Pewne zwycięstwo APR z Bałtykiem Koszalin (ZDJĘCIA)

› Sport i rekreacja 2 miesiące temu    13.04.2019
Dawid Borucki
komentarzy 9 ocen 0 / 0%

Zawodnicy Akademii Piłkarskiej Reissa pokonali w Jarocinie w meczu 6. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-15 Bałtyk Koszalin 4:1.

Jako pierwsi szansę stworzyli sobie goście. Przy dośrodkowaniu z rzutu wolnego lot piłki źle obliczył bramkarz gospodarzy, ale rywal nie zdołał skierować piłki do siatki. W 12. minucie prowadzenie objęli zawodnicy APR. Spod linii końcowej piłkę wycofał Kamil Przywecki, a do siatki skierował ją Wiktor Dobrzański. Po drodze piłkę dotknął jeszcze obrońca Bałtyku, co dodatkowo zmyliło bramkarza. Nie minęło 200 sekund, a gospodarze podwyższyli na 2:0. Po zagraniu przed bramkę w wykonaniu Emila Jędraszaka, uderzył Mikołaj Hudziak. Błąd popełnił bramkarz gości, który źle chwycił piłkę i po chwili minęła ona linię bramkową. W kolejnych minutach nie działo się wiele ciekawego. APR spokojnie dowiózł prowadzenie do przerwy.

Po niej już w 43. minucie drugą asystę w meczu zaliczył Emil Jędraszak. Tym razem podał do Bartosza Dudy, który minął zwodem obrońcę i strzałem w krótki róg umieścił piłkę w siatce. W drugiej połowie częściej do głosu dochodzili goście, a po stronie APR-u pojawiły się niepotrzebne błędy. Jednak efektu bramkowego nie było. Bałtyk bardziej się odkrył, próbując wywalczyć chociaż honorowe trafienie, ale musiał bronić się przed kontrami. Efektem jednej z nich był czwarty gol dla gospodarzy, a pierwszy w tym meczu Emila Jędraszaka. Po podaniu z głębi pola, napastnik APR-u uderzył w kierunku dalszego słupka, pokonując bramkarza Bałtyku. Ekipie z Koszalina udało się jednak zaliczyć honorowe trafienie w doliczonym czasie gry po błędzie bramkarza APR, który „wypluł” piłkę pod nogi rywala.

W czwartek, 18 kwietnia Akademia Piłkarska Reissa zagra na wyjeździe z Arką Gdynia. Początek meczu o 11.00.

Akademia Piłkarska Reissa: Ksawery Klimowski (77’ Tytus Groński) – Hubert Dorczyk (41’ Dawid Bocheński), Maciej Paschke, Kamil Skok, Kamil Przywecki – Bartosz Duda (71’ Krzysztof Giertych), Kacper Kroczyński (75’ Piotr Like), Krzysztof Bazarnik (65’ Wojciech Klimko), Wiktor Dobrzański (57’ Filip Tonder) – Mikołaj Hudziak (62’ Mikołaj Dworczak), Emil Jędraszak

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -