ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AB1 Mądrakiewicz mpremium 12-18.11.2019
R E K L A M A

Rewolucja w rozgrywkach. Sprawdź z kim twój klub zagra w nowym sezonie!

› Sport i rekreacja› Piłka nożna 4 miesiące temu    2.07.2019
Paweł Witwicki
komentarzy 7 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Fanpage WZPN

Rewolucyjne zmiany czekają na piłkarzy w nowym sezonie 2019/2020 w niższych ligach. Zmienia się organizator rozgrywek. A drużyny, zwłaszcza grające w klasie okręgowej, czekają nowe wyzwania. Zagrają bowiem z zespołami, z którymi dotychczas spotykały się głównie w sparingach. 

 

Dotychczas organizatorem rozgrywek w niższych ligach piłkarskich były okregowe związki piłkarskie. Na naszym terenie zmagania w lidze okręgowej i niższych prowadził Kaliski Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Dlatego drużyny z powiatu jarocińskiego mierzyły się z zespołami z dawnego województwa kaliskiego. 

Tymczasem zgodnie z decyzją Polskiego Związku Piłki Nożnej od sezonu 2019/2020 organizatorem rozgrywek, począwszy od III ligi i niżej, mogą być jedynie wojewódzkie związki lub ich jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej. Zatem okręgowe związki piłkarskie, które w większości działają jako stowarzyszenia, zostały pozbawione możliwości organizowania rozgrywek. W związku z tym na naszym terenie wszystkie rozgrywki piłkarskie prowadzić będzie Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. 

Ma to swoje konsekwencje, zwłaszcza dla drużyn rywalizujących w klasie okręgowej, takich jak WKS Witaszyce, LZS Cielcza, Phytopharm Klęka, czy tegoroczny beniaminek Grom Golina. Dziś WZPN zaprezentował bowiem propozycję nowego podziału na grupy na tym poziomie rozgrywkowym. Dokonano go w oparciu o kryterium geograficzne. Drużyny z powiatu jarocińskiego nie będą już rywalizować z zespołami z powiatów kaliskiego, czy ostrowskiego, a nawet krotoszyńskiego. Według nowego podziału ich rywalami będą zespoły z powiatu gostyńskiego, średzkiego, wrzesińskiego, śremskiego, czy nawet gnieźnieńskiego. 

Poniżej proponowany podział, który będzie jeszcze dyskutowany lub zostanie zaakceptowany przez WZPN 11 lipca (drużyny z powiatu jarocińskiego występować będą w grupie 3). 

WZPN podał także terminy rozpoczęcia nowego sezonu. Najwcześniej, bo już 3 i 4 sierpnia na boiska wyjdą piłkarze III ligi. W dniach 10 i 11 sierpnia rozegrają pierwsze mecze drużyny IV ligi i Ligi Międzyokręgowej oraz zespoły, które rozpoczną rywalizację w Pucharze Polski. W dniu 15 sierpnia rozegrane zostaną pierwsze kolejki spotkań w klasie okręgowej, A klasie, B klasie i Wielkopolskiej Lidze Juniorów

Zapraszamy kibiców, piłkarzy, trenerów i działaczy do komentowania tych propozycji zmian. 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kijhhhff
4 miesiące temu ocena: 25%  7
W Jarocinie w 25-tys mieście tylko 1 profesjonalna drużyna...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lol
4 miesiące temu ocena: 40%  6
fakt piłkarska seniorska tylko jedna ...ale czy profesjonalna...hmmm powinni brać przykład ze sparty
~ WKS Witaszyce
4 miesiące temu ocena: 50%  5
dobry pomysł, nowe drużyny w rywalizacji, bliższe wyjazdy, może być ciekawie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Muł
4 miesiące temu ocena: 45%  4
A Żerków gdzie? :D wspaniałe zarządzanie etatowego członka nie działa? Z listonosza, przez prezesa do etatowca!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Johny
4 miesiące temu ocena: 43%  3
No nareszcie coś o innych klubach bo myślałem że tylko Jarota ,Akademia Reksia i GKS Jaraczewo są w naszym powiecie. Brawo panie Pawle więcej odwagi!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
4 miesiące temu ocena: 0%  2
Dobry pomysł
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Miś
4 miesiące temu ocena: 60%  1
Nawet ciekawie to wygląda. Geograficznie - bardziej spójnie. Tylko co tam robi to Kłecko - to prawie 100km od Jarocina. Kawał drogi. Ale reszta ogólnie raczej lepiej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A