyn.pl/news,-jo...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ absolwent lo
5 miesięcy temu ocena: 86%  24
do -22 nie wiem skąd się wziołeś człowieku że piszesz chcieliście szkoły niepubliczne to macie czy nie dotarło do ciebie jakie były opory spoiłeczeństwa i nauczycieli w tym tenmacie ale burmistrz i kaxzimierczak zrobilisił a swoje dziwie sie bardzo że gazeta jarocinska wq ostatnim numerze jako absolwenta lo wymienia właśnie kazimierczaka osobę która zniszczyła część publicznej oświaty tak nienawidził nauczycieli i może gdyby ten pend nie został zatrzymany to do dzisiaj nie wiadomo co by by z lo trzeba mieć tupet żeby stanąć w jednym szeregu s tak zasłużonymii i wybitnymi absolwetami Liceum jako likwidator publicznej oświaty nie lekarz nie doktor nie................. ale likwidator wstyd Panie burmistrzu a gdzie obiecane w kampani wyborczej darmowe emki
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Franek
5 miesięcy temu ocena: 0%  23
A jakich mamy lekarzy ? Wpatrzonych w to co wam koncerny farmaceutyczne wmówia! Ale jest absolwentem LO Kaźmierczak czy nie ? Po Drugie szkoły prowadzone przed stowarzyszenia są lepsze i bardziej konkurencyjne i więcej do powiedzenia maja rodzice i dzieci a nie system ! Ale widać ze jesteś systemowy człowiek! A wiesz czemu lekarz ma najwcześniej żonę lekarkę ? Bo nie zejdzie przecież niżej w jakieś niziny społeczne xd !! Lekarze są najmniej inteligenta grupa społeczna , a najbardziej zależna od państwa ! Stan zdrowia Polaków jest porażający! Bo leczy się objawowo to co farmaceuci wam zareklamują ! A nie przyczynowo! Kogo by obchodziło czemu ktoś choruje ? Liczy się zysk! Większość ludzi których znałem i szli medycynę robili to dla kasy!
~ Resza
5 miesięcy temu ocena: 57%  22
Kaźmierczak to Wizjoner: D
~ Resza
5 miesięcy temu ocena: 33%  21
Przepraszam za błąd. Miało być słowo taniej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Resza
5 miesięcy temu ocena: 72%  20
Zamiast Biblioteki w Kamienicy pieniądze możnaby spożytkować na darmową komunikację. Biblioteka pod Ratuszem jednak straszy, więc takiej było przenieść ją na drugą stronę Rynku. No, ale tak, to już jest jak władze nie interesowały się Biblioteką. Pani dyrektorka dopchała się do stołka i wraz z Kaźmierczakiem realizują chore wizje. Biblioteka powinna mieć remont już dawno, ale to nie Pani Borkiewicz tam przebywa na co dzień, więc przez kilka lat nie było to istotne. Gdyby nie zaangażowanie pracownic, to budynek odstraszałby już na wejściu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Resza
5 miesięcy temu ocena: 75%  19
Poza tym lokalizacja chyba nie spowoduje, że nagle tłumy zaczną oblegać bibliotekę. Przeważnie siedzą tam tylko dzieciaki grające w gry i emeryci przeglądający gazety. Czytelnik wchodzi, wypożycza lub oddaje książkę i wychodzi
~ Resza
5 miesięcy temu ocena: 63%  18
Jak się nie remontowało od lat, to nic dziwnego. Miejscem władz i biblioteki jest Ratusz
~ re
5 miesięcy temu ocena: 40%  17
Biblioteka pod ratuszem jest taka przygnębiająca, ciasno ciemno jak w piwnicy. Ta w kamienicy jest ładna i przestronna i jest to jakiś pomysł na rynek. Bo na rynku już nie potrzeba kolejnego sklepu z trepami.
~ (*)
5 miesięcy temu ocena: 81%  16
Drodzy mieszkańcy po co ten lament. Przecież nikt z innego miasta za Was nie wybrał władz Jarocina. To Wy oddaliście głos przy urnie wyborczej, to Wy zadecydowaliście o tym jak zarządzane jest Wasze miasto. To Wy oddaliście pełną władzę Ziemi Jarocińskiej, która robi co jej się podoba tylko i wyłącznie dla własnych korzyści.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ola
5 miesięcy temu ocena: 84%  15
U nas jeździ Grzelak i bilety nie są tak drogie. Gdyby parę lat temu wyeliminowali Grzelaka z rynku, to dziś mieliby monopol na przewozy. Strach pomyśleć co by było, gdyby nie mieli konkurencji. Mieszkańcy muszą utrzymać nierentowną spólkę, zwolnić prezesa jak sobie nie radzi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Drogie volvo
5 miesięcy temu ocena: 77%  14
Płacić jak za smieciory
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarocinianka
5 miesięcy temu ocena: 88%  13
Jeśli bilety podróżują to może zlikwidować komunikację miejską.Od września trzeba naprawdę nagłośnić się jakim autobusem pojechać a jakim wrócić."Geniusz" opracował ten nowy rozkład jazdy.Nie wyobrażam sobie podwyżki cen biletów, czyżby kierowano się przyznaniem rodzinom 500+ nie każdy ma taki dodatek.Emeryci i renciści owszem mają jakieś ulgi ale i tak dojazd do lekarz itp.to już jest wydatek.Radni i gospodarze miasta oraz zarządzający spółką powinni szukać innych rozwiązań.Wydaje mi się że można pozostawić ceny biletów na tym samym poziomie wszystko zależy od dobrego gospodarza.A może należy zapytać w innych miastach jak to robią?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarocinianka
5 miesięcy temu ocena: 71%  12
Przepraszam za literówkę powinno być podrożeją oraz nagłowić się
~ alex
5 miesięcy temu ocena: 96%  11
W Śremie, Środzie Wielkopolskiej czy Gostyniu od lat funkcjonuje DARMOWA komunikacja miejska i podmiejska. Można? Można. Wystarczy nie kraść!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jla
5 miesięcy temu ocena: 86%  10
W.cenie biletu miesięcznego mam pełen bak paliwa. Przygodę z JLA można zakończyć
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jla upadnie
5 miesięcy temu ocena: 89%  9
To jest jakiś kosmos 5.30 bilet !!!! 120 zł miesięczny wzrost z kwoty 60 zł. Ludzie!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 22
5 miesięcy temu ocena: 88%  8
Zmiana opłat? Najpierw niech kursy wrócą te które polikwidowali. Do kogo są te autobusy? Skoro młodzież 3 km od szkoły czyli właściwie miejskie kursy a nie ma czym odjechać ze szkoły. Pieszo chodzą za szkoły średniej. Kursy powinny być ustawione tak aby młodzież ze szkoły miała czym przyjechać do domu kończąc lekcje . A nie czekać dwie godziny czy Pol torej za autobusem. Tak samo jest z pociągami. Autobusy powinny być dostosowane do przyjazdu pociągu z Poznania . Nie ma miejsc pracy w Jarocinie i ludzie jeżdżą do środy i poznania i wracając z pracy nie mają czym wrócić do domu . To do kogo są to autobusy ? Jeśli nawet ktoś ma pracę w Jarocinie to na czternastą jest autobus dwadzieścia minut przed 14 . Jak Ci ludzie maja zdążyć do pracy . Jest kilku przewoźników i można tak się dogadać żeby co godzinę jakiś autobus jechał. Czy to takie trudne ? A nie likwidować kursy jeszcze ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andy
5 miesięcy temu ocena: 80%  7
3 kilometry, to się robi bez problemu. . Więcej powinno już stanowić problem
~ ROBERT K
5 miesięcy temu ocena: 77%  6
Dlaczego radnych interesują tylko nauczyciele szkół publicznych,a Ci z nie publicznych to są od macochy? Moim zdaniem nie powinno się dyskryminować nauczycieli.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wiktor
5 miesięcy temu ocena: 67%  5
Ponoć szykują strajk w nie publicznych.Moim zdaniem mają race bo powinni protestować nauczyciele którzy mają gorzej ,a nie Ci z kartą nauczyciela i innymi przywilejami.
~ 22
5 miesięcy temu ocena: 87%  4
Właśnie dlatego pozbyli się publicznych szkół żeby ich nie finansować i mieć pieniądze dla siebie. Chcieli ludzie niepublicznych to mają. Teraz za darmo tam będą pracować. Przecież oto gminie chodziło żeby nie mieć za dużo zmartwień , żeby nie musieli nauczycielom płacić.
~ mmm
5 miesięcy temu ocena: 94%  3
Jak może być taniej jak do Goliny jedziemy ponad pół godziny
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Really
5 miesięcy temu ocena: 100%  2
Chyba przez Golinę
~ puk puk kto tam ? głupota !!!
5 miesięcy temu ocena: 63%  1
spoko, do witaszyc prawie godzine !!!!!!! i autobus zawsze spóźniony !!
R E K L A M A