R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Jacek Kmieć
R E K L A M AB1 - ZJ_kandydaci_02
R E K L A M A

Podokładali miliony do inwestycji i do długu powiatu

› Aktualności 9 miesięcy temu    11.01.2018
Anna Konieczna
komentarzy 27 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. A. Konieczna

O ponad 14 milionów złotych więcej niż początkowo planowano wyda powiat na inwestycje w roku wyborczym - 2018.

 

R E K L A M ASRT - Szymkowiak

Jarocin. Powiat jarociński. Budżet powiatu jarocińskiego.

Przed uchwaleniem przez radnych nowego planu finansowego dla powiatu poziom wydatków majątkowych wynosił niecałe 7,5 miliona złotych. Niespodziewanie w czasie sesji budżetowej radni otrzymali wykaz inwestycji, w którym te wydatki wzrosły do prawie 21 milionów.

Tak znacznym zwiększeniem nakładów zdziwionych było nawet część radnych powiatowych, którzy dowiedzieli się o zmianach tuż przed uchwaleniem nowego planu finansowego. - Z tego, co widzę to cały budżet został wywrócony - mówił w grudniu podczas sesji budżetowej radny powiatowej opozycji Julian Zegar.

- Mieliśmy całkiem inne kwoty, a teraz w autopoprawkach mamy zwiększenia o miliony złotych. Do czego my dochodzimy. Z tego wynika, że na koniec 2018 roku będziemy mieli 30 milionów długu. Zastanówmy się - apelował radny Ziemi Jarocińskiej. I dodał: - Przez dziesięć miesięcy, kiedy wy rządzicie (nowa koalicja po odwołaniu starosty Bartosza Walczaka - przyp. red.) zrobiliście trzykrotnie większy dług. Do tej pory przez cztery kadencje powiat miał tylko 10 milionów długu. A teraz nagle 30 milionów przez niecały rok! - oburzał się Julian Zegar.

Przyczyny zmian próbował tłumaczyć radny, przewodniczący komisji budżetu Sławomir Wąsiewski. - Są one spowodowane między innymi tym, że do 15 listopada musieliśmy przesłać projekt budżetu do Regionalnej Izby Obrachunkowej, a wtedy nie były znane rozstrzygnięcia dotyczące inwestycji finansowanych przez wojewodę. Teraz już wiemy nieco więcej - twierdził Wąsiewski.

Szczegóły - co i gdzie zostanie zrobione w aktualnym, wydaniu „Gazety Jarocińskiej”.

R E K L A M AAR1 - Bartosz Walczak_ZJ
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (28)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Zero
9 miesięcy temu ocena: 75%  28
Zadłużą powiat na 35 milionów na koniec roku 2018. Czyli maksymalnie ile pozwalają wskaźniki zadłużenia. Czyli następna kadencja tylko administrowanie. Jak mazurek będzie miał problem znowu z kasą w szpitalu to nie będą mieli z czego dać i pewnie będą musieli ogłosić upadłość.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nie potrafią liczyć dziadki
9 miesięcy temu ocena: 67%  27
Posłuchali się głosów Ziemi Jarocińskiej która jest w opozycji i wytknęła im że zaplanowane kwoty są niewystarczające na realizacje inwestycji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ostatnie podrygi bandy czworga emerytów i rencistów
9 miesięcy temu ocena: 83%  26
Leśne dziadki, emeryci i renciści którzy zdradzili swoich wyborców wiedzą że to są ich ostatnie miesiące i robią zwykły skok na kasę. Wymiatają wszystko co się da. Idą po bandzie. A Wasiona szykuje się na wójta Kotlina i powiat ma w d...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ o przeogromnym zadłużeniu gminy przez Pawlickiego
9 miesięcy temu ocena: 44%  25
ale też mi sensacja, piszecie aby oczxernić powiat??!! dlaczego tak robicie, gdzie wasza etyka dziennikarska, ?? Dlaczego nie napiszecie prawdy o przeogromnym zadłuzaniu gminy i mieszkańców przez burmistrza Pawlickiego??! dlaczego nie napiszecie na jakie bzdury wydaje dziesiatki milionów burmistrz? dlaczego gazeta chrobi pawlickiego, dlaczego tak nie obiektywnie pisze o powiecie???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zenek
9 miesięcy temu ocena: 67%  24
Jestem apolityczny ale jak ktoś nie potrafi zarządzać niech nie bierze się do rządzenia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Powiedzmy wszystkim: do widzenia
9 miesięcy temu ocena: 76%  23
Najśmieszniejsi są Ci w komentarzach, którzy piszą o drzazdze w oku (nie mylić z Mirkiem) a w swoich oczach belek nie widzą. Jak się ma te kilka milionów do kilkuset, które gmina ze spółkami zapożyczyła w ostatnich latach? Kredyty, obligacje, sprzedaż, odkup udziału, sprzedaż działek przez JFPK - wieczne dopłacanie do strefy, akcja z Budimexem - to jest miejsce żeby opowiadać o kredytach bo powiat to pikuś. Pokazują, że też mogą być "inwestorami". Na jesieni składowi powiatu mówimy do widzenia, ale co ważniejsze, trzeba do widzenia powiedzieć również tym z gminy... Koniec z zadłużaniem - niech gmina i powiat zacznie inwestować w coś, co zacznie przynosić pieniądze, albo chociaż zatrudnienie!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do widzenia
9 miesięcy temu ocena: 67%  22
a co gmina to firma giełdowa co ma generować zyski? Zamiast dróg chciałbyś żeby inwestowali np. w hurtownię rur albo inwestowali na giełdzie? Żadnego chodnika ani ścieżki rowerowej byś nie miał.
~ Rok
9 miesięcy temu ocena: 100%  21
Nowy Rok nowe postanowienia-troska o bliźniego!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Staryrok
9 miesięcy temu ocena: 100%  20
Tak po chrześcijańsku?
~ Lubię to
9 miesięcy temu ocena: 50%  19
To logiczne. Przy działalności burmistrza wypadają blado. Inwestycje trochę ich wzmocnią i wynik wyborów będzie może nawet kilkunastoprocentowy ha ha ha... nie odejdą w nieslawie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kat
9 miesięcy temu ocena: 75%  18
Oj biedaki z ZJ będą musieli z własnej - prywatnej kieszeni dołożyć do powiatu Już mi ich zal
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marek
9 miesięcy temu ocena: 33%  17
Zadłużenie się spłaci a inwestycje pozostaną i będą służyć mieszkańcom.Dług publiczny w Polsce sięga 60 % PKB i prawie 400 % rocznego budżetu i wcale nie jest to duże zadłużenie na tle innych krajów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anna
9 miesięcy temu ocena: 55%  16
Gorzej bedzie jak wyborcy nie wybiora radnych z Z.J. co wtedy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ k2
9 miesięcy temu ocena: 75%  15
Przecież oni maja same sukcesy, oni nawet jak cos sie stanie i popełnia bład to tez sukces:)hehehe !:)
~ Jurek Wsiurek
9 miesięcy temu ocena: 54%  14
I co Juruś? Napiszesz na tej swojej żałosnej stronce o tym jak powiat sie zadłuży w ciągu roku o 300% w skali do tego co jest teraz a do tego jeszcze kredyt na rozbudowe szpitala? Ale powiatem nie rzadzą już ludzie z ZJ to problemu nie widzisz, taki z ciebie obiektywny samorządowiec i społecznik. Prawda jest taka że boli cię sukces Pawlickiego i cała twoja działalność opiera się na zawiści i zazdrości do sukcesów jakie osiąga Adam.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ uciekający przed listonoszem
9 miesięcy temu ocena: 89%  13
Mamy kolejny dowód na to że dla Pawlickiego realną opozycją jest tylko Walczak. Nie mylić z Bartoszem co żyje z datków gminy i spółek do jego spółki prmonszen.
~ Dociekliwy
9 miesięcy temu ocena: 100%  12
yyyyy aaaaa yyyyyy
~ styczeń 2018
9 miesięcy temu ocena: 65%  11
Robić za kredyty to każdy potrafi. To nie jest żaden sukces.
~ skazany za kompleksy
9 miesięcy temu ocena: 74%  10
Adam znowu kompleks Walczaka ?
~ MC HAMMER
9 miesięcy temu ocena: 67%  9
Widać tetrycy z zarządu czują że to ich ostatnia prosta na szczytach władzy więc trzeba zabezpieczyć finansową przyszłość bo na L4 to tylko pół roku można przyciąć. Czekam jak za rok będą robić zbiórki na Stasia tak jak na tego darmozjada z KODu;) cyrk na kółkach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ druga strona medalu
9 miesięcy temu ocena: 66%  8
Zobacz jak ziemianie zabezpieczyli "swoich" spadochroniarzy z powiatu. Jantas w Jarocin Sport, Masłowski w Centrum Integracji Społecznej, Lamprecht w JFPK albo biurze obsługi klienta, bo tam to już nie wiadomo co jest. Mógłbym jeszcze kilku wymienić......
~ druga strona medalu
9 miesięcy temu ocena: 61%  7
Radny Zegar to chodząca hipokryzja. Przeszkadza mu kredyt powiatu ale nie przeszkadza mu zadłużenie gminy na około 200 mln. Niech pan powie liderowi swojej partii, że przez czas rządów zj w gminie zadłużył ją o 500%, 1000%.........
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
9 miesięcy temu ocena: 72%  6
Jak tubylcom nie pasuje, mogą nie jeść. KUCHNIA SIĘ SAMA WYŻYWI. #rozwój #rewitalizacja
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ samuel
9 miesięcy temu ocena: 59%  5
Zaborcy powiatowi jak zawsze w formie.Będa wydawać nie swoje !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ samuel
9 miesięcy temu ocena: 80%  4
wacku i styczniu . Logika tworzenia budżetu powiatu jest taka ,ze dzieli dochody powiatu na obligatoryjne i fakultatywne. Te pierwsze są w miar pemne te drugie(np.spadki i darowizny ) mocno hipotetyczne.Stąd moja opinia o hojnym finansowaniu na kredyt. Odmiennie od gminy posiadającej, zdecydowanie pewniejsze i stałe, dochody powiat winien bardzo ostrożnie planowac inwestycje. Beneficjentem gminy ,ni tym bardziej powiatu nie jestem. Wam życze wiecej życzliwosci i mniej personalnych ataków ad vocem.
~ wacek88
9 miesięcy temu ocena: 45%  3
samuel twój pan i władca adam p też wydaje nie swoje a jak zadłużona jest gmina i spółki jej podległe
~ styczeń 2018
9 miesięcy temu ocena: 43%  2
Jak patrzysz w stronę gminy to nie widzisz ogromnego zadłużenia, natomiast obracając się w stronę powiatu to od razu widzisz dług. Czy to tylko wada wzroku u Ciebie to powoduje, czy jesteś blisko koryta gminnego ?
R E K L A M A
R E K L A M A