ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fundacja_procent
R E K L A M A

Potrącił pieszego. Mężczyzna w szpitalu. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. Jest poszukiwany

› Aktualności› Na sygnale ponad rok temu    14.03.2017
Bartek Nawrocki
komentarzy 17 ocen 4 / 100%
A A A
Policja na ul. Wojska Polskiego w JarociniePolicja na ul. Wojska Polskiego w Jarocinie fot. Internauta

Jarocin. Wieczorne zdarzenie na ul. Wojska Polskiego będzie zakwalifikowane jako wypadek. Okazało się, że 39-letni mężczyzna został potrącony na pasach na wysokości stacji Lukoil. Poszkodowany ze złamaniami jest w szpitalu.  

R E K L A M A

- Według jego relacji przechodził przez jezdnię od strony stacji, zatrzymał się na wysepce, kiedy przejechały dwa pojazdy, postanowił przejść i wtedy potrąciło go auto osobowe - tłumaczy mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Leżącego na poboczu i mocno krwawiącego mężczyznę zauważyła młoda mieszkanka Jarocina. - Kierowcy musieli go widzieć, ale nikt się nie zatrzymał. Wezwałam policję - opowiada w rozmowie z portalem.

Na miejscu zjawiły się trzy radiowozy. Praca funkcjonariuszy w ciągu drogi krajowej, którzy szukali śladów pozwalających na identyfikację pojazdu, uczestniczącego w zdarzeniu wywołała spore zainteresowanie mieszkańców.  

Niestety do tej pory nie ustalono sprawcy, jak się okazuje wypadku drogowego. Początkowo 39-latek czuł się dobrze. Po badaniu okazało się, że ma złamania.

- Szukamy świadków zdarzenia. To ruchliwa droga, dlatego apelujemy do wszystkich, którzy wczoraj przed 19.00 jechali ulicą Wojska Polskiego w Jarocinie i mogli widzieć zdarzenie o przekazywanie informacji - prosi rzecznik policji.

Od kilku dni na Wojska Polskiego nie działają latarnie uliczne. W opinii policji to nie powinno zmniejszać czujności kierowców, jednak piesi mają z pewnością mniejsze bezpieczeństwo. Dlaczego lampy się nie palą? Będziemy to wyjaśniać.    

ZOBACZ TEŻ - AUTOBUS uderzył w lawetę [TUTAJ KLIK]

[AKTUALIZACJA 13:55]

W Zakładzie Usług Komunalnych, który administruje siecią oświetleniową na terenie gminy Jarocin usłyszeliśmy się, że za lampy przy ul. Wojska Polskiego odpowiedzialna jest kaliska spółka Oświetlenia Uliczne i Drogowe. - Wiemy o tym, że latarnie nie świecą, zgłaszaliśmy im problem już przed weekendem. Podobno podejmowali jakieś wysiłki, celem naprawienia tego. Chyba maja jakąś większą awarię - mówi portalowi pracownik ZUK-u.

Z kolei w kaliskiej firmie dowiedzieliśmy się, że za usuwanie awarii na naszym terenie są odpowiedzialni między innymi Sławomir Bruś i Dorota Szkudlarek. Do tej pory nie udało nam się jednak z nimi porozmawiać. Będziemy próbować.  

[15:03]

Przez cały dzień interweniowaliśmy w kaliskiej spółce. - Dosłownie przed chwilą otrzymałem informację e-mailem od wykonawcy, że w Jarocinie jest uszkodzona linia kablowa - tłumaczy w rozmowie z portalem Grzegorz Stępniewski, ze spółki Oświetlenia Uliczne i Drogowe. - Jesteśmy w trakcie wymiany korespondencji, nie umiem w tej chwili powiedzieć, kiedy może nastąpić usunięcie tej awarii. Nie wiemy, czy ten kabel jest do wymiany czy do naprawy.    

 

R E K L A M A
+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (17)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ MATKOWSKI
ponad rok temu ocena: 80%  17
Jarocin jest w czarnej D...,.dziś byłem na Niepodległości, uwidiałem ciemność, zamówiłem taryfę obiechałem kilka newralgicznych miejsc poza centrum i też wszędzie ciemnośc. Świeci się ratusz i urząd . Jest wizja burmisia a wszędzie ciemność. "redaktorzy" tego nie zobaczą bo "NOWA" pochłonęła światło.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michu
ponad rok temu ocena: 25%  16
"zamówiłem taryfę" przy jarocińskich stawkach za dryndę się widzę powodzi
~ ja
ponad rok temu ocena: 100%  15
najważniejsze, że są w trakcie wymiany korespondencji,. Nieważni ludzie, nieważne bezpieczeństwo, logika i zdrowy rozsądek. Najważniejsze, że papierologia się zgadza. Zresztą nie tylko w kaliskiej spółce Oświetlenia Uliczne i Drogowe.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kawosz Piwa
ponad rok temu ocena: 100%  14
Spokojnie, niedługo zaczną koordynować, a za tydzień może nawet monitorować.
~ gość
ponad rok temu ocena: 100%  13
Ale świnia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Andrzej
ponad rok temu ocena: 80%  12
Tłumaczenie spółki OUiD w Kaliszu jest niepoważne. Nie świeci siedemnaście kolejnych lamp wzdłuż ul. Wojska Polskiego od ul. Wodnej do ul. Podchorążych i ponadto cztery kolejne lampy wzdłuż ul. Śródmiejskiej od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego w stronę Rynku (łącznie 21 lamp) a spółka wymienia korespondencję z wykonawcą. Umowa zapewne precyzuje ile czasu ma wykonawca na usunięcie tego typu awarii i przypuszczam, że jest to nie więcej niż 24 godz. Jeżeli naprawa uszkodzonego kabla przerasta wykonawcę to trzeba go zmienić. Mogę podpowiedzieć, że w sytuacjach szczególnych stosuje się tymczasowe przewieszki samonośnym przewodem izolowanym, ale trzeba się wziąć do roboty, a nie pozorować działania. Myślę, że Pan poszkodowany w wypadku może wykorzystać fakt zaniedbań podczas dochodzenia o odszkodowanie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wujek ludek
ponad rok temu ocena: 100%  11
Widzieliście na filmie co zrobił ten palant z ciężarówki w 7 sekundzie ? Tego szukajcie po monitoringu , bo mógł kilku następnych zabić !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
ponad rok temu ocena: 0%  10
a co niby zrobił oprócz tego, ze po prostu przejechał? Oświeć mnie proszę, bo może faktycznie jest zbyt ciemno i nie widzę dokładnie.
~ jarociniak
ponad rok temu ocena: 100%  9
Dodatkowe znakowanie i doświetlanie nic nie da jeśli kierowcy nie będą bardziej uważni. Dla przykładu przejście przy kościele Franciszkanów- częstym zjawiskiem jest, gdy piesi są już na pasach, a kierowca z drugiego pasu jezdni leci przed siebie ani myśląc się zatrzymać- dotyczy także aut Ciężarowych! -A policji nie widać, niech zamontują kamerę to zobaczą jak nie wierzą co tam się wyprawia. Ile potrąceń pieszych było na 11 w Jarocinie to się w głowie nie mieści, łatwiej policzyć przejścia na których nie było ani jednego wypadku :/ Oby obwodnica powstała w terminie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gosc
ponad rok temu ocena: 75%  8
dlaczego w innych miejscach moze byc super oswietlenie nad przejsciem informujac,ze jest przejscie dla pieszych ale nie w Jarocinie, przy tak duzym natezeniu ruchu przez 24h jest ciemno jak w d....e,nawet policja nie zabiega o to aby to przejscie bylo widoczne????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kejt
ponad rok temu ocena: 100%  7
A kamery na lukoil nie obejmują tego terenu?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarocinianin
ponad rok temu ocena: 100%  6
Nawet na filmie jest ciemno jak w Dup.. Pomimo tylu aut oswietlajacych
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fanka Hanki z kartonów
ponad rok temu ocena: 91%  5
Na tym przejściu, w biały dzień jest strach przejść. A co dopiero jak są wyłączone lampy. Coś felerne są te przejścia na Wojska Polskiego. "Drogi"burmistrzu może trzeba coś z tym zrobić??
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Latarnik
ponad rok temu ocena: 82%  4
Lampy zostały wyłączone, bo brały udział w referendum, i podobno nie głosowały na Fiałkowskiego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ d
ponad rok temu ocena: 33%  3
MOZE TO KTOS Z WŁADZ JAKIS PROMINENT, TO BY WYJASNIAŁO, ZE UCIEKŁ, a czy poszkodowany nie widział jakie to auto?jaka marka?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ TAJEMNICZY Jarocin
ponad rok temu ocena: 80%  2
To prawda. DZIWNE że tylko na krótkim odcinku nie świecą latarnie. Co jakiś czas są wył. w różnych punktach Jarocina. Burmistrz oszczędza na spółki ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PiS owskie państwo !!!
ponad rok temu ocena: 81%  1
Każdy kierowca lub pieszy który przejeżdżał lub przechodził obok tego leżącego Pana i nie udzielił mu pomocy powinien zostać wezwany do odpowiedzialności karnej może wtedy by skończyła się ta ludzka znieczulica !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A