R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 Adecco
R E K L A M A

Popełnił poważny błąd, źle naliczył pensje. Kto za to zapłaci?

› Aktualności 5 miesięcy temu    5.12.2018
Anna Konieczna
komentarzy 50 ocen 1 / 100%
A A A
Lidia Czechak jest od niespełna dwóch tygodni starostą jarocińskimLidia Czechak jest od niespełna dwóch tygodni starostą jarocińskim fot. A. Konieczna

Były wicestarosta Mirosław Drzazga (PiS) popełnił poważny błąd. Naliczył za dużą pensję koleżance z tego samego ugrupowania partyjnego. Pomylił się o 1.200 zł. Sprawa szybko się wydała i zrobiło się zamieszanie.

 

R E K L A M A

Na pierwszym w nowej kadencji posiedzeniu Rady Powiatu Jarocińskiego wybrani zostali między innymi starosta - Lidia Czechak, jego zastępca - Katarzyna Szymkowiak i etatowy członek zarządu powiatu Mirosław Drzazga.

 

Ustalono także wynagrodzenie włodarza powiatu. Propozycję wysokości pensji dla Lidii Czechak podał były wicestarosta i jej kolega partyjny Mirosław Drzazga. Lidia Czechak miała zarabiać 11.340 zł (brutto).

 

Niemal natychmiast zorientowano się, że jedna ze składowych tego wynagrodzenia jest za wysoka. - To się od razu okazało, ale nie chcieli robić zamieszania, bo i tak na tej sesji był jeden wielki chaos - relacjonuje osoba związana z powiatowym samorządem.

 

[o wyborach nowych władz powiatu - czytaj TUTAJ]

 

Obniżenie pensji włodarzów gmin i powiatów o 20% zostało narzucone przez rozporządzenie rady ministrów z maja tego roku. Dlatego po tygodniu zwołana została kolejna sesja powiatowa, a w jej programie znalazła się uchwała w sprawie obniżenia pensji Lidii Czechak.

 

 

- Tak się złożyło, że biorąc pod uwagę podstawę prawną wynagrodzenia starosty zapomniałem, że należy od tej podstawy odjąć 20%. Przepraszam, że wprowadziłem radę w błąd - stwierdził Mirosław Drzazga.

 

 

 

Lidia Czechak przyjęła zmianę wynagrodzenia z uśmiecham. Bardziej krytyczni byli niektórzy uczestnicy posiedzenia. Jedna z osób stwierdziła, że „to bardzo niekomfortowa i nieelegancka sytuacja”, a tak wytrawny urzędnik, jak Mirosław Drzazga nie powinien sobie pozwolić na taki „szkolny błąd”.

 

[jak kobiety rządzą powiatem - zobacz TUTAJ]

 

W wyniku pomyłki byłego wicestarosty wynagrodzenie zasadnicze starosty zostało obniżone z 6.000 zł na 4.800 zł. Teraz Lidia Czechak zarabia 10.140 zł (brutto).

 

R E K L A M A
R E K L A M A

Powiązane

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (51)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
~ Superextra
5 miesięcy temu 51
Powinła☺️dostać. otworzę drzwi
~ ja się pytam...
5 miesięcy temu ocena: 100%  50
Czy jarocińska.pl mogła by dokończyć temat , który zaczęła? A mianowicie społeczność chce wiedzieć czy policja już dotarła do kierowców audi i bmw , którzy ścigając się na drodze wojewódzkiej narazili innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia? Czy postępowanie toczy się dalej, czy zostało umorzone na znikomą szkodliwość czynów czy może sprawa została już skierowana do sądu???? Prosimy o informację , przecież to jest Wasz temat, to Wy sprawę nagłośniliście więc mamy nadzieję , że pilnujecie tego...???
~ jarock
5 miesięcy temu ocena: 100%  49
Czy Pan Drzazga poniesie konsekwencje swej błędnej decyzji ?Naraził Powiat na roczną stratę ponad 10000 zł a zawsze słyszymy, że samorządowcy na wysokich stanowiskach tak dużo zarabiają bo odpowiadają za niemałe, publiczne pieniądze.
~ PISior
5 miesięcy temu ocena: 100%  48
O 10.000 zł za dużo dla takiego nieroba.
~ pisowcy antypisowi
5 miesięcy temu ocena: 100%  47
Nawet nie mogą nachapać się tyle ile by chcieli, bo ustawa tego zabrania. Pewnie wielkie jest rozczarowanie. Co za zgorszenie w tym towarzystwie. Przecież to główny motyw PiS z obniżaniem pensji samorządowcom, a oni tego nie znali i nie uszanowali. Trzeba donieść Kaczyńskiemu jaki w powiecie ziółka z PiSu rządzą.
R E K L A M A
~ Ciekawy
5 miesięcy temu ocena: 100%  46
"Jedna z osób stwierdziła" - proszę chociaż o inicjały " tej jednej z osób". Dotychczas było to identyfikowane z konkretną osobą, a teraz ?
~ Wizytacje za 25.000 brutto brutto miesięcznie. Bogaty ten nasz powiat
5 miesięcy temu ocena: 80%  45
Tyle kasy za wizytacje? Był czas stażysty Leszka w szpitalu. Nastały czasy kateringowej Kasi i Lidy od porodu świnek. DPS wizytacja, szkoła specjalna wizytacja, dom dziecka wizytacja. Wizytator za 10.000 miesięcznie. Naprawdę w tym powiecie nie macie co robić? Może zajmijcie się szpitalem bo nie będzie gdzie leczyć ofiary boksera z goliny. I czemu wszędzie łażą po dwie? Jedna umie czytać a druga pisać?
~ Zarządzanie to nie szopki.
5 miesięcy temu ocena: 91%  44
Przegląd jak to okreslileś to nie wizytacja z fotografem i lans w tle z ludźmi niepełnosprawnymi. Do roboty niech się wezmą. Kampania wyborcza się skończyła.
~ rfv
5 miesięcy temu ocena: 29%  43
Przecież to normalne, że nowy włodarz robi przegląd podległych mu placówek. A cała reszta to nie twoja sprawa. Pilnuj wicekelnera, bo będzie tam potrzebny specjalny nadzór.
~ masło z majonezem :D
5 miesięcy temu ocena: 92%  42
NA LITOŚĆ BOSKĄ, DAJCIE JEJ KANAPKE !
~ Kto k...a za to zapłaci ??? Co ????
5 miesięcy temu ocena: 41%  41
Skazany za... i Kanbud budują 3 km nikomu niePOtrzebnych łączników za 40 mln zł !!!!
~ wariaci
5 miesięcy temu ocena: 83%  40
Darek Kicia, Jacek KArdach i Jurek Walczak i POzostali referendalni :-)
~ alek
5 miesięcy temu 39
https://www.youtube.com/watch?...
~ alek
5 miesięcy temu 38
Będzie na 1000 Plus: https://www.youtube.com/watch?...
~ Gorszy pieniądz wypiera lepszy
5 miesięcy temu ocena: 76%  37
W mojej opinii szykuje się 5 lat kabaretu ludzi niekompetentnych. A już myślałem, że po rządach Teodora Arbuza zakazującego obchodzenia imienin ps. "chce mi się siku" i "trzymam rękę na pulsie" może być tylko lepiej. chyba jednak się przeliczyłem.
~ POŚMIEWISKO
5 miesięcy temu ocena: 94%  36
zrobił Lidzie nadzieje Mirek. Gdyby od początku wiedziała pewnie by roboty nie zmieniła. Hehe. Swoją drogą kiepski z niej prawni, że tej manipulacyjki i ośmieszenia mirunia nie rozszyfrowała.
~ Łubeckie metody
5 miesięcy temu ocena: 93%  35
na ładną minę by ją wrzucił gdyby to wyszło po kilku miesiącach. Kasa do zwrotu i dyscyplina finansów publicznych. Czyżby ktoś szykował już haki na nowy zarząd, aby być nieruszalnym. ma czas do kwietnia na zebranie haków, aby nie musiał odchodzić na emeryturę?
~ wychowawca klasowy
5 miesięcy temu ocena: 100%  34
Miro zawsze był slaby z matematyki
~ PIS kontra PO
5 miesięcy temu ocena: 100%  33
zastąpił jeden płatny członek drugiego płatnego członka. Drzazga za Martuzalskiego. Sonda który z nich jest bardziej kompetentny?
~ Kabaret peselowsko pisowski
5 miesięcy temu ocena: 92%  32
Nawet wypłaty nie potrafią zgodnie z prawem uchwalić. Brawo starosta brawo wicestarosta brawo płatny czlonku zarządu powiatu Drzazga
~ obserwator
5 miesięcy temu ocena: 22%  31
Kto nic nie robi ten się nie myli.
~ Cała Lidka i Mireczek
5 miesięcy temu ocena: 96%  30
Właśnie ten przykład pokazuje że można nic nie robić i popełniać błędy.
~ Paweł
5 miesięcy temu ocena: 38%  29
Każdy się może pomylić. W następnym miesiącu potrąci się pani starościnie nadpłatę i nikt nie musi nikomu za to zapłacić. Normalna procedura.
~ Gonada
5 miesięcy temu ocena: 100%  28
Doktór prawa i taka wtopa? No to Cię Mireczek ładnie ośmieszył. To prawda że masz być z Kasią od uśmiechania, a on od rządzenia?
~ Gonada
5 miesięcy temu ocena: 95%  27
Aaa to już wypłata poszła? Dyscyplina finansów publicznych i wylotka
~ I wszystko na temat
5 miesięcy temu ocena: 88%  26
Niedobrze to wróży powiatowi. Drogi nieodśnieżone, pomimo że wydadzą więcej o 150.000 niż w poprzednim roku wynagrodzenie uchwalone niezgodnie z prawem. PO nadal rządzi w szpitalu. Ręce opadają. Decyzji brak albo kiepskie prawnie lub ekonomicznie. Pani Lidio z PIS i Pani Kasiu z PSL słaby początek. A im dalej w las tym więcej drzew. A podobno wychodzicie na prostą.
~ lala
5 miesięcy temu ocena: 50%  25
Gdzie widziałeś śnieg? Ja widzę zamróz który wychodzi na drogach.
~ dr Lidka
5 miesięcy temu ocena: 91%  24
Szpital jest dla nas ważny więc ja z Kasią przyjdziemy z wizytą i rozdamy dzieciom pluszaki. Staszek ma załatwić sobie czapkę mikołaja. Będzie sesja na fejsie.
~ Głonada
5 miesięcy temu ocena: 100%  23
Nie zdziwi mnie jak jeszcze zatrudnią grabarza szpitala palącego znicze pod sądami.
~ Co ze szpitalem? Mazurek zostaje?
5 miesięcy temu ocena: 95%  22
Brak decyzji to też decyzja. Ale nie o takie decyzje chodzi. Szczególnie że Pani Lidka Czechak i Kasia Szymkowiakowa kosztują podatnika razem ponad 300.000 zł rocznie.
~ Dddddd
5 miesięcy temu ocena: 92%  21
Zarządzanie to nie wizytacje w DPS i sesje zdjęciowe na Facebooka. Czekamy na decyzje.
~ Ona
5 miesięcy temu ocena: 67%  20
Drogie Panie, a może pomyślicie o podwyżkach dla pracowników Starostwa i jednostek, bo zarobki urzędników po 15 latach pracy na poziomie 2100 netto to pensje głodowe.
~ Ula
5 miesięcy temu ocena: 89%  19
Gdybyście były konkubinami zarobki byłyby pewnie na innym poziomie.
~ Tacy są
5 miesięcy temu ocena: 87%  18
Oni czy one tylko o sobie myślą i korycie dla siebie.
~ Poldek
5 miesięcy temu ocena: 85%  17
Tylko kasa im w głowie
~ Pozwól że ci poliże :)))
5 miesięcy temu ocena: 82%  16
Miro$ławny chciał dobrze sie podlizać koleżance . Tak jak kiedyś Walczak z Ługów , Stanisławowi . To sprawdzona taktyka wazeliniarska .
~ Kipska zmiana
5 miesięcy temu ocena: 89%  15
Ledwo 7 tyś na łapę, bieda
~ do starosty i wice
5 miesięcy temu ocena: 70%  14
gdyby panie uczone zamierzały dziś znów podziwiać jednostki podległe to moga poruszając sie pod drogach wpaść w poślizg i zwiedzać zielona jeszcze trawkę która licze ze was rychło czeka Rozumiem że zafundowane dziś lodowisko na drogach to w ramach DOJNEJ ZMIANY
~ Stop hejterom-kelnerom
5 miesięcy temu ocena: 58%  13
Do wicekelnera hejtera. Weź się dzieciaku do roboty, bo cała kadra się z ciebie śmieje. Wiedzy, kompetencji, umiejętności BRAK. Make-up prima sort. Hehehehe.
~ gdzie idą pienioadze publiczne po wyborach ?
5 miesięcy temu ocena: 70%  12
pieniadze publiczne milion na osnieżanie a dziśz szklanka !!!!!!!!!!!!!!!
~ pi$
5 miesięcy temu ocena: 83%  11
Miro$ławny to do kogo miało to 1200 być co miesiac ? do krawca czy do ciebie ze zrobiłeś ja
~ doktórka prawa
5 miesięcy temu ocena: 89%  10
to doktórka prawa też zapomniała i "nie wiedziała " że za jej bezprawne premie za nic nie robienie kaczor obnizył samorzadowaom pensje ? i oświatowiec mirosławny czerwony pisor z korzeniami w ubecji nie wiedział ? Jaka uczelnia dąła jej ten dektórat widział to ktoś ?
~ Lodziara z AMIRU
5 miesięcy temu ocena: 100%  9
Ona niech bajki czyta dzieciom i pisiorom a nie zabiera się za rządzenie- dojna dobitnie zmiana w powiecie żenada ,żenada, żenada ludziska nie widzicie tego ????
~ świadek koronny $$$$$$
5 miesięcy temu ocena: 84%  8
czy doktorat drukowała drukarnia papierów wartościowych na dąbrowskiego
~ janu$zex krawiec po jarocińskiej sorbonie
5 miesięcy temu ocena: 75%  7
ja chyba widziałem ksero, w zasadzie nie widział a słyszałem i czesto sie wyśmiewałem tak jak z jej kilkudniowej działalnosci w komitecie wyborczym kaczora z którym sie obnosiła
~ Miro
5 miesięcy temu ocena: 83%  6
Jakby wiedziała ile będzie zarabiała to zostałaby w Poznaniu... heheh. Musiał być konsekwentny....
~ Zorientowany XVZ
5 miesięcy temu ocena: 89%  5
Dodrukujemy $$$ w drukarni na dąbrowskiego i sie dołoży- jak kiedyś co?
R E K L A M A
R E K L A M A