Pierwszy Puchar Polski w Jarocinie zakończony sukcesem

Pierwszy Puchar Polski w Jarocinie zakończony sukcesem - Zdjęcie główne

Sportowo i organizacyjnie wszystko wypadło świetnie.

Jarocińscy taekwondziści wywalczyli aż 22 medale podczas White Tigers Cup Jarocin 2017, a więc Pucharu Polski. Dodatkowo nasze miasto ma szansę za rok organizować kolejne zawody tej rangi. Rywalizacja w hali Jarocin Sport cieszyła się dużą popularnością. Przyjechało ponad 320 zawodników, a poziom był naprawdę wysoki. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo po pierwsze turniej skończył się o normalnej porze (po godz. 18.00 - przyp. red.), a nie późno w nocy, jak to ma miejsce na innych zawodach tej rangi. Cieszą mnie także wyniki, jakie osiągnęliśmy. Zdobyliśmy kilkanaście medali w tym parę złotych, dlatego możemy być zadowoleni - mówi Fryderyk Wróbel, organizator Pucharu Polski i prezes Białych Tygrysów Jarocin, które zajęły trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W pozytywnych nastrojach kończyli rywalizację także przedstawiciele UKS-u Taekwondo Jarocin. - To był dobry występ naszych zawodników. Pięć medali na ośmiu wystawionych taekwondzistów to dobry wynik - ocenia Piotr Wesołek, trener klubu.

Szczegółowe wyniki i wypowiedzi zawodniczek znajdziesz w najbliższym wydaniu "Gazety Jarocińskiej".