ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AWOLNE MIEJSCE G1
R E K L A M AA1 - Fundacja_procent
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Ratownicy jechali alarmowo ratować jego życie. Na miejscu okazało się, że nie potrzebuje pomocy

› Aktualności› Na sygnale miesiąc temu    26.02.2020
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A
Wczorajsza akcja służb w Witaszycach   Wczorajsza akcja służb w Witaszycach  fot. Fanpage OSP Witaszyce

Za bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych został ukarany mieszkaniec Witaszyc.

 


To nie pierwszy raz, kiedy ratownicy zostali wprowadzeni w błąd. Często się zdarza, że ludzie używają numerów alarmowych nieodpowiednio. Są to pomyłki, zabawy dzieci i przypadkowe uruchomienie telefonu. Nie brakuje i takich, którzy celowo wprowadzają w błąd służby ratunkowe.

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA SRT

 

Czytaj również: Syn domaga się więzienia dla byłej opiekunki matki   

 


W pamięci ratowników zapisał się zapewne mieszkaniec Sławoszewa, który wzywał bezzasadnie służby ratunkowe. Ze zgromadzonej przez policję dokumentacji wynikało, że 50-latek ze Sławoszewa na przestrzeni 1,5 roku zadzwonił po pogotowie ratunkowe, policję i straż pożarną 38 razy. Ostatecznie uznano, że w 16 przypadkach było to bezpodstawne. W ubiegłym roku został skazany przez sąd. [ZOBACZ TUTAJ].

 

 Do sądu trafiła również sprawa 37-letniej mieszkanki gminy Jarocin. W ciągu czterech dni osiem razy zadzwoniła po karetkę. 2 września przesadziła. Zespół Ratownictwa Medycznego wezwała aż trzy razy w krótkim odstępie czasu. Lekarz pogotowia postanowił o uciążliwej pacjentce poinformować policję, która najpierw nałożyła dwa mandaty, a potem sprawę skierowała do sądu [ZOBACZ TUTAJ].

 Wczoraj miała miejsce podobna sytuacja. Mieszkaniec Witaszyc postawił na nogi ratowników.

 

Zadzwonił na numer alarmowy 112  i powiedział, że widzi osobę stojącą w oknie. Podejrzewał, że chce popełnić samobójstwo.

 

- 25 lutego o godzinie 19.28 otrzymaliśmy zgłoszenie próby samobójczej w budynku mieszkalnym przy ul. Kolejowej. Z informacji wynikało, że osoba stoi w oknie na drugim piętrze. Nasze zastępy po dojeździe na miejsce nie potwierdziły tego, co było w zgłoszeniu - mówi st. asp. Mariusz Banaszak, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.W akcji uczestniczyły trzy zastępy straży pożarnej: 2 JRG Jarocin, OSP Witaszyce oraz policja.


Policjanci wraz ze strażakami odnaleźli w jednym z mieszkań osobę, która miała próbować skoczyć z okna. Okazało się, że była jednocześnie osobą zgłaszającą. Służby zgłoszenie zakwalifikowały jako alarm fałszywy złośliwy.

 

Policja ukarała mężczyznę mandatem karnym.  

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Zainteresowana
miesiąc temu ocena: 100%  9
Nie sokisci go ratowali tylko pracownik kolei. Ale nikt o tym nie wie bo pracownicy kolei to dla ludzi tylko Ci którzy zamykają im rogatki i musza czekać. Życie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Abc
miesiąc temu ocena: 75%  8
To byl Robert S..., znany juz wczesniej cjociaz by za to ze chcial wejsc pod pociag, wtedy go sokisci uratowali latem, i to chyba z dwa razy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zainteresowana
miesiąc temu ocena: 67%  7
Nie sokiści go ratowali tylko pracownik kolei. Ale nikt o tym nie wie bo pracownicy kolei to dla ludzi tylko Ci którzy zamykają im rogatki pod nosem i muszą czekać
~ Abc
miesiąc temu ocena: 100%  6
Ale skutecznie musieli go zjeb.....ac ze juz niechodzzi po stacji...
~ Ja
miesiąc temu ocena: 100%  5
Ludzie nie róbcie sobie zabawy z nr.112 bo w tym czasie może być człowiek który pilnie potrzebuje pomocy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkanka kolejowej
miesiąc temu ocena: 100%  4
Kto to byl
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kochaś
miesiąc temu ocena: 100%  3
Kochaś
~ MłodyJarociniak
miesiąc temu ocena: 100%  2
Znając życie pewnie jakiemuś pijaczkowi sie nudziło i dla "hecy" se zadzwonił... przywalić mu mandatem pożadnym powinni to by sie nauczył do czego numer alarmowy służy...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NN
miesiąc temu ocena: 100%  1
Ta osoba juz nie pierwszy raz bezpodstawnie wzywa sluzby. Jaki samobojca dzwoni pod 112 i mowi ze chce sie zabic . . . ?
R E K L A M A