ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AA1 Matysiak 11-26.12.19
R E K L A M A

Ratownicy podjęli akcję na basenie w Żerkowie [WIDEO, GALERIA]

› Aktualności 5 miesięcy temu    12.07.2019
Redakcja
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Karina Muszalska

Żerków. Ratownicy zauważyli tonącą osobę. Od razu pośpieszyli na ratunek mężczyźnie. 

 

Na brzeg wezwano do wsparcia strażaków. Potrzebna będzie reanimacja poszkodowanego. 

R E K L A M AGadziński śródtekstowy 06-13.12.2019

Tak wyglądają ćwiczenia na obiektach Mieckiewiczowskiego Centrum Turystycznego w Żerkowie, gdzie trwa pokaz udzielania pierwszej pomocy. 

 

Więcej wkrótce. 

 

 

[AKTUALIZACJA]

 

Choć nie dopisała pogoda, a na basenie w Żerkowie było niewielu amatorów wodnych kąpieli, to odbył się tam, zaplanowany wczesniej niecodzienny pokaz. Otóż dla wszystkich zaineresowanych oraz dla dzieci kolonijnych i pracowników ZAZ-u „Promyk” przygotowano prezentację udzielania pierwszej pomocy osobom topiącym się i z uszkodzonym kręgosłupem. Inicjatorem akcji była Państwowa Straż Pożarna z Jarocina wspólnie Komendą Powiatowej Policji oraz ratownikami pracującymi na basenie.

 

 

NOWY NR GAZETY JAROCINSKIEJ A W NIM:

 

 

- Chcemy uświadomić dzieciom, młodzieży i osobom korzystającym z kąpieli, jak należy się prawidłowo zachowywać w czasie wypoczynku nad wodą - poinformował Tomasz Krawczyk, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej. - Prowadzimy pogadanki na różnego rodzaju pokazach, ale w takim wykonaniu robimy to pierwszy raz – dodaje.

 

 

Pokaz rozpoczął od pogadanki na temat zasad prawidłowego zachowania sie nad wodą, którą poprowadziła mł. asp. Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie Karina Mizgalska - Cepa. Następnie strażacy wspólnie z ratownikami żerkowskiego basenu zaprezentowali dwie scenki. Pierwsza z nich demonstrowała udzielanie pomocy osobie topiacej się i resuscytacji krążeniowo-oddechowej, a druga  pomoc przy urazie kęgosłupa doznanego po skoku do wody. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (3)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ ..
  5 miesięcy temu 3
  Grupy medycznej nie było?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Marion
  5 miesięcy temu ocena: 100%  2
  Tylko szkoda ,że nigdzie nie było informacji o tego typu pokazach, bo na pewno więcej osób było by zainteresowanych
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Żerkowianin
  5 miesięcy temu 1
  Na pewno!? Mieszkańcy Zerkowa tylko potrafią narzekać, nawet jeżeli są ogłoszenia o różnych imprezach np. zespoły folklorystyczne z zagranicy, ogłoszenia na tablicy na rynku wiszą a amfiteatr pusty, aż wstyd patrzeć,ale jak coś dają w opiece to się dowiedzą bez ogłoszenia.
  R E K L A M A