R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 Adecco
R E K L A M A

Radni uchwalili podatek rolny. Rolnicy zapłacą więcej

› Aktualności› Samorząd 5 miesięcy temu    3.12.2018
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Kotlin. Władze samorządowe. Podatki i opłaty lokalne.

 

 Rada Gminy Kotlin uchwaliła przyszłoroczne podatki, w tym rolny54,36 zł za kwintal żyta wynosi maksymalna stawka, ogłoszona przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, która jest podstawą do obliczenia podatku rolnego na przyszły rok.

R E K L A M A

Wójt Mirosław Paterczyk zaproponował jej obniżenie do 49 zł, czyli o 1 zł więcej w porównaniu z obecnym rokiem. Taka propozycja została przedstawiona radzie gminy.

Radny Marian Niewiada wnioskował, aby przyszłoroczny podatek wyniósł tyle samo co w tym roku. Ostatecznie za propozycją Niewiady opowiedziało się 6 radnych, przeciw było 7, a 2 wstrzymało się od głosu.

To oznacza, że rolnicy z gminy Kotlin zapłacą w 2019 roku 122,50 zł z hektara przeliczeniowego, czyli o 2,50 zł więcej niż w tym roku.

135,90 zł - tyle płaciliby rolnicy, gdyby samorząd naliczał podatek według maksymalnej stawki opublikowanej przez prezesa GUS. Taka stawka będzie obowiązywała w przyszłym roku w gminie Jaraczewo.

 

Czytaj również: Znamy wyniki wyborów w Kotlinie. Wójt bez większości. Komitet Wyborczy Mirosława Paterczyka „Nowa gmina” wprowadził do rady tylko pięć osób. [ZOBACZ TUTAJ]


 

 

 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
R E K L A M A
R E K L A M A