ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Potrzebowali pieniędzy na prezenty, ukradli kosmetyki

› Aktualności› Na sygnale 5 miesięcy temu    8.01.2019
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Policja zatrzymała dwóch młodych mieszkańców Jarocina. Odpowiedzą przed sądem za pobicie i kradzież kosmetyków.

 

Do jarocińskiej policji zgłosił się mężczyzna, który złożył zawiadomienie o pobiciu. Do zdarzenia miało dojść pod koniec grudnia w okolicy jednego z lokali gastronomicznych w Jarocinie.

 

- Mężczyzna został skopany przez dwóch agresorów. Nie potrafił jednak wskazać sprawców, gdyż nigdy wcześniej ich nie widział. Po zdarzeniu zgłaszający trafił do szpitala - opisuje asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

 

Kryminalni zabezpieczyli monitoring miejski, przesłuchali świadków i wytypowali osoby, które mogły mieć związek ze zdarzeniem. Okazali się nimi dwaj mężczyźni, mieszkańcy gminy Jarocin, w wieku 18 i 19 lat.

Obaj zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.Policjanci ustalili również, że to nie jedyne przestępstwo, którego dopuścili młodzi mieszkańcy Jarocina. Okazało się, że również w grudniu w jednym ze sklepów dokonali oni kradzieży kosmetyków o łącznej wartości blisko 1.200 zł. Następnie sprzedali je, by w ten sposób zarobić na prezenty.

Zarówno 18-, jak i 19-latek usłyszeli ostatecznie po dwa zarzuty: udziału w pobiciu i kradzieży mienia. Przyznali się do popełnienia tych przestępstw. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Czytaj również: Kierowcy: Co się dzieje? Patrol za patrolem


Policja prowadzi pierwsze w tym roku planowe ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”.


 - Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne kraju - czytamy w komunikacie prasowym Komendy Głównej Policji.


W akcję włączyła się także jarocińska policja [ZOBACZ TUTAJ]       

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ariel
5 miesięcy temu ocena: 100%  1
Co to za debile ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji