ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 Adecco

Ranking szkół 2019. Kto może świętować, a kto musi jeszcze coś poprawić

› Aktualności 5 miesięcy temu    12.01.2019
Anna Konieczna
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. B. Nawrocki (archiwum)

Są wyniki rankingu szkół, który przeprowadziły „Perspektywy”. Jak wypadły jarocińskie szkoły średnie. Kto może świętować i cieszyć się z sukcesu, kto jeszcze coś poprawić, żeby za rok być w czołówce?

 

To był już 21. finał rankingu liceów i techników „Perspektywy”. Odbył się w Warszawie. Najlepszym placówkom z całej Polski gratulowała kapituła rankingu, rektorzy i prorektorzy uczelni, prezydenci miast oraz reprezentanci władz oświatowych.

 

Wśród laureatów znaleźli się przedstawiciele kilkudziesięciu liceów i techników z całej Polski. Były to szkoły z długą „rankingową” historią, jak te, które w rankingu debiutowały.

 

[zobacz gdzie i kiedy balują nasi tegoroczni maturzyści - szczegóły TUTAJ]

 

Jak na ich tle wypadły jarocińskie szkoły w swoich kategoriach? Technikum z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 zajęło 16. miejsce w Wielkopolsce wśród techników i 214 w Polsce uzyskując tytuł „Srebrnej szkoły”. Dodatkowo jarocińska „jedynka” znalazła się na 80 miejscu wśród techników w Polsce pod względem zdawalności egzaminów maturalnych.

 

Liceum Ogólnokształcące w Jarocinie w rankingu „Perspektywy” osiągnęło 30. pozycję w Wielkopolsce i 373 w kraju wśród tego typu szkół i również otrzymało tytuł „Srebrnej szkoły”.

 

Z kolei Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie odebrał laur „Brązowej szkoły” dla technikum z i tym samym znalazł się wśród najlepszych techników w Wielkopolsce, zajmując 35 miejsce, a w rankingu krajowym 387.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ana
5 miesięcy temu ocena: 0%  1
A o Tarcach nic nie słychać? Od lat słyszymy, że to bardzo dobra szkoła.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji