ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AArmatura A1-podstrona-2019-11-19-2019-11-26

Patrycja Adamkiewicz brązową medalistką Uniwersjady

› Aktualności 4 miesiące temu    10.07.2019
Kuba Piotrowicz
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Profil facebookowy Patrycji Adamkiewicz

Uniwersjada 2019. Patrycja Adamkiewicz brązową medalistką Uniwersjady 2019!


 

Patrycja Adamkiewicz zdobyła brązowy medal w Taekwondo Olimpijskim w kategorii do 57 kilogramów podczas rozgrywanych we włoskim Napoli zawodów Uniwersjady.


 

W pierwszej walce była zawodniczka MUKS Białe Tygrysy Jarocin pokonała Japonkę Kasumi Hirabayashi 9:2. Reprezentantka Indii, która miała być przeciwniczką Polki w drugiej rundzie wycofała się z zawodów, dzięki czemu jarocinianka przeszła do kolejnej rundy bez walki. W ćwierćfinale Patrycja rozprawiła się z reprezentantką Meksyku Pauliną Amerią Vecchi 14:5. Po tej walce wiadomo było, że jarocinianka będzie miała medal. Pozostawało pytanie jakiego koloru.


 

W półfinale Adamkiewicz uległa późniejszej triumfatorce Yujin Kim z Korei Południowej 1:4 i ostatecznie zakończyła zmagania na Uniwersjadzie na trzeciej pozycji (w Taekwondo nie ma walki o trzecie miejsce. Obie przegrane z półfinałów otrzymują brązowe medale i zajmują ex aequo trzecie miejsce).


 

Oprócz Polki i Koreanki na podium stanęły Yu-Cuang Chen reprezentująca Chińskie Tajpej (2 miejsce) oraz Chilijka Fernanda Aguirre Ramirez (wspólnie z Patrycją stanęła na najniższym stopniu podium)


 

Zawodniczka była bardzo zadowolona ze swojego występu, czego nie kryła w swojej wypowiedzi:


- Jestem bardzo zadowolona z wywalczonego medalu. Dwa lata temu przegrałam o medal zaledwie jednym punktem, dlatego w tym roku dałam z siebie jeszcze więcej, aby zdobyć ten medal. Wygrałam 3 walki kolejno z reprezentantkami Japonii, Indii i Meksyku. Uległam dopiero w półfinale 1:4 Koreance, późniejszej zwyciężczyni całej kategorii. Uniwersjada jako turniej jest dla mnie ważna, ale uważam za swój największy sukces brąz na Mistrzostwach Europy Seniorów 2018 w Kazaniu. Podczas walk czułam się świetnie, udało mi się wykonać kilka technik nad którymi pracujemy razem z trenerem w klubie. W sobotę 13.07 czeka mnie jeszcze start drużynowy razem z pozostałymi dziewczynami z Polski - powiedziała Adamkiewicz


 

Patrycja Adamkiewicz pochodzi z Jarocina, a swoją przygodę z Taekwondo zaczynała w MUKS Białe Tygrysy Jarocin, gdzie pod okiem swojej pierwszej trenerki Józefina Nowaczyk – Wróbel osiągała pierwsze sukcesy. Obecnie reprezentuje AZS – AWF Warszawa oraz walczy w barwach reprezentacji Polski.


 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Adzi
4 miesiące temu 3
Brawo dla Jarocinianki
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
4 miesiące temu 2
Gratulacje !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
4 miesiące temu ocena: 0%  1
Gratulacje !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A