ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 Adecco

Proces za procesem. Kandydat na burmistrza nie wychodzi z sądu

› Aktualności 8 miesięcy temu    17.10.2018
Anna Konieczna
komentarzy 167 ocen 0 / 0%
A A A

Wybory samorządowe 2018. Wybory. Kandydaci w wyborach. Wybory w Jarocinie. Wybory w Jaraczewie. Wybory w Kotlinie. Wybory w Nowym Mieście nad Wartą. Wybory w Żerkowie

Jarocińscy kandydaci prawie nie wychodzą z sądu. Kolejne sprawy wytaczane są w trybie wyborczym. Prawdziwym liderem jest kandydat na burmistrza Jarocina, obecnie urzędujący włodarz gminy Adam Pawlicki.

 

Sprawy wydają się pokłosiem konfliktu, który od momentu zmiany władzy w powiecie i odsunięcia starosty Bartosza Walczaka oraz radnych z ugrupowania burmistrza Pawlickiego - Ziemia Jarocińska - narasta na linii powiat i gmina Jarocin.

 

Pierwsi w trybie wyborczym w sądzie spotkali się wicestarosta Mirosław Drzazga (PiS, nowa koalicja rządząca powiatem) i były dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Przemysław Masłowski (ZJ) [więcej TUTAJ].

 

Po raz drugi wicestarosta Drzazga procesował się z kandydatem na burmistrza Adamem Pawlickim [czytaj WIĘCEJ TUTAJ]. I był to tylko przedsmak tego, co czeka kandydata i obecnego burmistrza Jarocina, ponieważ w miniony poniedziałek trafiły do niego trzy pozwy w trybie wyborczym.

 

Wytoczyli je: wicestarosta Mirosław Drzazga, etatowy członek zarządu powiatu Stanisław Martuzalski oraz Prezes jarocińskiego szpitala Leszek Mzurek.

 

Pierwszy - wicestarosta Drzazga, domagał się zaprzestania rozpowszechniania informacji, że przez niego przestały w Jarocinie funkcjonować dwie placówki: Międzyszkolny Ośrodek Sportowy (MOS) i Młodzieżowy Dom Kultury (MDK) [o tym przeczytasz TUTAJ].

 

Z kolei Martuzalski i Mazurek stanęli w obronie jarocińskiego szpital. Obaj domagali się od Adama Pawlickiego przeprosin i sprostowania stwierdzenia, że Szpital Powiatowy w Jarocinie przyniósł prawie 5 mln zł straty.

 

Poza tym obaj panowie - Martuzalski i Mazurek chcą, aby Pawlicki przeprosił za słowa: pierwszy, że „jest emerytem”, a drugi, że „nie jest menadżerem”.

 

Sąd po analizie materiałów dowodowych uznal, że Adam Pawlicki powinien sprostować jedynie sugestie, że Stanisław Martuzalski jest emerytem a Leszek Mazurek nie jest menadżerem. Pozostałe ządania zawarte w pozwach, m.in. przeprosiny i sprostowania, zostały oddalone. Sąd nie uznał bowiem za nieprawdziwe słów Pawlickiego o tym, że szpital przyniósł 5 mln zł straty w okresie nadzorowania go przez członka zarządu powiatu Stanisława Martuzalskiego i zarządzania nim przez prezesa Leszka Mazurka.     

 

W związku z tym, że Pawlicki nie zgadza się z wyrokami sądu w jego imieniu odwołania złożył Komitet Wyborczy Wyborców Ziemia Jarocińska Razem, z którego startuje obecny włodarz gminy Jarocin.

 

[AKTUALIZACJA 12:59]

Z ostatniej chwili. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie Adam Pawlicki pozwał KWW Katarzyny Szymkowiak. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że chodzi o treści, które znalazły się w materiałach wyborczych kandydatki. Rozprawa trwa. Wyrok mamy poznać jeszcze dzisiaj w godzinach popołudniowych. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (166)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mieszkaniec Gminy
8 miesięcy temu ocena: 33%  166
Wszyscy mieszkańcy doskonale wiedzą, że zwolenników ambitnych, a przede wszystkim realnych działań naszego Burmistrza Adama Pawlickiego jest zdecydowana większość. Dlatego też, aby to docenić idę na wybory całą rodziną oddając swe głosy na obecnego Burmistrza. Szczerze zachęcam do aktywnego udziału w wyborach, aby pokazać jak ogromna jest przewaga rozsądnych ludzi mieszkających w Gminie Jarocin.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Skompromitowany Gonada
8 miesięcy temu ocena: 67%  165
Nawet Szałkowska jego wiceburmistrz olała martazalskiego i wystartowała z PSL
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarociniak
8 miesięcy temu ocena: 60%  164
Mnie jako mieszkańca Jarocina nie obchodzi gdzie , skąd , z kim i za ile . Mnie interesuje tylko to co widze jak wyjde do parku , czy na ulice . A to co widzę to tak raduje moje oko że bez mrugnięcia oddam swój głos na dotychczasowego burmistrza .I tyle w temacie :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zainteresowany
8 miesięcy temu ocena: 67%  163
Dziwię się, że Słońce nasze jedyne jedzie na PIS skoro wytarł nie powiem co pisem przy mieszkaniu+ potem serdeczny przyjaciel - Gowin/ który nawiasem mówiąc pewnie z drugi raz w życiu spoglądał na słońce w pełnej okrasie/ a i teraz dodatkowy kandydat PIS rzekomo niezależny na burmistrza, żeby odebrać głosy... Przecież Panowie i Panie jecie i pijecie na tych samych imprezach. Tak jeszcze słówko do jarocińskiego PIS - pytanie jak się nazywa osoba, która się sprzedaje tam gdzie więcej dają ???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ vel sołtys
8 miesięcy temu ocena: 40%  162
Sprawa jest prosta, sąd uznał, że burmistrz powinien sprostować swoje sugestie że Martuzalski jest emerytem a Mazurek nie jest menedżerem i tyle w temacie, kropka, amen. Takie jest postanowienie i nie ma co tu dyskutować.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do" qwert"
8 miesięcy temu ocena: 75%  161
Powinieneś także się doczytać że kandydatke na burmistrza wyrzucono z Rady Miejskiej a jej kolege i kandydata z PSL u skazano za pobicie ? Wiesz o tym "qwert ?
~ Do" qwert"
8 miesięcy temu ocena: 67%  160
Powinieneś także się doczytać że kandydatke na burmistrza wyrzucono z Rady Miejskiej a jej kolege i kandydata z PSL u skazano za pobicie ? Wiesz o tym "qwert ?
~ TŁUMiKI
8 miesięcy temu ocena: 83%  159
Martuzalski z Mazurkiem dowiedzieli się w sądzie w Kaliszu, że za ich rządzenia i nadzorowania szpital przyniósł prawie 5 milionów strat. A wystarczyło pójść do księgowości. Łehehe buhaha.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MARTUZALSKI PAKUJ SIĘ LEPIEJ, WSTYDU OSZCZĘDŹ
8 miesięcy temu ocena: 95%  158
Martuzalski tak nadzoruje szpital, że nie wie nawet, jaką za jego nadzorowania szpital ma stratę i idzie z tym do sądu. POrażka. A ten nadzór kosztuje podatnika prawie 10.000 na miesiąc. Co na to strajkujące pielęgniarki?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Martuzalski z Mazurkiem nie wiedzą nawet jaką szpital za ich kadencji przyniósł stratę. Prawie 5 baniek
8 miesięcy temu ocena: 89%  157
Po Martuzalskim bym się tego spodziewał. Ale żeby prezes szpitala Leszek Mazurek z PO nie wiedział jaką za jego rządów szpital przyniósł stratę i szedł z tym do sądu? . Ręce opadają. Potem takie głupoty są wpisywane w tym DezInformatorze Powiatowym.
~ Tak długo kłamali o szpitalu, że aż sami w to uwierzyli
8 miesięcy temu ocena: 94%  156
Martuzalski z Mazurkiem chyba uwierzyli w te kłamstwa które są wpisywane w Jarociński Informatorze Powiatowym wydawany za powiatowe pieniądze. Za treść których odpowiada zarząd powiatu w osobach Grobelny PSL, Drzazga PIS MARTUZALSKI PO.
~ POdsumowanie nadzoru Martuzalskiiego 5 milionów strat i pielęgniarki które chcą odejść od łóżek pacjentów
8 miesięcy temu ocena: 85%  155
Martuzalski prawie 5 milionów strat za twojej kadencji jako płatnego członka zarządu powiatu odpowiedzialnego za szpital i widmo strajku pielęgniarek, które grożą że we wtorek odejdą od łóżek pacjentów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PO fachowcy od VAT u
8 miesięcy temu ocena: 100%  154
Pojęcia nie masz, stratę mają 5 milionów, a długów narobili w szpitalu w czasie rządzenia szpitalem przez koalicję po PiS PSL na ponad 7 milionów złotych przez 20 miesięcy
~ Zainteresowany
8 miesięcy temu ocena: 67%  153
Bardzo się cieszę, że zwolennicy jasnego jak słońce wodza tak troszczą się o szpital i długi to jest dużo 5 mln. Rzeczywiście. A mam pytanie na ile zadłużyło się miasto w związku z rewitalizacją ???? ponad 120 mln??? jak to było samo lodowisko 26 mln??? No rzeczywiście miej proporcje Mocium panie
~ Partyjny kabaret tęczowych koalicjantów. Po wyborach założą pewnie trupę POWIATOWE BAŁWANKI
8 miesięcy temu ocena: 83%  152
Wg zarządu powiatu panów z PO PSL PiS "SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ" JAJCARZE....
~ ALE Z CIEBIE JAJCARZ
8 miesięcy temu ocena: 92%  151
SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ WG INFORMATORA POWIATOWEGO. MARTUZALSKI SAM TO WYMYŚLIŁEŚ?
~ MARTUZALSKI JESZCZE WYTOCZ JAKIŚ PROCESIK. BUHAHA
8 miesięcy temu ocena: 86%  150
Martuzalski z Mazurkiem lepiej nie mogliście "rozreklamować" prawie 5 milionówej straty szpitala za kadencji Martuzalskiego nadzorcy. Jesteście wielcy. Tak jak wielki był Zdzisław z PiS podczas debaty wg Janusza Krawca. Wielki tylko ma problem, "bo nie dochodzi"... do rynku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ I wszystko na temat
8 miesięcy temu ocena: 100%  149
Informator powiatowy wydawany z pieniędzy podatników "SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ" A ONI WYSZLI NA IDIOTÓW.
~ Jarociniak
8 miesięcy temu ocena: 93%  148
Czy rozkwit Jarocina w dalszym ciągu będzie taki jak dotychczas skoro ludzie mający aspiracje do objęcia posad mają o nich takie pojęcie i zapał jak ci w powiecie u Grobelnego i Drzazgi ? Będzie audyt za audytem a później kinkluzja że już na nic nie ma pieniędzy . Całe PSL
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nn
8 miesięcy temu ocena: 29%  147
wg badania które robił wujo Mikołaja K. -opalony za Kaśką . robi się ciekawie....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaka zapłata takie badanie
8 miesięcy temu ocena: 100%  146
A kto mu zlecił badanie rynku i ile za nie zapłacił ? :)))
~ Jaka zapłata takie badanie
8 miesięcy temu ocena: 100%  145
A kto mu zlecił badanie rynku i ile za nie zapłacił ? :)))
~ Przyganiał kocioł garnkowi że smoli ....
8 miesięcy temu ocena: 87%  144
A czy burmistrzem powinna zostać kobieta którą wyrzucono z Rady Miejskiej ? Czy jedynka z jej listy pan Półrolniczak z PSL który ma wyrok skazujący za pobicie innego radnego powinien kandydować a w perspektywie zostać nawet i wiceburmistrzem ?
~ nn
8 miesięcy temu ocena: 36%  143
Kto jarociniakom wyprał mózgi? Pawlicki przegrywa sprawę za sprawą dlatego ,że kłamie. Czy burmistrzem powinna zostać osoba której w sądzie udowodniono kłamstwo?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ !!!!
8 miesięcy temu ocena: 4%  142
nn przeczytaj wyrok ....chyba nie masz racji
~ do "nn"
8 miesięcy temu ocena: 90%  141
Czytałeś wyrok ? Burmistrz nikogo nie musi przepraszać ani niczego prostować . Pomylił sie tylko w tym że Martuzalski nie jest emerytem ale okazjonalnym rencistą . Sam więc kłamiesz obwiesiu !!!
~ Zenek
8 miesięcy temu ocena: 70%  140
Adam masz od nas 7 głosów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxy
8 miesięcy temu ocena: 65%  139
A ja postaram sie o 50 glosow wsrod moich znajomych niech wygra Adam
~ Wyborca
8 miesięcy temu ocena: 67%  138
Od nas dwa!
~ Zero pomysłu
8 miesięcy temu ocena: 65%  137
Wszyscy oprócz pawlickiego nie maja nic do zaproponowania . Tylko do koryta i blichtru WON !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czy takich mamy mieć samorządowców.
8 miesięcy temu ocena: 36%  136
Na listach wyborczych Ziemi Jarocińskiej są osoby, które łamały prawo. Są to Adam Pawlicki kandydat na burmistrza, Leszek Bajda kandydat do rady powiatu i Paweł Kołek Kandydat do rady powiatu. O tym ostatnim możecie przeczytać pod tym linkiem na stronie 18 . http://www.wbc.poznan.pl/Conte...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ der
8 miesięcy temu ocena: 67%  135
Wniosek - ludzie z Ziemi Jarocińskiej "nieciekawi są" A o ich dokonaniach oświatowych - pomijam tu mgr pana Bajdy - chodzi o likwidacje publicznych placówek oświatowych wie cala Polska A tu przypominam, że ustawa obliguje samorządy do prowadzenia szkół
~ ja
8 miesięcy temu ocena: 33%  134
Startował 2 razy na wójta Jaraczewa, ale poparcia nie miał i nie ma. Niesmak pozostał. http://www.jarocinska.pl/artyk...
~ Swój ciągnie do swego.
8 miesięcy temu ocena: 47%  133
Paweł Kołek był już dwukrotnie radnym w gminie Jaraczewo, ale za drugim razem nie wytrwał do końca kadencji, ponieważ został skazany za poświadczanie nieprawdy. Czytajcie na stronie 18. http://www.wbc.poznan.pl/Conte...
~ jjj
8 miesięcy temu ocena: 0%  132
WSZELKIE PODOBIEŃSTWO DO PRAWDZIWYCH POSTACI I ZDARZEŃ JEST PRZYPADKOWE Co wybierze właściciel firmy? 1.Managera za 10.000 zł/mc, który zarobi na siebie te pieniądze i dla szefa na waciki, nie zaszkodzi, nie pomoże, taki swój chłop 2.Managera za 100.000zł/mc a zarobi 1.000.000 dla szefa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Qqq
8 miesięcy temu ocena: 67%  131
Tak na logikę, wierzycie w to, że pani KS podołałaby tak odpowiedzialnej funkcji i poprowadziłaby dalej rozpoczęte inwestycje? Ludzie nie będą ryzykować i wybiorą AP, bo jako jedyny się nadaje na to stanowisko. Poza tym kobiety nie zostają burmistrzami.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ex x
8 miesięcy temu ocena: 20%  130
Kobiety powinny byc burmistrzami ale nie KS ratunku kochany Jarocinie
~ Nie dla ziemi jarocińskiej.
8 miesięcy temu ocena: 37%  129
Podoła, podoła........nawet przeskoczy obecnych rządzących gminą.
~ twój nick
8 miesięcy temu ocena: 32%  128
Tak na logikę to mamy dosyć Ziemi Jarocińskiej.
~ twój nick
8 miesięcy temu ocena: 34%  127
Widać, że Ziemia Jarocińska się bardzo boi. Tu już nie chodzi chyba nawet o koryto, ale o zatajenie podejmowanych decyzji. Dlaczego Pan Burmistrz bał się podpisać pod jawnością rządów w czasie debaty ? Pan Burmistrz pokazał wyraźnie w czasie debaty gdzie ma mieszkańców, A powinien wiedzieć, że Gmina to nie burmistrz i jego przyklaskujący, Gmina to ogół mieszkańców.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ szrot
8 miesięcy temu ocena: 30%  126
Mam apel do tych którzy chca głosować na Surdukowskiego lub Woelke. Sondaże pokazują, że nie ci kandydaci nie maja szans nawet na druga turę. Dlatego apeluję żeby od razu głosować na Panią Szymkowiak i zrobić wszystko żeby wygrała w 1 turze. Pawlicki ze swoją świta musi odejść. Żeby wygrać posuwają się do kłamstw i pomówień. To nieczysta gra i żaden kandydat na burmistrza nie powinien tak postępować. To go dyskwalifikuje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ twój nick
8 miesięcy temu 125
Widzisz uderzające podobieństwo do siebie, bo kto z kim przystaje takim się staje. A widać, że tego psa też nie wychowałeś, skoro Ty używasz takich przezwisk.
~ do twój nick
8 miesięcy temu ocena: 82%  124
Nie, tępy pacykarzu, mam psa, u którego widzę uderzające podobieństwo. Do budy! Do kątowni! :D
~ twój nick
8 miesięcy temu ocena: 23%  123
A to Ty jesteś psem, że wiesz jak pies robi.
~ do twój nick
8 miesięcy temu ocena: 75%  122
Idź spać. Bredzisz. W dodatku elementarne błędy robisz. Łżesz jak pies. Z kąt? A z kątowni przy ul. Tumana Psiarza :D
~ do twój nick
8 miesięcy temu ocena: 83%  121
Idź spać. Bredzisz. W dodatku elementarne błędy robisz. Łżesz jak pies. Z kąt? A z kątowni przy ul. Tumana Psiarza :D
~ twój nick
8 miesięcy temu ocena: 31%  120
To nie nienawiść, to krzywda ludzka powraca w to samo miejsce z kąt wyszła. A z Ziemi Jarocińskiej wyszło jej wiele. Wystarczyło inaczej myśleć już było się wrogiem.
~ Kdkdkdjd
8 miesięcy temu ocena: 77%  119
Ona ma wygrać tylko po to żeby Pawlicki przegrał? Ale masz nasrane w głowie, zero logiki i konkretów, tylko zwyczajna nienawiść...
~ twój nick
8 miesięcy temu ocena: 26%  118
I to jest mądra decyzja, też tak mówię. W jedności siła - NIE DLA ZIEMI JAROCIŃSKIEJ.
~ Wyborca
8 miesięcy temu ocena: 31%  117
Pawlicki wygra wybory... Chyba sobie na trąbce...huhihi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Www
8 miesięcy temu ocena: 71%  116
Mówcie co chcecie ale Adam Pawlicki wygra te wybory, choćbyście się zesrali
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ szanse maleją
8 miesięcy temu ocena: 30%  115
Na razie sondaże dają mu małe szanse może dlatego musi coś prostować, nerwy i frustracja już niejednego załatwiły
~ ???
8 miesięcy temu ocena: 35%  114
a może Pawlicki już sie posrał??
~ ijk
8 miesięcy temu ocena: 25%  113
I co Ci da tak ślepe zapatrzenie? Stołek?
~ Paweł i Gaweł
8 miesięcy temu ocena: 73%  112
Karolu Matuszaku, szykujesz się do koalicji z Pawlickim??? dość tego szwędania się, PSL nie jest stworzony do rządzenia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nn
8 miesięcy temu ocena: 57%  111
JNP Burmistrz Jarocina Pan Adam Pawlicki poparł kandydata do Rady Powiatu Wojciecha Rasia. Widać, że mało mu Jarocina znowu zamierza mieszać w Żerkowie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Golina
8 miesięcy temu ocena: 37%  110
Golina dziękuję 21 za smród. Żegnaj ZJ i Adam.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do Golina
8 miesięcy temu ocena: 81%  109
może wiatr przepędzi te chmury
~ Cesarzowi co cesarskie
8 miesięcy temu ocena: 63%  108
Matuszak dzisiaj na komisji podziękował za współpracę między innymi Jantasowi-byłemu prezesowi szpitala. Chociaż jeden poszedł po rozum do głowy. Swoją drogą miły gest.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zaufanie to podstawa
8 miesięcy temu ocena: 42%  107
Ile rozpraw przegrał Adam w trybie wyborczym? I za co to było? Nie ufam temu facetowi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wiata
8 miesięcy temu ocena: 67%  106
Za wiatę w Zakrzewie za 8 tys. przegrał z Drzazgą
~ eh
8 miesięcy temu ocena: 56%  105
Kto to zliczy?
~ Marek
8 miesięcy temu ocena: 70%  104
A jakbym ufundował Panom siekierki? Moze z tego byłby pozytek ..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ susel
8 miesięcy temu ocena: 47%  103
Trole z zj zakonczcie swoje wypociny i tak zj nie uratujecie.Po wyborach zatrudnie was do zbierania szyszek w lesie a jest ich tam tyle ze wystarczy pracy nawet do slonca jarocina.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ZJ+SLD+N+KOD
8 miesięcy temu ocena: 49%  102
ZJ ostro skręcił w lewo. Dziwny ten sojusz.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 123
8 miesięcy temu ocena: 20%  101
A chyba wywodzi się z ZChN...
~ Jarociniak nadal nie mądry po szkodzie
8 miesięcy temu ocena: 58%  100
Powinno brzmiec: kandydat na burmistrza nie wychodzi z więzienia:-))
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarociniak nadal nie mądry po szkodzie
8 miesięcy temu ocena: 49%  99
ZJ uruchomiła trolli. W sumie nie: to trolle z ZJ się uruchomiły. Walczą o koryto !!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ halo halo panie rzeczniku powiatowy
8 miesięcy temu ocena: 82%  98
a co ma do powiedzenia rzecznik powiatu Jacek Szczepaniak??? to on tworzy propagande powiatową i śmuieszne gazetki w których Szczepaniak pisał i na stronach internetowych zamieszczał informacje że SZpital wychodzi na prosta!!!!!!!!!!!!!! wyszli na prosta jak widać rzecznik Szczepaniak też wychodzi na prostą , dlaczego teraz nie prostuje tych rewelacji Mazurka i Martuzalskiego? a starosta Grobelny i Drzazga to co, nie wiedzieli jak jest w szpitalu? też powtarzali że szpital wychodzi na prostą? teraz co wszyscy głowa w piasek, i woda w usta? rzecznik też niemowa????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Abc
8 miesięcy temu ocena: 100%  97
Wyborcy nie znacie jeszcze tych panow oni nikomu kto nie z nimi reki nie podadza szuje
~ Prawie 5 milionów strat w szpitalu za kadencji nadzorcy Martuzalskiego.
8 miesięcy temu ocena: 77%  96
Słyszałem że pielęgniarki składają wypowiedzenia z pracy. Nie dziwię się. Mieć takiego prezesa, który nie wie nawet jaką jego rządy przyniosły stratę w szpitalu i idzie z tym do sądu, to faktycznie wolałbym być na bezrobociu lub dojeżdżać do Pleszewa do pracy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MARTUZALSKI JESZCZE WYTOCZ JAKIŚ PROCESIK. BUHAHA
8 miesięcy temu ocena: 92%  95
Martuzalski z Mazurkiem lepiej nie mogliście "rozreklamować" prawie 5 milionówej straty szpitala za kadencji Martuzalskiego nadzorcy. Jesteście wielcy. Tak jak wielki był Zdzisław z PiS podczas debaty wg Janusza Krawca. Wielki tylko ma problem, "bo nie dochodzi"... do rynku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ iko
8 miesięcy temu ocena: 100%  94
A co Sądzicie, że ci z ZJ uratują szpital? Zrobią to co robili z placówkami oświatowymi - Pamiętacie co zrobili? Przypominam przekazali stowarzyszeniom. To samo mogą zrobic ze szpitalem maja w tym wprawę
~ I wszystko na temat
8 miesięcy temu ocena: 93%  93
Informator powiatowy wydawany z pieniędzy podatników "SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ" A ONI WYSZLI NA IDIOTÓW.
~ GOŚĆ 007
8 miesięcy temu ocena: 73%  92
Pan Adam jest super gość takiego potrzeba, obserwując komentarze, mogę stwierdzić że co nie którzy nie czytają artykułu ze zrozumieniem, bo dziś Pan Pawlicki wygrał wielkie brawa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ GOŚĆ
8 miesięcy temu ocena: 72%  91
Prawda ,tak brawo BURMISTRZ brawo
~ MARTUZALSKI PAKUJ SIĘ LEPIEJ, WSTYDU OSZCZĘDŹ
8 miesięcy temu ocena: 90%  90
Martuzalski tak nadzoruje szpital, że nie wie nawet, jaką za jego nadzorowania szpital ma stratę i idzie z tym do sądu. POrażka. A ten nadzór kosztuje podatnika prawie 10.000 na miesiąc. Co na to strajkujące pielęgniarki?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tak długo kłamali o szpitalu, że aż sami w to uwierzyli
8 miesięcy temu ocena: 97%  89
Martuzalski z Mazurkiem chyba uwierzyli w te kłamstwa które są wpisywane w Jarociński Informatorze Powiatowym wydawany za powiatowe pieniądze. Za treść których odpowiada zarząd powiatu w osobach Grobelny PSL, Drzazga PIS MARTUZALSKI PO.
~ Tłumoki?
8 miesięcy temu ocena: 96%  88
Martuzalski z Mazurkiem dowiedzieli się w sądzie w Kaliszu, że za ich rządzenia i nadzorowania szpital przyniósł prawie 5 milionów strat. A wystarczyło pójść do księgowości. Łehehe buhaha.
~ Martuzalski z Mazurkiem nie wiedzą nawet jaką szpital za ich kadencji przyniósł stratę. Prawie 5 baniek
8 miesięcy temu ocena: 94%  87
Po Martuzalskim bym się tego spodziewał. Ale żeby prezes szpitala Leszek Mazurek z PO nie wiedział jaką za jego rządów szpital przyniósł stratę i szedł z tym do sądu? . Ręce opadają. Potem takie głupoty są wpisywane w tym DezInformatorze Powiatowym.
~ Kościelnikowa dla przyjaciół Elżunia
8 miesięcy temu ocena: 82%  86
Na co on liczył?
~ PO TO WPROWADZONA STREFA PŁATNA DLA PARKUJĄCYCH? ULICA WROCŁAWSKA
8 miesięcy temu ocena: 80%  85
JECHAŁEM DZIŚ NA ZAKUPY I NIE BYŁO GDZIE ZAPARKOWAĆ. JAKIEŚ PRZYCZEPKI STOJĄ. ZIEMIANIE DAJCIE LUDZIOM ZAPARKOWAĆ I ZROBIĆ ZAKUPY
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Twój referendysta
8 miesięcy temu ocena: 63%  84
Jest napisane, że ZIEMIANIE. Czyli Ziemia Jarocińska. Nic dodać nic ująć.
~ Jarek tez chce wiedzieć!
8 miesięcy temu ocena: 100%  83
Kto blokuje parking w mieście!!! Napisze wreszcie ktoś?
~ Ciekawski
8 miesięcy temu ocena: 91%  82
A która opcja tak blokuje? Tez bym się wkurzył!
~ Prawda
8 miesięcy temu ocena: 76%  81
Nie zaglosuje na blokujacych miejsca parkingowe
~ fest
8 miesięcy temu ocena: 49%  80
Nie zagłosuję na nikogo z Ziemi Jarocińskiej. Za dużo wątpliwości mam. Teraz jeszcze przegrane procesy, akcja z bilbordami przy wieży ciśnień. Niestety nie wygląda to dobrze i źle o tym ugrupowaniu świadczy. Miałem głosować na Surdukowskiego ale wg sondaży nie ma szans, więc zagłosuję na Panią Szymkowiak. Trzeba zmienić obecna ekipę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ twój nick
8 miesięcy temu ocena: 100%  79
I tu masz rację, trzeba zmienić ekipę i zagłosować tak jak mówisz na Panią Szymkowiakową i za pierwszym podejściem odsunąć ZJ
~ Jarociniak nadal nie mądry po szkodzie
8 miesięcy temu ocena: 41%  78
No w końcu ludzie zaczynają czuć smród tego ROZWOJU ...
~ No to mają pyrrusowe zwycięstwo. Wystawili się na śmieszność. Już po nich. Buhahahahahha
8 miesięcy temu ocena: 80%  77
Sąd Okręgowy w Kaliszu odrzucił prawie w całości pozwy złożone w trybie wyborczym przez Stanisława Martuzalskiego - etatowego członka zarządu powiatu i Leszka Mazurka - prezesa Szpitala Powiatowego w Jarocinie przeciwko Adamowi Pawlickiemu - kandydatowi na burmistrza Jarocina. Pawlicki nie musi ani przepraszać żadnego z powodów za swoje słowa, ani nie musi prostować informacji o tym, że nadzorowany przez Stanisława Martuzalskiego i zarządzany przez Leszka Mazurka szpital przyniósł prawie 5 mln zł straty. Zgodnie z nieprawomocnym postanowieniem sądu Adam Pawlicki ma jedynie sprostować słowa o tym, że "Martuzalski jest emerytem" i "Mazurek nie jest menadżerem".
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Może jarocinska uzupełni newsa, w zakresie straty sąd oddalił pozew
8 miesięcy temu ocena: 96%  76
Po ich wysłuchaniu i zapoznaniu się z dokumentami księgowymi sąd ocenił, że w okresie, kiedy Martuzalski sprawuje jako członek zarządu powiatu nadzór nad szpitalem (od końca stycznia 2017), a zarządza nim Leszek Mazurek (od połowy lutego 2017 r.) strata szpitala za 2017 r. wyniosła 2.387.833 zł, a za rok 2018 r. - na dzień 31 sierpnia - wynosiła 2.737.159 zł i w związku z tym "w tym zakresie wypowiedzi nie można uznać za nieprawdziwą" i oddalił pozew.
~ Prosimy portal o erratę newsa!
8 miesięcy temu ocena: 87%  75
Nie musi przepraszać Mazurka ani Martuzalskiego. Musi tylko sprostować że jeden nie jest emerytem, a drugi menadzerem. Natomiast twierdzenie Adama Pawlickiego, że za ich nadzorowania i zarządzania szpitalem, spółka przyniosła prawie 5 milionów strat jest twierdzeniem prawdziwym. TO jak to jest Panie Martuzalski i Panie Mazurek? Nawet nie znacie wyniku finansowego szpitala? ŻENADA.
~ Elokwentny
8 miesięcy temu ocena: 86%  74
W mniejszości twojej niedojrzałej wyobraźni na szczescie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja wybieram Adama Pawlickiego najlepszego Burmistrza naszego kochanego miasta
8 miesięcy temu ocena: 65%  73
Martuzalski z Mazurkiem są odpowiedzialni za ok.5 mln zł strat w naszym szpitalu. O zgrozo!!!! Ale cóż można się spodziać po tych "geniuszach". Pamiętamy jakie były 3 lata rządów Martuzalskiego w gminie, po których do dzisiaj jeszcze trzeba "sprzątać" np. ZGO i prezes Zadrożny, który okradał Spółkę komunalną i przelewał sobie pieniądze spółki na swoje prywatne konto. Pamiętamy również przekręty Dyrektorki Szkoły nr 3. Nie lepszy jest Mazurek, który Jarocin -Sport tak zarządzał, że spółka przynosiła straty. Widać, że ten "geniusz zarządczy" kontynuuje w Szpitalu. Ale możemy temu zaradzić. 21 października tym Panom mówimy NIE!!!, żeby już nigdy nie trzeba było po nich "sprzątać".
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anna
8 miesięcy temu ocena: 30%  72
Ja zaglosuje na przeciwnika dla mnie Pawlicki nir zrobil nic
~ Dobrze że jesteś w mniejszości
8 miesięcy temu ocena: 41%  71
21 października większość wybiera zmianę władzy w Gminie Jarocin
~ Matura
8 miesięcy temu ocena: 88%  70
Pokazać świadectwo dojrzałości proszę Panie i Panowie kandydaci na burmistrza. Wyborca daje wam pracę i chcemy znać wasze wykształcenie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ale jaja
8 miesięcy temu ocena: 67%  69
Jeden zj sobie kupił niejaki Pan B....
~ Stawiam na wykształconych nie wizjonerów
8 miesięcy temu ocena: 63%  68
Wykształcenie to podstawa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anna
8 miesięcy temu ocena: 75%  67
Ale wyksztalconych ludzi ktorzy na studiach na wykładach przesiedzieli po 9 godzin 5 dni w tygodniu a nie studia 4 razy w miesiacu za pieniadze fakt ze w Polsce mamy bardzo duzo ludzi wyksztalcconych ale nie madrych kiedys wykształcenie szlo w parze z rozumem a dzisiaj niestety durnota z tyt mgr
~ Ja wybieram Adama Pawlickiego najlepszego Burmistrza naszego kochanego miasta
8 miesięcy temu ocena: 61%  66
Martuzalski z Mazurkiem są odpowiedzialni za ok.5 mln zł strat w naszym szpitalu. O zgrozo!!!! Ale cóż można się spodziać po tych "geniuszach". Pamiętamy jakie były 3 lata rządów Martuzalskiego w gminie, po których do dzisiaj jeszcze trzeba "sprzątać" np. ZGO i prezes Zadrożny, który okradał Spółkę komunalną i przelewał sobie pieniądze spółki na swoje prywatne konto. Pamiętamy również przekręty Dyrektorki Szkoły nr 3. Nie lepszy jest Mazurek, który Jarocin -Sport tak zarządzał, że spółka przynosiła straty. Widać, że ten "geniusz zarządczy" kontynuuje w Szpitalu. Ale możemy temu zaradzić. 21 października tym Panom mówimy NIE!!!, żeby już nigdy nie trzeba było po nich "sprzątać".
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Matura?
8 miesięcy temu ocena: 84%  65
Czy każdy z kandydatów na burmistrza ma chociaż maturę? Wyborcy powinni to wiedzieć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kolejno odlicz
8 miesięcy temu ocena: 93%  64
Matury na stół
~ wyborca
8 miesięcy temu ocena: 71%  63
a czy można być menadzerem gminy bez wykształcenia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ buehehehe
8 miesięcy temu ocena: 68%  62
zaorałeś
~ Hmmm ?
8 miesięcy temu ocena: 73%  61
A Gazeta cos zamilczala nagle po decyzji sądu .Sledzac cały czas artykuły jak i prenumeraty ostatnimi czasy odnoszę osobiste wrazenie jakby ciagle czepiali sie naszego drogiego burmistrza ( zwłaszcza w okresie przed wyborczym )
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dociekliwy
8 miesięcy temu ocena: 55%  60
"...włodarz gminy Adam Pawlicki, który do tej pory nikogo nie pozywał" - szanowna pani redaktor, proszę publicznie nie kłamać! http://www.jrs.org.pl/uncatego...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ile już razy przegrał?
8 miesięcy temu ocena: 46%  59
Ile razy przegrała zimia z Drzazgą? o tym piszcie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
8 miesięcy temu ocena: 60%  58
Ten osobmik szczegolnie zasluguje na WIELKA KLESKE szkoda glosow i ludzi, ktorych niszczy
~ jola
8 miesięcy temu ocena: 100%  57
http://www.jarocinska.pl/artyk...
~ hipokryzja roku
8 miesięcy temu ocena: 68%  56
Szalkowska kandydatem PSL ale jaj partia ludzi ze wsi, Ty hipokrytko nie pamiętasz jak przez lata gorzej traktowałaś uczniów z trenów ze wsi tylko dlatego bo ze wsi WSTYDX SIE !!!!!! Gowno chcecie zrobic tylko do koryta
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wiarygodnosc = Przyszłość
8 miesięcy temu ocena: 68%  55
Etatowy członek i prezes szpitala przegrali.Szanowny Pan Adam nie musi nikogo przepraszać.Szpital zadłużony na maxa.Czas pożegnać obecna władze powiatu drodzy hejterzy i referendysci.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxy
8 miesięcy temu ocena: 100%  54
Ale cala bo nikt nie zasluguje na litosc
~ Dmuchane sprawy .
8 miesięcy temu ocena: 80%  53
W związku z faktem że Martuzalski palił świeczki przed sądem a Mazurek to jego szef , sprawa może być trudna do wygrania. Zwłaszcza że żona Stanisława ma rozległe kontakty prawnicze . Co do Drzazgi no to walczy o następną kadencje jak może . Plakatów ma mało , bo nie każdy by chciał żeby jego obłudna gęba wisiała na jego płocie .Zostały mu tylko procesy w trybie wyborczym , jako reklama .Ja bym chciał się dowiedzieć prawdy jak to się ma z tym długiem szpitalnym i czy Drzazga taki sprawiedliwy jest jak mu sie wydaje ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ No to mają pyrrusowe zwycięstwo. Wystawili się na śmieszność. Już po nich. Buhahahahahha
8 miesięcy temu ocena: 80%  52
ąd Okręgowy w Kaliszu odrzucił prawie w całości pozwy złożone w trybie wyborczym przez Stanisława Martuzalskiego - etatowego członka zarządu powiatu i Leszka Mazurka - prezesa Szpitala Powiatowego w Jarocinie przeciwko Adamowi Pawlickiemu - kandydatowi na burmistrza Jarocina. Pawlicki nie musi ani przepraszać żadnego z powodów za swoje słowa, ani nie musi prostować informacji o tym, że nadzorowany przez Stanisława Martuzalskiego i zarządzany przez Leszka Mazurka szpital przyniósł prawie 5 mln zł straty. Zgodnie z nieprawomocnym postanowieniem sądu Adam Pawlicki ma jedynie sprostować słowa o tym, że "Martuzalski jest emerytem" i "Mazurek nie jest menadżerem".
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prawie 5 milionów strat za kadencji
8 miesięcy temu ocena: 86%  51
Mazurek jest menadżerem. to prawda. tylko jakim?
~ Prosimy portal o erratę newsa!
8 miesięcy temu ocena: 81%  50
Nie musi przepraszać Mazurka ani Martuzalskiego. Musi tylko sprostować że jeden nie jest emerytem, a drugi menadzerem. Natomiast twierdzenie Adama Pawlickiego, że za ich nadzorowania i zarządzania szpitalem, spółka przyniosła prawie 5 milionów strat jest twierdzeniem prawdziwym. TO jak to jest Panie Martuzalski i Panie Mazurek? Nawet nie znacie wyniku finansowego szpitala? ŻENADA.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Może jarocinska uzupełni newsa, w zakresie straty sąd oddalił pozew
8 miesięcy temu ocena: 90%  49
Po ich wysłuchaniu i zapoznaniu się z dokumentami księgowymi sąd ocenił, że w okresie, kiedy Martuzalski sprawuje jako członek zarządu powiatu nadzór nad szpitalem (od końca stycznia 2017), a zarządza nim Leszek Mazurek (od połowy lutego 2017 r.) strata szpitala za 2017 r. wyniosła 2.387.833 zł, a za rok 2018 r. - na dzień 31 sierpnia - wynosiła 2.737.159 zł i w związku z tym "w tym zakresie wypowiedzi nie można uznać za nieprawdziwą" i oddalił pozew.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michu
8 miesięcy temu ocena: 25%  48
Ty robin jak jestes taki madry to powinnes wiedzieć ze takie rzeczy rozstrzyga sad gospodarczy a nie cywilny i dlatego zostało to oddalone pacanie
~ Brak zaufania
8 miesięcy temu ocena: 42%  47
Jeśli ktoś na takim stanowisku skłamał to powinien podać się do dymisji i jeśli ma trochę godności to powinien zrezygnować z kandydowania.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prawie 5 milionów strat
8 miesięcy temu ocena: 81%  46
Faktycznie, Mazurek jest menadzerem. Tylko jakim?
~ Agata
8 miesięcy temu ocena: 45%  45
Panie Pawlicki, kandydacie na burmistrza, mam duże wątpliwości co do pana. Trzy postanowienia sądu, że mówił pan nieprawdę. Jak to się ma to obietnic wyborczych? Mam duże wątpliwości że pan je spełni. W każdym razie pana, jak dla mnie jest pan niewiarygodny. Nie zagłosuje na pana!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Agata
8 miesięcy temu ocena: 67%  44
MY MIESZKAŃCY NIE ZAGŁOSUJEMY NA PAWLICKIEGO, MAMY DOSC NEPOTZMU,KOLESIOSTWA ,UKŁADÓW,UKŁADZIKÓW ITP.
~ anna
8 miesięcy temu ocena: 63%  43
Do Agata ja tez nie zaglosuje na Pawlickiego trzeba zaglosowac na jakas zmiane Jarocinem niech rzadza Jarociniacy
~ do Agata
8 miesięcy temu ocena: 58%  42
MY MIESZKANCY ZAGŁOSUJEMY NA ADAMA PAWLICKIEGO !!!!!!
~ Kolejne wybory ...
8 miesięcy temu ocena: 66%  41
Trzeba mądrze wybrać. Na kolejne wybory nas nie stać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
8 miesięcy temu ocena: 0%  40
Nie marnujcie glosow glosujcie tylko na AP reszte wyaltowac niech AP ma tylko nowych wspolpracownikow i bedzie ok
~ Koniec ZJ
8 miesięcy temu ocena: 49%  39
To jest polityczny koniec ZJ
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja wybieram Adama Pawlickiego najlepszego Burmistrza naszego kochanego miasta
8 miesięcy temu ocena: 63%  38
Martuzalski z Mazurkiem są odpowiedzialni za ok.5 mln zł strat w naszym szpitalu. O zgrozo!!!! Ale cóż można się spodziać po tych "geniuszach". Pamiętamy jakie były 3 lata rządów Martuzalskiego w gminie, po których do dzisiaj jeszcze trzeba "sprzątać" np. ZGO i prezes Zadrożny, który okradał Spółkę komunalną i przelewał sobie pieniądze spółki na swoje prywatne konto. Pamiętamy również przekręty Dyrektorki Szkoły nr 3. Nie lepszy jest Mazurek, który Jarocin -Sport tak zarządzał, że spółka przynosiła straty. Widać, że ten "geniusz zarządczy" kontynuuje w Szpitalu. Ale możemy temu zaradzić. 21 października tym Panom mówimy NIE!!!, żeby już nigdy nie trzeba było po nich "sprzątać".
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ INFO3
8 miesięcy temu ocena: 77%  37
Z kolei Leszek Mazurek domagał się przeprosić i sprostowania za słowa o tym, że "nie jest menadżerem". Sąd uznał, że przedłożone przez Leszka Mazurka dokumenty nie pozwalają uznać za prawdziwe stwierdzenie o tym, że nie jest menadżerem. Prezes szpitala przedstawił w sądzie świadectwo ukończenia studiów podyplomowych "Organizacja i zarządzanie - menadżer oświaty", zaświadczenie o ukończeniu jednodniowego szkolenia, którego celem było omówienie wymagań systemu ISO 9001:2015 i dwudniowego szkolenia w Opalenicy "Zarządzanie rozwojem szpitala powiatowego". - To są tylko papiery, a ja mówiłem o tym, czy w rzeczywistości pan Mazurek jest menadżerem. Około 5 mln zł straty finansowej szpitala za okres, kiedy pan Mazurek nim zarządca mówi więcej, niż sto certyfikatów i dyplomów - skomentował postanowienie sądu Adam Pawlicki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ INFO2
8 miesięcy temu ocena: 76%  36
Po ich wysłuchaniu i zapoznaniu się z dokumentami księgowymi sąd ocenił, że w okresie, kiedy Martuzalski sprawuje jako członek zarządu powiatu nadzór nad szpitalem (od końca stycznia 2017), a zarządza nim Leszek Mazurek (od połowy lutego 2017 r.) strata szpitala za 2017 r. wyniosła 2.387.833 zł, a za rok 2018 r. - na dzień 31 sierpnia - wynosiła 2.737.159 zł i w związku z tym "w tym zakresie wypowiedzi nie można uznać za nieprawdziwą" i oddalił pozew.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ INFO2
8 miesięcy temu ocena: 74%  35
Sąd Okręgowy w Kaliszu odrzucił prawie w całości pozwy złożone w trybie wyborczym przez Stanisława Martuzalskiego - etatowego członka zarządu powiatu i Leszka Mazurka - prezesa Szpitala Powiatowego w Jarocinie przeciwko Adamowi Pawlickiemu - kandydatowi na burmistrza Jarocina. Pawlicki nie musi ani przepraszać żadnego z powodów za swoje słowa, ani nie musi prostować informacji o tym, że nadzorowany przez Stanisława Martuzalskiego i zarządzany przez Leszka Mazurka szpital przyniósł prawie 5 mln zł straty. Zgodnie z nieprawomocnym postanowieniem sądu Adam Pawlicki ma jedynie sprostować słowa o tym, że "Martuzalski jest emerytem" i "Mazurek nie jest menadżerem".
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ INFO
8 miesięcy temu ocena: 72%  34
Trzej panowie z powiatu z koalicji PO-PiS-PSL zafundowali wczoraj Adamowi Pawlickiemu dzień w sądzie, składając trzy pozwy. Jeden, mimo że nie został nazwany "emerytem" domagał się sprostowania i przeprosin za rzekome nazwanie go "emerytem". Drugi domagał się, aby nazywać go menadżerem, mimo że razem z pierwszym zajmują się szpitalem w Jarocinie i wczoraj sąd doliczył się 5 mln zł straty placówki leczniczej. A trzeci? Trzeci nie chciał, aby przypisywać mu razem z radnymi z koalicji PO-PiS-PSL przeforsowania uchwał, które sprawiły, że w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym i Młodzieżowym Domu Kultury nie odbywają się już zajęcia sportowe i kulturalne. Powiat nie daje na nie od 1 stycznia ani złotówki. Fakt, to ufoludki napisały uchwałę, przedstawiły ją radnym koalicji i uchwaliły. Dlatego ten trzeci może ze spokojem zapewniać w swojej ulotce: "Jestem uczciwym człowiekiem".
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxy
8 miesięcy temu ocena: 75%  33
Likwiduja wszystko co sie wiaze z rozwojem dzieci i mlodziezy. Brawo Paniska powiatowe. To musi byc Wasz koniec!!!!!!
~ cała prawda cała dobę
8 miesięcy temu ocena: 94%  32
https://www.facebook.com/Kazmi... Jarocinska manipuluje. Czemu nie napisali, że za słowa "prawie 5 milionów strat" nie musi przepraszać, bo to PRAWDA.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ znowu on?
8 miesięcy temu ocena: 39%  31
O Mój Boże! Kaźmierczak! To jakby czytać jednocześnie Wyborczą i wSieci. Pan da sobie już spokój, bo po 21 nie będzie kolejnych likwidacji i przekształceń przedszkoli i szkół. Pan może już sobie iść.
~ Jarociniak nadal nie mądry po szkodzie
8 miesięcy temu ocena: 44%  30
Prawdy dowiemy się jak odsuniemy Skazanego za ... i ZJ od władzy. Lodowiska, łączniki, dokładanie do przetargów "wygranych" przez firmę KANBUD, program SENIOR, SUW Stefanów itd. itd. Ludzie ogarnijcie się i głosujcie na wszystko tylko nie ZJ i Skazany za ....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bezsens
8 miesięcy temu ocena: 57%  29
To sa ich sprawy prywatne wiec ani powiat ani gmina na tym tle na pewno nie ucierpią.Na co ten szczegółowy rozgłos w ogole , albo w jakim celu ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ AAA
8 miesięcy temu ocena: 51%  28
Dziwnym trafem o decyzji sądu nakazującej obecnemu burmistrzowi przeprosiny dowiadujemy się z dużym opóźnieniem. O pozwie pana Pawlickiego dowiadujemy się już, zanim proces się rozpoczął. Przypadek czy "rzetelność" pani redaktor?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Abw
8 miesięcy temu ocena: 60%  27
Jak gj ma być obiektywna skoro redaktor naczelny jest w radzie nadzorczej jednej z gminnych spółek.
~ Jarociniak nadal nie mądry po szkodzie
8 miesięcy temu ocena: 47%  26
No po ostatnich 2 latach widać że GJ należy do sitwy ZJ, ostatnio coś niemrawo pan Nawrocki próbuje "zabłysnąć" jako niby obiektywny, no ale trochę za późno... Szkoda, bo niby powinni być obiektywni i patrzeć władzy ZJ i Skazanego za ..., na ręce, a tu NIC
~ susel.
8 miesięcy temu ocena: 42%  25
Proponuje konwoj wstydu Adasia po gminie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anna
8 miesięcy temu ocena: 69%  24
Siedzi cholota w radach nadzorczych i tak okradaja Jarocin
~ xxz
8 miesięcy temu ocena: 68%  23
Dziecinada. Jeden plecie głupoty a drugi leci z tym do sądu. Mieszkańcy i tak wyciągną wnioski.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxy
8 miesięcy temu 22
Mwrtuzalski w powiecie wystarczajaco namieszal niech sie lepiej schowa ze wstydu
~ Koniec ZJ
8 miesięcy temu ocena: 46%  21
Słabo widzę tą ich Przyszłość. Nareszcie prawda wychodzi na jaw.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ala
8 miesięcy temu ocena: 70%  20
takiej przyszłości to ja nie chce
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zmęczony
8 miesięcy temu ocena: 66%  19
Stachu i spółka TYLKO potrafią opluwać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aga
8 miesięcy temu ocena: 42%  18
Mam takie wrażenie że Pawlickiemu kasa mózg zlasowała
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ula
8 miesięcy temu ocena: 0%  17
Mozg zlasowala kasa ale efekty pracy widoczne a ty co zrobiles dobrego
~ do Aga
8 miesięcy temu ocena: 75%  16
I ODWROTNIE
~ ciekawostka historyczna
8 miesięcy temu ocena: 84%  15
To jest piaskownica:)??? Jeden chce aby drugi go przepraszał, a tamten poleciał poskarżyć się Pani (czyli do sądu)!! Ludzie już nie umieją ze sobą po ludzku wzajemnie rozmawiać, kiedyś to nawet ludzie potrafili sie kulturalne spory prowadzić:) bez obrazy!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji