Punkt na inaugurację

Punkt na inaugurację - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin zremisowała 2:2 ze Spartą Brodnica w pierwszej wiosennej kolejce grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi. Choć podopieczni Grzegorza Wesołowskiego przegrywali już 0:2, zdołali doprowadzić do remisu i mieli jeszcze sporo okazji bramkowych, jednak nie zdołali ich wykorzystać.

- Myślę, że w ogólnym rozrachunku można być zadowolonym z tego punktu. Bo został on zdobyty. Podobało mi się, że nie tylko się nie załamaliśmy, ale pokazaliśmy, że tworzymy zespół - mówił po meczu trener Jaroty.

Sparta bardzo szybko objęła prowadzenie. W 2. minucie Jacek Pacyński zbyt krótko podał piłkę, którą przejął Damian Kupisz. Próbujący ratować sytuację Karol Szymański sfaulował napastnika gości, a jedenastkę wykorzystał Krzysztof Kretkowski.

Nie minęło trzydzieści minut spotkania, a Sparta prowadziła już 2:0. Po wrzucie z autu na wysokości pola karnego z piłką minął się Piotr Garbarek, a w zamieszaniu podbramkowym gola zdobył Bartłomiej Zalewski.

Jarota nie załamała się stratą drugiej bramki. Bardzo aktywnego w tym spotkaniu Marka Wiłę w polu karnym sfaulował obrońca gospodarzy. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Piotr Skokowski i mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza Sparty.

Cztery minuty później był już remis. Jacek Pacyński podał do Marka Wiły, a ten ze spokojem wykończył sytuację.

Jarociniacy uzyskali przewagę. W drugiej połowie stworzyli sobie kilka świetnych okazji. Brakowało jednak wykończenia. Dwie świetne szanse miał Hubert Antkowiak, ale przegrał sytuację sam na sam, a później jego niezły strzał minął światło bramki. Wcześniej okazję miał także rozgrywający bardzo dobry mecz Michał Grobelny.

W doliczonym czasie gry bohaterem Jaroty został Karol Szymański, który kapitalnie obronił strzał z kliku metrów, ratując punkt dla Jaroty.

Sparta Brodnica - Jarota Jarocin 2:2 (2:2)
1:0 - Krzysztof Kretkowski - z rzutu karnego (2.)
2:0 - Bartłomiej Zalewski (27.)
2:1 - Piotr Skokowski - z rzutu karnego (31.)
2:2 - Marek Wiła, po podaniu Jacka Pacyńskiego (35.)

Sparta: Tomasz Wojtkiewicz - Bartosz Gralewski, Dawid Siemko Ż, Piotr Lamka, Krystian Janczak (72. Adam Grisgraber), Bartłomiej Zalewski (82. Ryohei Miyazaki), Satoki Yoneda, Bartłomiej Feter Ż, Łukasz Ciechowski - Krzysztof Kretkowski, Damian Kupisz Ż

Jarota: Karol Szymański - Adrian Wróblewski, Bartosz Kieliba Ż, Piotr Garbarek, Piotr Skokowski, Marek Wiła (75. Jędrzej Ludwiczak), Michał Grobelny Ż, Adrian Cieślak, Jacek Pacyński (89. Łukasz Białożyt), Dominik Chromiński, Hubert Antkowiak