ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1

Poznajecie ten wóz strażacki? To strażacy z Jarocina już w drodze na akcję w Szwecji

› Aktualności› Na sygnale 11 miesięcy temu    24.07.2018
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. YT

Jarocin. Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej są już w centrum żywiołu w Szwecji. Gaszą gigantyczne pożary lasów.

 

 Jarocińscy znaleźli się w Międzynarodowym Module Gaszenia Pożarów Lasów z Ziemi (GFFFV). Wyjechali do Szwecji gasić pożary [ZOBACZ TUTAJ]

W piątek w południe otrzymali dyspozycje wyjazdu. Na przygotowanie się do niego nie mieli zbyt wiele czasu. Dwie godziny później byli już w drodze do Poznania. Po odprawie z wojewodą wielkopolskim Zbigniewem Hoffmannem oraz wielkopolskim komendantem wojewódzkim PSP bryg. Andrzejem Bartkowiakiem konwój wozów bojowych ruszył do Świnoujścia.  W nocy z piątku sobotę  ratownicy wypłynęli promem do Trrelleborga. W sobotę rano dopłynęli do Szwecji. Potem kolumna wozów bojowych jechała do miejscowości Sveg w środkowej Szwecji.


Polacy zostali w niedzielę entuzjastycznie przywitani przez Szwedów. W sieci nie brakuje filmików dokumentujących owacyjne powitanie. Internauci śledzą przejazd naszych ratowników. Wypatrzyli wóz bojowy jarocińskich strażaków.

      
W poniedziałek ratownicy zostali skierowani do działań gaśniczych.

Jak poinformowała Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej 21 lipca w Szwecji było 70 pożarów lasów, czyli o 45 więcej niż poprzedniego dnia. Według najnowszych szacunków przekazanych przez KG PSP obszar dotknięty pożarami lasów wynosi 30 tysięcy hektarów.
 
W wyjeździe jarocińskich strażaków, czytaj w dzisiejszym wydaniu „Gazety Jarocińskiej”. Z tekstu pt. „Pojechali gasić piekło” dowiesz się kto wyjechał do Szwecji, jak zostali przywitani.  

 

W ubiegłym roku jarocińscy strażacy usuwali skutki nawałnicy poza powiatem jarocińskim [ZOBACZ TUTAJ] 

           

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!