ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 Adecco

[QUIZ] Powstanie Wielkopolskie nie ma dla Ciebie tajemnic? Sprawdź swoją wiedzę

› Aktualności› Wydarzenia 5 miesięcy temu    27.12.2018
Lidia Sokowicz
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A

Interesujesz się historią, a w szczególności dziejami naszego regionu? Czytałeś już wiele na temat 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego i wydarzeniach jarocińskiej rewolucji? Masz okazję sprawdzić swoją wiedzę.

 

 

Powstanie Wielkopolskie było zwycięskim zrywem polskich mieszkańców, którzy domagali się powrotu ziem zaboru pruskiego do Rzeczypospolitej, umacniającej swoją niepodległość. Ważne wydarzenia miały miejsce również w Jarocinie. Jakie były najważniejsze daty? Kojarzysz nazwiska osób, które przyczyniły się do sukcesu powstania?

 

Teraz masz okazję wykazać się wiedzą i sprawdzić jej zasób w naszym Quizie. Wystarczy odpowiedzieć na 10 prostych pytań.

Czas start. Życzymy powodzenia.

 

P.S. Gdyby ktoś miał problemy z odpowiedzią na pytania - podpowiadamy - wszystko znajdziecie w Gazecie Jarocińskiej i portalu jarocinska.pl

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!