R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - BS Jarocin
R E K L A M A

Przebudowa ulicy w Golinie coraz droższa

› Aktualności 8 miesięcy temu    8.02.2018
Anna Konieczna
komentarzy 62 ocen 8 / 0%
A A A

Gmina Jarocin zaplanowała, że w tym roku przebuduje ulicę Wojska Polskiego w Golinie. W budżecie na ten cel początkowo przeznaczonych było 1 milion 200 tysięcy złotych.Wszystko wskazuje jednak na to, że inwestycja będzie kosztowała znacznie więcej. Przetarg na wykonanie wygrała jarocińska firma Drobud, która chce za przebudowę niecałe 1,5 mln zł. Dlatego gmina musiała dołożyć brakującą kwotę.

R E K L A M A

Do sprawy na jednym z ostatnich posiedzeń rady miejskiej odniósł się radny z Goliny Marcin Półrolniczak, przypominając sytuację z ubiegłego roku.- W 2017 roku mieliśmy na tę drogę 800 tysięcy, a po przetargu wyszło 1 milion 100. Niestety, nie dołożyliśmy 300 tysięcy, a było to możliwe, bo posiadaliśmy wolne środki w budżecie. Dziś, po roku, tę samą drogę zamiast budować za 1 milion 100, wybudujemy za 1,5 miliona - wyliczał radny.

I zaznaczył: - Ja sie cieszę, że ona jest w ogóle budowana. Powiem tak: jesteśmy wysoko w rankingach różnego rodzaju organizacji, gazet, ale z zarządzaniem, zwłaszcza tym finansowym słabo. Za te pieniądze moglibyśmy wybudować kolejne drogi na osiedlu w Golinie.

Uwag radnego z Goliny bez komentarza nie pozostawił przewodniczący rady miejskiej Rajmund Banaszyński. - Jeśli już pan mówi o oszczędnościach, to możemy bardzo łatwo to zrobić nie budując drogi w Golinie w roku wyborczym (na jesień 2018 r. planowane są wybory samorządowe - przyp. red.). W przyszłym roku firmy będą miały na pewno dużo łagodniejsze podejście i da się na tej inwestycji zaoszczędzić.

Wszystko jednak wskazuje na to, że ulica Wojska Polskiego w Golinie będzie przebudowana w tym roku. Dodatkowe pieniądze na to zadanie zostały zabrane z przebudowy ulicy Leśnej w Bachorzewie.

[co jeszcze w tym roku będzie robione w Golinie przeczytasz TUTAJ]

 

R E K L A M A
+ 0 głosów: 8 (0%) 8 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (63)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
~ Tadek
8 miesięcy temu ocena: 67%  63
Adam zawsze dotrzymuje obietnic wyborczych. To Was arbuzów z PSLu wkurza bo Wy nigdy nie dotrzymujecie.
~ Johny
8 miesięcy temu ocena: 71%  62
Parking przy szkole budowali Adaś z Michałem oczywiście tylko z bilboardu na lawecie za pieniądze z funduszu sołeckiego a póżniej na otwarcie nie chcieli nawet zaprosić sołtysa Żyto hipokryci!!! 4 lata temu reklamowali budowe wojska polskiego dziwne że do dzisiaj nie powstała jeszcze ta droga?
~ nie głosowałem na ZJ i Skazanego za .., zbyt dobrze ich znam
8 miesięcy temu ocena: 38%  61
Bo DROBUD ma za dużo pracy, po prostu za dużo "wygrywa" przetargów w gminie JAROCIN, za rządów SKAZANEGO ZA ... (dziwny zbieg okoliczności). Teraz akurat ma wolny termin więc zrobi to, ale drożej (tak jak w przypadku ŁĄCZNIKA).
~ Mieszkaniec
8 miesięcy temu ocena: 91%  60
Co do budowy drogi Panie radny rozumie że Pan jest nieczynny ponieważ przetarg publiczny ma swoje prawa i jeśli w 1 przetargu nie wybrano wykonawcy to musi być ogłoszony drugi a dopiero potem można Wybrać wykonawcę z wolnej ręki.Ale pan udaje grupa czy jest tak szczekajàc
~ jacek
8 miesięcy temu ocena: 67%  59
przejrzec procedure a nie glupoty pisac jesli brak wiedzy w kwestii przetargów zwiazanych z wojska polskiego przejrzec bip urzędu miejskiego
R E K L A M A
~ Mieszkaniec
8 miesięcy temu ocena: 75%  58
Kto sieje wiatr zbiera burze .PAN radny Mugł milczeć bo komentarze jego obrażają Mieszkańców inteligencję.
~ tomek
8 miesięcy temu ocena: 67%  57
mugł? czy mógł?
~ Xyz
8 miesięcy temu ocena: 57%  56
Droga, która powinna łączyć mieszkańców stała się źródłem złośliwości i niepotrzebnego wypinania piersi po ordery. Należała się jak psu zupa. Komentarze i wpisy tylko pokazują, że cel poróżnienia mieszkańców został osiągnięty, ale tak to niektórzy mają. Dzięki Bogu, że jest już umowa podpisana, ale co z pozostałymi ulicami będzie to tylko jeden Bóg wie.
~ Bezpartyjny
8 miesięcy temu ocena: 88%  55
Pan radny kiedyś z burmistrzem jakoś się dogodywał ale kiedy burmistrz zwolnił jego Koleżankę to partia jest najważniejsza. Zapomniał że jest wybrany przez mieszkańców a nie przez kolegów z PSL. Defektów pls nieważne z kim byle przy korycie.
~ Błotniak
8 miesięcy temu ocena: 80%  54
Pan radny wybudował by drogę za 1000 zł Bo myśli że wszyscy tak jak u niego pracują Za 5 .
~ całyrolniczak
8 miesięcy temu ocena: 85%  53
takiego radnego to nawet do pasienia świń bym nie zatrudnił.
~ Golina B
8 miesięcy temu ocena: 88%  52
Szanowny Pan Marcin Polrolniczak może wpadnie do Goliny B kiedy jest błoto i przejdzie się np od przystanku do ul. Sosnowej. Wtedy możemy sobie porozmawiać. A poza tym to ten stozek jest tak bardzo potrzebny, naprawdę nie macie już na co wydawać pieniędzy?
~ Golina B
8 miesięcy temu ocena: 93%  51
Co racja to racja Szanownym Panem to on nie jest
~ Jnjbh
8 miesięcy temu ocena: 88%  50
Do szanownego i pana to mu daleko niestety.
~ Ci od błota
8 miesięcy temu ocena: 14%  49
Sołtys z radnymi budowali już promenada Wyłożył pieniądze wiejskie .fundusze spłonął z wodą .ALE NIEOMYLNI nie sprawdzili najpierw praw własności gruntów. Kasa poszła w długą .wspaniały projekt tak jak najpierw świecie drzew na ul.wolnosci i posadzone nowych za 70000.
~ sąsiadka promenady
8 miesięcy temu ocena: 94%  48
Chyba ktoś myli fakty!!!!!To był budżet obywatelski i pomysł był super, skąd mieli wiedzieć , że grunty nie są własnością tego kto się podawał, że jest właścicielem. Tyle dobrego dla wsi zrobili a dziwne , że teraz ich się jakość oczernia, że nie chcą ulicy,o którą od dawna już walczą. Ciekawe komu się nie podobają ich pomysły....a wioska zadbana, rozwija się, ludzi przybywa, każda sprawa wysłuchana przez Sołtysa i podana dalej do wyjaśnienia.
~ Mieszkaniec
8 miesięcy temu ocena: 94%  47
Panu radnymi!!! Wszystko jest drogo chyba że na niego osiedlu wtedy jest tanio i po cichu .nawet lampy można wymienić z dnia na dzień. Stożek linowy 50 000 oczywiście gdzie pod domem nieomylnego a reszta po błocie a dzieci niech się bowiem w kamieniach
~ xyz
8 miesięcy temu ocena: 63%  46
Od 3 lat na każdym zebraniu wiejskim na którym jest burmistrz mamy zapewnienie o najważniejszym zadaniu w Golinie a teraz trzeba specjalnego Proszenia o drogę przez kandydata na radnego myślę że mieszkańcy docenią te bilbordy
~ xyz
8 miesięcy temu ocena: 93%  45
Od 3 lat na każdym zebraniu wiejskim na którym jest burmistrz mamy zapewnienie o najważniejszym zadaniu w Golinie a teraz trzeba specjalnego Proszenia o drogę przez kandydata na radnego myślę że mieszkańcy docenią te bilbordy
~ Mieszkaniec
8 miesięcy temu ocena: 72%  44
Cieszę się bardzo, że w końcu to co było tyle lat poruszane na zebraniach wiejskich, i pisane do Gminy we wnioskach z Zebrania jest realizowane. Nie ważne, że tak drogo, ważne że nie będę musiał jeździć rowerem po tej drodze już dłużej. Chodzę na zebrania i nie wierzę, że Radni I Sołtys są przeciwni skoro ciągle o to pisali do Burmistrza i rozmawiali z tymi z gminy. W końcu wysiłek został doceniony.
~ mieszkańcy
8 miesięcy temu ocena: 68%  43
Pan Urny Janusz to reprezentant Rady Sołeckiej z osiedla wybrany głosami mieszkańców osiedla w Radzie Sołeckiej Goliny. Skoro Sołtys wsi i cześć Rady Sołeckiej i Radny Gminy z Goliny są PRZECIW to działa samodzielnie z tymi którym zależy skutecznie na rozwoju Goliny i za to chwała i są tego skutki pozytywne
~ Zatroskany mieszkaniec osiedla
8 miesięcy temu ocena: 44%  42
No wlasnie,na kazdym zebraniu zglaszano budowe tych drog,sa wnioski do budzetu gminy co rok o to skladane,a teraz co....nowi OJCOWIE SUKCESU....A PO CO TEN URNY TAM SIE WPLATAL....czyzby kariera mu sie marzyla,tym razem polityczna. Smieszne.....wazniejsze jakies indywidualne pisma niz wnioski do budzetu i glos mieszkancow od lat.Ale widac wybory ida.....
~ free cielcza
8 miesięcy temu ocena: 56%  41
Funkcjonariusz Banaszyński wie co mówi...........
~ mieszkańcy
8 miesięcy temu ocena: 84%  40
dziękujemy Panu Sołtysowi Michałowi i Januszowi Urnemu za KONSEKWENCJE I SKUTECZNOŚĆ dla mieszkańców Goliny .
~ osiedlowe wieści
8 miesięcy temu ocena: 90%  39
nudne już to obrażanie ludzi przez PODSĄDNEGO a Pani redaktor - BRAWO !!! pseudo "kunsztu" dziennikarskiego i braku "OBIEKTYWIZMU" !!! sytuacji i relacji stanowiska stron a zwłaszcza mieszkańców tonących w błocie od ćwierć wieku
~ MC HAMMER
8 miesięcy temu ocena: 75%  38
W przetargu mogła wystartować każda firma budowlana, a wygrała najtańsza oferta, czyli inni za wykonanie drogi chcieli jeszcze więcej, a jak Półrolniczakowi wydaje się że drogo to zawsze może oddać swoją diete na rzecz inwestycji w swojej wiosce. A swoją drogą ciekawe czy jakby nie było diety za sprawowanie funkcji radnego, to by tak chętnie startował w wyborach?
~ Mariusz
8 miesięcy temu ocena: 33%  37
A Ty byś chodził do pracy za darmo?
~ Paw
8 miesięcy temu ocena: 34%  36
Oj droga ta Golina dla Jarocina droga. Dlaczego ?
~ ZJ
8 miesięcy temu ocena: 81%  35
Bezcenna jak każde osiedle czy wioska. Wymienić listę inwestycji?
~ Johny
8 miesięcy temu ocena: 41%  34
Hej Ziemia Jarocińska zrobiliście to z własnych czy publicznych środków? Lepiej podaj koszty za ile zrobione a za ile moźna było zrobić , wtedy wyjdzie wasza "gospodarność " i ile zarobili na tym wasi członkowie lub sympatycy.
~ nie głosowałem na ZJ i Skazanego za .., zbyt dobrze ich znam
8 miesięcy temu ocena: 44%  33
Dokładnie Skazany za ... bawi się i ROZWIJA za nasze, zgodnie ze starą zasadą: koszty nie grają roli, bo to nie moja kasa, swojej pilnuję :-))))
~ ZJ
8 miesięcy temu ocena: 72%  32
Pokazuję ile można zrobić przy odrobinie chęci. Leśne dziadki PO-PSL-PiS przejadają miliony nic nie robiąc . I to jest O.K. ?
~ Sympatyk ZJ
8 miesięcy temu ocena: 70%  31
Ja nic nie zarobiłem więc mi tu nie imputuj pokichany Johny
~ xx
8 miesięcy temu ocena: 92%  30
Niech ten człowiek się już bardziej nie kompromituje. Teraz mówi, że "się cieszy", a głosował przeciwko przekazaniu środków. Rozdwojenie jaźni? Mam nadzieję, że mieszkańcy już wystarczająco się na nim poznali.
~ Ziemia Jarocińska
8 miesięcy temu ocena: 81%  29
GOLINA I STEFANÓW: budowa drogi W.P. od marca
~ Ziemia Jarocińska
8 miesięcy temu ocena: 74%  28
GOLINA I STEFANÓW: przebudowa ul. Ogrodowej
~ Ziemia Jarocińska
8 miesięcy temu ocena: 69%  27
GOLINA I STEFANÓW: ul. Asfaltowa
~ Ziemia Jarocińska
8 miesięcy temu ocena: 75%  26
GOLINA I STEFANÓW: piec grzewczy i rolety w przedszkolu
~ Ziemia Jarocińska
8 miesięcy temu ocena: 75%  25
GOLINA I STEFANÓW: plac zabaw przy przedszkolu
~ Ziemia Jarocińska
8 miesięcy temu ocena: 78%  24
GOLINA I STEFANÓW: parking przy szkole
~ Ziemia Jarocińska
8 miesięcy temu ocena: 77%  23
GOLINA I STEFANÓW; montaż oświetlenia LED ul.Zakrzewska
~ Ziemia Jarocińska
8 miesięcy temu ocena: 77%  22
GOLINA I STEFANÓW: rozbudowa placu zabaw w Stefanowie
~ Ziemia Jarocińska
8 miesięcy temu ocena: 74%  21
GOLINA I STEFANÓW: wydłużenie sieci kanalizacji sanitarnej ul. Wolności i Jarocińska
~ Ziemia Jarocińska
8 miesięcy temu ocena: 77%  20
GOLINA I STEFANÓW: budowa sieci wodociągowej ul. Polna
~ Ziemia Jarocińska
8 miesięcy temu ocena: 74%  19
GOLINA i STEFANÓW: budowa sieci kanalizacji deszczowej z przyłączami- ul. W.P.
~ Ziemia Jarocińska
8 miesięcy temu ocena: 74%  18
Golina i Stefanów: budowa kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej- ulica Jarocińska
~ Ziemia Jarocińska
8 miesięcy temu ocena: 75%  17
Golina i Stefanów: budowa oświetlenia na ul. Stefanowskiej i Sportowej
~ Radny z zarzutami
8 miesięcy temu ocena: 71%  16
Zgłoś się do Sznupy a on ci wybuduje taniej , ale chyba nie zdąży bo go sądy rozliczają z pobicia starszego człowieka .
~ czerwony pysk z Goliny
8 miesięcy temu ocena: 77%  15
...w rzeczy samej, co się odwlecze, to nie uciecze.
~ nie głosowałem na ZJ i Skazanego za .., zbyt dobrze ich znam
8 miesięcy temu ocena: 53%  14
To ciekawostka, jak DROBUD "wygrywa" to mu się dokłada pieniędzy, a jak budimex chciał 3 mln zł więcej, za łącznik to Skazany za ... wypowiedział umowę, i co ??? : łącznik buduje teraz DROBUD za 9,5 mln zł (o 1 mln zł drożej od budimexu: 5,5+3=8,5 mln zł). Takie tam dla myślących wyborców w gminie JAROCIN !!!
~ eh
8 miesięcy temu 13
to ty jeszcze żyjesz sukinsynu? szkoda
~ nie głosowałem na ZJ i Skazanego za .., zbyt dobrze ich znam
8 miesięcy temu ocena: 42%  12
Właśnie napisałem obiektywnie, jak DROBUD "wygrywa" przetargi w Jarocinie :-)))))
~ bubi
8 miesięcy temu ocena: 82%  11
Budimex kalkulował że machnie ten łącznik szybko przy okazji budowy obwodnicy. Jak zobaczył ile roboty trzeba wykonać dodatkowo to już im się odechciało i się zwinęli z Jarocina. Nie startowali w ogóle bo już ich to nie interesowało.
~ Alleluja
8 miesięcy temu ocena: 67%  10
W II przetargu mógł wziąść udział każdy. Dlaczego Budimex nie wystartował? Pisz obiektywnie
~ gminnik
8 miesięcy temu ocena: 15%  9
- Wiesz co? - Co? -Drobud!
~ Rysiu
8 miesięcy temu ocena: 70%  8
Dziękujemy Adamowi i Michałowi za to że swoje obietnice realizują .
~ Mieszkaniec WP
8 miesięcy temu ocena: 82%  7
Może napiszcie prawdę, że radny PÓŁROLNICZAK głosował przeciwko tej inwestycji. Gratuluję wyborcom z Goliny
~ jarek
8 miesięcy temu ocena: 28%  6
ciesz się że glosował przeciwko budżetowi gminy Jarocin na 2018 bo w tamtym roku głosował za i inwestycja nie została zrealizowana więc się okazuje że wiedział co robi
~ luty 2018
8 miesięcy temu ocena: 33%  5
Skąd ja to znam ? Już wiem, to gmina Jarocin.
~ CUDA, CUDA, CUDA.
8 miesięcy temu ocena: 43%  4
Kilka dni temu ogłoszono przetarg na budowę drogi od węzła Jarocin do planowanego ronda przy LUKOIL. Chyba już wiadomo, że DROBUD wygra bo prace między Batorego a Glinkami idą całą parą.
~ Dddddd
8 miesięcy temu ocena: 81%  3
Co baranie wprowadzasz w błąd opinię publiczną. Przetarg ogłoszono na rondo. A odcinek od ronda do węzła już dawno jest rozstrzygnięty
~ hgb
8 miesięcy temu ocena: 50%  2
Ale ten Banaszyński wyszczekany....
~ banach
8 miesięcy temu ocena: 57%  1
wyszczekany, bo przed jego chałupą jest asfalt, a wcześniej było to samo co w Golinie przy. ul. Wojska Polskiego. Banaszyński, zamknij japę, bo ci jedzie.
R E K L A M A
R E K L A M A