Podział punktów Jaroty z rezerwami Pogoni (ZDJĘCIA)

› Sport i rekreacja 19 dni temu    2.11.2019
Dawid Borucki
komentarzy 3 ocen 0 / 0%

Jarota Jarocin w meczu 15. kolejki III ligi grupy II zremisowała 1:1 z Pogonią II Szczecin. Obie bramki padły w pierwszej połowie.

Jarociniacy nieźle weszli w mecz, przejmując inicjatywę i prowadząc grę na połowie rywali. Niezłą sytuację na wyprowadzenie Jaroty na prowadzenie miał Mikołaj Łopatka, ale po jego strzale dobrze interweniował bramkarz gości. Jednak w 13. minucie zabrakło koncentracji, a Pogoń wyprowadziła skuteczną kontrę. Dośrodkowanie z prawego skrzydła i strzał głową Michała Kwietnia dał drużynie ze Szczecina prowadzenie. W 19. minucie po dośrodkowaniu z wolnego Kacpra Szymankiewicza bliski dojścia do piłki był Igor Skowron. W kolejnym kwadransie lepiej wyglądali goście.

W 22. minucie strzał zza pola karnego jeszcze nie poleciał w światło bramki, ale w 32. minucie interweniować musiał Sebastian Kmiecik. Nie była to najpewniejsza obrona bramkarza JKS-u, ale dobrze asekurowali go obrońcy. W 35. minucie Jarota miała kolejną dobrą okazję do strzelenia bramki. Po akcji lewą stroną i dośrodkowaniu Szymankiewicza, strzał z okolic 5. metra oddał Dawid Krzyżaniak, ale był on bardzo niecelny. Chwilę później Pogoń ponownie wyprowadziła kontrę, ale zakończyła się ona strzałem obok bramki. Gdy wydawało się, że Pogoń zejdzie z boiska na przerwę z prowadzeniem, lewą stroną urwał się Mikołaj Łopatka, który chwilę później był faulowany w polu karnym. Do piłki podszedł Piotr Skokowski, ale jego strzał obronił Jędrzej Grobelny. Kapitan Jaroty miał jednak sporo szczęścia, ponieważ piłka odbiła się z powrotem pod jego nogi i dobitka okazała się skuteczna.

W drugiej połowie aż tylu sytuacji podbramkowych obie drużyny sobie nie stworzyły. W 56. minucie prostą stratę zanotowali goście, ale strzał Szymankiewicza nie zrobił wielkiej krzywdy rywalom. W końcowym kwadransie stroną dominującą byli goście ze Szczecina. Tylko dobre interwencje Kmiecika utrzymały Jarotę przy remisie. Bramkarz JKS-u obronił dwie sytuacje sam na sam oraz silne uderzenie tuż sprzed pola karnego. Te interwencje dały podopiecznym Piotra Garbarka punkt.

W sobotę, 9 listopada Jarota zagra w Wągrowcu z Nielbą. Początek meczu o 13.00.

Jarota: Sebastian Kmiecik – Piotr Skokowski, Dawid Idzikowski, Igor Skowron, Patryk Kieliba – Jędrzej Ludwiczak, Kacper Szymankiewicz – Mateusz Dunaj, Dawid Krzyżaniak (63’ Szymon Gałczyński), Beniamin Wrembel (77’ Miłosz Kowalski)  – Mikołaj Łopatka (90’ Wiktor Smołaga)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -