R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 Adecco
R E K L A M A

Pierwszy przejazd obwodnicą. Co mówią kierowcy? [WIDEO]

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    29.08.2017
Bartek Nawrocki
komentarzy 96 ocen 31 / 68%
A A A
Jarocińska obwodnica po zmrokuJarocińska obwodnica po zmroku fot. Bartek Nawrocki

Jarocin. Powiat Jarociński. Ziemia Jarocińska. Drogi jarocińskie. DK 11/12/15 w Jarocinie. Obwodnica Jarocina. Otwarcie obwodnicy Jarocina. Budimex w Jarocinie. GDDKiA

R E K L A M A

 

Chciałoby się napisać wreszcie! Choć może są tacy, co jak nie przejadą, to nie uwierzą. Ale to już fakt - poznański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada na dzisiaj (środa 30 sierpnia) oddanie do ruchu tak wyczekiwanej obwodnicy Jarocina.

 

Oficjalnie otwarcie nastąpi jeszcze przed południem. Swoją obecność zapowiedział wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffman. Inwestor zaprosił również samorzadowców.

 

- Zarówno nasze służby jak i Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego przeprowadziły kontrole i na podstawie ich wyników prawie 13 kilometrowy odcinek obwodnicy zostanie oddany do ruchu – informuje Alina Cieślak z GDDKiA odział w Poznaniu. - Nadal będą trwały prace wykończeniowe i porządkujące poza korpusem drogi tzn. przy drogach serwisowych, zieleni itp.

 

Budowa obwodnicy Jarocina to jedna z dziewięciu dużych inwestycji drogowych realizowanych obecnie w Wielkopolsce przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad przy udziale środków Unii Europejskiej. Budowa rozpoczęła się pod koniec roku 2014. Koszt robót wynikający z przetargu to prawie 294 mln złotych. Zadanie było realizowane w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.Wartość dofinansowania wynosi 85 %.

Dwujezdniowa droga ekspresowa uwolni Jarocin od ruchu ciężkiego, a kierowcom podróżującym tranzytem umożliwi szybką i bezpieczną podróż. Nowa trasa ekspresowa jest doskonale skomunikowana z innymi, kluczowymi dla miasta drogami poprzez węzły Mieszków i Jarocin.

Funkcjonowanie obwodnicy wpłynie pozytywnie na środowisko i spowoduje poprawę klimatu akustycznego, bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza, gleby i wód na terenach znajdujących się w pobliżu dróg.

 

[10:02]

Zobaczcie naszą transmisję live z ostatniego przejazdu przez Jarocin. Co ciekawe – dzisiaj miasto nie jest zatłoczone na krajowych przelotówkach. Paradoksalnie rano nie było też korków w Cielczy i Mieszkowie.

 

Obwodnica jest jeszcze zamknięta. Pierwsze cywilne pojazdy na objazd miasta wjadą około godziny 12.00 – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Samochody najpierw mają zostać wpuszczone od strony Poznania. Godzinę wcześniej rozpocznie się oficjalne otwarcie inwestycji na węźle Jarocin z udziałem wojewody.

W tej chwili ekipy Budimexu cały czas montują dodatkowe oznakowanie poziome i pionowe.

[10:49]

Obwodnica jeszcze nie otwarta, a tymczasem na bilbordach – burmistrz Jarocina Adam Pawlicki pisze „Obwodnica Jarocina otwarta. To nasz wspólny sukces”. Reklamy pojawiły się w ostatnich dniach w kilku punktach gminy.

 

Co ciekawe - na tej widocznej na zdjęciu - w 2013 roku o budowie obwodnicy informował poprzedni burmistrz Stanisław Martuzalski [ZOBACZ TUTAJ]. Tymczasem realizację inwestycji rozpoczęto ponad rok później.   

 

Burmistrza Jarocina, który przebywa na urlopie, nie będzie na dzisiejszej inauguracji. Samorząd miasta będzie reprezentował jego pierwszy zastępca - Witosław Gibasiewicz.  

 

[11:05]

Tymczasem na obwodnicy już zbierają się goście dzisiejszego otwarcia.

[13:00]

30 sieprnia 2017 przejdzie do historii!!! Obwodnica Jarocina oddana do użytku. Wkrótce pokażemy WIDEO z oficjalnego otwarcia. Tymczasem zobaczcie pierwszy, dziewiczy przejazd po obwodnicy Jarocina.

[23:14]

 

To pierwsza noc Jarocina z obwodnicą. Sporo osób stoi na węźle Jarocin i przygląda się otwartej dzisiaj inwestycji. Ludzie spontanicznie podchodzą, podjeżdżają. Ktoś robi zdjęcia. - Myślałem, że hałas będzie większy – komentował jeden z mieszkańców.

 

My też byliśmy zobaczyć, co dzieje się na objeździe Jarocina. Trzeba przyznać, że z centrum ruch tranzytowy dosłownie zniknął. Podobnie jest w Cielczy i Mieszkowie. Zdjęcie wykonane z węzła w Mieszkowie w kierunku Poznania.

 

Wideorelacja z otwarcia - ZOBACZ TUTAJ

 

ZOBACZ TEŻ - Kult zagra już w piątek w Jarocinie! Chcesz BILET? TUTAJ 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 21 głosów: 31 (68%) 10 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (97)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Kot
  ponad rok temu ocena: 71%  97
  A co ma ksiądz do budowy obwodnicy? Co mu do tego?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ppp
  ponad rok temu ocena: 100%  96
  tragedia - po otwarciu obwodnicy bardzo trudno wyjechać na DK 11 od strony Zakrzewa - od Jarocina jedzie nieprzerwany sznur aut - można wyjechać dopiero jak ktoś zatrzyma się i wpuści przed siebie - lepiej jechać przez Golinę
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mso
  ponad rok temu ocena: 91%  95
  czy nikt nie może zabronić wywieszać bilbordów z pustymi frazesami i głupawymi zdjęciami? jeszcze ktoś się zapatrzy w słoneczną facjatę i dzwon pewny, osobiście wolałbym, żeby było tam zdjęcie Jarociniaków l ludzi z Budimexu - byłoby to zgodne z prawdą
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Zawstydzony
  ponad rok temu ocena: 76%  94
  Pawlicki do dno! Jak można się podpisywać pod czyimiś zasługami? Ani tego nie załatwił, ani nie zapłacił. Totalne zero, człowiek bez klasy i honoru.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ robocik
  ponad rok temu ocena: 78%  93
  święte słowo - to typowy karierowicz, co pracuje cudzymi rękoma a jego płytkie argumenty trafiają do niemyślających, których niestety nie brakuje
  R E K L A M A
  ~ onomatopeja
  ponad rok temu ocena: 23%  92
  Dziękujemy panie Adamie za obwodnicę. Mąż zadowolony z jazdy. Dziekujemy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ robocik
  ponad rok temu ocena: 80%  91
  podziękuj sobie za to że płacisz podatki państwu, a nie AP, bo on tu palcem nie kiwnął co najwyżej prywatne interesy pozałatwiał no to jazzzzzzzda !!!
  ~ car
  ponad rok temu ocena: 90%  90
  Dzisiaj rano po 5 to nawet pieszo ktoś sobie obwodnice zwiedzał idąc poboczem bez odblasków wiec może dobrze by było jakiś filmik z drona zamieścić i pokazać jak wygląda obwodnica i zjazdy tak by nikt nie chodził po obwodnicy bo to zagrożenie dla wszystkich.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kierowcakatbcc+e
  ponad rok temu ocena: 25%  89
  no juz pedze te niskie predkosci to tloki jak trza na tej pseudo obwodnicy jak jade z kalisza/witaszyczek to wpuszczam dwa trzy auta taki tam tlok brawo brawo i jeszcze raz brawo zrobiliscie jeszcze gorszy syf niz byl takie moje zdanie kierowcy co dojezdzal na czas a teraz no nie bede przeklinal
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ niewdzięczny
  ponad rok temu ocena: 84%  88
  Jest wielce niestosowne uważać Burmistrza Pawlickiego za Zbawcę dla ruchu w Jarocinie. Pytam się jeszcze raz czy inwestycja która kosztowała około 300 mln złotych w jakimś procencie obciążyła budżet miasta?. Jeżeli nie to co ten Pan się wypina? Przecież to było z innej kasy. Jest to zwykłe,,żulowanie,, na szczęśliwie zakończnej inwestycji. Ten Pan jest w tym korowodzie do wielkiego sukcesu najmniej znaczącym ogniwkiem.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ niewdzięczny
  ponad rok temu ocena: 72%  87
  Jakim prawem burmistrz A. Pawlicki przedstawia się na banerze ( nie wiadomo za kogo pieniądze) . Pytanie moje jest zasadnicze ,, W jakim procencie finansowym gmina Jarocin dotowała obwodnicę?,, Jeżeli w zerowym to co ten Pan mówi o obwodnicy( dla mnie to jest chamstwo przedwyborcze). Może trzeba lansować się na innych przedsięwzięciach gospodarczych od których społeczeństwo aż ,,kipi,, z entuzjazmu ( np. ubojnia w Golinie ).
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ obywatel
  ponad rok temu ocena: 71%  86
  Jak to nie wiadomo za czyje pieniądze, oczywiście, że mieszkańców, ale kto mu to udowodni. O nie to jest Pana ostatnia kadencja, ładnie podziękują wyborcy.
  ~ jarocinianka
  ponad rok temu ocena: 20%  85
  dziekuje panie Adamie Pawlicki nasza wizytowko Jarocina
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wredny TYP
  ponad rok temu ocena: 88%  84
  Tak sobie przyglądam się tym artykułom związanym z obwodnicą. Jak to zwykle w życiu bywa sukces ma wielu ojców, a porażka jest sierotą. Żaden z wielce szanownych gości z wczoraj, którzy to otwierali obwodnicę nie trzymał w życiu w ręce nawet trzonka od łopaty ale do przypisywania sobie zasług są pierwsi. Pod tym względem PRL był o wiele uczciwszy - robotnik to był gość, a jak miał jeszcze legitymację partyjną to już w ogóle. Dzisiaj widzimy jak tego typu inwestycje jak obwodnica otwierają "specjaliści" w rurkach i z wiadrem żelu na włosach, a robotników się skrzętnie chowa, by czasem nie było ich widać w kadrze. To jest przykre, bo oczywiście, że Ci ludzie (robotnicy) budowali w ramach pracy, za którą mieli zapłacone ale to nie jest taka zwykła praca jak wykładanie towaru w Kauflandzie. Dzięki ich trudowi następne pokolenia będą mieć łatwiej pod względem przejazdu w tej części kraju.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Trochę
  ponad rok temu ocena: 67%  83
  Tak samo jak Dubaj budują...
  ~ czytelnik
  ponad rok temu ocena: 16%  82
  Adam Pawlicki dziękujemy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ slup
  ponad rok temu ocena: 85%  81
  Dziekujesz mu za to że masz prace w budzetowce? Czy za co?
  ~ Was
  ponad rok temu ocena: 57%  80
  Platforma jaka byla, taka byla ale chociaż drogi budowała. W tym roku rozpisano przetargi na cale 32km.Śmiech! W takim tępie to pojedziemy ską do poznania za 50 lat
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ taka prawda
  ponad rok temu ocena: 53%  79
  Ważne, że kasa idzie na drony i najsilniejszą armię obłąkanego dziadka, i jednego jedynego bohatera - brata kotodymacza!
  ~ dan
  ponad rok temu ocena: 92%  78
  A nożyczek dla wszystkich starczyło?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kat
  ponad rok temu ocena: 75%  77
  Ale ogrom zajęć ma ten wojewoda. Pewnie by to zrobić (otworzyć drogę zbudowaną za nasze pieniądze) jakieś Oxfordy musiał kończyć
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ alex
  ponad rok temu ocena: 26%  76
  A ktoś od burmistrza siedzi i minusuje wszystkie niewygodne komentarze. Zenująca jest ta obecna władza.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ BRAWO!
  ponad rok temu ocena: 28%  75
  Dzięki Stachu za obwodnicę... niestety bez znajomości w tym Państwie za wiele się nie zrobi. Pozdr
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Zonk
  ponad rok temu ocena: 92%  74
  Ale sygnalizacje swietlna byby juz zmienilijest.na poznanskiej. Poznanska pusta a, na dojazdowych korki !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mk
  ponad rok temu ocena: 36%  73
  Zabrakło Niemena skazanego no i oczywiście naszych wspaniałych radnych znowu zaoszczędzą na papu
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kij
  ponad rok temu ocena: 89%  72
  Ale muppet - show więcej ich nie było do tej wstęgi. Normalnie sami zaslużeni na własnych plecach dźwigali ciężar budowy_ normalnie żenada.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ sukces
  ponad rok temu ocena: 28%  71
  Stanisławie MARTUZALSKI bardzo dziękujemy za obwodnicę miasta!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ bimber
  ponad rok temu ocena: 75%  70
  kolejność budowy obwodnice planuje się centralnie jako elementy przyszłych dróg expresowych - żądania i wizje lokalnych kacyków nie mają tu nic do rzeczy
  ~ nick
  ponad rok temu ocena: 85%  69
  nowa droga to zasługa obecnych władz jarocina, które zaczęły starania w kadencji przed martuzalem. On się tylko w środek wepchnął z bilbordami.
  ~ Jarek
  ponad rok temu ocena: 18%  68
  Również dziękuję!Tylko idioci i przeciwnicy polityczni minusują post.Gdyby nie PO i Stanisław Martuzalski było by gówno a nie obwodnica.Takim Polacy są narodem że jak drugiemu się coś udaje to go gnoją.Minusujcie sobie ile chcecie i nie korzystajcie przy okazji z nowej drogi!!!!
  ~ Krolik
  ponad rok temu ocena: 81%  67
  Proponuję filmik z przejazdu zrobić około 16. Zjechać na Witaszyce i wrócić, zobaczymy jak wtedy z korkami
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ zmotoryzowany
  ponad rok temu ocena: 44%  66
  Co do treści bilbordu, to mam pytanie, co na myśli ma ten osobnik twierdząc, cyt. "To nasz wspólny sukces"..., czytam "nasz" a widzę tą facjatę!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ktoś
  ponad rok temu 65
  Bo tak się kiedyś mówiło my, wy, nasz, wasz, pomijając formy liczby mnogiej, jakby manipulacja językowa. Lepiej by brzmiało Nasze wspólne zbawienie- mieszkańców i kierowców wiadomo, a Pawlickiego, że nikt go o obwodnicę nie będzie gnębił, bo w końcu zbudowali.
  ~ hahaha
  ponad rok temu ocena: 95%  64
  Rozwój. Nasz ;) Znaczy mój.
  ~ Dystorsja
  ponad rok temu ocena: 100%  63
  Dzisiaj robię święto siądę w ogródku, goście zaproszeni, mniemam, że decybeli i spalin około 60-70% ubędzie. Dziękuję Bogu, bo jeździłem po bardziej zakorkowanych miejscach w kraju, a tam obwodnice jeszcze w planach albo powijakach.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mustafa
  ponad rok temu ocena: 44%  62
  Kaźmierczak na Facebooku żenujące wpisy....jak się nie podoba przebieg obwodnicy to trzeba było jeździć do Grneralnej razem z tym furmanem z kadziaka i negocjować w sprawie wydłużenia obwodnicy itp itd ale nie lepiej burdel w parku zrobić i zajmować się bzdurami mieszkańcom do niczego potrzebny.... zrozum wreszcie chłopie ze jesteś wiceburmistrzem na garnuszku społeczeństwa!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ prostepytanie
  ponad rok temu ocena: 49%  61
  Za czyje pieniądze są te billboardy z Pawlickim??? Z jakich funduszy je sfinansowano???
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Renegade
  ponad rok temu ocena: 35%  60
  A jak myślisz?
  ~ ☺
  ponad rok temu ocena: 43%  59
  Kaźmierczakowi coś tyłek ściska. Oni to tylko na bilbordach i nic więcej. Będzie Stachu i zaproszony przez Budimex cały powiat więc chłopcy się obrazili i bawią się zabawkami w swoim kółku wzajemnej adoracji.☺☺☺
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ anty
  ponad rok temu ocena: 31%  58
  Robert na facebooku się mądruje: Robert Kaźmierczak Tam trzeba w garniturze, a ja nie lubię. Poza tym prowadzę obserwację w miejscu, w którym 40 lat temu dokonano zbrodni na jarocińskiej starówce, rozdzielając park od rynku i nazywając to wtedy... obwodnicą. Robert Kaźmierczak Powiatowych jest tam tylu, że muszą mieć swoją wstążkę
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jarek
  ponad rok temu ocena: 100%  57
  Każmierczakowi podoba się tylko dzień wypłaty a żeby reprezentować mieszkańców i co jakiś czas garnitur założyć to już nie!spadaj mopsik ze stołka jak Ci się coś nie podoba!!!
  ~ ☺
  ponad rok temu ocena: 22%  56
  Pouciekali jak szczury.
  ~ Rm
  ponad rok temu ocena: 78%  55
  Zapraszam 16.09.17o godz.16na parking przy sw ducha odbedzie sie spotkanie z klasykami czyli beda fajne autka do obejrzenia
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Rm
  ponad rok temu ocena: 73%  54
  To nie reklama tylko informacja
  ~ inspektor
  ponad rok temu ocena: 33%  53
  to nie portal reklamowy za reklame sie placi!!111 przysle rachunek poczta
  ~ redaktor
  ponad rok temu ocena: 70%  52
  Zdjęć nie robi się pod słońce
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ drogowiedz
  ponad rok temu ocena: 73%  51
  jechalem jako 1 obwodnicom wlasnie wylecialem w mieszkowie droga bardzo dobra wiencej takich druk!11111
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Fgh
  ponad rok temu ocena: 78%  50
  DRÓG .. ..
  ~ mieszkańcy pamietają
  ponad rok temu ocena: 33%  49
  Robert minusuje i nie ma czasu, już ponad 50 minusów w kilkanaście minut, ale mieszkańcy i tak PAMIĘTAJĄ papierową obwodnicę
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ toaletowy
  ponad rok temu ocena: 82%  48
  papierową obwodnicę to masz w koło kibla
  ~ mieszkańcy pamietają
  ponad rok temu ocena: 32%  47
  Robert Kaźmierczak zapraszamy z papierowa obwodnicą, gdzie teraz jesteś ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ anty
  ponad rok temu ocena: 30%  46
  Teraz demoluje polane przed zamkiem, mam jeszcze do wykończenia boisko Jarota a jak mi poszło z amfiteatrem to sami widzicie - tak więc sukces za sukcesem
  ~ anty
  ponad rok temu ocena: 31%  45
  Czy wice burmistrz Robert Niemen Kaźmierczak wraz ze swoimi tzw przydupasami będzie dziś rozwijał tekturową imitacje drogi jak to czynił jakiś czas temu? Czy ze wstydu raczej się nie pojawi ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ dziwny jest ten świat
  ponad rok temu ocena: 76%  44
  Niemen Kaźmierczak powinien być na otwarciu tej inwestycji - to w końcu ich zasługa a nie martuzala
  ~ ...
  ponad rok temu ocena: 77%  43
  Najwieksza inwestycja Pawlickiego, a jego na otwarciu nie ma.. masakra jakaś !! Woli hulać na wakacjach niż być na tak waznym wydarzeniu
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ fredek
  ponad rok temu ocena: 30%  42
  Najwieksza inwestycja Pawlickiego HA! HA! HA! co za bzdura. W tym miejscu chciałbym podziękować Unii Europejskiej i Urzędom odpowiedzialnym za budowę dróg krajowych. Mam nadzieję że następca obecnego niby burmistrza doprowadzi do utwardzenia dróg do przejazdów nad obwodnicą.
  ~ Blybry staŚa
  ponad rok temu ocena: 71%  41
  Chyba każdy ma prawo do urlopu. Kiedy pojawiła się info o otwarciu? Z dni na dzień czy 3 miesiące temu?
  ~ kat
  ponad rok temu ocena: 100%  40
  Ale ogrom zajęć ma ten wojewoda. Pewnie by to zrobić (otworzyć drogę zbudowaną za nasze pieniądze) jakieś Oxfordy musiał kończyć
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ PZ
  ponad rok temu ocena: 75%  39
  czasami na tym portalu sa reklamy ze ktoś szuka pracy, dlaczego ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ PZ
  ponad rok temu ocena: 75%  38
  ktoś to znaczy firma, przedsiębiorca./ dlaczego takie ogłoszenia są zamieszczane ?
  ~ aaa
  ponad rok temu ocena: 94%  37
  Jaki jest sens przeprowadzać wywiad z osobami poniżej 20 roku życia? Przecież oni nie wiedzą co to korki i jak bardzo potrzebny jest łącznik. Kogo obchodzi ruch samochodowy, jak pół życia spędza przy piwku lub na rynku... Taki wywiad przeprowadza się na stacjach benzynowych przy Poznańskiej lub z osobami stojącymi w korku...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ghju
  ponad rok temu ocena: 50%  36
  I przed komputerem
  ~ Luki
  ponad rok temu ocena: 100%  35
  Masz racje z tym Mac Donaldem on nic nie wnosi do Jrocina Pracują tam Ukraińcy interes jest gościa z Leszna ludzie bedą chodzić do lokalnych knajpek te sie bedą rozwijać a po trzecie dzieciaki przestaną sie truc tym gownianym zarciem
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Luki
  ponad rok temu ocena: 91%  34
  Masz racje z tym Mac Donaldem on nic nie wnosi do Jrocina Pracują tam Ukraińcy interes jest gościa z Leszna ludzie bedą chodzić do lokalnych knajpek te sie bedą rozwijać a po trzecie dzieciaki przestaną sie truc tym gownianym zarciem
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Luki
  ponad rok temu ocena: 85%  33
  Masz racje z tym Mac Donaldem on nic nie wnosi do Jrocina Pracują tam Ukraińcy interes jest gościa z Leszna ludzie bedą chodzić do lokalnych knajpek te sie bedą rozwijać a po trzecie dzieciaki przestaną sie truc tym gownianym zarciem
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Sasiedzi
  ponad rok temu ocena: 91%  32
  Mac Donald do zamknięcia wreszcie przestanie nam smierdziec spalonym tłuszczem
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wilk
  ponad rok temu ocena: 87%  31
  Super.nareszcie - B.długo czekaliśmy ale jest. Czekamy na dalsze odcinki obwodnicy.....i do Poznania w pół godzinki
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ hyhyhy
  ponad rok temu ocena: 50%  30
  Tym gratem chcesz tak szybko jechać??? A potem każdy zdziwiony jak piętnują PJA za wyprzedzanie na ciągłych i wzrost liczby krzyży przy drogach. Czekasz już przy Orlenie na otwarcie? Nie za wcześnie?
  ~ London
  ponad rok temu ocena: 71%  29
  obwodnica smiechu warta!!! Korek z wjazdu do Jarocina od strony Poznania teraz sie przeniesie dla wyjezdzajacych mieszkancow z Jarocina w strone Kalisza :-) Ten kto mial pomysl na taka zenade powinien prawnie odpowiedziec!!! wspolczucia wszystkim wyjezdzajacym w strone Kalisza
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Twój nick
  ponad rok temu ocena: 50%  28
  BRAWO!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ dzosik
  ponad rok temu ocena: 85%  27
  Fajnie,że otwierają obwodnicę.Pytanie tylko jak będzie wyglądał ruch na rondach przy Orlenie,bo jak wszystko co na Leszno ,Krotoszyn i Kalisz będzie tam wyjeżdżać to dobrze nie będzie.Zmieni się tylko to z ,której strony Jarocina będzie stało się w korkach.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ enola
  ponad rok temu ocena: 78%  26
  A krzyżówka Powstańców Wlk.p z ul. Wrocławską - tam nadal korki, hałas, pisk opon i wyścigi kto pierwszy na światłach ruszy. Może chociaż od czasu do czasu policja około godziny 23-24 by się tam pojawiła.
  ~ Mieszkanka
  ponad rok temu ocena: 55%  25
  Stanisławie Martuzalski - dziękujemy!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ APacz
  ponad rok temu ocena: 53%  24
  Stachu co jak co ale to ty jesteś współautorem tej" połówki obwodnicy". Za to ci serdecznie dziękuję.
  ~ Temu panu już dziękujemy
  ponad rok temu ocena: 59%  23
  Za Zadroźnego ,za Kutere , za skate park , za fryzjernie u Toma , za półroczne chorobowe po przegranych wyborach a teraz za szpital .... Platformie niby obywatelskiej też już dziękujemy !
  ~ bezinteresowni
  ponad rok temu ocena: 73%  22
  Krawcowi ,matuzali i mazurkowi -to koledzy od koryta i tylko to ich łączy....
  ~ Inni tylko mówili
  ponad rok temu ocena: 65%  21
  Stachu idź spać, a nie dziękujesz sobie.
  ~ kot filemon.
  ponad rok temu ocena: 61%  20
  Pawlicki w Witaszyczkach postawił bilbord ze wybudował obwodnicę a jaka piekna fotografia jest na tym bilbordzie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dziwne Konsorcjum
  ponad rok temu ocena: 74%  19
  W Stefanowie postawi ze wybudowal Suw. Oczywiscie nie za swoje :-)
  ~ Wiktor
  ponad rok temu ocena: 74%  18
  Czy nierób Adaś zaprosi tego co dawał głowę za obwodnicę by mu POsziękować za starania o obwodnicę ? Jeżeli dla Kazimierczaka i Pawlickiego to tylko pogardliwe pół obwodnicy to myślę że jutro honorowo oleją imprezę bo przecież to ludzie honoru...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ shaza
  ponad rok temu ocena: 71%  17
  Adaś nie jest inwestorem i to nie on zaprasza na otwarcie. Oddanie organizuje inwestor i zaprasza według własnego uznania. A że adamowi nie w nos niektórzy zaproszeni, to juz jego problem. W zasadzie nie musi tam być, obejdzie się bez niego.
  ~ Wesoły Romek
  ponad rok temu ocena: 74%  16
  Wiesz co robi ta obwodnica? Ona odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest obwodnica na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tą obwodnicą? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo."
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ja
  ponad rok temu ocena: 71%  15
  no mam nadzieję, że nie ostatnie. Te kikuty trzeba będzie dalej poprowadzić.
  ~ frank
  ponad rok temu ocena: 89%  14
  Super, że będzie obwodnica. Jadąc z centrum do Poznania łatwiej będzie wjechać na węźle Jarocin , czy Mieszków ? Np. jak mieszkam na Moniuszki ? Myślę, że jednak w Mieszkowie. Czy Wolica Pusta to będzie ślepa stara jedenastka ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ rb
  ponad rok temu ocena: 56%  13
  To dopiero ocenisz po otwarciu jak zmierzysz czasy przejazdu. Do Mieszkowa przez Cielczę 50km/h, czy od węzła Jarocin do Wolicy 120km/h.
  ~ frank
  ponad rok temu ocena: 63%  12
  Węzeł Jarocin na Św. Ducha nie będzie się korkował ? Tam będzie dopiero ruch chyba...
  ~ biedak
  ponad rok temu ocena: 27%  11
  a ja fantole to otwarcie to ze po za miastem obwodnica to jedno a to ze wielce przyrody i tak w miescie nie ma to drugie bo bez przerwy cos buduja i tak czystym powietrzem sie nie oddechnie, ludzie juz walic dlug publiczny ale banki pozyczki i co kto je za was splaci bo reklama wam w glowie zawrocila jakimis ogolnie rzeczami -prawda w oczy kole to jest prawdziwe zycie a nie pisanie o niby lepszej przyrodzie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ewa
  ponad rok temu ocena: 47%  10
  Jarocin najbardziej zatłoczone miasto- bo jebne......:-)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ rudy
  ponad rok temu ocena: 100%  9
  No dobra, wieś. Jak na taką pipidówę ruch odbywał się ślamazarnie. Wstyd, bo dawniej przez Poznań wylecieć na Tarnowo Podgórne zajmowało mniej czasu niż przejechać przez PJA.
  ~ kot filemon.
  ponad rok temu ocena: 63%  8
  Obwodnica ma poprawić akustyke i wpływ na środowisko jest to bezczelne kłamstwo zobaczcie co zrobili z dzialkami przy ul glinki obiecali ekrany akustyczne a zrobili tylko z jednej strony bo na drugą ze względu oszczędności brakło pieniędzy.A przyczyniły się do tego rządy kwa kwa.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ asdas
  ponad rok temu ocena: 67%  7
  pierd...sz
  ~ co kurde dalej...
  ponad rok temu ocena: 96%  6
  no dobra... a kiedy druga część obwodnicy na południe?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ "My budujemy "
  ponad rok temu ocena: 61%  5
  Czy na otwarciu wystapi z przemówieniem Wielki Budowniczy Obwodnicy z PO znany mieszkańcom poniekad z bilbordów ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ do Kamil
  ponad rok temu ocena: 33%  4
  Nawet ośle nie wiesz co to znaczy słowo "klakier "
  ~ stachu i krawiec od butów-psu
  ponad rok temu ocena: 75%  3
  teraz najlepszy kolega krawca to mu coś załatwi jak sobie,,,,
  ~ Dziwne Konsorcjum
  ponad rok temu ocena: 63%  2
  Byc może w końcu za rzadow Po to zaczeli budowac. Za to Skazany za... Wystapi na pewno na otwarciu Suw w Stefanowie i papa mu się bedzie smiala..
  ~ Kamil
  ponad rok temu ocena: 56%  1
  Zamknij morde,w koncu bedziemy miec obwodnice s a klakiery jak ty wiecznie niezadowoleni
  R E K L A M A
  R E K L A M A