ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M A

Policja i schronisko dla zwierząt widzą sprawe psów zupełnie inaczej

› Aktualności› Wydarzenia 6 miesięcy temu    11.02.2019
komentarzy 11 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Redakcja

Schronisko dla Bezdomnych Zwierzat Radlin, Chrzan, gmina Żerków, pies, 

 

Sprawa psów z Chrzana ciągnie się już od wielu miesięcy. Zgłoszenia o ich głodzeniu  i złym traktowaniu zdarzają się często. Sytuacja czworonogów znana jest policji, Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt  w Radlinie, urzędnikom w gminie Żerków oraz mieszkańcom wsi.

 

-Psy nie są głodzone, mają szczepienia weterynaryjne, łańcuch o długości nie trzech lecz pięciu metrów, stały dostęp do wody i jedzenia. Mają zrobioną budę i nie są zabiedzone. Raczej szybciej pękłyby z przejedzenia niż z głodu - mówi policjant Nikodem Hojak, dzielnicowy z Chrzana

 

- Sprawa psów  z Chrzana  jest nam znana i ciągnie się już od sierpnia 2018 roku - mówi kierownik schroniska w Radlinie Maciej Troiński.

 

Nietrudno zauważyć, że policja i schronisko w Radlinie maja odmienne zdanie na temat psów.

 

Czy sytuacja zwierząt się wreszcie wyjaśni? O wszystkim dowiesz się z artykułu w najnowszym wydaniu „Gazety Jarocińskiej”

 

O schronisku w Radlinie pisaliśmy TUTAJ

 

 

Czy budę, miskę wody i karmy można uznawać za dobrą opiekę nad zwierzęciem? Czy nakazy policyjne mogą nauczyć ludzi odpowiedzialności i miłości do psów?

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

Redakcja

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ hojak
3 miesiące temu 11
A ten Hojak to jakiś ekspert w dziedzinie weterynaryjnej czy może jakiś krawężnik policyjny który jest zdecydowany określić jakie dalsze życie może być związane ze zwierzętami. Proponowałbym aby takich panów odsunąć od oceniania co dalej ze zwierzętami. miłośnik zwierząt
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ empatię dla zwierząt
6 miesięcy temu 10
Wiesz teraz, kiedy słyszysz przekonującą historię o tym, że ktoś robi coś dla kogoś innego, masz skłonność do skakania w prawo do potępienia złego aktora? "Jak mogła zrobić coś takiego, czy ona nie zna się na błędach? Dlaczego miałaby myśleć, że to jest w porządku? "I tak dalej? Zakładasz, że ona * wiedziała *, że to, co robiła, było złe i * wybrało * złe zachowanie. Potem usłyszysz całą historię - może ona była jeszcze bardziej skrzywdzona przez swoją ofiarę, ale nikt o tym nie wiedział; a może próbowała zrobić coś zupełnie innego, ale to było źle zrozumiane; a może doznała u dziecka jakiejś traumy, która czasami prowadzi ją do błędnej interpretacji, nadmiernej reakcji itp.? Wtedy stajesz się sympatyczny, ponieważ zdajesz sobie sprawę, że może ona * nie * zdecydowała się źle działać, ale miała mimowolną reakcję empatię dla zwierząt
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czytelnik
6 miesięcy temu 9
Schronisko w Radlinie często postępuje stronniczo.Chociażby psy,które zostały zabrane wiosną w Cielczy .Wróciły niedawno pod ten sam adres.A taki był skandal,takie zdjęcia i podobno zakaz posiadania zwierząt.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Azor
6 miesięcy temu 8
Oj, Hojak ! ,, Niedobry to pies co swoją sforę kala'' ( Niedobry to ptak co własne gniazdo kala)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olo
6 miesięcy temu ocena: 100%  7
A ciekawe czy dzielnicowy ma empatie jeśli chodzi o zwierzęta?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Franciszek
6 miesięcy temu ocena: 100%  6
Kiedy nareszcie ludzie przestaną wiezic psy na łańcuchu. Zwierzę jakim jest pies czuje i imysli na poziomie dwulatka. Nie chcesz z psem chodzić na spacery, głaskać go nie chcesz żeby uczestniczył w życiu domowników to go po prostu nie miej. Katolicka wieś a w co drugim domu bestialstwo wobec psów. Po dwa po trzy byle szczekal a jak zachoruje to w lep i następny na łańcuch. Wstyd długo jeszcze nie będziemy w Europie. Kontrole i kary.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ syla
6 miesięcy temu 5
całą prawdę Pan napisał. katolicka Polska, ale nie ma się co dziwić, ja mam doświadczenie z duchownymi którzy ze zwierzat sobie nic nie robili..więc przykład idzie z góry
~ Prymitywy
6 miesięcy temu ocena: 75%  4
W dobie postępu technologicznego, gdy za grosze można mieć monitoring domu, alarmy itp., niektóre upośledzone jednostki nadal wolą trzymać psa na podwórku, żeby szczekał jak ktoś przyjdzie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pieskowa
6 miesięcy temu ocena: 75%  3
Te pieski mają od niedawna dopiero budę. Wcześniej jeden mieszkał w zdezelowanej dziurawej klatce po królikach. Nawet zimą. Teraz coś się zmieniło, ale nadal są na łańcuchach. Posesja jest nieogrodzona, więc na bank nie są puszczane by sobie pobiegały. Ja wiem, że w schronisku niekoniecznie będą miały lepiej, ale cisnąć tych ludzi którzy je mają, żeby w końcu wzięli za nie odpowiedzialność! Nie mieszkam w Chrzanie, bywam tam od czasu do czasu przejazdem, widać progres, ale warunki nie są idealne - jak to na wioskach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ No proszę
6 miesięcy temu ocena: 50%  2
To jak już takimi rzeczami się zajmujecie to polecam zająć się sprawa psów które swego czasu były na wysypisku w Śmiełowie. Drążyć dalej temat!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ proszę no, no
6 miesięcy temu ocena: 50%  1
W Śmiełowie nie ma wysypiska. Drąż, brnij dalej.
R E K L A M A