R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - ZGONOVA
R E K L A M AB2 - Stimi
R E K L A M A

Pomóżmy Adasiowi wygrać walkę z rakiem

› Kobieta i dziecko› dla dzieci 11 miesięcy temu    9.06.2017
Lidia Sokowicz
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A

Adam Dos Santos Guedes z Jarocina ma 7 lat. Walczy z nowotworem Nephroblastoma - guzem złośliwym Wilmsa. Jest po drugiej operacji ratującej życie, a jego stan jest bardzo poważny. Potrzebuje też wsparcia finansowego. Pomóc można przekazując fanty na loterię i biorąc udział w festynie, który odbędzie się w niedzielę 18 czerwca.

R E K L A M A

 

Walka z rakiem rozpoczęła się w 2015 roku, kiedy wykryto guza. Wtedy podczas pierwszej operacji wraz z guzem trzeba było usunąć jedną nerkę. Później chłopiec przeszedł sześć cykli chemioterapii. Wydawało się wtedy, że najgorsze ma już za sobą. Niestety w październiku 2016 roku nastąpiła wznowa choroby. Guz pojawił się na drugiej nerce Adasia. Po kolejnych cyklach chemii pojawiła się nadzieja, bo zaczął się zmniejszać. Niestety tomograf pokazał, że nowotwór wygrywa. Konieczna była kolejna operacja. W tej chwili zostało mu 1/3 organu, który musi oczyścić osłabiony już organizm.

 

Po ostatnich badaniach tomograficznych okazało się że Adaś ma przerzuty do płuc. Obecnie jest po kolejnej chemii. Walczy o każdy kolejny dzień. Bardzo źle się czuje. Ale ani on, ani jego rodzina i przyjaciele nie tracą nadziei na to, że jeszcze może być dobrze. Szukają pomocy również poza granicami kraju, dlatego dokumentacja medyczna została przetłumaczona na języki obce. Koszty leczenia znacznie przekraczają możliwości mamy chłopca. Pieniądze potrzebne są na wyjazd na dalsze leczenie. W 2015 roku dla Adasia zorganizowano koncert, w niedzielę 18 czerwca odbędzie się festyn charytatywny w Brzostowie, którego inicjatorką była Patrycja Ignasiak. W inicjatywę bardzo aktywnie zaangażowała się również rada solecka wsi Brzostów na czele z sołtysem. Osoby, które chciałyby pomóc, mogą kontaktować się z nią za pośrednictwem facebooka lub pod nr. tel. 660/283-993.
 

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mana to ci
11 miesięcy temu 2
Biedne dziecko teraz powinien grac w pilke a on walczy z choraba duzo drowns
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ k01
8 miesięcy temu 1
niestety maly przedwczoraj zmarl
R E K L A M A
R E K L A M A