Porażka Jaroty na początek przygotowań

Porażka Jaroty na początek przygotowań - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin przegrała w pierwszym towarzyskim meczu podczas zimowych przygotowań przed rundą wiosenną III ligi. W Swarzędzu lepsi okazali się zawodnicy Polonii Środa Wlkp.

Początkowo spotkanie z Polonią Środa Wlkp. miało zostać rozegrane w Jarocinie w niedzielę, ale zostało przesunięte na sobotę. Obie ekipy wybiegły na boisko w Swarzędzu. W zespole Jaroty wystąpiło dwóch testowanych piłkarzy i to właśnie jeden z nich już w 5. minucie otworzył wynik meczu. Na odpowiedź Polonii nie trzeba było jednak długo czekać. W 11. minucie do wyrównania doprowadził Piotr Wujec.

Na kolejne gole trzeba było poczekać blisko pół godziny. Tuż przed przerwą padły dwie bramki. Najpierw w 38. minucie Krystian Pawlak wyprowadził Polonię na prowadzenie, a w 42. minucie ponownie w meczu był remis po trafieniu Mateusza Dunaja. W drugiej połowie bramki zdobywali tylko piłkarze ze Środy Wlkp. W 52. minucie na prowadzenie Polonię przywrócił Adam Borucki, a tuż przed końcem spotkania, w 88. minucie wynik meczu na 4:2 ustalił były zawodnik Jaroty – Krzysztof Bartoszak.

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik (46’ Bartosz Kubiak) – Piotr Skokowski (45’ Alan Janowski, 70’ Jakub Klauza), Igor Skowron (60’ Dawid Idzikowski), Krzysztof Matuszak, Daniel Tomaszewski (75’ Mikołaj Kowalski) – Szymon Piekarski (35’ Szymon Komendziński, 70’ Damian Krzyżaniak), Zawodnik testowany (60’ Gabriel Sołtysiak), Patryk Rzepka (70’ Miłosz Kowalski), Mateusz Dunaj (70’ Kacper Litka) – Miłosz Kowalski (46’ Beniamin Wrembel), Zawodnik testowany