R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - BS kredyty do odwołania
R E K L A M A

Pierwszy atak zimy. "Nigdzie nie widać odśnieżarek czy posypywarek"

› Daj znać ponad rok temu    16.01.2018
Bartek Nawrocki
komentarzy 79 ocen 1 / 100%
A A A
Piaskarka na ul. Wrocławskiej w JarociniePiaskarka na ul. Wrocławskiej w Jarocinie fot. Bartek Nawrocki

Jarocin. Gmina Jarocin. Powiat Jarociński. Ziemia Jarocińska. Zima na drogach. Atak zimy w Jarocinie.

R E K L A M A

 

Od wczesnych godzin porannych na naszym terenie pada śnieg. Towarzyszący mu silny wiatr powoduje, że w wielu miejscach, zwłaszcza w otwartym terenie, tworzą się niewysokie zaspy. W tej chwili warstwa opadu nie jest duża. Kierowcy powinni jednak uważać.

 

Oczywiście pojawia się odwieczny problem. Kogo zaskoczyła zima. Kierowców czy drogowców?

 

- Jest godzina 8.30, pierwszy "atak zimy", a nigdzie nie widać odśnieżarek czy chociaż posypywarek na ulicach... Jadąc od Żerkowskiej do ulicy Wojska Polskiego widziałam dwie male stłuczki - za ślisko, zero przyczepności kół do drogi – pisze do nas czytelniczka za pośrednictwem DAJ ZNAĆ. - Na nic zdaje się mała prędkość i duża odległość. Proszę o interwencje, nawet główne drogi są nie ruszone.. nie wspominając o tych bocznych z których nawet trudno wyjechać na główną.

 

Też widzicie ten problem? Gdzie jest najgorzej? Piszczcie w komentarzach i na nasze fanpage.

 

Miejska strona internetowa podaje gdzie i kiedy należy zgłaszać problemy na naszych drogach w okresie zimowym. "Do gminy Jarocin należy obowiązek odśnieżania oraz utrzymania czystości tych dróg i chodników, przy których nie ma prywatnych posesji oraz nieruchomości i których właścicielem jest gmina" - przypomina magistrat. 

Wszelkie zastrzeżenia oraz zgłoszenia dotyczące odśnieżania dróg gminnych, parkingów, ścieżek rowerowych i chodników należy zgłaszać telefonicznie pod numerami telefonów: całodobowo: 519 320 266, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00-16:00: 62 749 96 29, 62 749 95 42, 62 749 95 43.

DROGI POWIATOWE

Wszelkie zastrzeżenia oraz zgłoszenia dotyczące odśnieżania dróg powiatowych, parkingów, ścieżek rowerowych i chodników znajdujących się w pasie dróg powiatowych należy zgłaszać telefonicznie pod całodobowym numerem telefonu: 728 325 436.

DROGA EKSPRESOWA S11 (wraz z łącznikiem) i DROGI KRAJOWE nr 11,12, 15

Wszelkie zastrzeżenia oraz zgłoszenia dotyczące odśnieżania dróg krajowych i chodników znajdujących się w pasie dróg krajowych należy zgłaszać telefonicznie zarządcy tj. Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu Rejon Środa Wlkp. Obwód Drogowy w Jarocinie pod numerem telefonu: 62 747 20 66, 698 629 825.

DROGA WOJEWÓDZKA nr 443 (Jarocin-Tuliszków), była DK 11 (węzeł Mieszków-Jarocin /rondo/)

Wszelkie zastrzeżenia oraz zgłoszenia dotyczące odśnieżania drogi wojewódzkiej, chodników, parkingów znajdujących się w pasie drogi wojewódzkiej należy zgłaszać telefonicznie zarządcy tj. do Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu Rejon Dróg Wojewódzkich w Ostrowie Wlkp. pod numerem telefonu: 61 22 58 478 w dni robocze od godz. 7.00 – 15.00 oraz w pozostałych w godzinach prowadzenia dyżurów zimowego utrzymania.

 

 [AKTUALIZACJA 9:00]

Póki co policja otrzymała jedno zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. - Mieliśmy informację, że w Lubini Małej samochód znajduje się w rowie. Policjanci udali się na miejsce - informuje mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy KPP w Jarocinie.


[09:24]


Nasi internauci informują o zdarzeniu na drodze Cielcza - Cząszczew. Samochód ciężarowy wpadł do rowu, uderzył w słup energetyczny, który częściowo został uszkodzony. - Zerwanie linie leżą  na drodze - pisze pan Kamil.      

 [10:33]

Śniegu na naszych drogach coraz więcej. Bardzo ślisko jest w tej chwili na drogach powiatowych i miejskich. Auta zdążyły już zajeździć warstwę śniegu. Nasi reporterzy widzieli na mieście kilka działających piaskarek (zdjęcie) z pługami.

Na drogach powiatowych widać interwencję drogowców na łukach i podjazdach. Ale nie wszędzie służby już dotarły. Na ul. Węglowej, na górce w kierunku ul. Powstańców Wlkp., utknęła na moment ciężarówka. Nieciekawie wyglądała jeszcze pół godziny temu sytuacja na ul. Powstańców (wiadukty). - Żeby na nie wjechać trzeba się naprawdę rozpędzić - ostrzegali kierowcy aut ciężarowych.  

Tymczasem zadzwonił do nas Pan Krzysztof. - Nie widziałem żadnej piaskarki w Jarocinie. Wyjazd z ul. Kasztanowej jest niemożliwy. Samochody muszą cofać. Rozumiem, że pada i pewnie czekają, aż ustaną, opady, ale po co czekać? Żeby coś się wydarzyło – zwraca uwagę czytelnik.

Za moment pokażemy raport WIDEO z naszych dróg.

Drogi to nie jedyny kłopot.  - Wejścia do klatek schodowych na osiedlu Rzeczypospolitej są nieodśnieżne. Tam wejścia liczą po 15 stopni i są z płytek. Nie można ujść - ostrzega jedna z mieszkanek. 

Choć na naszych chodnikach i drogach bywało już zimą gorzej. ZOBACZ TUTAJ       

[10:38]

UWAGA utrudniena na DK 12 w kierunku Leszna/Gostynia. Jak informuje portal gostynska.pl - ciężarówka wypadła z drogi na obwodnicy Borku Wlkp. [ZOBACZ TUTAJ]

[AKTUALIZACJA 13:50]

Trzy kolizje odnotowała dzisiejszego dnia policja.  
 W Lubini Małej kierująca oplem nie dostosowała prędkości do warunków ruchu. Uderzyła w barierę energochłonną i wjechała do rowu. Sprawczynię kraksy ukarano mandatem.

Z kolei na ul. Leśnej w Cielczy jadący mercedesem wpadł w poślizg, zjechał na pobocze, gdzie uderzył w słup energetyczny.
Trzy pojazdy zderzyły się na ulicy Zacisznej w Jarocinie. Policja nie zna jeszcze szczegółów zdarzenia.                 

 

/informacja jest aktualizowana/

W tym roku zima zaskoczyła

ankieta dodana 16.01.2018, ilość wszystkich głosów: 238
Kierowców
10%
Drogowców
68%
Wszystkich
23%
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (79)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ gumilat
  ponad rok temu ocena: 0%  79
  jak macie łyse opony to tak jest tragedia i to wielka
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ SNIEG 2018
  ponad rok temu 78
  Jest zima idzie bedzie biało Gm kotlin zwłaszcza
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jaraczewo
  ponad rok temu ocena: 100%  77
  Drogi gminne i powiatowe na terenie Jaraczewa, Goli, Niedzwiad, Lukaszewa itd. katastrofa, nie ma kto tym zarzadzac, czy znowu oszczedzamy?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Gm.Kotlin
  ponad rok temu ocena: 100%  76
  Kto odpowiada za nieodśnieżone drogi w gminie Kotlin??? Kiedy by zima nie przyszła, to zawsze Ich zaskoczy!!! Prośba do GJ, żeby podała nr tel, gdzie zgłaszać zastrzeżenia
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ PJA
  ponad rok temu 75
  Wczoraj jechałem od Witaszyc o 6 rano i dziś to na rondzie koło stacji Orlen mijalem piaskarke sypiąca po głównych drogach.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  ~ zima
  ponad rok temu ocena: 100%  74
  droga powiatowa Nosków-Rusko ślizgu jak diabli uważajcie. a służby proszę o odśnieżenie drugi i posypanie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ zimówki
  ponad rok temu ocena: 100%  73
  No właśnie ... prosimy o posypanie i odnieżenie !
  ~ JEST NA ETATOWYCH NIE MA NA PIASEK
  ponad rok temu ocena: 63%  72
  WETERYNARZ ZA CO BIERZESZ 10 TYS ZŁ MIESIECZNIE ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Waco
  ponad rok temu ocena: 86%  71
  nic się nie zmieniło w Jarocinie. Średzkie odśnieżone, nawet boczne drogi. W jarocinie nawet powiatowe nie ruszone. Stara krajówka w lesie do Cielczy zwały śniegu o 6 rano rozdzielające pasy ruchu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ alex
  ponad rok temu ocena: 81%  70
  Wczoraj około 22 Mieszków - Cielcza na byłej krajówce jeden wielki dramat. Zero pługów czy solarki. Osiedle Konstytucji Jarocin też porażka - skorupa lodu i śniegu na Bema. Władze jak zwykle śpią i śnią o Disco Polo.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mieszkaniec
  ponad rok temu ocena: 100%  69
  Dobrze że Witaszyce odśnieżyli między innymi Ulicę Kolejową gdyby nie samochody śnieg leżał by od wczoraj dobrze że w gazecie Jarocińskiej będzie arrykuł ile pieniędzy przeznaczono na odśnieżanie dopiszcie jeszcze ile droóg odśnieżono i gdzie a ile zostało.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ A2
  ponad rok temu ocena: 75%  68
  Od 19 pada na a2 przy buku
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ bos
  ponad rok temu ocena: 50%  67
  od nowego roku jestem 100% szczery i to pisze, obioboki nie odsniezaja gdy wida biel na drodze
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ MarianoItaliano
  ponad rok temu ocena: 83%  66
  A w Cielczy to nawet i piaskarka z plugiem jechała... Szkoda tylko że pług do góry i piaskiem też nie sypala.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ala
  ponad rok temu ocena: 92%  65
  Jazda dzisiaj po Jarocinie to była masakra, nic nie posypane, zaśnieżone chodniki . Już się boję jutro jechać. No ale przecież to jest wielkie zaskoczenie dla odpowiednich służb że w styczniu może padać śnieg i jest ślizgo.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Gość 26
  ponad rok temu ocena: 83%  64
  Ludzie kochani nie chodzi o to ze trochę popadalo i ktos tam marudzi. A niech pada śnieg, bardzo dobrze, przynajmniej dzieci beda szczęśliwe ze moga wyciągnąć sanki. Chodzi tylko o to ze warunki na drodze sa nieodpowiednie, chodniki nie lepsze.. a nikt nic z tym nie robi? Dlaczego? Przeciez ludzie za to odpowiedzialni powinni doprowadzic droge do odpowiedniego stanu. To ich obowiazek... Czego jak narazie nie zrobili....nie rozumiem dlaczego?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Strata czasu
  ponad rok temu ocena: 92%  63
  Nie mają czasu, czekają za smażoną rybką w kolejce :-))))
  ~ Rm
  ponad rok temu ocena: 67%  62
  Cytuje klasyka ,,sory taki mamy klimat''
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Rm
  ponad rok temu ocena: 100%  61
  Do sm no to spieprzaj
  ~ Sm
  ponad rok temu ocena: 63%  60
  Zacytuję klasyka "spadaj dziadu".
  ~ Rm
  ponad rok temu ocena: 86%  59
  Wczoraj pisalem ze w nocy spadnie snieg i co mialem racje
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Rm
  ponad rok temu ocena: 100%  58
  Do sn a ty byles dzisiaj na dworze wogle
  ~ Sn
  ponad rok temu ocena: 11%  57
  A rano obudziłeś się i okazało się, że to sen.
  ~ Letnie trzewiki
  ponad rok temu ocena: 98%  56
  15 stycznia i pierwsze odśnieżanie w roku... Na wszystkich drogach gminnych śnieg, a pod nim gruba warstwa lodu. Na skrzyżowaniu na Batorego trzeba z dwójki ruszać, kontrola trakcji nie dopusza żeby ruszyć szybciej niż pieszy! Droga hamowania - porażka! Mówi to właściciel auta z nowymi zimowymi oponami! Za komuny już lepiej odśnieżali. Po co nam centrum kryzysowe? Żeby swoich dokarmiać i żeby mogli się wozić furami za 150 tys zł? Powinni zacząć działać i koordynować pracę odśnieżarek. Na basen dojechać - tragedia. Cały Jarocin w śniegu i lodzie od 6ciu godzin. Zarówno drogi jak i chodnik. Wiem komu za to przy urnie podziękować!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Strata czasu
  ponad rok temu ocena: 92%  55
  Dokładnie, dobrze, że zimy w miarę lekkie, bo jakby były takie jak dawniej, to chyba wszyscy odpowiedzialni za odśnieżanie w gminie, zamknęli by się w tym barze, i jedli rybkę serwowaną przez kelnera-bartusia. I jeszcze jedno - pamiętajcie w tym roku wybory, jeśli popełnicie ten sam błąd co ostatnio, to później nie płaczcie !
  ~ do mądrali yyy
  ponad rok temu ocena: 100%  54
  Chciałbym zobaczyć pokaz twoich umiejętności za kółkiem w takich warunkach jak dziś, gdzie masz śnieg na całej powierzchni drogi, a pod nim czysty lód, częściowo jeszcze wyślizgany kołami samochodów. W takich warunkach nie ma czegoś takiego jak podział na opony letnie i zimowe lub dobrych i złych kierowców. Mówić możemy jedynie o maksymalnym ograniczeniu prędkości, wręcz do 25-30km/h ponieważ 40, 50km/h to w takich warunkach prędkość za wysoka. Samochód to minimum tona żelastwa, którą żeby zatrzymać musi być określona przyczepność. Jeżeli wchodzę na jednię i w butach zimowych się ślizgam to jak ma się zatrzymać przy tej sytuacji ponad tona stali?
  ~ do yyy
  ponad rok temu ocena: 91%  53
  A od czego jest burmistrz jak nie od załatwienia sprawy odśnieżania? Na co idą podatki? Na wygodne fuszki i posadki prezesów? Na nowe spółki jak Jarocin Energia, żeby zwolnieni mogli też coś mieć? Skoro burmistrz stwierdził, że przyda nam się sztab kryzysowy i go bogato doposażył to dlaczego Ci ludzie mają tylko siedzieć i brać pieniądze, skoro mogą działać? Kryzys objawia się tym, że na co drugim rogu jest stłuczka, piesi na chodnikach mogą połamać nogi, a kierowcy mogą nie z własnej winy uszkodzić czyjeś mienie lub zdrowie! A w zimowych warunkach umiem jeździć, ale to nie Karpacz, tylko miejscowość w południowej Wielkopolsce!!!
  ~ yyy
  ponad rok temu ocena: 23%  52
  trochę śniegu spadło i już wszyscy panikują.. nie umiesz jeździć w zimowych warunkach to się do afryki przeprowadz:), a sztab kryzysowy to jest od poważnych rzeczy a nie żeby ci śnieg spod kółek odgarniali
  ~ Pytania
  ponad rok temu ocena: 88%  51
  O której konferencja prasowa? Czy centrum zarządzania kryzysowego wysłało do patrolowania Forda za 150.000 zł "w skórze"? Czy w konferencji będzie uczestniczył Michał Fijałkowski, bo poprzednio uczestniczył, czy też Robert Kaźmierczak? Czy będzie live? Czy za organizację konferencji skasuje firma Pana Bartosza Walczaka? Czy dziś smażą ryby w urzędzie? Czy to oczywiste, że Adam Pawlicki nie radzi sobie z pierwszym śniegiem? Czy gazeta Jarocina może zadać powyższe pytania rzecznikowi urzędu?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ EHH
  ponad rok temu ocena: 82%  50
  to pytanie czy możesz zamknąć ryj napisał Pawlicki czy ktoś inny z ZJ ?
  ~ Harwei Wensztajn
  ponad rok temu ocena: 50%  49
  Stachu, spokój tam, nie ekscytuj się tak bo wylewu jeszcze dostaniesz i trafisz pod fachową opieke Mazura. Ty lepiej się łap za sipe z Weteryniorzem i szuflujcie drogi, bo po miescie jezdza piaskarki i mimo wszystko da sie jakos jezdzic ale wiekszosc drug na wioski juz nalezy do powiatu i tam jest dopiero dramat. Takze zjedz se rybke, popij setuniom i juz cie widzę melepeto jak odsiniezaż...
  ~ Strata czasu
  ponad rok temu ocena: 85%  48
  Dzisiaj filet z pangi- poleca kelner Bartuś:-))
  ~ BMW
  ponad rok temu ocena: 43%  47
  5cm śniegu spadło i paraliż. Zainwestujcie w nowe dobrej klasy opony a jak nie stać na opony to autobus. hehehhehehhehehehhehehhe
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Lost in time
  ponad rok temu ocena: 60%  46
  jedynie z kolcami, bo żadne inne nie pomogą
  ~ Nowe Miasto
  ponad rok temu ocena: 90%  45
  Wójt gminy Nowe Miasto ma mieszkańców w poważaniu i od lat nie odśnieża dróg lokalnych.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ~
  ponad rok temu ocena: 80%  44
  ~ majster Ty chyba nie na temat piszesz. Co ma Nowe Miasto wspólnego z autostradą A4 i Chwalęcinem?
  ~ majster
  ponad rok temu ocena: 17%  43
  Po 5 rano w Chwalęcinie sypali solą. Ale tam jest siedziba lokalnej GDDKiA hyhyhy. Potem sypało od Rawicza do Wrocławia na S5. Jedno auto z solą. I od Góry Św. Anny aż na Śląsk. Jeden pług na całej A4! 5 wypadków, 2 poważne na autostradzie czyli nie tak źle biorąc pod uwagę natężenie ruchu, zróżnicowanych kierowców i warunki.
  ~ Rm
  ponad rok temu ocena: 47%  42
  No i co troche poproszylo i zaraz lamet zal mi was ludzie ciagle u dup...zle
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ PAWLICKI
  ponad rok temu ocena: 90%  41
  Co robi zarządzanie kryzysowe popijają sobie kawke za biurkim
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ PZ
  ponad rok temu ocena: 86%  40
  kiedy konferencja prasowa ? :-)))
  ~ gość 6
  ponad rok temu ocena: 93%  39
  "Wyjazd z ulicy Kasztanowej jest niemozliwy." Prawda. Porażka. Mam nowe opony zimowe i mimo to bez pomocy 2 panow którzy pomogli i popchneli auto za żadne skarby nie udalo by mi sie wyjechać. Wszyscy którzy tam sie zatrzymaja maja ten sam problem.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ja
  ponad rok temu ocena: 100%  38
  np ja widziałem chyba pana
  ~ Strata czasu
  ponad rok temu ocena: 100%  37
  Drogowcy to niedźwiedzie- śpią całą zimę :-) i chyba już nikt tego nie zmieni nawet dobra zmiana.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ dziadek mróz
  ponad rok temu 36
  tu poprawny link https://www.gddkia.gov.pl/user... strona 47
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ dziadek mróz
  ponad rok temu ocena: 67%  35
  Choć byśmy chcieli szybko mieć odśnieżone to GDDKiA ma na nas w D. Redaktorzy niech się zaznajomią z realiami http://www.swiercze.pl/asp/pli... strona 47, a potem piszą jak jest. Co roku ta sama bajka - żałosny portal!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wert
  ponad rok temu 34
  Ciebie to napewno
  ~ Mój plan dnia
  ponad rok temu ocena: 91%  33
  Nie mam czasu na wasze postękiwania. Za chwilę polansuję się na konferencji a potem przejażdżka Fordziakiem po Jarocinie. A teraz bujajcie się ciepło. Idę do piwnicy, bo dziś znowu będą smażyć ryby.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Strata czasu
  ponad rok temu ocena: 100%  32
  "Świeże " od rekina ???
  ~ Kierowca
  ponad rok temu ocena: 80%  31
  O 5.15 przed opadami obwodnica była sypana
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Olo
  ponad rok temu ocena: 36%  30
  Powinni karać za brak zimowych opon i niewypłacac odszkodowania za wypadki
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pani
  ponad rok temu ocena: 86%  29
  Jakby nie był przeładowany i nie miał łysych opon to by nie wpadł w rów proste ,inspekcja by się przydała bo samochód to złom do ruchu niepowinien być dopuszczony a na tej drodze to wogole niepowinien jeździć ,
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Gh
  ponad rok temu ocena: 100%  28
  Dokładnie tam jest mostek z ograniczeniem tonazowym
  ~ Olo
  ponad rok temu ocena: 90%  27
  Kto takie głupoty pisze że od nocy pada śnieg,o 5rano jeszcze niepadalo
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ doRoboty!!!
  ponad rok temu ocena: 84%  26
  podajcie mi gdzie są odśnieżarki ? jak wpadne dziś do gminy to nic z nich nie zostanie, lenie śmierdzące wszystkie ulice są białe , jak zwykle zima ich zaskoczyla
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Strata czasu
  ponad rok temu ocena: 100%  25
  Na smażoną rybę się załapiesz w ramach Rozwoju :-))) i rekompensaty :-)))
  ~ gminnik
  ponad rok temu ocena: 36%  24
  Patałachom w letnich oponach, zawsze będzie śnieg sypał w oczy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ gminnik
  ponad rok temu ocena: 25%  23
  Jeśli ktoś zdaje sobie sprawę z braku umiejętności i z nieodpowiedniego stanu technicznego swojego auta... to jest zagrożeniem na drodze. Poranne warunki na krajówce nie były złe.
  ~ Traktor
  ponad rok temu ocena: 80%  22
  Bo na świecie tylko gminnik ma opony zimowe. Reszta świata ma opony letnie. Co za skretyniały parch z tego gminnika.
  ~ ktoś
  ponad rok temu ocena: 87%  21
  gminnik, mądralo, jeśli uważała, że 30 km/h jest bezpiecznie to tak jechała. a ty mogłeś ja wyprzedzić i jechać.
  ~ gminnik
  ponad rok temu ocena: 17%  20
  Jechałem rano. I największym problemem na krajówce, była wystraszona dziewczyna. Sunąca 30 km/h. Wszyscy ją wyprzedzali.
  ~ Lost in time
  ponad rok temu ocena: 89%  19
  Nic ci nie dadzą zimówki przy tym co dziś jest. Wyjrzyj za okno - każdy jedzie jak z jajem, a chyba nie powiesz mi, że każdy ma letnie...
  ~ To 2
  ponad rok temu ocena: 100%  18
  Zimą chodnik należy do posesji więc trzeba odświeżyć, A latem jak będę chciał na tym samym chodniku wypić piwo, dostanę mandat bo miejsce publiczne.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ PJA
  ponad rok temu 17
  Dlatego najlepiej odśnieżanie powiązać z piciem po pierwsze będzie odśnieżone po drugie się rozgrzejesz a po trzecie nie bedzie mandatu bo jesteś na chodniku który należy do cb(zimą tylko) he he :-)
  ~ tragedia
  ponad rok temu ocena: 0%  16
  Straszne Januszu, tyle siły i czasu musisz włożyc w to odśnieżanie chodnika przed domem i nikt Ci złamanego grosza za to nie chce dać... Tragedia, dramat, szok i niedowierzanie....
  ~ Olo
  ponad rok temu ocena: 67%  15
  Pij tak żeby niedostac mandatu
  ~ whywhywhy
  ponad rok temu ocena: 91%  14
  Nawet w centrum Jarocina jest ślisko. Parę metrów przed autem zaświeciło mi się czerwone światło, za daleko, żeby przez nie przejechać... ledwie udało mi się wyhamować.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Driver
  ponad rok temu ocena: 83%  13
  Nie pada od nocy bo jechałem o 4 i nie było śniegu dopiero tak koło 5 zaczęło padac
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mirela
  ponad rok temu ocena: 0%  12
  Jeżeli ktoś chciałby sprawdzić, czy nie należy mu się dopłata do już wypłaconego odszkodowania z OC - serdecznie zapraszam. Na mieście mówią, że mam najlepsze oferty :) Więcej informacji pod nr 570-660-876.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Lost in time
  ponad rok temu ocena: 83%  11
  Szczyt bezczelności żerować na czyimś nieszczęściu - jednym słowem Hiena
  ~ K.
  ponad rok temu ocena: 83%  10
  Ulica Hallera, lodowisko
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ prawdziwy amagedon
  ponad rok temu ocena: 75%  9
  Jest zima i musi być zimno niech zasypie cały kraj ;-) Co to bendzie co to bendzie..
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wert
  ponad rok temu ocena: 50%  8
  Będzie co bendzie- w dupę się pocaluj
  ~ bendzie co bendzie
  ponad rok temu ocena: 60%  7
  zainwestuj w słownik, co to bendzie co to bendzie
  ~ 123
  ponad rok temu ocena: 92%  6
  Atak zimy zimą.Sensacja.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Lost in time
  ponad rok temu ocena: 0%  5
  No widocznie tak, skoro to pierwszy taki opad w tym sezonie. I pewnie ostatni,
  ~ wrrr
  ponad rok temu ocena: 56%  4
  miałem stłuczkę , dzięki panie Pawlicki że znowu was zima zaskoczyła , leńcie się dalej !!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wrrr2
  ponad rok temu ocena: 100%  3
  jak widać zima też zaskoczyła kierowców:)
  ~ jdkdkfjf
  ponad rok temu ocena: 67%  2
  pewnie leciałeś bokiem Matizem
  ~ Rm
  ponad rok temu ocena: 53%  1
  To twoja wina jak bys tym Wartburgiem nie lecial tak
  R E K L A M A
  R E K L A M A