ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AGAZETA online 03 G1
R E K L A M Abyliniarnia a1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Poczta Polska. Dokąd wyślesz paczkę?

› Aktualności› Wydarzenia 10 dni temu    23.03.2020
Karina Muszalska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Poczta Polska

Z powodu pandemii koronawirusa Poczta Polska wprowadziła różne obostrzenia dotyczące obsługi klientów i wysyłek paczek zagranicznych.

 

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA SRT

 

Z powodu pandemii koronawirusa Poczta Polska wprowadziła szereg zmian w organizacji pracy placówek pocztowych. Przede wszystkim godziny pracy w dni robocze uległ skróceniu do 6 godzin. To samo tyczy się tych punktów pocztowych, które były całodobowe. Będą one czynne przez 7 dni w tygodniu ale tylko w godzinach od 8.00 do 20.00. Wszystkie punkty obsługi klienta prowadzone w galeriach handlowych są nieczynne.

 

Godziny otwarcia placówek Poczty Polskiej w Ziemi Jarocińskiej:

 

1. Aleja Niepodległości 13 (poczta główna): od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8.00 do 14.00, w piątek od godz. 14.00 do 20.00

2. Ul. Świętego Ducha 32: od poniedziałku do czwartku w godzinach od 9.00 do 15.00, w piątek od godz. 14.00 do 20.00

3. Osiedle Konstytucji 3 Maja 31: od poniedziałku do czwartku w godzinach od 9.00 do 15.00, w piątek od godz. 14.00 do 20.00

4. Jaraczewo: od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8.00 do 14.00, w piątek od godz. 14.00 do 20.00

5. Kotlin: od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8.00 do 14.00, w piątek od godz. 14.00 do 20.00

6. Nowe Miasto nad Wartą: od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8.00 do 14.00, w piątek od godz. 14.00 do 20.00

7. Żerków: od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8.00 do 14.00, w piątek od godz. 14.00 do 20.00.

 

 

Wszystkie urzędy pocztowe będą nieczynne w sobotę.

 

 

Niestety mamy już pierwszy przypadek zachorowania w powiecie jarocińskim. Mieszkanka gminy Jarocin z potwierdzonym koronawirusem przebywa w poznańskim szpitalu [ZOBACZ TUTAJ].

 

Zmianie uległa również organizacja obsługi klienta. Przy każdym okienku może przebywać tylko jedna osoba. Wydzielone zostały też strefy ochronne. Każdy z klientów musi zachować odległość 1,5 metra w oczekiwaniu na obsługę i pozostawać za znajdującą się na podłodze taśmą również w trakcie obsługi. Pracownicy poczty zostali wyposażeni w maseczki i rękawiczki jednorazowe oraz środki dezynfekujące.

 

 

Dodatkowo wprowadzono nowe procedury przy potwierdzaniu obioru listów poleconych i paczek zastępując tradycyjny podpis 4 ostatnimi cyframi z dokumentu tożsamości.

 

 

Poczta Polska nie zmienia zasad wypłaty przekazów rentowo–emerytalnych. Świadczenia będą wypłacane z użyciem bezpiecznych kopert. Dla osób objętych kwarantanną, a pobierających te świadczenia zostaną wdrożone szczególne procedury, pozostajemy w kontakcie z regionalnymi inspektorami sanitarnymi w tym zakresie. Nadal nie otrzymaliśmy informacji na czym maja polegać te procedury.

 

Czytaj również: Uwaga oszuści! Najpierw proponują dezynfekcję mieszkań, a potem okradają.

 

Przywrócone zostały wysyłki zagraniczne (bez przesyłek EMS) do kolejnych krajów:

 

Białoruś, Czechy, Estonia, Finlandia, Litwa, Łotwa, Słowacja – paczki (priorytetowe i ekonomiczne), przesyłka listowa (priorytetowa i ekonomiczna), list polecony;

Belgia Dania, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Portugalia, Wielka Brytania – paczka ekonomiczna, przesyłka listowa ekonomiczna;

Niemcy - paczki (priorytetowe i ekonomiczne), przesyłka listowa (priorytetowa i ekonomiczna), list polecony, Global Exspres;

Meksyk (droga morską) – przesyłka listowa ekonomiczna;

Australia, Kanada, USA (droga morską) – paczka ekonomiczna, przesyłka listowa ekonomiczna;

Ukraina – paczki (priorytetowe i ekonomiczne oraz Ukraina Plus), przesyłka listowa (priorytetowa i ekonomiczna), list polecony

 

Zawieszenie przyjmowania przesyłek pocztowych do pozostałych krajów nadal obowiązuje.

 

 

Jarocińska policja póki co nie ujawniła osób, które złamałyby kwarantannę. Za jej naruszenie grozi do 30 tys. zł.[ZOBACZ TUTAJ].

 

 

Poczta Polska wdrożyła kolejne procedury zapewniające bezpieczeństwo klientom i pracownikom. Tym razem dotycza one dostaw przesyłek wprost pod drzwi.

 

 

Oprócz tradycyjnej formy doręczenia wszystkie przesyłki listowe rejestrowane, paczkowe i kurierskie (z zastrzeżeniem przesyłek z dokumentami zwrotnymi) będzie można odebrać bez pokwitowania. W tym przypadku wystarczy jedynie okazanie pracownikowi urzędu pocztowego z bezpiecznej odległości dokumentu tożsamości, a on sam spisze 4 ostatnie cyfry numeru weryfikowanego dokumentu.

 

 

Natomiast w przypadku przesyłek paczkowych i kurierskich, kiedy nadawca podał numer telefonu adresata, przed doręczeniem przesyłki otrzyma on numer kontaktowy do kuriera od którego będzie można uzyskać informacje o prognozowanym czasie dostawy lub uzgodnić bezpośrednio tryb odbioru przesyłki.

 

W przypadku przesyłek pobraniowych rekomendujemy płatność bezgotówkową np. kartą płatniczą.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ nat
10 dni temu ocena: 100%  1
Dlaczego blokowane są komentarze?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A