ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AAkademia Krasnali
R E K L A M A

Przyszli po raz 24., ale w przyszłym roku będą świętować 50-lecie [ZDJĘCIA]

› Aktualności› Wydarzenia 5 miesięcy temu    10.09.2019
Lidia Sokowicz
komentarzy 0 ocen 4 / 75%
A A A
Grupa pielgrzymów z Noskowa po raz pierwszy przyszła na odpust do GolinyGrupa pielgrzymów z Noskowa po raz pierwszy przyszła na odpust do Goliny fot. Lidia Sokowicz

Sumie odpustowej ku czci Matki Bożej Pocieszenia w Golinie przewodniczył w tym roku ksiądz Jarosław Gzik, proboszcz parafii w Żerkowie oraz dziekan dekanatu żerkowskiego. W intencji pielgrzymów odprawione zostaną msze św. wieczorne w dniach 10-12 września (godz. 18.00). Jak zawsze nie brakowało straganów z zabawkami oraz watą cukrową.

 

R E K L A M A

 

Z powodu upału, w tym roku, do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Golinie przyszło nieco mniej pielgrzymów. Oprócz dwóch grup z Jarocina oraz po jednej z Siedlemina, Witaszyc, po raz pierwszy na sumę odpustową dotarli też parafianie z Noskowa wraz ze swoim proboszczem. Kustosz - ksiądz Janusz Pytlik witał pątników już po raz 24. Zapowiedział im, że w przyszłym roku uroczystość będzie miała szczególnie podniosły charakter, ponieważ w 2020 roku przypada 50-lecie koronacji obrazu. Od prawie ćwierć wieku uroczystościom w Golinie towarzyszy również Orkiestra Dęta MCT, która - jak co roku - zapewniła oprawę muzyczną liturgii oraz procesji eucharystycznej, a także dała krótki koncert już po zakończeniu Eucharystii. 

 

 

Nasza Wspólnota Golina - Stowarzyszenie Dom Katolicki w Golinie zwraca się z prośbą do mieszkańców, którzy w swoim posiadaniu mają archiwalne zdjęcia kościoła, domu katolickiego lub otoczenia sanktuarium sprzed 2009 roku. Szczególnie cenne będą zdjęcia sprzed lat 90. Zdjęcia mogą przedstawiać również wydarzenia w tych miejscach np. dożynki, odpust, koronację obrazu, uroczystości rodzinne, czy nawiedzenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej lub św. Józefa. Zdjęcia zostaną wypożyczone, zeskanowane i w nienaruszonym stanie oddane właścicielom. Stowarzyszenie chce je wykorzystać w publikacjach, którei przyczynią się do promocji sanktuarium i miejscowości. Okazją do publikacji tych zdjęć będzie w pierwszej kolejności album podsumowujący 10 lat rewitalizacji świątyni i jej otoczenia. Wydawnictwo zostało dofinansowane z budżetu powiatu jarocińskiego. Zdjęcia można dostarczyć do 15 września do sołtysa Goliny - Ryszarda Żyto.

+ 3 głosów: 4 (75%) 1 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!
    R E K L A M A