R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Poobrażali się na siebie i każdy projektuje swoją ścieżkę rowerową

› Aktualności 8 miesięcy temu    15.05.2018
Anna Konieczna
komentarzy 13 ocen 0 / 0%
A A A

Trzydziestu właścicieli nieruchomości, które mają zostać wykupione pod budowę ścieżki rowerowej z Jarocina przez Wilkowyję do Żerkowa zostało zaproszonych do żerkowskiego urzędu na spotkanie dotyczące budowy ponad 4-kilometrowego odcinka położonego na terenie gminy Żerków.

 

R E K L A M A

Początkowo ścieżkę miały budować trzy samorządy - Żerkowa, Jarocina i powiatu. Jednak po tym, jak w powiecie zmieniła się władza i ze stanowiska starosty został odwołany popierany przez burmistrza Jarocina Bartosz Walczak, Adam Pawlicki stwierdził, że nie będzie się dokładał do inwestycji przy drodze powiatowej i sam zbuduje ścieżkę, ale tylko do ostatnich zabudowań w Wilkowyi (ostatniej miejscowości w gminie Jarocin, graniczącej z gminą Żerków - przyp. red.).

W tej sytuacji powiat w sprawie planowanego traktu rowerowego dogaduje się już tylko z gminą Żerków, która zobowiązała się do partycypacji w budowie w wysokości 50% kosztów.

Na spotkaniu z właścicielami nieruchomości, które mają zostać wykupione pod budowę ścieżki na podstawie specustawy, omówiono między innymi zakres i założenia projektowe inwestycji. Przedstawiona została także procedura związana z ustaleniem i wypłatą odszkodowań za przejmowane nieruchomości oraz informacje na temat dalszych prac geodezyjnych.

Powiat ogłosił już przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji, której koszt szacowany jest na 4,5 mln zł.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (13)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ przetarg widmo
8 miesięcy temu ocena: 75%  13
Powiat ogłosił i zakończył przetarg w kwietniu? Wyłonił kogokolwiek w tym przetargu? O co tu chodzi? Wirtualny wykonawca, wirtualna budowa? Pani redaktor, o jakim teraz przetargu pani pisze, proszę o dokładniejsze prześledzenie tematu bo coś tu jest nie tak. http://www.eurobudowa.pl/przet...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ done
8 miesięcy temu ocena: 100%  12
Mysle ze tym ludziom potrzebna jest praca. Wszystko to o czym pisza moze byc czy nawet powinno nastepstwem, ale najpierw tam musi byc praca.Ładne sciezki rowerowe drogi, ale najpierw praca, a nie ze tutaj jest 5 ofert pracy w okolicy na tydzien? czemu zadne firmy nie chca tutaj sie osiedlac? czy to nie wina włodarzy ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bnm
8 miesięcy temu ocena: 86%  11
Opalony szuka teraz kandydatów na swoje listy wyborcze. Jeździ z kelnerem po gminach należących do powiatu i werbuje kogo się da. Żałośni ziemianie zajmijcie się poprawą rynku pracy. A teraz tylko myślicie o tym jak się urządzić jesienią.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ "stabilne zatrudnienie"
8 miesięcy temu ocena: 29%  10
Treść komentarza została zablokowana z powodu naruszenia regulaminu serwisu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ?
8 miesięcy temu ocena: 67%  9
prawda narusza regulamin ?
R E K L A M A
~ woj..
8 miesięcy temu ocena: 88%  8
co mieszkańcy Goliny mają powiedzieć sołtys Żyt.. dba tylko o tą część goliny w której sam mieszka. Ścieżki nie potrzebuję więc nawet się nie stara żeby była.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bip
8 miesięcy temu ocena: 93%  7
Gdzie niby jest ogłoszony ten przetarg?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dziura na dziurze .
8 miesięcy temu ocena: 48%  6
A może by tak specjalista od budowy dróg weterynarz Kuzdżał udał się drogą z Cielczy do Cząszczewa (koniecznie własnym autem ) w końcu dostał prawie 8 tys nagrody za wybitne osiągnięcia w powiecie .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ooooo
8 miesięcy temu ocena: 75%  5
Ta droga jest gminna więc to raczej Pan Pawlicki powinien w nią zainwestować i doprowadzić do stanu używalności. Zresztą to jak wygląda ta droga to wina Drobudu, ciągle tam wożą piasek i ją rozjeżdżają......
~ Nie weterynarz a biolog pisze.
8 miesięcy temu ocena: 89%  4
Ta droga nie była robiona od dawna. Przez kilka kadencji rządów Ziemi Jarocińskiej kierowanej przez Pawlickiego i za starostów Mikołaja Szymczaka i Bartosza Walczaka kompletnie nic tam nie zrobiono. Więc ziemianie uderzcie się w pierś bo to przede wszystkim wasza wina.
~ Sprawa
8 miesięcy temu ocena: 83%  3
Ta drofa to kpina z ludzi
R E K L A M A
R E K L A M A