R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - BS Jarocin
R E K L A M AB1b - VitaMed
R E K L A M A

Po przekonującym zwycięstwie Spartanie pną się w górę tabeli [ZDJĘCIA]

› Sport i rekreacja ponad rok temu    15.05.2017
Sebastian Matyszczak
komentarzy 5 ocen 8 / 88%
A A A
 fot. Sebastian Matyszczak

Sparta Jarocin bez większych problemów pokonała Alfę Bydgoszcz.

R E K L A M A

Początek spotkania w Jarocinie to mocne uderzenie gospodarzy, którzy błyskawicznie przejęli inicjatywę i jako pierwsi zdobyli przyłożenie. Ich przewagę odzwierciedlał wynik do przerwy 12:5. Tuż po wznowieniu gry goście wyrównali i wyszli na prowadzenie. - Późnej gra znów należała do nas. Szybko odrobiliśmy straty i znów zyskaliśmy przewagę - mówi Bartosz Włodarek, trener Spartan.

Gospodarzom zależało na zdobyciu czwartego przyłożenia, ponieważ wtedy dostaje się dodatkowy punkt bonusowy do tabeli. Taki obrót spraw spowodował, że Sparta Jarocin dostała za zwycięstwo nie cztery, a pięć punktów. - Gdyby rywale zdobyli kolejne przyłożenia, mogliby zdobyć swoój punkt bonusowy, tzw. defensywny. Dlatego za wszelką cenę nie chcieliśmy do tego dopuścić - wyjaśnia Włodarek. - Ma to duży wpływ na tabelę, bo właśnie bezpośrednio z Alfą walczymy o drugie miejsce - dodaje.

Mimo zwycięstwa, spotkanie z zespołem z Bydgoszczy zakończyło się pechowo dla Bartosza Włodarka, który musiał opuścić boisko w asyście kolegów. - Myślałem, że przez trzy tygodnie doszedłem już do zdrowia, ale niestety uraz kolana się odnowił. Serce rwie się do gry, ale organizm nie pozwala. Mam nadzieję, że za dwa tygodnie zagram w Poznaniu przeciwko Chaosowi już w pełni sił - mówi szkoleniowiec seniorów.

ZOBACZ TEŻ: Spartanie górą w młodzieżowym turnieju [ZDJĘCIA]

Warto zaznaczyć, że od momentu reaktywacji seniorskiego zespołu, Spartanie nie przegrali w Jarocinie żadnego meczu. Co ciekawe, wszystkie spotkania na swoim terenie zostały wygrane za pięć punktów. - To pokazuje urok tej ligi i fakt, że u siebie łatwiej wystawić szerszy skład niż na wyjeździe. Tak to bywa w sporcie amatorskim - mówi Bartosz Włodarek.

Jeśli naszemu zespołowi udałoby się utrzymać na koniec sezonu drugie miejsce w tabeli II ligi, istnieje prawdopodobieństwo, że Sparta zmierzy się z Legią Warszawa zarówno u siebie, jak i na wyjeździe.

Sparta Jarocin - Alfa Bydgoszcz 36:17 (12:5)

Punkty dla Sparty: Konrad Gałczyński (15), Kacper Włodarek (6), Michał Soliński (5), Łukasz Bobek (5), Daniel Jaworski (5)

R E K L A M A
+ 7 głosów: 8 (88%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (5)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Fgjkl
  ponad rok temu 5
  Zapomniałem zapytać ile jest drużyn w polsce w porównaniu do innych dyscyplin zespołowych myślę że pliblizona do poularnego u nas hokeja na lodzie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ logika
  ponad rok temu ocena: 100%  4
  Idąc Twoim sposobem myślenia kogo interesują skoki narciarskie skoro w Polsce jest mniej skoczków niż w Jarocinie rugbistów itd. Przykładów jest mnustwo. Jeżeli wyznacznikiem czy opisać lub nie jest popularność to zamykasz się w kole. Żeby dana dyscyplina zyskała popularność to trzeba o niej pisać i mówić - dziennikarstwo to też misja(!) żeby takich ignorantów jak Ty edukować żeby na świecie istnieję wiele pięknych dyscyplin sportowych nie tylko piłka nożna o tragicznym poziomie sportowym w naszym kraju.
  ~ Fgjkl
  ponad rok temu ocena: 0%  3
  Kogo ten sport interesuje 1 procent ludzi lub mniej
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Fgjkl
  ponad rok temu 2
  A jaka oglądalność mistrzostw świata w polsce
  ~ Wikipedia
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  Globalnie - Mistrzostwa Świata w Rugby są trzecią co do oglądalności imprezą na świecie zaraz po Igrzyskach Olimpijskich i piłkarskim mundialu. Lokalnie w rugby tag (odmiana bezkontaktowa) gra się w każdej podstawówce, a w zeszłym sezonie drużyna juniorów z Jarocina zdobyła dwa brązowe medale Mistrzostw Polski i posiada przy tym wielu reprezentantów Polski. Jeżeli chodzi o nasz kraj to na mecze reprezentacji Polski przychodzi prawie 10 tysięcy ludzi. Może jednak warto się zainteresować? Zapomniałem... bycie malkontentem jest dużo prostsze. "Jak wygodnie nie mieć odwagi - mieć wymówki."
  R E K L A M A
  R E K L A M A
  R E K L A M A