R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Po co burmistrz Jarocina pojechał do ministerstwa energii? Sprawa ma związek ze spółką

› Aktualności 4 miesiące temu    7.11.2018
Anna Konieczna
komentarzy 10 ocen 3 / 67%
A A A
Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki w czasie wizyty w Ministerstwei EnergiiBurmistrz Jarocina Adam Pawlicki w czasie wizyty w Ministerstwei Energii fot. Materiały informacyjne UM Jarocin

Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki pojechał do Warszawy. Został tam zaproszony przez Ministerstwo Energii. Odebrał dokument ważny dla funkcjonowania jednej z gminnych spółek.  

 

R E K L A M A

 

Do stolicy włodarz gminy udał się w towarzystwie Wojciecha Wiszniewskiego, prezesa najmłodszej z jarocińskich spółek - Energii Jarocin. Ten ostatni w przeszłości kierował ZGO Nova [ZOBACZ TUTAJ]

 

 

W Ministerstwie Energii przedstawiciele gminy Jarocin odebrali Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii dla Klastra Energii Jarocin.

 

 

Spółka Energia Jarocin został powołana w 2017 roku [więcej TUTAJ]. Ma pełnić rolę lidera i koordynatora klastra energetycznego, w skład którego weszły inne spółki gminy Jarocin - od Zakładu Gospodarki Odpadami po Jarocińskie Linie Autobusowe. W założeniach jest, że klaster będzie się rozwijał i przystąpią do niego kolejne podmioty.

 

 

Spółka Energia Jarocin odpowiada za przygotowanie strategii i regulaminu klastra, planowanie i koordynowanie działań w jego obrębie, prowadzenie działalności informacyjnej, szkoleniowej i promocyjnej, inicjowanie współpracy z innymi podmiotami, między innymi z instytucjami badawczymi. Poza tym pozyskiwanie źródeł finansowania przedsięwzięć i projektów zgodnych ze strategią klastra.  

 

 

Uzyskując Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii spółka Energia Jarocin znalazła się w gronie 66 innych tego typu klastrów w Polsce.

 

 

[o tym, kto był pierwszym prezesem spółki Energia Jarocin - przeczytasz TUTAJ]

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Twój nickhhugc
4 miesiące temu ocena: 50%  11
mam pytanie burmistrz ziemie jarocinska traktuje jak swoją drużynę tj tylko ludzi którzy tam są? A ci którzy nie są w niej to co? Albo ci co z pewnymi jego działaniami się mogą nie zgadzać? To prawda , ze nie przyjmuje żadnej krytyku już na swoj temat?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gość
4 miesiące temu ocena: 77%  10
Będzie się w parku paliło cały dzień światło, jak dziś a co kto bogatemu zabroni
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ twój nick
4 miesiące temu ocena: 76%  9
Panie Burmistrzu, życzę Panu, żeby Pan jak tylko można najszybciej awansował i dostał super stanowisko w ministerstwie, obojętnie którym, nawet może Pan sięgnąć europarlamentu. Niech Pan zabierze jeszcze tych wszystkich swoich. Ci nic nie znaczący dla Pana sobie poradzą. Na pewno sobie poradzą. Zobaczy Pan, poradzą sobie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Melasa
4 miesiące temu ocena: 30%  8
Oj boli wygrana Najlepszego, boli ;-)
~ Woje nie doczekanie
4 miesiące temu ocena: 38%  7
Referendysto, będzie tutaj zawsze
R E K L A M A
~ nie pytać
4 miesiące temu ocena: 75%  6
Im więcej spółek tym mieszkańcy mniej wiedzą o finansach gminy, o to chodzi ? Przecież to są tajemnice handlowe i obywatele mają trzymać mordę w kubeł a nie pytać o finanse
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
4 miesiące temu ocena: 65%  5
Czyli co konkretnie będzie robił ten klaster?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ klajster
4 miesiące temu ocena: 100%  4
Będzie śpiewał, tańczył, recytował....
~ twój nick
4 miesiące temu ocena: 72%  3
To co robił do tej pory. Dbał o dobro Stowarzyszenia Ziemi Jarocińskiej i wszystkich tych co dobrze grają w tej drużynie i tych co dobrze grają dla tej drużyny.
~ xd
4 miesiące temu ocena: 83%  2
mnie sie to kojarzy , ze jakis nowy rodzaj energii, ktora bedzie zasilała autobusy? Podobno ktos kiedys wymyslił, ze mozna wode, na wodór zamieniac/...i na tym jezdzic
~ Aqq
4 miesiące temu ocena: 94%  1
Będą robić miód :)
R E K L A M A
R E K L A M A