ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1

Przetarg na miejską zieleń. Miejscowy zakład sporo droższy od firmy z Poznania

5 miesięcy temu    10.02.2019
Bartek Nawrocki
komentarzy 14 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Bartek Nawrocki/archiwum portalu

Jarocin. Przetarg na utrzymanie zieleni miejskiej w 2019 roku. Kto będzie pielęgnował tereny zielone w tym roku?

 

Miasto ogłosiło przetarg na utrzymanie zieleni miejskiej w obecnym sezonie. Informacja o poszukiwaniu oferentów pojawiła się w miejskim biuletynie pod koniec stycznia. Pewną nowinką jest podział zamówienia na dwie części - pierwsza dotyczy terenu miasta, druga terenów pozamiejskich.

 

 

W roku ubiegłym urzędnicy podzielili teren gminy na sześć sektorów. Miasto (pierwszy sektor) obsługiwał zakład Plener Michała Sołtysa. Jesienią właściciel golińskiej firmy wygrał wybory na radnego z okręgu Golina - Stefanów, startując z list stowarzyszenia Ziemia Jarocińska. Ostatecznie nie zasiadł jednak w Radzie Miejskiej. Dlaczego? [ZOBACZ TUTAJ].

 

 

W tym tygodniu otwarto oferty przetargowe. Wykonaniem obu części zamówienia na rzecz samorządu były dwa podmioty - Plener i poznańska Firma Handlowo - Usługowa „Górami”, która debiutuje na naszym lokalnym rynku.

 

Z analizy przedstawionych stawek wynika, że miejscowy oferent jest - i tu zaskoczenie z racji choćby odległości - sporo droższy. W przypadku pierwszej części zmówienia o ponad 87 tys. zł (387.348 zł do 300.300zł). W drugiej części różnica w zaproponowanych cenach jest jeszcze większa - wynosi 174 tys. zł. (Górami 186.099 zł, Plener 365.276 zł) [ZOBACZ TABELA].

 

 

Tymczasem urząd informuje, że gmina zamierza przeznaczyć na realizację zadania zaledwie 397.620 zł. (228.300 zł na części pierwszą, dotycząca zieleni na terenie miasta i 169.320 zł - na tereny pozamiejskie). Obaj oferenci przekraczają więc założone przez samorząd kwoty. Nie wiadomo jeszcze, czy postępowanie zostanie unieważnione.

 

Co ciekawe w innym ogłoszonym przez gminę w tym roku przetargu na m.in. pielęgnację koron drzew ich ścinanie, karczowanie pni i konserwację jedynym oferentem jest również firma Plener. Tam goliński przedsiębiorca - który jest jedynym oferentem - zaproponował cenę niższą (ponad 113 tys. zł), niż budżet założony przez miasto (ponad 155 tys. zł).

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Powiązane

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (14)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ zgroza
  5 miesięcy temu ocena: 78%  14
  Niech wygra może w końcu jakaś profesjonalna firma, anie kolesie Pawlickiego. To jak wygląda drzewostan w Jarocinie to jakiś dramat z horrorem. Kolesie rżną korony drzew wbrew prawu i wbrew zasadom. Należy usuwać tylko suche i obumarłe gałęzie, a drzewa strasze niż 10 lat - utrzymywać koronę drzewa w dotychczasowym kształcie. Tym się powinny zainteresować jakieś służby!!!! To co się dzieje w tej wiosce po prostu jedna mafia i kryminał! Ludzie kogo wy wybraliście!!! Nawet nie ma gdzie tego zgłosić, bo żaden eko patrol nie funkcjonuje! Podstawa prawna do zaskarżenia tego barbarzyństwa! Dz. U. z 2009 r. Nr 151, poz. 1220 z późn. zm.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wiedzący lepiej
  5 miesięcy temu ocena: 60%  13
  to zgłoś oficjalnie/formalnie swoje uwagi!!! a nawet możesz poprawić sam. Przetargi są publiczne ;-)
  ~ Ale was ciągną z kasy !
  5 miesięcy temu ocena: 75%  12
  Za rządów Skazanego za ... I ZJ to raczej niemożliwe. Wygrywa ten co ma wygrać i ten co zapewni Rozwój....
  ~ Remondi
  5 miesięcy temu ocena: 44%  11
  Polskie piekiełko. Żeby tylko nie wygrał ktoś kogo znam. Najlepiej jak wygra Niemiec.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ogrodnik
  5 miesięcy temu ocena: 70%  10
  To dlaczego startowal z listy zj.
  ~ ale was ciągną z kasy !
  5 miesięcy temu ocena: 73%  9
  Ustawka dla naiwniaków, którzy głosowali na ZJ i Skazanego za ..., żeby pomyśleli, że nie ma układów i układzików, a na końcu i tak zrobi firma z Goliny i to za takie pieniądze, żeby ROZWÓJ Skazanego za ... nadal trwał w najlepsze...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Łubudubu
  5 miesięcy temu ocena: 63%  8
  Dodaj jeszcze Nawrocki, że jeżdzisz po mieście robisz zdjęcia pracowników f-my PLENER i wysyłasz do Państwowej Inspekcji Pracy odgrywając rolę społecznego inspektora pracy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Bartek Nawrocki
  5 miesięcy temu ocena: 63%  7
  Kimkolwiek jesteś, kłamiesz. Dowód tutaj http://www.jarocinska.pl/artyk...
  ~ Tak
  5 miesięcy temu ocena: 63%  6
  Sołtys i tak zatrudnia ludzi na czarno.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tfu
  5 miesięcy temu ocena: 67%  5
  Typowa ustawka żeby wygrał koleżka pawlickiego.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jak to się robi
  5 miesięcy temu ocena: 60%  4
  Adaś pomyśl, prosta sprawa, co zrobić by wygrał Plener
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Gonada
  5 miesięcy temu ocena: 80%  3
  Wygrał źle. Przegrał źle.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ogrodnik
  5 miesięcy temu ocena: 78%  2
  Ale jaja. I jest dalej jak bylo.A jak bylo to wszyscy wiedza ale dla swietego spokoju cicho siedza .Pole do popisu maja radni opzycji.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ -/-
  5 miesięcy temu ocena: 75%  1
  Radni opozycji ogrodniku oczywiście to jaja zostali radnymi mają diety to było ich celem to widać i czuć, a grozić mogą tylko palcem w bucie.
  R E K L A M A