ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AA1 Intermarche 09-16.12.19
R E K L A M A

Prędkość zabija. Policja nie ma litości dla piratów drogowych

› Aktualności 4 miesiące temu    14.08.2019
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. KWP w Poznaniu

W całym kraju ruszyły ogólnopolskie działania „Prędkość zero tolerancji”. W akcji uczestniczą również jarocińscy policjanci.

 

 Kierujący pojazdami mogą spodziewać się również „kaskadowej kontroli prędkości”. Nadmierna szybkość jest cały czas główną przyczyną zdarzeń drogowych, dlatego funkcjonariusze nie będą tolerancyjni dla kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Działania zostaną przeprowadzone przede wszystkim na głównych ciągach komunikacyjnych, ale policyjnych kontroli można spodziewać się również na drogach lokalnych.

 

 

- Nadmierna prędkość jest cały czas jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, w tym tych najtragiczniejszych w skutkach – wypadków śmiertelnych. Wielu kierowców lekceważy obowiązujące przepisy, czym stwarzają realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Co trzecia osoba, która ginie na drodze, to ofiara nadmiernej prędkości. Jedna czwarta wypadków na drodze jest spowodowana tym, że kierowcy nie dostosowują prędkości do panujących warunków. 25 % osób, które odnoszą rany w wyniku zdarzeń drogowych, to również ofiary nadmiernej prędkości – wylicza aps. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.


Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań będzie zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą chcieli wyeliminować z dalszej jazdy jak największą ilość drogowych piratów. Podczas dwudniowych działań kierowcy muszą się liczyć z tym, że na jednym odcinku drogi, ich prędkość może być kontrolowana kilka razy w niewielkich odstępach.

 

 

Policja przypomina, że ponad 95% wszystkich wypadków drogowych, do których doszło na skrzyżowaniach podczas wakacji 2018 roku wydarzyło się na typowym połączeniu drogi z pierwszeństwem z drogą podporządkowaną [ZOBACZ TUTAJ].

 

W tym roku na drogach powiatu jarocińskiego życie straciło pięć osób [ZOBACZ TUTAJ].

 

 Czytaj również: Twój miś może zostać ratownikiem [ZOBACZ TUTAJ]

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.
 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Matt
4 miesiące temu 4
Tak szczerze mówiąc to ostatnio jeździłem z aplikacją Yanosik w której trzeba jechać przepisowo aby uzyskać niższe ubezpieczenie. Myślałem, że jadąc do Poznania to ludzie mnie pozabijają na drodze! 50 to 50 70 to 70 masakra. Przepraszam wszystkich których wkurzałem jadąc przepisowo bo te ograniczenia są naprawdę dla idiotów! i babć, które czasami jadą na miasto a w trasie boją się zmienić bieg na wyższy niż 4... Nawet policjanci zap.....ją prywatnie jeżdżąc...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hw
4 miesiące temu 3
jebac policje banda nie udacznikow pierdolonych
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hah
4 miesiące temu ocena: 100%  2
WIĘCEJ OGRANICZEŃ I KONTROLI A NA PEWNO UNIKNIEMY WYPADKÓW ŚMIECH
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
4 miesiące temu 1
A w jaki to sposób prędkość zabija?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A