ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AKotły Malina A1 01_2020
R E K L A M A

Policjanci spotkają się z seniorami. Mają dla nich same dobre rady

6 miesięcy temu    27.08.2019
Anna Konieczna
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A

Jesteś seniorem albo masz wśród swoich bliskich osoby starsze - ta informacja jest dla ciebie.

 

R E K L A M A

 

Otóż w jarocińskim JOK-u odbędzie się spotkanie z policjantami i ekspertami od ruch drogowego poświęcone między innymi temu, jak odnaleźć się w miejskim ruchu, jak bezpiecznie poruszać się po drogach oraz jakich praw się domagać a jakich przepisów rzestrzegać. 

 

 

Policjanci i eksperci w dziedzinie ruchu drogowego zapraszają wszystkich seniorów na spotkanie, które odbędzie się w JOK-u (Jarocin, pl. Festiwalu Muzyki Rockowej 1) w środę - 28 sierpnia. Początek o godz. 9.00. Przyjdź, a wyjaśnią ci wszystkie wątpliwości.

 

 

[burmistrz Jarocina za kierownicą nowego auta - zobacz jakiego TUTAJ]

 

 

Eksperci przypomną seniorom - kierowcom, rowerzystom i pieszym, jak zgodnie z zasadami, prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze. W jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne.

 

 

Uczestnicy, którzy na spotkanie przyjadą rowerem, będą mogli zrobić bezpłatny przegląd swojego środka transportu oraz doposażyć go w odblask.

 

 

[produkują prąd ze śmieci - zobacz, jak to robią TUTAJ]

 

 

Spotkanie zostanie przeprowadzone w ramach projektu „Senior na drodze. Pamiętaj o bezpieczeństwie”. Wstęp jest wolny, dlatego do JOK-u może przyjść każdy.

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ 1753
6 miesięcy temu ocena: 100%  4
Mam prośbę do policjantów i ekspertów drogowych, żeby wyjaśnili dokładnie jak poruszać się po czymś co nazywane jest chodnikiem przy ulicy Warcianej i jak poruszać się ulicą Warcianą w czasie deszczu, gdzie po obu stronach stoją ogromne kałuże wody a przejezdny jest tylko wąski środek ulicy. Wiemy doskonale, że osiedle Ługi nie jest przyjazne naszemu Burmistrzowi, no może pojedyncze osoby tj. gorliwi fani Ziemi Jarocińskiej i tacy co budują swoją karierę na kruchym fundamencie Ziemi Jarocińskiej i dlatego osiedle jest zawsze pomijane i tak będzie dopóki nie zmieni się władza. Pamiętajmy o tym, że tą ulicą i chodnikiem poruszają się starsze osoby i dzieci chodzące do szkoły nr 3, a ruch na tej ulicy zwiększył się ogromnie. Więc proszę policję i ekspertów drogowych o dokładne opisanie jak poruszać się w czasie opadów pieszo czy rowerem. Nawet poruszanie się samochodem w czasie deszczu jest sztuką.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ojoj
6 miesięcy temu ocena: 90%  3
Dzisiaj, ok. 7 rano byłem świadkiem pewnego zdarzenia na ul. Moniuszki pomiędzy Poznańską a Al. Niepodległości. Chodnikiem szedł mężczyzna, który bardzo słabo widzi, lecz nie używa laski dla niewidomych. Z naprzeciwka jedzie na rowerze po chodniku kobieta. Uderza w niego, przewraca się i jeszcze z ryjem na pieszego, że nie zszedł jej z chodnika żeby mogła swobodnie przejechać. Jezdnia była pusta, ani jednego samochodu. Czy dalej "rowerzyści" będą kłapać, że bezpieczniej jest jeździć po chodniku? Samochody poruszają się po jezdni, rowerzyści "muszą" jeździć po chodniku, piesi powinni zejść do kanałów aby byli bezpieczni?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maciek
6 miesięcy temu ocena: 100%  2
już nie wspomnę o jeździe po chodniku i nagłym wjeździe na drogę albo lepszy numer jedzie taki dziad po chodniku i wjedzie na pasach pod auto
~ Michu
6 miesięcy temu ocena: 82%  1
takie szkolenie to powinno być dla wszystkich mieszkańców Jarocina, przykład z wczoraj jest chodnik i ścieżka rowerowa oczywiście cała rodzina na ścieżce rowerowej no bo po co po chodniku iść
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A