R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Mikołaj Kostka
R E K L A M AB1 - ZJ_kandydaci_02
R E K L A M A

Prawda historyczna z literacką fikcją w komiksie o Jarocinie

› Kultura i Rozrywka› Aktualności ponad rok temu    1.06.2015
Karol Górski
komentarzy 3 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. www.komiks.gildia.pl

Komiks „Lustro czasu” ponownie do kupienia. Na dodruk zdecydowało się Muzeum Regionalne w Jarocinie, w którym książka sprzedawana jest za 33 zł.

Na stronie gminy czytamy: „Komiks »Lustro czasu« to fabularyzowana, blisko 60-stronicowa opowieść o dwójce młodych ludzi – Dawidzie i Kasi – przemieszczających się w czasie i przestrzeni za pomocą magicznych luster. Para, a wraz z nimi czytelnicy, poznaje w ten sposób postacie oraz wydarzenia, które zapisały się historii Polski i Jarocina: legendarnego rycerza i władcę miasta Jarotę, wizytę Józefa Piłsudskiego na jarocińskim dworcu czy wjazd wojsk niemieckich na... rowerach na rynek we wrześniu 1939 r., spotyka również osoby powszechnie znane i lubiane w miasteczku jak ks. proboszcz Leon Lemański, u którego na plebanii w trakcie festiwali rozbijało się małe miasteczko namiotowe. Całość dała zaskakujący efekt - interesujące połączenie prawdy historycznej z literacką fikcją”.

Autorami wydawnictwa są Jacek Kowalski, jarociński rysownik i projektant postaci w grach komputerowych, oraz David J. Prescott, autor recenzji filmowych i literackich oraz twórca scenariuszy komiksów.

Za wydanie „Luster czasu” gmina Jarocin zdobyła „Złoty Format 2008” w kategorii wydawnictwo promocyjne i otrzymała 100 tys. zł na kampanię billboardową.

R E K L A M ASRT - Adam Pawlicki
R E K L A M AAR1 - PSL_kandydaci
R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
~ Jakub
ponad rok temu ocena: 100%  3
Zawsze podziwiałem, jak autorzy komiksu zdołali całkowicie pominąć w nim powstanie wielkopolskie.
~ zapytaniec
ponad rok temu ocena: 100%  2
Jaka drukarnia drukowała?
~ projekt
ponad rok temu ocena: 100%  1
Drukarnia Projekt
R E K L A M A
R E K L A M A