ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1

Przyszli zobaczyć ptaki. Dowiedzieli się, co jeszcze wytną i posadzą w parku [VIDEO]

› Aktualności› Wydarzenia 8 miesięcy temu    10.10.2018
Lidia Sokowicz
komentarzy 4 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. Lidia Sokowicz

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w akcji zorganizowanej dla uczczenia Europejskich Dni Ptaków. Podczas wizyty w parku miejskim w Jarocinie uczestnicy dowiedzieli się nie tylko, jakie gatunki występują na naszym terenie, ale również o tym, jakie są dalsze plany dotyczące renowacji tego zielonego terenu.

 

 

Od wielu miesięcy park miejski przypomina plac budowy. Zakończyły się prace związane z odmulaniem głównego stawu. Obecnie oczyszczanie prowadzone jest w małym stawie i kanałach doprowadzających wodę. Większość parkowych ścieżek została rozkopana w związku z budową oświetlenia i sieci monitoringu. Główna aleja, która łączy ulicę Św. Ducha z Kasztanową wykładana jest obecnie kostką brukową. W miejscu, gdzie kiedyś stały zabudowania gospodarcze, jest teraz pusty plac. W przyszłości ma tu powstać hotel z restauracją.

Z parku zniknęło kilka rzeczy. Nie poznacie tego miejsca.

O tym, co jeszcze zostanie wycięte w parku i kiedy można się spodziewać nasadzeń poinformowała jarociniaków przy okazji spaceru ornitologicznego Marzena Jeleniewska-Jankowska, inspektor nadzoru prac przy drzewostanie.

 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ oczywiście dobrowolnie
8 miesięcy temu ocena: 80%  4
Pensjonariusze domu starców na spacerze ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bezrobotny ornitolog
8 miesięcy temu ocena: 100%  3
- ptaszki to się z parku wyniosły bo po rewitalizacji czyt. wycince nie maja gdzie wić gniazdeczek i sama lornetka nie wystarczy - potrzebna jeszcze lupa , tak samo zresztą potrzebny jest ten sprzęt żeby wypatrzeć ,,tajemniczego inwestora'' ale to już Golina...
~ ytrewq
8 miesięcy temu ocena: 100%  2
bez lornetek ?
~ Qwerty
8 miesięcy temu ocena: 86%  1
Nie to wyborcy ZJ. Przyszli obejrzeć ptaszki - to jest teraz najpoważniejszy problem w Jarocinie. Ptaszki ....