ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1

Rak kości zabrał mu nogę. Pomóżmy Jakubowi

› Aktualności› Wydarzenia 4 miesiące temu    17.02.2019
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Jakub Ochnio potrzebuje pieniędzy na protezę nogiJakub Ochnio potrzebuje pieniędzy na protezę nogi fot. Elżbieta Rzepczyk

Jakub Ochnio z Żółkowa ma 16 lat

 

Kiedy Jakuba zaczęło boleć kolano, ale nikt nie podejrzewał najgorszego. Gdy ból nie ustępował, mama udała się z nim do lekarza. Lekarka zapisała żele i leki przeciwbólowe [ZOBACZ TUTAJ].

- Nadal go bolało. Zaczął nawet utykać na nogę. Poszliśmy jeszcze raz. Otrzymał skierowanie na prześwietlenie kolana oraz do lekarza ortopedy - mówi Zofia Burchacka, mama 16-latka.

 

Chłopak udał się ze zdjęciami rentgenowskim do ortopedy.

 

- Wtedy okazało się, że Jakub ma 7-milimetrowego guza. Lekarz zalecił wykonanie rezonansu - opowiada załamana pani Zofia.


 Po tym badaniu Jakub i jego mama usłyszeli druzgocącą diagnozę.

- Okazało się, że syn ma złośliwy nowotwór. Kuba nogi nie mógł wyprostować, skręcał się z bólu, na kolanie był obrzęk - opowiada załamana kobieta. 

 

Chłopak trafił do Instytutu „Centrum Zdrowia Dziecka”  w Warszawie. Tam otrzymał pierwszą serię chemii. Nie dość, że nie przyniosła oczekiwanych efektów, to po kolejnym badaniu okazało się, że guz zamiast się zmniejszyć urósł do 32 milimetrów.

Jedynym ratunkiem dla 16-latka była amputacja nogi. Nastolatek przeszedł skomplikowaną operację. Teraz powoli zaczyna odzyskiwać siły, a przed nim jeszcze długa droga, żeby wrócić do normalnego życia. Chodzi o kulach.

 Musi się też zmagać z bólami fantomowymi.

 

- Mam wrażenie, jakby mi ktoś wbijał szpilki i raził prądem. Marzę o  tym, aby dojść do siebie, zebrać  pieniądze na protezę i wrócić na rower – mówi Jakub Ochnio.

 

Jednocześnie prosi ludzi dobrej woli, aby jak tylko mogą, wpłacali pieniądze potrzebne na leczenie, rehabilitację i protezę. Jeszcze dokładnie nie wiadomo, ile będzie kosztowała, ale jak mówi mama 16-latka, ze wstępnego rozeznania wynika, że 100 tys. zł.

 


Wpłat można dokonywać na konto: Fundacja Spełnionych Marzeń ING Bank Śląski 29 1050 1025 1000 0022 7611 6304 (w tytule należy wpisać „Jakub Ochnio”).


Przy okazji rocznych rozliczeń z Urzędem Skarbowym można przekazać Kubie 1% swojego podatku. W odpowiednie rubryki należy wpisać KRS 0000 128832 z dopiskiem „Jakub Ochnio”.

 

24 lutego odbędzie się koncert charytatywny dla Jakuba

 

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ nika
4 miesiące temu 3
Jakub ja i moja sistra juz w rozliczeniu podattkowym przekazałysmy ci 1 %
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
4 miesiące temu ocena: 100%  2
Czy Ogród Marzeń może wprowadzić pomoc w postaci charytatywnego SMS ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaaa
4 miesiące temu ocena: 100%  1
Zdrowia Chłopaku... i dobrych, szczodrych ludzi wokół.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji