ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 Adecco

Protest w sądach. Czy pracownicy administracyjni rozchorowali się tak, jak policjanci?

› Aktualności› Wydarzenia 6 miesięcy temu    10.12.2018
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 17 ocen 0 / 0%
A A A

Pracownicy administracyjni sądów domagają się podwyżek. Od dzisiaj planują rozpocząć protest.Podobnie, jak policjanci zamierzają od poniedziałku brać L4. Pracownicy sądów podwyżki nie mieli od 2011 roku. Aktualnie zarabiają od 2.500-3.000 zł brutto.Domagają się tysiąc złotych podwyżki na etat.

 

Pracowników sądowych sekretariatów zdenerwował list, który dostali pod koniec listopada od ministra sprawiedliwości. W liście znalazły się „wyrazy wdzięczności i uznania za ciężką pracę i wysiłek wkładany w wykonywanie powierzonych obowiązków”. Jest też zapowiedź nagród w wysokości 700 zł brutto.

Gratyfikacja finansowa po wielu latach zamrożenia naszych wynagrodzeń, stanowi świąteczny prezent, dzięki któremu urządzimy skromne święta, bez konieczności korzystania z pomocy udzielanej przez Ośrodki Pomocy Społecznej lub organizowanej przez „Szlachetną paczkę” Miło nam, że nasza praca została przez Pana Ministra zauważona i Pan Minister czyni zakrojone na ogromną skalę starania, aby wyegzekwować od Ministra Finansów środki rekompensujące głodowe wynagrodzenia szeregowych pracowników sądów. Jednakże jednorazowo przekazane środki nie wpłyną w zasadniczy sposób na poprawę naszego bytu, a samo powołanie zespołu do spraw założeń do projektu ustawy o pracownikach sądów i prokuratury, nie przesądza wprowadzenia rozwiązań dających nam stabilizację finansową – czytamy w liście Związku Zawodowego Pracowników Wymiaru Sprawiedliwości.

Czy pracownicy jarocińskiego sądu przyłączyli się do protestu?

 - Akcja miała tak wyglądać, że wszyscy pójdą na L4. U nas  nie ma protestu. Jesteśmy w pracy - powiedział nam jeden z pracowników administracji Sądu Rejonowego w Jarocinie.              

 Na początku listopada zwolnienia lekarskie brali masowo policjanci. [ZOBACZ TUTAJ]

 

Akcja służb mundurowych zakończyła się porozumieniem podpisanym przez przedstawicieli związków zawodowych a Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

Resort zobowiązał się do podwyżek 650 złotych od stycznia 2019 r. i kolejnych 500 złotych od 2020 [ZOBACZ TUTAJ]

 

 

Powiązane

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (17)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Sza
6 miesięcy temu ocena: 80%  17
Idziesz coś załatwić , to całujesz klamkę. Do 15.30 urząd, a 15.20 słyszysz: Proszę przyjść jutro. Wszystko wyłączone i Panie czekają tylko na wyjście. 15.40 widzisz szanowne panie urzędniczki na zakupach w supermarkecie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dave
6 miesięcy temu ocena: 55%  16
Podwyżki dla wszystkich a nie tylko budżetowa strefa. Koniec kropka!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zniczowy
6 miesięcy temu ocena: 53%  15
Wzywa sie wszystkich tych którym leży na sercu zdrowie pracowników sądu w Jarocinie o stawiennictwo przed wejściem głównym ze zniczami .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
6 miesięcy temu ocena: 31%  14
Ciekawe, kiedy pomyślą o kuratorach społecznych, bo robią największą robotę, a zarabiają grosze
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarocinianka
6 miesięcy temu ocena: 100%  13
Największą robotę? Ha ha ha
~ kormittt
6 miesięcy temu ocena: 100%  12
Pytanie kto dostanie podwyżki a komu zabiorą .W Polsce brakuje pieniędzy na wszystko a tu jeszcze podwyżki jak zza komuny jak kradną miliony. https://idzpodprad.pl/wp-conte...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ berti
6 miesięcy temu ocena: 92%  11
Najpierw Policja łamała prawo,a teraz Sądy. Hmm....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sszczery
6 miesięcy temu ocena: 100%  10
i zmuszaja do szczepien, a sanepid? martwi ich tylko epidemia! Wmawiaja w tv epidemie, ktorej nie ma
~ Maciej
6 miesięcy temu ocena: 100%  9
Może należy przyjrzeć się lekarzom, którzy bez zastanowienia wystawiają zwolnienia lekarskie.
~ niewystarczające wykształcenie do samodzielnej egzystencji
6 miesięcy temu ocena: 86%  8
Jest za dużo urzędników i pracowników spółek miejskich. Absurdem zaniedbanej prowincji jest, że największymi pracodawcami na niej są czasami spółki miejskie i urzędy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarex
6 miesięcy temu ocena: 71%  7
Nie ma na podwyżki bo pieniądze idą na patologie i dzieciorobów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ K3
6 miesięcy temu ocena: 100%  6
~321start, a kto tych polityków wybrał? Ludzie wybierają sobie podobnych, tacy reprezentanci i wybrańcy jaki naród, resztę sobie dopowiedz.
~ 321start
6 miesięcy temu ocena: 78%  5
Najwieksza patologia w Polsce to POLITYCY, BO TO ONI DECYDUJA O TYM NIEWOLNICZYM SYSTEMIE( ONI USTALAJA 500 PLUS, a nie pijaczek pod sklepem, na ktorego tak jedziesz).Dałes sie Jarex niezle platformerom nabic w butelke. To nie zwykli ludzie co pobieraja swiadczenia sie winni, oni sa naiwni jak Ty. To politycy, dwa prawnicy nastepna klika, prawo jest pisane przez politykow, by ci drudzy mieli prace, a by zwykli ludzie musieli zgłąszac sie do prawnikow, bo prawo polskie celowo zagmaatwane. Trzy lekarze, oni nie zajmuja sie leczenie i przeciwdziałaniem, nie szukaja przyczyn chorob, a nauczono ich leczyc na studiach (6 letnich -trudnych, bo mnostwo musza wykuc na blachę) objawowo!!! Lecza objawy , nie przyczyny, dlatego z chorobami przewlekłymi zwykła akademicka medycyna sobie nie radzi. Zreszta widocznie sa tu jakies duze pieniadze i interesy. Przeciez najwazniejsze sa szczepienia, byle zaszczepic i spokoj . Nie wazne skad sie biora alergie? Ktos to bada? Dlaczego nie ma leku na raka?
~ sąd
6 miesięcy temu ocena: 82%  4
Zasłuzyli na podwyżki, chociażby za to że przez lata muszą użerać się z Panią Elzbietą K. ;-)))
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 4325
6 miesięcy temu ocena: 50%  3
do Marysia, a czy uważasz to za profesjonalne i sprawiedliwe, żeby w sprawie burmistrza A.P orzekała sędzina E.K, która znała dobrze, zonę rywala A.P..Pana Stasia. M??
~ sad
6 miesięcy temu ocena: 100%  2
Marysia, proszę czytaj ze zrozumieniem. Pani E.K to petentka a nie sędzina....zresztą zna ją każdy ;-)
~ Marysia
6 miesięcy temu ocena: 50%  1
Pani Elżbieta jest nie tylko bardzo dobrym człowiekiem ale też zasłużonym ,sprawiedliwym sędzią. Nie zasłużyła na negatywne komentarze, które regularnie czytam w Gazecie Jarocińskiej. Proszę o przykłady, w sprawach, w których postąpiła niezgodnie z własnym sumieniem i przepisami prawa.