Polacy zdecydowanie lepsi od Ukraińców (ZDJĘCIA)

Polacy zdecydowanie lepsi od Ukraińców (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

W ćwierćfinale Mistrzostw Europy do lat 18 w rugby Reprezentacja Polski pokonała 46:12 Ukrainę. Spotkanie odbyło się na boisku przy ul. Maratońskiej w Jarocinie.

Od samego początku Polacy byli stroną dominującą w sobotnim spotkaniu. Już w 7. minucie Biało-Czerwoni mogli objąć prowadzenie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Igor Białek. Po kwadransie gry udało się wreszcie otworzyć wynik. Punkty z przyłożenia zdobył Michał Szwarc. Kilka minut później Ukraińcy wyrównali, a nawet wyszli na prowadzenie po podwyższeniu. To tylko pozytywnie zmotywowało Polaków, którzy przeszli do zdecydowanego ataku i do przerwy prowadzili 24:12.

W drugiej połowie zawodnicy Krzysztofa Krzewickiego tylko potwierdzili swoją dominację, dokładając kolejne cztery przyłożenia. Problemem były kopy na słupy. Tylko 3-krotnie na 8 prób udało się podwyższyć po przyłożeniu. Ponadto nie udało się wykorzystać dwóch rzutów karnych. Mimo to, Polska wygrała 46:12 i awansowała do półfinału rozgrywek w grupie The Trophy.

W walce o finał zmierzymy się z Czechami. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 27 marca o godzinie 16 w Poznaniu.

Więcej o pierwszym pojedynku Polaków w Mistrzostwach Europy U-18 w najbliższym numerze "Gazety"