ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1

Po raz czwarty pobiegną ku pamięci ofiar Katynia. Każdy może się przyłączyć

› Aktualności› Wydarzenia 2 miesiące temu    12.04.2019
Lidia Sokowicz
komentarzy 6 ocen 11 / 100%
A A A
 fot. Archiwum/Lidia Sokowicz

13 kwietnia jest Dniem pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W tym dniu, o godz. 20.00 rozpocznie się IV Bieg Pamięci. Bieg, którego celem jest uczczenie pamięci policjantów, żołnierzy, strażaków i wszystkich mieszkańców powiatu jarocińskiego zamordowanych strzałem w tył głowy w 1940 roku.

 

 

Trasa sobotniego biegu to ok. 4 kilometry. Uczestnicy wystartują z miejsca, gdzie przed wojną mieściła się KPPP w Jarocinie (skrzyżowanie ul. Kościuszki z ul. Paderewskiego, zbiórka na parkingu przy dawnym sklepie "U Marianka").

 

Następnie biegną do Parku im. majora Ostroroga - Gorzeńskiego (skrzyżowanie ulic Śródmiejska i Hallera), potem do jednostki wojskowej, gdzie przed wojną stacjonował 68 pp i na plac przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

 

Na bieg można zabrać biało-czerwone flagi oraz pochodnie. Ci, którzy nie czują się na silach, mogą uczestniczyć razem z biegaczami w Apelu Pamięci przy Pomniku Martyrologii znajdującym się przy ul. Żwirki i Wigury (ok. godz. 21.00). Bieg odbywać się będzie chodnikami.

Dla każdego uczestnika przewidziano pamiątkową koszulkę oraz słodki poczęstunek.

 

 

 

+ 11 głosów: 11 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Gość
2 miesiące temu ocena: 100%  6
Super się biegło!Józef i reszta biegaczy na wielki plus pomimo pogody!!!Daliśmy radę,i wielki zaszczyt biec w tak zacnym gronie utytułowanych sportowców !Brawo dzieci z SP4 i pozostali biegacze amatorzy!Brawo harcerze,i wszyscy przybyli pod pomnik ofiar Katynia!Czcijmy pamięć zamordowanych !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sam bieg to za mało
2 miesiące temu ocena: 100%  5
do Gościa: krzyź martyrologii to nie pomnik ofiar Katynia jak piszesz, to miejsce pamięci Polaków wywiezionych na sybir, bieg to cenna inicjatywa, sam biegłem, ale czasem warto trochę poczytać o historii, także historii Jarocina. Sam bieg raz do roku to za mało, zdecydowanie za mało!
~ Gość
2 miesiące temu ocena: 100%  4
Józef biegnie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ BIEGACZE JAR
2 miesiące temu ocena: 100%  3
DZIĘKI DLA WSZYSTKICH BIEGNĄCYCH Z NAMI SUPER BYŁO
~ Gość
2 miesiące temu ocena: 100%  2
Super!To też biegnę!
~ BIEGACZE JAR
2 miesiące temu ocena: 100%  1
Pobiegnie! (informacja potwierdzona)