R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - BS kredyty do odwołania
R E K L A M A

Ratownicy z SOR-u czekają na ministerialne dodatki. Prezes podjął decyzję

› Daj znać 11 miesięcy temu    6.02.2018
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 10 ocen 0 / 0%
A A A
 Listopadowa pikieta ratowników medycznych przed Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu    Listopadowa pikieta ratowników medycznych przed Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu  fot.  Materiały jarocinskich związkowców

Jarocin. Starostwo Powiatowe. Szpital. Ratownicy medyczni


Niebawem minie siedem miesięcy, jak ratownicy medyczni po ogólnopolskiej akcji protestacyjnej wywalczyli sobie podwyżki. 18 lipca ubiegłego roku ministerstwo zdrowia zaproponowało im 400 zł od lipca i 400 zł brutto od stycznia tego roku [ZOBACZ TUTAJ]

R E K L A M A

 

Pieniądze dostali tylko ci, który pracują w Zespołach Ratownictwa Medycznego. Nie otrzymali ich ratownicy zatrudnieni w SOR-ach, izbach przyjęć i transporcie sanitarnym. W grudniu resort zdrowia wysłał pismo do prezesów i dyrektorów szpitali, w którym stwierdził, że to szpitale są zobowiązane do wypłacenia pozostałym ratownikom wynegocjowanego dodatku ministerialnego. Taki dokument trafił również do jarocińskiego szpitala. Póki co ratownicy z naszego SOR-u nie otrzymali pieniędzy.

Prezes Leszek Mazurek w przesłanym piśmie do redakcji „Gazety” napisał, że „zarząd szpitala pracuje nad przyznaniem podwyżek dla ratowników medycznych”. Szef spółki szpitalnej mówił dokładnie to samo miesiąc, kiedy pytaliśmy go o tę sprawę.Jestem przeciwny różnicowaniu ratowników i uważam, że zarząd szpitala powinien jak najszybciej uregulować tę sprawę. Będę starał się wyjaśnić, dlaczego taka sytuacja ma miejsce. Tym bardziej, że ościenne szpitale wywiązują się ze zobowiązań wobec ratowników. Dla mnie takie postępowanie zarządu szpitala jest niezrozumiałe i niepoważne - mówi Karol Matuszak, przewodniczący Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych Rady Powiatu w Jarocinie.

 

[ AKTULALIZACJA 09: 53]
 Sprawa dodatków ministerialnych ruszyła z miejsca.

- Półtorej minuty temu zapadła decyzja, że ratownicy z SOR-u otrzymają dodatki do najbliższej wypłaty. Na razie będą wypłacone tylko za styczeń - poinformował portal Leszek Mazurek, prezes szpitala.              
 

 Walczą o podwyżki dla wszystkich. Pikieta ratowników medycznych w Poznaniu [ZOBACZ TUTAJ]   

Czytaj również: Podwyżka dla prezesa szpitala? „Byłoby pięknie”. „To jest oburzające”.       

R E K L A M A
R E K L A M A

Powiązane

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Beniu
11 miesięcy temu 11
Pan Matuszak z PSL atakuje starostę z PSL? O co tu chodzi?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prawda
11 miesięcy temu ocena: 100%  10
Wszystko jest jasne. Drodzy koledzy, wasze pieniądze zbiera Staś na kampanię wyborczą. Trzymajcie się chłopaki. Nie dajcie się. Jesteśmy z wami.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marek
11 miesięcy temu ocena: 100%  9
Brak rozsądku i odpowiedzialności od samej góry. Trzeba było wcześniej wyjaśniać i dopominać się o pieniądze dla wszystkich ratowników. A nie głowa w piasek i jakoś to będzie. I tak, że ratownicy zgodzili się na te marne podwyżki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zmartwiony
11 miesięcy temu ocena: 100%  8
SZANOWNI RATOWNICY MEDYCZNI wstrzymajcie się przecież musi starczyć do ETATOWEGO i na premię do wybranych
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kończ Waść wstydu oszczędź
11 miesięcy temu ocena: 100%  7
Tylko za styczeń???? Ten gość się ośmiesza. Lekarzom dał kilkaset tysięcy podwyżki, a dla kilku ratowników nie chce dać paru tysięcy na miesiąc.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Dociekliwy
11 miesięcy temu ocena: 50%  6
Dzięki za odpowiedź i wyjaśnienie.Pozdrawiam.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dociekliwy
11 miesięcy temu ocena: 80%  5
Szanowna Redakcjo.Dlaczego ulica przy której mieści się redakcja Gazety Jarocińskiej jest nazwana imieniem Kasprzaka,czy to Marcin ten komunista i czy będzie zmiana nazwy.Pozdrawiam.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ best
11 miesięcy temu ocena: 80%  4
KASPRZAK RMS 404
~ Bartek Nawrocki
11 miesięcy temu ocena: 71%  3
Południowa Oficyna Wydawnicza, wydawca między innymi Gazety Jarocińskiej i portalu jarocinska.pl - ma swoją siedzibę przy ul. Kasprzaka od roku 2012. Nazwy ulicom w Jarocinie i gminie nadaje Rada Miejska w Jarocinie. Marcin Kasprzak, o którego pan docieka, działacz ruchu robotniczego i drukarz - zmarł w roku 1905. Tymczasem ustawa dekomunizacyjna, na podstawie której w ostatnim czasie zmieniano nazwy między innymi ulic, dotyczy "osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących represyjny, autorytarny i niesuwerenny system władzy w Polsce w latach 1944–1989". Myślę, że drukarz jako patron ulicy na której znajduje się Gazeta, to dobry pomysł. Chociaż ze względów sentymentalnych lepiej żeby był to np. Jan Majerowicz. Co do Kasprzaka - mnie zawsze będzie się kojarzył z... magnetofonem kasetowym. :)
~ T K M a później wy :)
11 miesięcy temu ocena: 54%  2
Nie po to zdobyli szpital i wydębili od powiatu olbrzymie środki żeby je rozdawać ratownikom . Są tacy którym się bardziej naleźy bo potrzeby mają większe .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Noemi
11 miesięcy temu ocena: 89%  1
No to komu się bardziej należy cwaniaku? Uswiadom sobie, że ratownik medyczny służy ludziom takim jak Ty, ale jest to również zawód za który chciałby otrzymać godne wynagrodzenie. Wiem jak ta praca jest trudna. Ciekawe czy Ty za najniższą krajową pensje chciałbyś pracować ponad swoje siły, często na dwóch etatach by utrzymać swoje rodziny. Nie jesteś w stanie sobie wyobrazić ogromu tej pracy może to Ty chciałbyś ratować ludzi po zawałach, wypadkach, pobiciach, udarach, topielców, wariatów itp itd. To ciężka praca, a wynagrodzenie marne. Ja nie mówię, że innym się nie nalezy, ale skoro się należy to niech rusza tylko pójdą strajkować zamiast się użalać nad sobą w internecie!
R E K L A M A
R E K L A M A