R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Nieruchomość
R E K L A M AB2 - Stimi
R E K L A M A

Premier nie przyjedzie do Jarocina. Przyjadą przedstawiciele dwóch ministerstw. Będzie umowa

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    22.12.2016
Bartek Nawrocki
komentarzy 46 ocen 29 / 38%
A A A
Miejsce budowy na Leszczycach Miejsce budowy na Leszczycach  fot. Bartek Nawrocki

Jarocin. Gmina Jarocin. JTBS Jarocin. Mieszkania w Jarocinie. TFI BGK Jarocina

R E K L A M A

Dzisiaj przed południem w ratuszu odbędzie się uroczyste podpisane umowy na realizacją budowy pierwszej części mieszkań czynszowych w Jarocinie.

Jak informuje Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego - przetargi wygrały dwie firmy - Agrobex z Poznania i Hadrzyński z Kotlina. Ta pierwsza wybuduje obiekty mieszkalne na ul. Siedlemińskiej w Jarocinie (120 lokali) i Głównej w Siedleminie (96 lokali). Przedsiębiorstwo z Kotlina postawić ma budynki w Jarocinie na Leszczycach (42 lokale).

W ubiegłym tygodniu burmistrz Adam Pawlicki zapowiedział, że na inaugurację inwestycji do Jarocina przyjedzie premier Beata Szydło. Od kilku dni na Leszczycach mieszkańcy zaobserwowali wzmożony ruch służb sprzątających [ZOBACZ TUTAJ]. Wczoraj okazało się, że szefowa rządu nie zawita do naszego miasta. Firma działająca na zlecenie magistratu rozesłała wczesnym popołudniem zaproszenia na konferencję jedynie z udziałem członków rządu.

„Zapraszam na konferencję prasową z udziałem przedstawicieli kierownictwa dwóch ministerstw: Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministerstwa Rozwoju oraz burmistrza Jarocina, której tematem będzie przekazanie pierwszego w Polsce placu budowy w ramach pilotażu rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Termin: 22 grudnia (czwartek) 2016, godz. 13:00 Miejsce: Jarocin, ul. Leszczyce 25.

Urzędnicy ostrożnie piszą o „pilotażu” rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Tymczasem oba pomysły łączy jedynie to, że obsługuje je finansowo Bank Gospodarki Krajowej. Wybudowanie wszystkich zapowiadanych przez władze miasta i spółki mieszkań w Jarocinie kosztować ma 50 mln zł [ZOBACZ TUTAJ]  Wcześniej powołano spółkę celową (BGK TFI - JTBS), a pieniądze na inwestycję wyłoży Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych BGK. Koszt inwestycji przez 25 lat będzie spłacała miejska spółka JTBS.

Władze tej ostatniej liczą, że połowa ma pochodzić z czynszów uzyskanych od lokatorów, a druga z dofinansowania, które spółce przekazywać ma gmina. Gdzie tu element rządowego programu? Między innymi o to będziemy chcieli dzisiaj zapytać przedstawicieli gminy i rządu.

[AKTUALIZACJA 09:50]

Tymczasem na Leszczycach... Zobaczcie zdjecia w galerii

[AKTUALIZACJA 12:50]

Tuż po godzinie 12.00 w obecności przedstawicieli ministerstwa, banku BGK, burmistrza Jarocina i wykonawcy inwestycji podpisano umowę na realizację budowy obiektów mieszkaniowych. Więcej wkrótce w relacji WIDEO.

ZOBACZ WIDEO z podpisania umowy

- Po dwuletniej pracy doszliśmy do momentu podpisania umowy i przekazania placu budowy, jednego z głównych punktów naszego programu, Stowarzyszenia Ziemia Jarocińska, ale również rządowego programu Mieszkanie +, bo tak to się zbiegło, że można to połączyć w jeden program – stwierdził w trakcie uroczystego parafowania burmistrz Adam Pawlicki. - Cieszę się, że Jarocin i Bank Gospodarstwa Krajowego pokazaliśmy, jakie efekty mogą być w Polsce, jeżeli samorząd współpracuje z rządem.

R E K L A M A
+ 11 głosów: 29 (38%) 18 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (46)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Jarociniak
  ponad rok temu ocena: 75%  46
  Rozwój chyba rozbój panie burmistrzu ;)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ to nie jest rządowy program
  ponad rok temu ocena: 87%  45
  Pawlicki kłamanie masz we krwi chyba, możesz zaklinać rzeczywistość i mówić po sto razy że to można połączyć w jeden program, to wszyscy wiemy że NIE
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kk
  ponad rok temu ocena: 100%  44
  To agrobex sztukę odpierdoli w kwestii jakości
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ xyz
  ponad rok temu ocena: 95%  43
  Ciekawa zagrywka ze strony władz... jeszcze w październiku mieszkali w tym bloku ludzie, kilka tygodni temu wyrwano okna w bardzo dobrym stanie a dziś nazywają ten blok ''starym pustostanem'' i ceremonialnie burzą aby pokazać członkom gabinetu, że na miejsce ''starego'' wybudują nowe mieszkania... wstyd, słabo rozegrane
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wit
  ponad rok temu ocena: 96%  42
  A ludzie w Witaszycach wiedzą, że na ceglanej zostaną zabrane im ogródki działkowe? I to wszystko po cichu? Mieszkańcy mają je po 50-60 lat! A Pawlicki tak kombinuje żeby było bez rozgłosu i tam mają powstać te mieszkania i to jako pierwsze.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  ~ leszcz1
  ponad rok temu ocena: 80%  41
  Myślicie się.Długie lata piszemy pisma do gminy o drogę ,autobus ,wiatę autobusową, chodnik.Że slumsy?Przecież w gminie mają nas w dupie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wyborca Adama Pawlickiego
  ponad rok temu ocena: 38%  40
  I o to chodzi - jest "rozwój" ? Ano jest !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ułomny wyborca ZJ
  ponad rok temu ocena: 85%  39
  AGROBEX wykonawcą części mieszkań ? Życzę przyszłym POdwykonawcom nieupadłości !!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Janek Bobrowski
  ponad rok temu ocena: 31%  38
  Jarocin jest wielki, we wszystkich kanałach informacyjnych o Jarocinie mówią. To jest miłe . . .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Olda
  ponad rok temu ocena: 28%  37
  Adam dałeś czadu. Będziemy oglądać TELESKOP o 18.30.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ anonimowy człowiek
  ponad rok temu ocena: 78%  36
  Wielka uroczystość, burmistrz, delegaci z Ministerstw - pięknie, ładnie, fanfary grają, szkoda tylko, że nie mówi się głośno o tym jak potraktowani zostali mieszkańcy tego bloku na Leszczycach, pan Wolski starszych ludz którzy nie sprawiali żadnych problemów przez wiele lat nie sprawiali chciał eksmitować na 3cie piętra... to jest dopiero paranoja... a oni żadnej przeprowadzi nie chcieli, krótkie terminy przeprowadzki i nerwowe tygodnie dla tych ludzi...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ xxx
  ponad rok temu ocena: 20%  35
  Zgodnie z przepisami prawa przenosząc ludzi z Leszczyc do innych lokali musieli zapewnić podobny standard, nie gorszy, więc nie pisz głupot, że poszli do gorszych lokali, bo to na pewno nie prawda. A jeżeli uważasz, że są w gorszych lokalach to wskaż konkretne argumenty. Bardzo dobrze, że w końcu w Jarocinie rusza budowa mieszkań czynszowych. Takich mieszkań po prostu brakuje w tym mieście.
  ~ do obiektywny:
  ponad rok temu ocena: 86%  34
  oj, proszę Cię człowiecze co ty możesz wiedzieć o tych ludziach i o tym jak im się dobrze mieszkało, choć skromnie. Oni pałaców nie wymagają - po prostu w granicy przyzwoitości chcieli lokum o podobnym standardzie... bracie drogi, z okazji świąt życzę więcej radości i pokory w Twoim szarym życiu skoro z taką złością do innych, nie znając ich historii... bo Ty pewnie w życiu nie jeden dom zbudowałeś, a może sobie pałać stworzyłeś... biedny...
  ~ Obiektywny
  ponad rok temu ocena: 28%  33
  Całe życie nic nie zbudowali tylko siedzieli na państwowym a teraz mają wielkie wymagania.pałace by chcieli he he.
  ~ KaBe
  ponad rok temu ocena: 64%  32
  ,,Prezes PiS, obok m.in. wicepremiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka wziął w czwartek udział w inauguracji programu "Mieszkanie+" w Białej Podlaskiej. Jarosław Kaczyński jako pierwszy wbił łopatę pod nową inwestycję mieszkaniową,,. a Jarocin olali
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Niezależni
  ponad rok temu ocena: 60%  31
  Zły termin wybrali lub Biała Podlaska nie chciała być gorsza i szybko ten sam termin zorganizowała
  ~ Jołkipołki
  ponad rok temu ocena: 41%  30
  Tyle do powiedzenia mają lokalni PIS-owcy. Nic nie potrafią dla Jarocina załatwić. Gdyby nie burmistrz to by nas zaorali
  ~ Janek Podkański
  ponad rok temu ocena: 43%  29
  Jarocin znów pierwszy w Polsce dzięki naszemu burmistrzowi Adamowi Pawlickiemu. Brawo ! Będziemy oglądać dzisiaj też w poznańskim TELESKOPIE o 18.50. Jeszcze raz gratulacje.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Lejb Fogelman
  ponad rok temu ocena: 43%  28
  Ja również gratuluję Adamowi, Wielkiemu Budowniczemu naszej lokalnej Ojczyzny. Szczęść Ci Panie Boże Adamie.
  ~ mroje
  ponad rok temu ocena: 78%  27
  Czemu te mieszkania buduje się z dala od miasta Jarocin. Podobno dla niezamożnych ludzi, a tam nie ma kolei , pracy ,transportu, codziennie będą jeżdzić rowerem, chodzić pieszo , do pracy , do szkoły , do lekarza, po zakupy, po 15 -20 km !? Tam nie ma też ścieżek rowerowych! To nie jest w porządku panie burmistrzu i wszyscy święci budowniczowie!!!!!!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ anonim
  ponad rok temu ocena: 69%  26
  jeśli chodzi o leszczyce - ludzie tam mieszkali wiele lat i nie narzekali...
  ~ Jonek
  ponad rok temu ocena: 53%  25
  To sobie wybuduj sam w lepszym miejscu
  ~ to nie jest rządowy projekt
  ponad rok temu ocena: 70%  24
  Pawlicki rzekł był że świetnie współpracuje z rządem czyli BGK bo wziął kredyt. Jak mu się współpracuje z rządem w postaci wymiaru sprawiedliwości?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kat
  ponad rok temu ocena: 63%  23
  Same tumany - o przepraszam tłumy na publice żarło tam było super mogłem więc tam pójść się najeść za frico
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mmj
  ponad rok temu ocena: 33%  22
  http://tvn24bis.pl/nieruchomos...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kolo
  ponad rok temu ocena: 80%  21
  Ale publika! Sami ziemianie! I starosta.......sam jak palec. Mistrzowie propagandy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ hytrus jeden
  ponad rok temu ocena: 50%  20
  garbaty ukrainiez z dro jałomużna
  ~ pytanie retoryczne
  ponad rok temu ocena: 75%  19
  Cóż dziwnego w fakcie, że był tam Kelner? A kto poda sos 1000 wysp?
  ~ dociekliwy
  ponad rok temu ocena: 85%  18
  co rozumiemy przez określenie wykonawca inwestycji: JTBS czy Agrobex?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ to nie jest rządowy projekt
  ponad rok temu ocena: 85%  17
  Burmistrz mija się z prawdą, otóż w rządowym projekcie Mieszkanie Plus to rząd bierze kredyt w projekcie gminy Jarocin to mieszkańcy spłacą ogromny kredyt wzięty przez Pawlickiego, jedyna rzecz która łączy te projekty to tylko bank udzielający kredytu
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Andrzejek
  ponad rok temu ocena: 87%  16
  Zapytajcie się Michała, dlaczego premier i Jarek są w Białej Podlaskiej, a nie w Jarocinie. Jeśli nie wiecie, ja wiem powiem (a wiem, że opalony i kelner nader często teraz to czytają). Otóż Pan Kleks jest mocny tylko w ryju, a jego znajomości i układy są bardziej wirtualne niż życie erotyczne magika z Ostrowa. :)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kat
  ponad rok temu ocena: 76%  15
  Powinien być ktoś z Ministerstw Sprawiedliwości by w świetle jupiterów "kogoś" do ZK wsadzić
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ lol
  ponad rok temu ocena: 79%  14
  Lol, Prezydent miał przyjechać do Jarocina... jednak nie przykechał, Premier miał przyjechać... też nie przyjedzie. A do Goatynia, Pleszewa, Krotoszyna, Środy Wlkp. jakoś przyjechali. Powtórzę to jeszcze raz - co z tobą STOLICO! Polskiego Rocka??
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ATRA
  ponad rok temu ocena: 78%  13
  A co z PRZESTĘPCAMI BĘDĄ SIĘ ZADAWAĆ ?
  ~ dociekliwy
  ponad rok temu ocena: 88%  12
  przypominam, że 1/3 tych "mieszkań" jest pozbawiona okien. Pomieszczenia doświetlają wyłącznie świetliki w dachu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ paranoja
  ponad rok temu ocena: 88%  11
  Powstaną slamsy za 50 baniek na kredyt. Nieźle...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ anonim
  ponad rok temu ocena: 75%  10
  slumsy bo kawałek od centrum (mówię o Leszczycach)? Więc rozumiem, że teraz też slumsy tam były... daruj sobie człowieczku, naprawdę dobrzy ludzie tam mieszkali, lecz nie mówi się o tym jak potraktowali mieszkańców tego bloku, szczególnie co prezes JTBS'u robił...
  ~ Jestem ze wsi
  ponad rok temu ocena: 63%  9
  Do robotnik.Ty pewnie jesteś ten biedny rolnik jak oni wszyscy aby narzekać nic się nie opłaca wiecznie w dupie mało.A 3 samochody na podwórku..każdy płaci to niech rolnik też płaci
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kajka
  ponad rok temu ocena: 72%  8
  Proszę podziekować przedstawicielom PIS za to, ze będą likwidować KRUS a rolnicy będą w końcu płacić normalna stawkę ZUS taka jak my !!! Szczerze się cieszę, bo to przestarzały przywilej, za który wszyscy płacą
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kajka
  ponad rok temu ocena: 67%  7
  Robotnik - zapewniam, że dadzą radę. inni przedsiebiorcy musza dawać radę i Zus ich nie pyta czy straty nie spowodują zamknięcia firmy za rok
  ~ ułomny wyborca ZJ
  ponad rok temu ocena: 42%  6
  No wreszcie :-)
  ~ Jestem ze wsi
  ponad rok temu ocena: 38%  5
  Czas wielki ze sie tym zajęli .też im za to podziekuje
  ~ Robotnik
  ponad rok temu ocena: 35%  4
  Za mądra to nie jesteś.Rolnicy nie mogą płacić normalną stawkę tak jak my, bo ze względu na bardzo powolny obrót środków (zboże rośnie rok a nie jak inna produkcja-kilka godzin) może się okazać że będą dopłacać do produkcji i likwidować gospodarstwa. Kto nam wtedy zapwni dobre jedzenie? Rosja, która sama kupuje żywność? A może rolnicy z Niemiec, którzy stosują prawie 10 razy więcej nawozów i środków chemicznych?Chcemy jeśc- musimy za to płacić tak jak cały świat.
  ~ blabla
  ponad rok temu ocena: 63%  3
  Proponuję (szczególnie redaktorom z GJ) wpisanie w Google frazy: "Agrobex Głos Koszaliński". Miłej lektury :)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ułomny wyborca ZJ
  ponad rok temu ocena: 82%  2
  Dobra rada: nie pokazywać się za długo w obecności Skazanego za ..., Kelnera i towarzyszy z ZJ, bo mogą spaść sondaże...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Marek
  ponad rok temu ocena: 27%  1
  Dobre i to.Zawsze to ktoś z Warszawy. Rząd wybrał Białą Podlaskę. Nie chciał firmować jarocińskich poczynań, choć akurat w zakresie budowy mieszkań są one dobre.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  R E K L A M A