R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Mikołaj Kostka
R E K L A M AB1 - ZJ_kandydaci_01
R E K L A M A

Pijany kierowca ranił ścigających go policjantów. Wcześniej ukradł samochód

› Aktualności› Na sygnale 10 miesięcy temu    7.12.2017
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 3 ocen 1 / 100%
A A A

Na trzy miesiące trafił za kratki 44-letni kierowca renault megane. Uciekał przed policją, w czasie pościgu funkcjonariusze zostali ranni. Mocno ucierpiał też radiowóz.

R E K L A M A

Jarocińscy policjanci próbowali zatrzymać w Kotlinie samochód osobowy, który brał udział w zdarzeniu drogowym na terenie powiat pleszewskiego i oddalił się z miejsca. Pomimo dawanych sygnałów, siedzący za kierownicą renault megane, nie zareagował i odjechał w kierunku Jarocina. Funkcjonariusze podjęli pościg krajową „11”

 

- W pewnym momencie mundurowi wyprzedzili uciekiniera i zmusili go do zatrzymania. Gdy policjanci podeszli do renault, jego kierowca gwałtownie ruszył przejeżdżając po stopie jednego z mundurowych a drugiego, który usiłował wyjąć kluczyki ze stacyjki, zepchnął wprost pod nadjeżdżający samochód ciężarowy. Kierowca uderzył jeszcze w oznakowany radiowóz i dalej kontynuował swój szaleńczy rajd. W trakcie ucieczki podejrzany dopuścił się szeregu wykroczeń - niestosowanie się do linii podwójnej ciągłej, zakazu wyprzedzania, zakazu wyprzedzania na skrzyżowaniach oraz powodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym – relacjonuje mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy KPP w Jarocinie.

 

Policjanci zaczęli ponownie ścigać kierującego renault. Do pomocy został wysłany kolejny patrol policji, który wskazane auto zauważył w Witaszycach.

- Kierowca megane, na widok kolejnego radiowozu, zjechał na zatoczkę autobusową. Policjanci zatrzymali agresywnego kierowcę. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego - dodaje policjantka.

W organizmie uciekiniera stwierdzono 2,8 promila alkoholu. Mężczyzna miał też bezterminowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wszelkich kategorii. Ustalono także, że pojazd, którym uciekał 44-latek, nie jest jego własnością. Kryminalni szybko ustalili przebieg zdarzeń.

 

Zatrzymany mężczyzna w dniu zdarzenia, w godzinach przedpołudniowych włamał się do mieszkania właściciela samochodu, skąd zabrał kluczyki do pojazdu następnie wsiadł do zaparkowanego na posesji renault i odjechał.

 

Sąd Rejonowy w Jarocinie zastosował wobec 44-latka trzymiesięczny areszt tymczasowy.

R E K L A M AAR1 - PSL_kandydaci
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (5)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
  ~ zyzyzy
  10 miesięcy temu ocena: 67%  5
  taki suknisyn stanowi zagrożenie dla otoczenia, powinien poważnie rozważyć samobójstwo
  ~ Noris
  10 miesięcy temu ocena: 100%  4
  W USA dostał by serię kul i po zabawie z gronem...
  ~ Egzaminator
  10 miesięcy temu ocena: 86%  3
  Najgorsze że podwójną ciągłą przekroczył ...
  ~ s11
  10 miesięcy temu ocena: 84%  2
  Dlaczego nie zostala uzyta bron w celu wyeliminowania z spoleczenstwa tej jednostki.A teraz bedzie za nasze wygodnie siedzial za kratkami
  ~ ws
  10 miesięcy temu ocena: 90%  1
  To pytanie do rządzących - "takie mamy prawo- albo taki mamy klimat" pewnie odpowiedzą
  R E K L A M A
  R E K L A M A
  R E K L A M A