R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Szkoła Tarce
R E K L A M A

Powiat jarociński. Nowy prezes, nowe porządki w szpitalu

› Aktualności ponad rok temu    2.03.2017
Anna Konieczna
komentarzy 93 ocen 0 / 0%
A A A
Nowy prezes Szpitala Powiatowego w Jarocinie Leszek MazurekNowy prezes Szpitala Powiatowego w Jarocinie Leszek Mazurek fot. A. Konieczna

Jarocin. Nowy prezes jarocińskiego szpitala zapowiada rozmowy z lekarzami, na których wpływają skargi.- To wyświechtane hasło „Szpital przyjazny pacjentowi” ciągle jest aktualne. Ciągle trzeba to poprawiać. Są prowadzone rozmowy z kierownikiem medycznym. Będą też takie rozmowy z niektórymi lekarzami, bo wpływają skargi na lekarzy, które dotyczą różnego, niewłaściwego zachowania wobec pacjenta. Jest to analizowane i będzie poprawiane - zapewnia Leszek Mazurek.

W wywiadzie dla „Gazety Jarocińskiej” mówi też o procesach, jakie szpitalowi wytoczyli pacjenci i konieczności wypłaty gigantycznych odszkodowań. Sporo miejsca poświęca także trzem najważniejszym założeniom, z jakimi obejmował stanowisko prezesa - o kontrakcie z Narodowym Funduszem Zdrowia, sieci szpitali oraz o planowanej rozbudowie jarocińskiej lecznicy.

Rozmowa z Leszkiem Mazurkiem w najnowszym wydaniu „Gazety Jarocińskiej”.

R E K L A M A

Czy Leszek Mazurek sprawdzi się na stanowisku prezesa szpitala?

ankieta dodana 02.03.2017, ilość wszystkich głosów: 375
Tak
15%
Nie
76%
Trudno powiedzieć
9%
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (93)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Zakład Ubezpieczeń Społecznych ul. Wysocka 1b 63-400 Ostrów Wielkopolski
ponad rok temu ocena: 40%  93
W niedzielę 5. marca w kasynie odbędzie się zlot zasiłkowiczów z ZUS chorych na afrykański pomór świń Godzina walnego 18 -24 Mają wchodzić na hasło MIRO. W PROSZĘ PRZYSŁAĆ KONTROLĘ I SPRAWDZIĆ WSZYSTKICH CHORYCH DLA KTÓRYCH L4 WYSTAWIONE SA NA NIP STAROSTWA SZPITALA ŚMIECIARNI w śród ciezko chorych przewidziana jest obecnośc kelnera,kabana,yantasa,lumpa mały nikt
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Stasio Gonada
ponad rok temu ocena: 83%  92
A ja Stasio się nie załapię? Mam dwa zwolnienia co prawda nieaktualne jedno z 2010r jak mnie miro zdrajca wydymał i drugie z 2014r jak mnie ludziska pogoniły ze stołka, ale takie fajne półroczne. Załapię się? Co prawda teraz nie mam zwolnienia, ale z główką ciągle mam problem. Nie radzę sobie z tymi politycznymi przegranymi, co 4 lata i najgorsze za następna już za rok w 2018r. Te tabletki trochę pomagają, ale nie mogę ich łączyć z wódą, a o to ciężko. Pamiętacie zresztą mój "występ" na Facebooku.
~ kaban
ponad rok temu ocena: 20%  91
coś się nie zgadza ja kaban mam rozpoznane chorobę szalonych krów
~ XXL
ponad rok temu ocena: 67%  90
WYGLĄD ZEWNĘTRZNY ,, POZAZDROŚCIĆ ,, KTO GO UBIERA ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Valentino
ponad rok temu ocena: 88%  89
Victoria Secret
R E K L A M A
~ marysia z DPS
ponad rok temu ocena: 36%  88
Mazurek natychmiast wyjebać z pomieszczeń obok gorabiającą żone łysego z dworca !!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Patryczek mały filutek
ponad rok temu ocena: 83%  87
Wyjeb się sam, najlepiej przez okno. I jak już to Pan Mazurek, cieciu pisowski.
~ Drzewiarz
ponad rok temu ocena: 83%  86
To ten sam mgr, który zatopił siatkarzy Victorii, udawał pana od wf w Technikum, był odpowiedzialnym za oświatę i sport w powiecie i nic nie załatwił a teraz załatwił zabranie pieniędzy na sport dla dzieciaków-- dla siebie i Staszka- i teraz będzie skutecznie zatapiać szpital, bo jest w zatapianiu bardzo skutecznym?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ UM
ponad rok temu ocena: 90%  85
Dwa nieuki, co kiblowały w liceum ponton i gonada ustawiać chcą lekarzy? Żenada.
~ Oj głupi wy
ponad rok temu ocena: 85%  84
To samo co ze szpitalem. PONTON pociągnął wszystko na dno, a podobno bardzo długo kształcił się aby zdobyć papiery na WF.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ O dwóch takich asach, co kiblowali w liceum
ponad rok temu ocena: 71%  83
Stachu też wszystko topi, czego się nie dotknie, to spartaczy. Cieńko to widzę. Lepiej się pakować już teraz, bo za rok to nie będzie co zbierać.
~ Zmartwiony rodzic
ponad rok temu ocena: 80%  82
Nie z tej beczki....co z dodatkami zajęciami sportowymi dla dzieci się dzieje?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zmęczony tym wszystkim
ponad rok temu ocena: 88%  81
Och p.Mazurek..... co to będzie.....jaki los czeka szpital itd.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SOS
ponad rok temu ocena: 86%  80
Takim PONTONEM nasz szpital szybko dobije do dna! Przy kolejnych wyborach pociągnie za sobą: szczerby,drzazgi i inne współczesne wynalazki z psl.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anna
ponad rok temu ocena: 71%  79
Co do odszkodowania to myślę, że to lekarz odpowiedzialny za zaistniałą sytuacje powinien ze swoich pieniędzy zapłacić odszkodowanie i powinien być zwolniony, żeby więcej nie narażać szpitala na straty, a pacjentów na utratę zdrowia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Neutral
ponad rok temu ocena: 100%  78
Ciekawe czy nowy prezes czyta tą oto całkiem ciekawą dyskusję :) wielu rzeczy można się dowiedzieć o czyj GJ nie napisze :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ale tak szczerze, proszę o odpowiedź
ponad rok temu ocena: 71%  77
Mazurek, Martuzalski, Matuszak, Kwaśniewski Drzazga, Szczerbań ale tak szczerze jak odwoływaliście starostę Walczaka to mieliście jakiś program, np.pomysły na szpital, inwestycje? Jak coś zrobić lepiej? Czy tylko mieliście pomysł na siebie? Na wasze stołki i przelewy na wasze konta. Coś przebrząkiwaliście w styczniu o waszym porozumieniu, było tam coś więcej niż tylko podział łupów dla partyjniaków z PO, Psl, PIS i Sld i dla dwóch zdrajców z zj?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ opalony wokontariusz
ponad rok temu ocena: 23%  76
Tak szczerze baranie to tylko uczciwy Pawlicki walczy o interes mieszkańców i nie dba o stołki czy kasę hahahahaha
~ pytanie do pana Krawca
ponad rok temu ocena: 97%  75
Czy Miro$ławny opłacił całe zaległe składki od 2010 roku 7lat x 2400zł = 16 800 zł wraz z należnymi odsetkami od 2010 roku ? za 2010 rok odsetki 1829 zł za 2011 rok 1517 zł za 2012 rok - 1201 zł 2013 - 829 zł za 2014 - 580 zł 2015 - 305 zł za 2016 - 120 zł Razem 23181 zł (16800 zł skłądek i 6381 zł ODSETEK ) czy wykazywał w oświadczeniu majątkowym należne na rzecz PIS zobowiązania ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ CO ROBIĆ KIEDY LEKARZ ODMAWIA PRZYJĘCIA
ponad rok temu ocena: 73%  74
DO WSZYSTKICH PACJENTÓW--ŻADEN LEKARZ NIE MA PRAWA ODMÓWIĆ PRZYJĘCIA CHOREGO-NIEDOPUSZCZALNE JEST ABY PANIE W REJESTRACJI ODMAWIAŁY ZAREJESTROWANIA CHOREGO-Z POWODU TZW.BRAKU MIEJSC!!! JEŻELI JEST TAKA SYTUACJA PROSZĘ OSOBIŚCIE WEJŚĆ DO LEKARZA ,ABY TEN NA PIŚMIE UDOKUMENTOWAŁ ODMOWY PRZYJĘCIA.WTEDY ZGŁASZA SIĘ TO TO NFZ.RĘCZĘ KAŻDEMU ŻE W TAKIEJ SYTUACJI KAŻDY Z WAS BĘDZIE PRZYJĘTY.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ może opalony się złoży z kelnerem
ponad rok temu ocena: 33%  73
Jak kelner Walczak prowadził nadzór że takie gigantyczne odszkodowania trzeba płacić ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Danger
ponad rok temu ocena: 86%  72
Lepiej Martazalski szykuj przelew do szpitala. Mazurek nie będzie płacił za twój wysokich lotów nadzór właścicielski jak byłeś starostą, bo wtedy do tej tragedii doszło. Albo Mazurek teraz to wywalczyli, albo latem cię posprzątają, powodem będzie że sobie nie radzisz, a pierwszym za tym będzie twój Frend Stasio
~ Kanalie
ponad rok temu ocena: 94%  71
Jak gj mało szczegółowo coś napisze, to potem zakłamane platfusy jak ten wyżej pomawiają swoich konkurentów politycznych. Co za zakłamanie, za swoje błędy oskarżać swoich przeciwników politycznych. Fałsz i obłuda platfusów z partyjki założonej przez kontakt operacyjny MUST, niejakiego Olechowskiego
~ Tylko pomawiać potraficie platfusy
ponad rok temu ocena: 82%  70
Starostą jak do tej tragedii doszło nie był Walczak tylko Martuzalski, a prezesem Paczkowski powołany przez radę nadzorczą z nadania Martuzalskiego starosty.
~ PIELĘGNIARKA
ponad rok temu ocena: 43%  69
DO LEK- NA SZACUNEK DO LEKARZA TRZEBA SOBIE ZASŁUŻYĆ !!! PANIE LEKARZU- NIE WYJEŻDŻAJ MI TU Z NAUKĄ-PRAWO DO SPANIA TO MA PAN W DOMU NIE W SZPITALU-A JAK SIĘ COŚ DZIEJE TO DOBUDZIĆ WAS NIE MOŻNA I NIE RAZ, GDYBY NIE NATYCHMIASTOWA INTERWENCJA PIELĘGNIAREK CZY POŁOŻNYCH SKOŃCZYŁOBY SIĘ TRAGICZNIE !!!! MY TEŻ MAMY WYŻSZE WYKSZTAŁCENIA I SPECJALIZACJE I SIĘ Z TYM TAK NIE WYNOSIMY!!!! DOBRA RADA-OPUŚĆ GŁOWĘ NIECO NIŻEJ !!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ CYMBAŁ
ponad rok temu 68
... niż dupę?! :D
~ abcd
ponad rok temu ocena: 89%  67
Ja też popieram Lekarza, pielegniarkom bardzo często się wydaje że pracują za wszystkich a same bardzo czesto wysługują się niższym personelem Wiec uderz się w pierś pielęgniarko
~ PACJENTKA
ponad rok temu ocena: 41%  66
Kultura lekarzy w Poznaniu,Pleszewie jest na wysokim poziomie - jakoś mają czas dla pacjentów ich rodzin.Jarocin- poniżej zera.Bardzo dobrze niech ludzie SKARŻĄ .
~ Elena
ponad rok temu ocena: 88%  65
Popieram Lekarza, w Jarocinie pielęgniarki noszą często głowę wyżej niż lekarze a ich opieka często pozostawia wiele do życzenia! Dołączam apel przedmówcy "opuść głowę niżej pielęgniarko".
~ Lekarz
ponad rok temu ocena: 98%  64
Nie tylko lekarz i pielęgniarka jest ważny. Również słowa, technicy laboratoryjne, rehabilitanci, pracownicy technicznie itd. Każdy ma swoją rolę do spełnienia. Więc, pielęgniarko, dobra rada "opuść głowę nieco niżej".
~ MIŚu
ponad rok temu ocena: 45%  63
Łysy jak nie masz nic do ukrycia to po co wyrzucasz kontrole ze starostwa ? Całą noc sprzątasz i wywozisz papiery
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Trele morele
ponad rok temu ocena: 93%  62
Pokazał platfusom, arbuzom, pisiorkom i zdrajcom z zj gdzie ich miejsce. Wywalił po prostu niedouczonych nieuków.
~ CHichot historii
ponad rok temu ocena: 88%  61
jak GJ będzie robiła artykuł o tym odszkodowaniu, niech nie zapomni zapytać ówczesnego starostę Martuzalskiego o parę zdań komentarza, w końcu sprawował wtedy nadzór właścicielski nad szpitalem.W końcu znowu nadzoruje szpital tym razem jako członek zarządu. Mazurek uderzaj do Stasia po kasę za jego i jego ekipy błędy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jedyne wyjście, inaczej mazurek polegniesz
ponad rok temu ocena: 91%  60
Martuzalski szykuj przelew z powiatu do szpitala. mazurek nie będzie płacił za twoje błędy w nadzorze szpitala jak byłeś starostą.
~ gtr
ponad rok temu ocena: 96%  59
A kiedy ktoś zrobi porządek w JAR-MEDICU z rejestrowaniem się ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ KIK
ponad rok temu ocena: 19%  58
Jak odejdzie Pawlickiego. To ogólnie będzie porządek
~ lekarz
ponad rok temu ocena: 100%  57
powinni diagnozować pacjentów i dopiero kierować do szpitala na leczenie. Takie jest prawo. ale szczędzą na diagnostyce, bo z ryczałtu musieli by za to płacić. A po co? Lepiej niech szpital ma koszty, a oni nowe fury.
~ UMIERALNIA
ponad rok temu ocena: 42%  56
Dobra rada - chcesz przeżyć to nie lecz się w Jarocinie!!! Diagnostyka sprowadza się do Minimum,nie mówiąc o leczeniu.Oszczędza się na PACJENTACH PIELĘGNIARKACH !!! MOŻE WRESZCIE NAJWYŻSZY CZAS NA ZMIANĘ PŁATNOŚCI ZA DYŻURY LEKARSKIE??!! WTEDY NA PEWNO BĘDĄ KOLOSALNE OSZCZĘDNOŚCI.- JEŻELI ZA DYŻUR ŚREDNIO OTRZYMUJĄ POWYŻEJ 1000 ZŁ-TO O CZYM MY TU MÓWIMY.(a zazwyczaj nocka przespana - bo kto czuwa ??-PIELĘGNIARKA.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lek
ponad rok temu ocena: 80%  55
Wiec troche szacunku
~ Lek
ponad rok temu ocena: 79%  54
Wszystkich bolą zarobki lekarzy, było trzeba sie uczyć, ktoś zabronił? Poza tym za taka odpowiedzialność i wieczne niezadowolenie pacjentów jak najbardziej sie należy. I niestety każda decyzje podejmuje lekarz, nie pielęgniarka. Jak większość z tych hejtujacych spi sobie smacznie w łóżeczkach lekarze pracują. I jak pryszcz wyjdzie na nosie albo gardzielko boli to już lecicie
~ lekarz
ponad rok temu ocena: 72%  53
czy śpi czy nie i tak musi być, takie jest prawo. Pewnie, że nie powinien spać jak jest potrzebny, ale być musi. jakby ich nie było, to by zamknęli ten szpital. a oszczędności na diagnostyce? to idź do Pleszewa tam cię na pewno zdiagnozują. Wolny wybór, nikt ci nie karze leczyć się w jarocinie.
~ APEL DO WIĘKSZOŚCI W RADZIE POWIATU czyli PO, PSL, SLD, PIS I zdrajców z ZJ
ponad rok temu ocena: 93%  52
Niech w powiecie zwolnią zbędnego członka zarządu Martuzalskiego odpowiedzialnego za szpital, a zaoszczędzoną kasę przeznaczą na odszkodowanie. Czemu zbędnego? Po pierwsze do nadzoru nad szpitalem jest rada nadzorcza, więc po co dublowanie kompetencji? A po drugie już raz ten Pan nadzorował szpital i jakie mamy tego efekty? odszkodowanie na 800.000zł.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ CYMBAŁ
ponad rok temu ocena: 100%  51
GONADA GO WYDYMA...
~ Uważaj na niego
ponad rok temu ocena: 97%  50
Mazurek będziesz głupi jak zapłacisz za to z pieniędzy szpitala. To problem Martuzalskiego, był wtedy starostą, niech teraz lobbuje u kolegów z koalicji, aby przegłosować przelew dla szpitala. Jak tego nie zrobisz, już po tobie, odwołują cię za dwa miesiące, bo sobie nie poradziłeś. A pierwszy za tym będzie Stasio.
~ żal
ponad rok temu ocena: 36%  49
szkoda mi tego szpitala - teraz już całkiem zejdzie na psy .Było żle ale teraz będzie totalny syf!!!! Pan Mazurek chce przeprowadzać rozmowy z lekarzami ???? Co to da???? NIC!!! W JAROCINIE LEKARZE UWAŻAJĄ SIĘ JAKBY BYLI BOGAMI !!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ oburzona
ponad rok temu ocena: 25%  48
DO LEKARZA - Jeżeli z zawodu jesteś lekarzem - to żal mi tych pacjentów , ale po stokroć ŻĄL MI CIEBIE BO WIDZĘ ŻE MASZ OGROMNĄ SATYSFAKCJĘ Z TAKIEGO ZACHOWANIA PACJENTÓW.JAK DLA MNIE NIE POWINIENEŚ JUŻ PRACOWAĆ W TYM ZAWODZIE!! pamiętaj że i ty możesz być po tej drugiej stronie,choroba dotyka wszystkich ,układy mogą nie wystarczyć i wtedy jak inni BĘDZIESZ PRZEPRASZAŁ ŻE ŻYJESZ!!!!
~ lekarz
ponad rok temu ocena: 83%  47
a nie są? Tu pyszczysz, a jak idziesz na wizytę, to "przepraszasz że żyjesz" taki można wyciągnąć wniosek. Panie doktorze to ,Panie doktorze tamto, przepraszam że się odezwałem. Bądż sobą, a nie zakłamanie na wizycie, a na portalu twardziel.
~ bumerang powraca
ponad rok temu ocena: 91%  46
Dobrze że mazurek mówi o tym odszkodowaniu, wysokie.. 800.000,00 zł to za czasów kiedy Martuzalski był starostą i jako właściciel odpowiadał za szpital, dobrze że teraz przyszło mu za to zapłacić. Tylko kto to wszystko po tych dziadkach leśnych posprząta?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do GJ
ponad rok temu ocena: 86%  45
może jarocinska napisze o tej sprawie. W końcu nie codzień zapada wyrok na 800.000. Wcześniej już o tym pisali jak była sprawa w toku. Tylko niech nie zapomną zaznaczyć kiedy to było, że STAROSTĄ BYŁ WTEDY MARTUZALSKI, a prezesem Paczkowski, którego na prezesa powołała rada nadzorcza przez niego powołana.
~ chcieli sprawę zamieść pod dywan, ale mazurek chlapnął w gazecie?
ponad rok temu ocena: 93%  44
zrobili pucz, żeby zapłacić za błędy w nadzorze właścicielskim Martazalskiego?
~ Wujek Dobra Rada
ponad rok temu ocena: 91%  43
Mazurek prezesie szpitala idź do Martuzalskiego członka zarządu odpowiedzialnego za szpital i niech da ci pieniądze z powiatu, w końcu zaoszczędzili na nie budowaniu ścieżki do Żerkowa i na nie budowaniu łącznika. W końcu wtedy Martuzalski sprawował nadzór właścicielski nad szpitalem. No chyba że chcesz zabrać pielęgniarkom?
~ NIECH PŁACĄ ZA SWOJE DŁUGI
ponad rok temu ocena: 93%  42
a prezesem był Paczkowski, którego wybrała rada nadzorcza powołana przez Martuzalskiego. Przychodzi płacić Mazurkowi za błędy jego kolegów. Chichot historii.
~ PZ
ponad rok temu ocena: 94%  41
kto jest w radzie nadzorczej szpitala ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Król bilbordu
ponad rok temu ocena: 93%  40
Płatny członek - etatowy rencista ?
~ % z gołębiej
ponad rok temu ocena: 27%  39
Kiedyś to wszędzie był opalony bo od każdego dole dostawał.
~ sawicka posłanka PO ,,będą robione biznesy na służbie zdrowia,,
ponad rok temu ocena: 86%  38
Maliniak ze WSI od pomysłu dzierżawy szpitala i Gieburowski co nadzorował prezesa Zadrożnego w ZGO w czasach kiesdy ten robił sobie przelewy pieniędzy spółki na własne konto.
~ pacjent
ponad rok temu ocena: 41%  37
proszę brać wzór ze szpitala w Pleszewie- kto może z Jarociniaków leczy się w tamtejszej placówce,to chyba coś o tym świadczy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jg
ponad rok temu ocena: 91%  36
Bo to jest tak jak z kupnem samochodu _ Jedzie taki na drugi koniec Polski kupić grata od handlarza bo go nie zna a w ogłoszeniu było że nie bity i z małym przebiegiem, a to samo ma pod nosem tylko że z zazdrości nie kupi. A złom zawsze będzie złomem i nie ważne gdzie go kupisz. I ze szpitalami i lekarzami jest tak samo.
~ zdegustowana
ponad rok temu ocena: 88%  35
ja sie tam nie lecze mow za siebie
~ Jarras75
ponad rok temu ocena: 86%  34
A Pleszewiacy w Jarocinie hehe
~ CBA sprawdziło?
ponad rok temu ocena: 73%  33
Poziom degrengolady i decyzyjnego absurdu w wykonaniu obecnych władz samorządu, które odpowiadają i nadzorują to co dzieje się w spółkach komunalnych przekroczył kolejne, zdawałoby się nieprzekraczalne granice. Czy partyjny kolego burmistrza, jest tak świetnym menadżerem, że mimo ewidentnego naruszenia zasad nie traci stanowiska, czy jednak za taką decyzją kryje się coś innego? Nie ma też sensu specjalnie się pastwić nad tego typu poczynaniami, ze strony obecnych władz. Już podobne wydarzenia obserwowaliśmy, gdy ponownie na stanowisko prezesa JTBS powoływano Tomasza Wawrockiego, który wcześniej stracił stanowisko w tej samej spółce, gdy ówczesny burmistrz Adam Pawlicki po wykryciu nieprawidłowości do jakich miało dochodzić za sprawą decyzji prezesa Wawrockiego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ CBA sprawdziło?
ponad rok temu ocena: 82%  32
Od kilku tygodni, jedną z osób wzbudzających najwięcej uwagi w naszym samorządzie jest Leszek Mazurek. Na co dzień przewodniczący lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej (do tej partii należą burmistrz Martuzalski oraz jego zastępczyni Hanna Szałkowska), do tego jednocześnie jest prezesem zarządu miejskiej spółki Jarocin Sport.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ CBA sprawdziło?
ponad rok temu ocena: 88%  31
Leszek Mazurek został najpierw powołany na pełniącego obowiązki prezesa, w maju 2012 r., by po kilkunasty miesiącach już objąć to stanowisko na mocy rozpisanego konkursu. Warto dodać iż obejmując stanowisko w maju 2012 r., Leszek Mazurek był już na emeryturze. Tym co wzbudziło zainteresowanie osobą prezesa Mazurka okazały się jego oświadczenia majątkowe. Każdy prezes spółki Skarbu Państwa bądź spółki komunalnej jest zobowiązany takowe złożyć tuż po objęciu funkcji, a następnie raz w roku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ CBA sprawdziło?
ponad rok temu ocena: 91%  30
Otóż w dwóch oświadczeniach które złożył prezes Mazurek nie wykazał on iż posiada 80 procent akcji Przedsiębiorstwa Produkcyjno Handlowo Usługowego „Jarota”. Leszek Mazurek w Krajowym Rejestrze Sądowy figuruje jako posiadacz owych akcji. Sytuacja ta jasno godzi w przepisy ustawy antykorupcyjnej, gdyż funkcjonariusz publiczny nie może posiadać więcej niż 10% akcji jakiegokolwiek przedsiębiorstwa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Niestety wtedy w CBA zasiadali nominanci PO,. Niech teraz PISowcy to sprawdzą.
ponad rok temu ocena: 96%  29
raz że nie mógł posiadać to jedno złamanie prawa. A co gorsze i ważniejsze ZATAIŁ to w oświadczeniu majątkowym. po prostu poświadczył nieprawdę. I ciężko mu by było to bronić, że nie pamiętał, bo 2 tygodnie po złożeniu oświadczenia majątkowego stał się LIKWIDATOREM TEJ SPÓŁKI. LIKWIDATOR TO FUNKCJA NIEWIEL ODBIEGASJĄCA OD PREZESA SPÓŁKI z punktu widzenia kompetencji. I jak stał się tym likwidatorem, to też nic nie zrobił z tymi swoimi kłamliwymi oświadczeniamiami. sprostował je dopiero po aferze i artykułach w gazecie jarocińskiej.
~ CBA sprawdziło?
ponad rok temu ocena: 93%  28
Trudno doszukiwać się logicznych powodów takiego postępowania. Rada Nadzorcza nie podała uzasadnienia tej sytuacji. Już po tym jak cała sprawa wyszła na jaw było jasne, że prezes Mazurek powinien stracić stanowisko, gdyż tak naprawdę przepisy jasno tę sprawę regulowały i właściwie już wtedy powinien przygotować się do tej sytuacji. Jak wytłumaczyć sytuację, w której w jednej chwili Rada Nadzorcza przyjmuje rezygnacje prezesa, by po chwili znów powołać go na to samo stanowisko?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Martuzalski WYTŁUMACZ TO
ponad rok temu ocena: 96%  27
Przepisy antykorupcyjne mówiły jasno, powinien stracić stanowisko z artykułu 52 czyli ciężkiego naruszenia obowiązków pracowniczych. a oni przyjmują rezygnację i go ponownie powołują. skandal! I JAK TO SIĘ MA DO ZWOLNIENIA LAMPRECHTA Z ART. 52 ZA BRAK PAPIEROWYCH WERSJI PROTOKOŁÓW? Bo żeby było jasne nagrania posiedzeń zarządu były w wersji audio, tylko pracownica nie zdążyła ich przepisać. Panie Martuzalski jak Pan to społeczeństwu wytłumaczy przypadek Lamprechta do przypadku Mazurka. Taki myk zastosowała rada nadzorcza Jarocin Sport, któą Pan powołał jako burmistrz. A teraz wydaje pan wyrok polityczny na Lamprechcie za wyimaginowane pierdoły.
~ CBA sprawdziło?
ponad rok temu ocena: 90%  26
W środę 4 czerwca zebrała się Rada Nadzorcza Jarocin Sport, która miała zadecydować o losie prezesa Mazurka. Podczas tego posiedzenia Rady Nadzorczej Leszek Mazurek dobrowolnie złożył swoją rezygnację, w związku z całą sprawą. Rada Nadzorczatę rezygnację przyjął, lecz jeszcze na tym samym posiedzeniu jako prezesa na okres trzech lat powołał… Leszka Mazurka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ damski bokser
ponad rok temu ocena: 96%  25
Żeby ich tylko nie zawijał w dywany i nie napierd......
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ponton vel szpitalny basen
ponad rok temu ocena: 90%  24
Który jarociński prezes nie wiedział ile zarabia? Najpierw żądał sprostowania, a potem… przepraszał. W jednym z ostatnich numerów „Gazeta Jarocińska” podała informację o tym, ile zarabiają prezesi spółek należących do gminy Jarocin.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wujcio dobra rada
ponad rok temu ocena: 100%  23
Sklerotyk w szpitalu. Po każdym spotkaniu spisujcie notatki służbowe, bo wszystkiego się wyprze.
~ ponton vel szpitalny basen
ponad rok temu ocena: 89%  22
W zestawieniu znalazły się również zarobki tych, którzy zarządzali spółkami za rządów poprzedniej ekipy i burmistrza Stanisława Martuzalskiego. Wśród nich był Leszek Mazurek, szef spółki Jarocin Sport. Z informacji, którą dostaliśmy z Urzędu Miejskiego w Jarocinie, wynikało, że Mazurek do listopada 2014 r. zarabiał 7.200 zł brutto. Potem dostał podwyżkę i jego wynagrodzenie wynosiło 9.000 zł brutto.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ taki święty Franciszek był.
ponad rok temu ocena: 91%  21
a pamięta Martazalski jak dał podwyżkę swojemu zastępcy kostce rubika po przegranych wyborach zwiększył mu okres wypowiedzenia do 3 miesięcy i zwolnił bez świadczenia pracy?
~ ponton vel szpitalny basen
ponad rok temu ocena: 87%  20
Po publikacji tych informacji w gazecie Leszek Mazurek zadzwonił do naszej redakcji z pretensjami i żądaniem sprostowania. - Nie dostałem żadnej podwyżki. Już raz to prostowałem i wy nadal podajecie te bzdury - grzmiał do słuchawki. W tej sytuacji zwróciliśmy się do jarocińskiego magistratu o sprawdzenie podanych nam informacji. Odpowiedź potwierdzającą prawidłowość danych dotyczących podwyżki dla ówczesnego prezesa Jarocin Sport dostaliśmy dość szybko. Nie czekając więc zadzwoniliśmy ponownie do Leszka Mazurka. To, co usłyszeliśmy, wprawiło nas w zdumienie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ponton vel szpitalny basen
ponad rok temu ocena: 83%  19
Ja przepraszam. Dzwoniłem właśnie do Jarocin Sport i okazuje się, że rzeczywiście dostałem tę podwyżkę, ale ja jej po prostu nie zauważyłem. Zaraz potem byłem na chorobowym, a wtedy dostaje się 80% pensji i jakoś tak nie zwróciłem uwagi - przyznał Mazurek.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MAR
ponad rok temu ocena: 28%  18
A zakup pieluch dla dzieci nowo narodzonych to chyba też nie jest wielki koszt...Bo niedługo kobieta, która rodzi dziecko będzie musiała zabierać ze sobą do szpitala jeszcze papier toaletowy, żarówkę i tlen w słoiku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MAR
ponad rok temu ocena: 34%  17
To że na oddziale dziecięcym nie ma łóżek dla matek, które musza tam być z dziećmi to skandal i pierwsza rzecz do zrobienia dla nowego Prezesa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ głos z niebios
ponad rok temu ocena: 74%  16
zostawi taki sam syf jaki zostawił w jarocin sport ŻENADA ROKU
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jakub
ponad rok temu ocena: 84%  15
Jak patrzę na to zdjęcie i tytuł artykułu to przychodzi mi skojarzenie : Pitbull. Nowe porządki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Asdf
ponad rok temu ocena: 27%  14
Witam z miesiac temu dzwonie do mamy pytam sie co u bratanicy a ona mowi ze w szpitalu lezy chora i najlepsze ze nawet lozek dla matek nie maja tylko lezak/lezanke to ja czegos nie czaje to prezesy po 8-10 kola kasy biora a na łóżko kasy nie ma smiech na sali !!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szczwany dziadunio
ponad rok temu ocena: 80%  13
Aquapark zaniedbał do tego stopnia źe prysznice nie wszystkie działały a w mydelniczkach mydła brakowało . Był - ale gdyby go nie było nic by sie nie zmieniło . To teraz ten człowiek w podeszłym wieku chce szpital uzdrawiać ? Persona non grata .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jk79
ponad rok temu 12
Prezes nie jest od uzupełniania mydelniczki i naprawiania prysznica. Prezes powinien dbać o standard, kierunek i dobry wizerunek spółki. Jeśli przy okazji umie naprawić prysznic to szacun. Jeśli chodzi o uzdrawianie szpitala to masz po jednej stronie chory NFZ po drugiej wymagającego chorego a przy każdej możliwej okazji czarny PR robią chore działania tych przy lokalnym korycie. Jeśli p. Mazurek zgodził się być powołany na to stanowisko to niech z finansow i efektow swoich decyzji rozlicza się co kwartał na swoim fb lub stronie szpitala. Ja chętnie poczytałbym że w szpitalu ulepszono, zakupiono, zmieniono coś pozytywnie. Np. Co dzieje się w nowym budynku nad częścią parkingu.
~ kot filemon.
ponad rok temu ocena: 52%  11
Czas zrobić porządki na oddziale wewnętrznym z pewnym bardzo aroganckim lekarzem któremu wydaje się że pacjent to osoba która można ponizac.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ antresola
ponad rok temu ocena: 46%  10
Czy się sprawdzi ocenimy za półtora roku. Dzisiaj jest jedno pewne, że "banda opalęńców" została pozbawiona możliwości uwłaszczania się na NASZYM !!!!!!. Gorzej nie będzie, a na pewno uczciwiej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Uczciwej, dobre, a płytki w J-S pamiętasz, ZGO pamiętasz?
ponad rok temu ocena: 100%  9
Za półtora roku? Chłopie wtedy to nie będzie co zbierać, jak mu pozwolą 1,5 roku rządzić. 300 osób na bruk pójdzie.
~ Zalamka
ponad rok temu ocena: 46%  8
A jest jakaś szansa na bezpartyjnego kandydata np na burmistrza za 1,5 roku? Mamy dosyć tych układów, machloi, napychania kabzy bandzie kolesi :-/
~ Szaleju sie napiłeś ?
ponad rok temu ocena: 64%  7
Uczciwiej za PO ?... Będzie tak jak z Zadroźnym na wysypisku .
R E K L A M A
R E K L A M A