R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - BS Jarocin
R E K L A M A

Ratownicy do starosty: „Pan kłamiesz” [WIDEO]

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    2.08.2017
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 60 ocen 18 / 100%
A A A
 fot. Elżbieta Rzepczyk

Około 100 osób uczestniczyło w proteście poparcia dla jarocińskich ratowników medycznych.

 

R E K L A M A

Na pikietę przyjechali pracownicy innych stacji pogotowia ratunkowego. Byli „medycy” z Pleszewa, Krotoszyna, Poznania, Legnicy, Wrocławia i Szczecina. Ratownicy pikietowali przed biurowcem szpitala, gdzie znajduje się siedziba zarządu spółki.

 

Prezes Leszek Mazurek nie wyszedł do protestujących. Potem manifestowali na Rynku i przed budynkiem starostwa powiatowego.

 

- Tydzień temu spotkaliśmy się z delegacją ratowników. Zaproponowaliśmy wam te podwyżki, o których wszyscy wiemy, tzn. 400 zł od zaraz i 400 zł od stycznia - mówi Teodor Grobleny, starosta jarociński. - Pan kłamiesz - krzyczeli ratownicy.

 

 

 

R E K L A M A
+ 18 głosów: 18 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (60)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
  ~ tandem
  ponad rok temu ocena: 100%  60
  rzecznik miro$ławnego na wejsciu dostał 3700 kaban asystent 3500
  ~ Cześć
  ponad rok temu ocena: 100%  59
  Może mu konar zapłonie ;)
  ~ orzeł biały
  ponad rok temu ocena: 100%  58
  Panie prezesie -PRIMUM NON NOCERE
  ~ A MI TO LOTO
  ponad rok temu ocena: 100%  57
  biorę 10000 a reszta a mi to loto
  ~ Pobici ratownicy
  ponad rok temu ocena: 100%  56
  http://www.rmf24.pl/fakty/pols...
  R E K L A M A
  ~ Precz z płatnymi nierobami
  ponad rok temu ocena: 88%  55
  Przygotować obszerną taczke i wywieź niepotrzebnych nominatów z nadania pertujnego poza szpital a wtedy kasa dla ratowników sie znajdzie .
  ~ Jla
  ponad rok temu ocena: 20%  54
  W JLA KIEROWCY PODSTAWY MAJĄ JESZCZE MNIEJ!!!
  ~ krzysztof
  ponad rok temu ocena: 75%  53
  zarabiają tu i tu śmieszne pieniądze szczególnie ratownicy
  ~ Kkk
  ponad rok temu ocena: 100%  52
  Porownujesz pracę ratowników z pracą kierowcow autobusów?
  ~ proste pytanie
  ponad rok temu ocena: 38%  51
  800 zł podwyżki to mało ? Ratownicy udają że PIS im tej kasy nie dał
  ~ Lol
  ponad rok temu ocena: 71%  50
  Jakie 800???? To są pieniądze dodatkowe brutto brutto czyli z 2×400 robi się 2×237 zł które w każdej chwili rząd może zabrać! A oni walczą o 300zl do pensji podstawowej!!! I proszę się zapoznać z prawdziwymi informacjami a nie oczerniać i kłamać!!!!
  ~ Karol
  ponad rok temu ocena: 87%  49
  Martuzalski z drzazgą uciekli, a tacy są mądrzy. Tchórze ! Kużdżał z Teodorem powiedzieli co wiedzieli, czyli NIC. Ośmieszyli się tylko
  ~ Precz z członkami !!!
  ponad rok temu ocena: 88%  48
  Wywalić płatnych kolesi ze stanowisk bo i tak nic nie robią a wtedy kasa dla ratoli sie znajdzie . To jedyna wskazówka !
  ~ Do ratowników
  ponad rok temu ocena: 38%  47
  Przyglądam się całej sytuacji i nurtuje mnie jedno pytanie Ile chcielibyście w końcu zarabiać.
  ~ aaa
  ponad rok temu ocena: 100%  46
  Jak dla mnie, osoby pracującej jako pracownik 'umysłowy' w burze, minimum 2500 na rękę. To jest żałosne, że otrzymują mniej, niż pracownik magazynowy. Jak można ratować życie i otrzymywać takie grosze w XXI wieku? Jak można za tyle wyżyć? Gdybym tyle zarabiał, to po powrocie siadałbym do dodatkowej pracy, bo nie wyobrażam sobie zarabiać mniej, niż 2 tys. i mieć na utrzymaniu 1 dziecko.
  ~ Do rat...
  ponad rok temu ocena: 28%  45
  Pytam ile chcecie zarabiać. Nie pytałem ile zarabiają samorządowcy. Czy to jest za trudne pytanie żeby je zrozumieć?
  ~ Za ile pracować?
  ponad rok temu ocena: 90%  44
  Tyle co Stachu Martuzalski który nic nie robi. My ratujemy życie. 10.000 zł za nic nie robienie to ile dla nas?
  ~ gdzie był Martuzalski odpowiedzialny za szpital
  ponad rok temu ocena: 88%  43
  Podwyżkę dla ratowników powiat przeznaczył na dodatkowy etat dla Martuzalskiego który rzekomo zajmuje się szpitale. Jak pracownicy szpitala przyszli do niego pod urząd to uciekł jak szczur z tonącego okrętu.
  ~ Bob budowniczy prawie budowlaniec, prawie lekarz
  ponad rok temu ocena: 100%  42
  Na bilboardzie kończy obwodnicę
  ~ Wiktor
  ponad rok temu ocena: 97%  41
  Jak by miał Martuzalski i Mazurek mieli honor to natychmiast powinni zrezygnować a ich pensje podzielić na ratowników.
  ~ Cały staś
  ponad rok temu ocena: 97%  40
  Może palił świeczki za rogiem? Na sesjach taki wygadany, pepla, pepla i wypeplać się nie może. A tu miał okazję to schował się w salce obok gabinetu prezesa.
  ~ Starosta przeproś za to wprowadzanie opinii publicznej w błąd.
  ponad rok temu ocena: 96%  39
  Starosta, łżesz z tym proponowaniem. Proponować to można coś na co się druga strona zgodzi lub nie zgodzi. Czyli jeden ma coś do zaoferowania, a drugi tę propozycję przyjmuje lub nie. Jeśli w tym przypadku szpital musi wykonać rozporządzenie ministra zdrowia i dać od lipca 230 zł podwyżki na rękę i kolejną od stycznia, na co będzie mógł wystawić fakturę NFZtowi czyli nie dopłaci nawet złotówki, wszystko będzie miał pokryte, to gdzie tu Starosta widzisz Waszą propozycje? Jakim trzeba być człowiekiem, żeby wyjść do 30 protestujących i wprost im tak kłamać. Ich wiedział, że nie jest w stanie okłamać, ale chodziło o przekaz do opinii publicznej.
  ~ Marek
  ponad rok temu ocena: 26%  38
  Nie jest ważne kto wywalczył 2 razy po 400 zł podwyżki. Faktem jest natomiast, że zrealizuje to powiat poprzez szpital.Pewnie nie jest to dużo bo całą konkretną robotę wykonują ratownicy. Trzeba dalej rozmawiać a nie obrzucać się inwektywami. Tylko zgoda buduje.
  ~ Teo Pinokio
  ponad rok temu ocena: 85%  37
  Teraz cały powiat przekonał się jak ta dojna zmiana kłamie. Ile są warte ich słowa. Tak jak kłamią o szpitalu od początku przejęcia władzy. Widzicie na własne oczy jak wychodzi starosta Grobelny do protestujących ratowników i kłamie im patrząc prosto w oczy że dali im podwyżkę od lipca 400 zł i kolejne 400 od stycznia. Jak każdy średnio zorientowany wie, że tę podwyżkę dało ministerstwo zdrowia pod naporem ogólnopolskiego protestu ratowników. I że te pieniądze są już zabezpieczone i szpital je dostanie dodatkowo oprócz pieniędzy z kontraktu. Ten sam mechanizm co w przypadku podwyżek dla pielęgniarek.
  ~ malina
  ponad rok temu ocena: 87%  36
  a gdzie pisowski członek rady nadzorczej ? po kasiure aby tam sie pojawia ?
  ~ Maria
  ponad rok temu ocena: 45%  35
  Problem płac ratowników istnieje od dawna. Paczkowski nie dał, Jantas nie dał tylko obiecywał, bo to mistrz ściemniania. Obecny prezes nie ma z czego dać, bo szpital ledwo przędzie na wypłaty. Chętnie dowiem się, jaki procent budżetu szpitala pochłaniają uposażenia lekarzy. Z tego co mówią ratownicy funkcyjne medyków to Bardzo duże kwoty.
  ~ Skalpel
  ponad rok temu ocena: 46%  34
  Voodoo w szpitalu wszyscy wiedzą, że Były prezes tylko obiecywał, tak dla świętego spokoju. Mówiąc krótko, nikt nie da ci tyle, ile Jantas może ci obiecać.
  ~ Voodoo
  ponad rok temu ocena: 72%  33
  Nie ściemniał tylko tłumaczył jak nie miał. I z szacunkiem traktował każdego pracownika. Bez buty i arogancji, czego nie można powiedzieć o wiadomo kim.
  ~ Zadajmy sobie to pytanie
  ponad rok temu ocena: 100%  32
  A po co kosztowny dla szpitala etat płatnego członka ?
  ~ Ledwo przędzie, ale dla swoich starcza.
  ponad rok temu ocena: 96%  31
  A na audyt za 18.000 opluwający i pomawiający poprzednika to kasa się znalazła, zrobiony przez sklep komputerowy pewnie znajomego króliczka? 600.000 które trzeba było wydać za błąd lekarza który nie miał specjalizacji a został dopuszczony do samodzielnego dyżuru chociaż nie miał prawa samodzielnie dyzurować za czasów starosty Martuzalskiego w 2010 to kasa się znalazła? A na Martuzalskiego za 120.000 rocznie kasa jest za jego nadzór chociaż od nadzoru płaci się radzie nadzorczej? A na Panią od pijaru kosmiczna kasa jest? A na podwyżkę dla internisty startującego z listy Martuzalskiego kasa się znalazła. Na lekarzy na wieczorynce kasa się znalazła?
  ~ Xxx
  ponad rok temu ocena: 97%  30
  Byłam u krwi to prezes wchodząc nawet dzień dobry nie umie powiedzieć wszystko na temat.
  ~ To się w pale nie mieści
  ponad rok temu ocena: 92%  29
  Za co ten starosta Grobelny bierze 12.000? Jak on nawet nie wie, że wywalczone pieniądze przez ratowników w ramach protestu ogólnopolskiego zostaną przekazane z budżetu państwa od wojewody poprzez NFZ do szpitala. A Mazurek jak nie wiesz, to ci dopowiem. Od lipca się należą i tak jak z pielęgniarkami szpital płaci ratownikom czyli w Jarocinie 400 brutto brutto x 30 ratowników = 12.000 kosztów dla szpitalai wystawia fakturę NFZ w wysokości 12.000 i otrzymuje w przeciągu paru dni zwrot całej wydanej kasy. I gdzie tu Mazurek i Grobelny finansowanie tych podwyżek przez szpital? Chyba, że masz na myśli te parę dni oczekiwania na kasę z NFZ.
  ~ To się w pale nie mieści
  ponad rok temu ocena: 92%  28
  Za co ten starosta Grobelny bierze 12.000? Jak on nawet nie wie, że wywalczone pieniądze przez ratowników w ramach protestu ogólnopolskiego zostaną przekazane z budżetu państwa od wojewody poprzez NFZ do szpitala. A Mazurek jak nie wiesz, to ci dopowiem. Od lipca się należą i tak jak z pielęgniarkami szpital płaci ratownikom czyli w Jarocinie 400 brutto brutto x 30 ratowników = 12.000 kosztów dla szpitalai wystawia fakturę NFZ w wysokości 12.000 i otrzymuje w przeciągu paru dni zwrot całej wydanej kasy. I gdzie tu Mazurek i Grobelny finansowanie tych podwyżek przez szpital? Chyba, że masz na myśli te parę dni oczekiwania na kasę z NFZ. Ale to samo dotyczy pielęgniarek.
  ~ Szafarzu
  ponad rok temu ocena: 79%  27
  Jasiu dumny jesteś z siebie ? Zadowolony ? Wszystko pięknie Tobie PiSowcowi idzie z PO i PSL ?
  ~ Jan Taca
  ponad rok temu ocena: 83%  26
  Szczerbań koalicjant PO i PSL i SLD. Z Martuzalskim którego w 2010 wezwał, od korupcji politycznej, jak mu Martuzalski oferował wicestarostę w zamian za zaglosowanie na niego jako starostę. Śmiech na sali. Zero honoru.
  ~ Kordon ochronny trza roztoczyć wokół Zalesia?
  ponad rok temu ocena: 79%  25
  Szczerban zawsze miałeś takie parcie na szkło, a tu ciebie zabrakło? Jakiś pomór panuje?
  ~ Dajcie tam menadżera, a nie polityka stażystę z pensją ponad 13.000
  ponad rok temu ocena: 88%  24
  70-letni stażysta co uczy się roboty w szpitalu. Dobre, Panie Tomku.
  ~ janek z Rady
  ponad rok temu ocena: 100%  23
  Menadżer to Heniu Malina z Pisu- o też bierze za nic grube pieniądze
  ~ Jeden kłamał, a drugi pojęcia o niczym nie ma. Tak obstawiam.
  ponad rok temu ocena: 84%  22
  Jak można tak kłamać, albo być tak niezorientowanym? Cała Polska słyszała że ratownicy wywalczyli 400 złotych brutto brutto podwyżki czyli 230 zł na rękę od lipca i stycznia . A starosta Grobelny z PSL twierdzi w materiale video, że oni dali te podwyżki po rozmowach z ratownikami. Jak można być tak zakłamanym? I jeszcze to do kamer powtarza i prosto w twarz mówi to ratownikom. On naprawdę w to wierzył. Tragedia. Mazurek też w to chyba uwierzył. Czy to nie jest już skleroza starcza? Bo aż się wierzyć nie chce, że można tak kłamać. Wychodzi zaufanie Grobelnego do Mazurka.
  ~ Ewa z S
  ponad rok temu 21
  I szczerba jakoś z nimi się kuma- gdzie honor i poglądy-chyba w portfelu.
  ~ jacekpl
  ponad rok temu ocena: 100%  20
  Demokracja nie nakarmiła jeszcze nikogo na świecie , tyko praca ludzkich rąk to robi , bogactwem Narodu jest to co potrafi i jakie bogactwa posiada na swoim terenie gdzie zamieszkuje i jak wykorzysta by osiągnąć dobrobyt . https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?...
  ~ Teodor spadaj !
  ponad rok temu ocena: 90%  19
  Pozwalniać narobionych sztucznie członków - obniżyć wynagrodzenia tych co to dla własnych korzyści przejeli lukrowane posadki w starostwie i kasa dla ratowników sie znajdzie !
  ~ Do roboty koalicjo
  ponad rok temu ocena: 91%  18
  Politykiem trzeba umiec być... chciałes byc starosta to walcz czlowieku.
  ~ Teo czemu nie trzymałeś się planu nakreslonego przez rzecznika, miałeś postraszyć ich zakazem obchodzenia imienin w szpitalu
  ponad rok temu ocena: 100%  17
  On sobie może co najwyżej potrzymać rękę w.... na pulsie.
  ~ qwerty
  ponad rok temu ocena: 41%  16
  Tak się właśnie kończą rządy w Powiecie - Kelnera z ZJ, który tylko potrafi organizować koncerty disco-polo, a nie zajmować się problemami ludzi i powiatu, m.in. szpitalem.
  ~ Gadaj a żywo obwiesiu
  ponad rok temu ocena: 75%  15
  Co ty za bzdury wmawiasz ludziom ? Jesteś najemnikiem człowieka od zniczy przed sądem ?
  ~ Hittttt
  ponad rok temu ocena: 87%  14
  Z tego co kojarzę kelnerowi pomagał rządzić miro$lawny;)
  ~ Rozpierducha pokaż na co cię stać
  ponad rok temu ocena: 91%  13
  Przejęli władzę bo uważali że lepiej potrafią rządzić, więc teraz nie jęcz że poprzednik nie dał. Tym bardziej że Martuzalski w tamtym roku uzalal się na sesji nad glodowymi pensjami pielęgniarek
  ~ Qwerty
  ponad rok temu ocena: 44%  12
  Przecież nowa władza nie znajdzie pieniędzy w pół roku skoro poprzednia nie znalazła w dwa. Kelner interesowal sie tylko disco-polo i łącznikiem. Nie wiem czy w ogóle masz się w co puknąć. A nawet jak spróbujesz to odpowie ci tylko echo :-)))
  ~ do Puknij sie w głowę.
  ponad rok temu ocena: 41%  11
  Rządził 2 lata i nic nie zrobił. Taki miał nadzór osobisty nad szpitalem że rozprzedawali jego majątek.
  ~ Puknij się w głowę
  ponad rok temu ocena: 62%  10
  Przecież kelner nie rządzi ty... maso
  ~ @@@
  ponad rok temu ocena: 83%  9
  Tomek kocham Cię
  ~ Dla Tomka
  ponad rok temu ocena: 82%  8
  Ja też ♡♡♡♡♡♡
  ~ Az wstyd jak patrzy się na tego emeryta
  ponad rok temu ocena: 82%  7
  Fuujjjjjjjj co to za gość żenujący przemawiał do tłumu...mydli oczy.... Panowie Ratownicy jestem z wami
  ~ Kończ Waść wstydu oszczędź
  ponad rok temu ocena: 89%  6
  Obciachowy. Albo zakaz obchodzenia imienin w starostwie, albo "trzymam rękę na pulsie" jak 200 osób traciło pracę w pagedzie albo teraz daliśmy dwa razy po 400 zł podwyżki jak te pieniądze ratownicy wywalczyli w ogólnopolskim proteście i trafią do szpitala z NFZ, tak jak podwyżki dla pielęgniarek.
  R E K L A M A
  R E K L A M A