ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AMedyk A1_02_2020
R E K L A M A

Radni wezwani do Ratusza. Tajemniczy punkt w programie obrad [AKTUALIZACJA]

4 miesiące temu    10.10.2019
Anna Konieczna
komentarzy 27 ocen 2 / 50%
A A A
Jarocińscy radni obradują w ratuszuJarocińscy radni obradują w ratuszu fot. A. Konieczna

Po czterech miesiącach przerwy przewodniczący Rady Miejskiej Jarocina zwołał radnych do Ratusza na posiedzenie w trybie zwyczajnym. W programie są trzydzieści trzy punkty. Jeden wzbudza szczególne zaciekawienie.

 

R E K L A M A

 

Radni przegłosują między innymi projekty chwał w sprawie przyjęcia strategii rozwoju czterech wsi: Witaszyc, Cielczy, Mieszkowa oraz Potarzycy. Dokumenty są potrzebne, aby skutecznie ubiegać się o środki z programu Wielkopolska Odnowy Wsi.

 

 

[śledztwo wiceburmistrza skończyło się sądem i poważnymi konsekwencjami - więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

 

Zdecydują też czy gmina będzie mogła sprzedać cztery nieruchomości - dwie w Łuszczanowie oraz po jednej w Radlinie i Witaszycach.

 

 

Jeden z punktów obrad jest dość tajemniczy. Dotyczy informacji na temat działalności Jarocińskiego Ruchu Samorządowego, która - jak napisano - „narusza dobra osobiste gminy Jarocin”.

 

 

[rozkopane trwaniki i ciężki sprzęt w centrum miasta - co się dzieje czytaj TUTAJ]

 

 

W elektronicznym zestawie materiałów sesyjnych do tego punktu nie ma dołączonej żadnej informacji.

 

 

Nawet szef JRS - radny opozycji Jerzy Walczak, twierdzi, że też nic na ten temat nie wie.

 

 

[jarocińscy radni integrowali się w ośrodku wypoczynkowym - szczegóły i zdjęcia TUTAJ]

 

 

- Kompletnie nie wiem, o co chodzi. Nawet trudno się domyślać - stwierdza. - Nasza działalność nie narusza niczyich dóbr osobistych - dodaje.

 

 

[jedna z ważniejszych ulic w Jarocinie jest zamykana - szczegóły TUTAJ]

 

 

Posiedzenie odbędzie się w czwartek - 10 października, początek o godzinie 9.00 w Sali sesyjnej jarocińskiego Ratusza. Wstęp wolny.

 

 

[AKTUALIZACJA - 09.15]

 

Radni rozpoczęli obrady. Przewodniczący Rajmund Banaszyński składa sprawozdanie z działalności radnych w okresie od ostatniej sesji. W kolejnym punkcie przewidziana jest interpelacja.

 

[AKTUALIZACJA - 09.55]

 

Radni słuchają informacji na temat działalności Jarocinskiego Ruchu Samorządowego, która narusza dobro osobiste gminy Jarocin. Opiera się ona przede wszystkim na - oszczerczych zdaniem burmistrza publikacjach na stronie internetowej JRS, a głównie w artykule "Nieprzerwane pasmo sukcesów naszego kochanego słońca narodu". Artykuł był przedmiotem sprawy sadowej, która zakończyła się uznaniem przez sąd, że publikacja narusza dobra osobiste gminy Jarocin. Wyrok zapadł w ubiegłym roku.

 

Po wysłuchaniu informacji burmistrza radny Jerzy Walczak, przewodniczący JRS- u poprosił o 10 minut przerwy.

 

[AKTUALIZACJA - 10.10]

 

Wznowiono obrady. Trwa dyskusja na temat przedstawionej przez burmistrza informacji. Radny Jerzy Walczak swoje wystąpienie rozpoczął od stwierdzenia, że prawdziwa władza krytyki się nie boi. Mówi też o wolności słowa.

 

 

[AKTUALIZACJA - 15.20]

 

Po wyczerpaniu porządku obrad radni zakończyli dzisiejsze posiedzenie.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (27)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ 2Jarek
4 miesiące temu ocena: 89%  27
Po raz pierwszy dziękuję burmistrzowi naszemu "słońcu narodu". Wprowadzając na obrady sesji punkt o JRS przyczynił się do zwiększenia ruchu na naszej stronie: jrs.org.pl
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Oj Redakcjo...
4 miesiące temu ocena: 90%  26
Rzetelna aktualizacja. Brawo. Na pewno nikt nie zauważył "czarnej dziury" między 10:10 a 15:20. No ale o tym się dowiemy z najnowszego numeru jarocińskiej papierowej. No bo kupić będzie trzeba. Żałosne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ otwarta koperta
4 miesiące temu ocena: 100%  25
skąd ta wena do zajmowania się historią ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PiS przegra przez Surdukowskiego
4 miesiące temu ocena: 54%  24
Surdukowski stanął w obronie PLATFORMY? To niewdzięcznik, na bezrobociu się pałętał , wszyscy go pozbywali się z pracy, bo klepki mu brakuje jak widać i słychać co mówi, partia PiS nasza matka mu życie dała i stołek dyrektora KRUS w Jarocinie, a on plafusów broni? Skąd wy go k . . . . rzeście wzięli, ten wstyd pisowski?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Walczak przeproś mieszkańców że ich okłamywałeś
4 miesiące temu ocena: 29%  23
Działali na szkodę gminy okłamując mieszkańców , tak uznał sąd, ale tego jarocinka nie napisała o co chodzi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zbigniew Surdukowski
4 miesiące temu ocena: 77%  22
Szanowna redakcjo, a co się działo między godz. 10.10 a 15.20? Czytelnicy są pewnie ciekawi co się tam działo w tym czasie. A działo się.....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ panie Surdukowski
4 miesiące temu ocena: 50%  21
gdyby pan został nie daj Boże burmistrzem to w Jarocinie nic by się nie działo. Proponuję, niech pan jeszcze trochę posłucha jako radny, myślę, ze jako radny nowicjusz to trochę za wcześnie aby zabierał pan głos. Miał pan w ubiegłym roku wiele miesięcy kampanii, to był czas aby się wykazać, pan niestety tego nie zrobił
~ Pawlicki przeproś
4 miesiące temu ocena: 67%  20
Zabrakło bardzo ważnego punktu w porządku sesji. http://www.jarocinska.pl/artyk...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tylko PIS
4 miesiące temu ocena: 33%  19
Tylko PIS jełopie !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ROZWÓJ
4 miesiące temu ocena: 78%  18
Czy naruszeniem dóbr osobistych gminy można nazwać wydanie 40 mln zł na 3km łącznika????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pytanie ale do bogusi
4 miesiące temu ocena: 88%  17
a czy ten łącznik gminie jest potrzebny - a jak nie gminie to komu po co ? łoto sum pytania , których jarucińskie łumysły nie ogarnum:-)
~ Vixer
4 miesiące temu ocena: 76%  16
Tak nie pisz bo pójdziesz pod sąd ... Adam buduje bezsensu i drogę ale zawsze kto ma zarobić to zarobi i to jest priorytet
~ ser
4 miesiące temu ocena: 79%  15
A ja myślałem , że nagrody będą dzielić za sukcesy a tu taki pasztet
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lila
4 miesiące temu ocena: 67%  14
a radny Walczak to nie jest czasem radnym z komitetu wyborczego Katarzyny Szymkowiak obecnie wicestarościny? ma teraz władzę to niech pomoże koledze Walczakowi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lila
4 miesiące temu ocena: 57%  13
w tym całym Jarocinie to chyba nikt nie wie co robi, gdyby wiedzieli co robią podali by się do dymisji i zrezygnowali z wielu stołków i radnych,na pewno nie wiedzą co robią,mam wątpliwości czy p.Walczak jest wyjątkiem. A co do odpowiedzi skierowanej do Lily, to nieźle się uśmialiśmy, co wy macie w głowach? naprawdę ogródkowe bardzo prowincjonalne myślenie. Pokazałem w pracy w Poznaniu, te komentarze jak myślą ludzie w Jarocinie, mieli niezły ubaw,ale mi było wstyd za jarociniaków za ten prymitywizm
~ (*)
4 miesiące temu ocena: 75%  12
Lila, a w czym ma pomóc Pani Szymkowiak Panu Walczakowi. Pan Walczak wie co robi i widać, że nie potrzebuje pomocy. Uważam, że Pan Walczak nie krytykuje Pana Burmistrza jako osoby, ale zarządzanie w mieście, które jest "własnością" WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW, a nie WYBRANYCH i z tym Pan Burmistrz musi się zgodzić. W tej chwili Jarocin jest podzielony przez naszą władzę. Na piedestale jest Ziemia Jarocińska i jej zagorzali fani i ta reszta, to przeciwnicy traktowani jak odpady komunalne. Panu Walczakowi i radnym opozycji gratuluję odwagi i życzę siły w trudnej pracy.
~ czas jarocina
4 miesiące temu ocena: 83%  11
Panie tzw burmistrzu pawlicki Jarocin to nie pan niech pan przestanie sobie wmawiać że Jarocin to pan i pan to Jarocin...jest pan urzędnikiem na garnuszku podatnika i ma pan mu służyć a nie zachowywać się jak władca i namiestnik bo takie zachowanie nie prowadzi do niczego dobrego o czym mam nadzieje niebawem się pan przekona...a materiał do krytyki i opisywania dziwnych działań dostarcza pan sam swoim zachowaniem i "krzywymi akcjami"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ powiatowa moralność Kalego
4 miesiące temu ocena: 95%  10
facet pobił zonę, ta zgłosiła sprawę do prokuratury. Mąż damski bokser został skazany. Na korytarzu zapytał żony: jesteś zadowolona z tego co zrobiłaś? ale facet nie wiedział jeszcze, że to na razie była sprawa za pobicie bo żona już wniosła sprawę o gorsze rzeczy.Mąż na pewną tą sprawę tez przegra, dowody są nie do zbicia. Co Państwo o tym sądzą?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ (*)
4 miesiące temu ocena: 85%  9
Jestem mieszkańcem gminy, płacę podatki i wszystkie inne opłaty na rzecz spółek gminnych. Przez to uważam,że też należę do gminy i Stowarzyszenie Jarociński Ruch Samorządowy nie zrobił mi żadnej krzywdy. Panie Burmistrzu Jarocin nie jest dobrem osobistym tylko Pana i wybranych osób i należy traktować wszystkich jednakowo, nawet tych którzy są Panu przeciwni. Bo prawda jest taka jak stare powiedzenie:"to co nosisz w sobie widzisz u innych."
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ @@
4 miesiące temu ocena: 77%  8
Brawo - bardzo dobrze napisane !!
~ obywatel
4 miesiące temu ocena: 86%  7
Chwila... Dobra OSOBISTE gminy? Czyli jakie i czyje? Bo ja nic nie wiem... a też jestem częścią gminy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pati
4 miesiące temu ocena: 83%  6
Skazany za...ma sam ze sobą problem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ alex
4 miesiące temu ocena: 89%  5
Oj tak, to rozdęte ego ledwo się mieści w tym gabineciku z balkonem.
~ Michu
4 miesiące temu ocena: 33%  4
Juri zamkną ci tą śmieszną organizację i co ty będziesz biedaku robił?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ poważnie to
4 miesiące temu ocena: 93%  3
zawsze można otworzyć 10 stowarzyszeń antykorupcyjnych :-) dla lepszego samopoczucia władz
R E K L A M A