ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AWOLNE MIEJSCE G1
R E K L A M AA1 - Fundacja_procent
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Pani starosta z wizytą u premiera. Czy to coś oznacza? [SONDA]

8 miesięcy temu    18.07.2019
Anna Konieczna
komentarzy 43 ocen 5 / 0%
A A A
Lidia Czechak (pierwsza z lewej) na spotkaniu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Lidia Czechak (pierwsza z lewej) na spotkaniu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów  fot. FB Lidii Czechak

Nasza pani starosta pojechała do Warszawy, gdzie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów spotkała się z premierem Mateuszem Morawieckim. Nie była jednak sama. Czego dotyczyły rozmowy i kto jeszcze w nich uczestniczył?

 

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA SRT

 

Lidii Czechak, która od listopada ubiegłego roku jest starostą jarocińskim nie można odmówić aktywności. Na pewno wiąże się ona z koniecznością pozyskiwania dodatkowych środków na finansowanie powiatowych inwestycji [o tym przeczytasz TUTAJ].

 

 

[nowości w szkołach od nowego roku szkolnego - zobacz, jakie TUTAJ]

 

 

Niektórzy jednak widzą w działalności jednej z liderów jarocińskiego Prawa i Sprawiedliwości drugie dno. Przewidują, że Lidia Czechak chce wystartować w jesiennych wyborach parlamentarnych i jej aktywność związana jest z budowaniem swojej pozycji w ogólnopolskich szeregach PiS-u oraz staraniami o jak najlepszą pozycję na liście wyborczej.

 

 

Czy tak jest. Potwierdzeniem tej tezy mogłaby być jej obecność na niedawnej konwencji PiS-u. Ale przecież do Katowic pojechał z naszego regionu cały autokar działaczy partii rządzącej [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

 

 

[wyremontują most, ktory jest w bardzo złym stanie - gdzie i za ile - szczegóły TUTAJ]

 

 

Tak, czy inaczej Lidia Czechak robi swoje i jej wizyta w Warszawie miała związek z tematem spotkania, w którym oprócz premiera uczestniczyli także: minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz inni samorządowcy [to nie pierwsze spotakanie Lidii Czechak, jako starosty z premierem - czytaj TUTAJ].

 

 

A tematem były sprawy związane z zapowiadanym przez rząd przywróceniem lokalnych połączeń autobusowych oraz zasad ich dofinansowania przez państwo.

 

 

[mieszkańcy i kierowcy po 30 latach doczekali się - będzie nowa droga - czytaj więcej TUTAJ]

 

 

Premier zwracając się do samorządowców, zwrócił uwagę na to, że odtwarzanie połączeń, z których połowa zniknęła w ostatnich 20 latach, ma służyć pobudzeniu przedsiębiorczości oraz zwiększeniu szans biznesu na tworzenie nowych miejsc pracy.

 

 

W 2019 r. rząd ma przeznaczyć na ten cel 300 milionów złotych, a w każdym kolejnym - po 800 milionów.

 

 

[burmistrz Jarocina dofionansuje powiatowa inwestycję - którą i jaką kwotą - szczegóły TUTAJ]

 

 

 

- Dzięki temu obywatele z mniejszych miejscowości, do których dojazd był utrudniony lub niemożliwy, będą mogli dotrzeć środkami transportu publicznego do pracy, szkół, placówek zdrowia - stwierdził Mateusz Morawiecki.

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

Starosta Lidia Czechak

Czy Twoim zdaniem starosta Lidia Czechak miałaby szansę zostać posłem?

ankieta dodana 18.07.2019, ilość wszystkich głosów: 211
Tak
35%
Nie
61%
Nie mam zdania
4%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1
+ 0 głosów: 5 (0%) 5 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (43)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jason
6 dni temu 43
Thanks for sharing amazing information with us..!! https://www.roku-comlink.com/x...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ panistefanin
miesiąc temu 40
Je voudrais lire à ce sujet plus. Prompt, ce que la littérature pour étudier? https://collegeadmissionscores...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarocińczyk
8 miesięcy temu ocena: 67%  38
Dla PiS jesienne wybory to ostatnia szansa na "przebudowe" państwa, dalszy ciąg rozdawnictwa, łamania konstytucji,nieszanowania norm praworządności,demolkę sądownictwa, wielkie i drogie inwestycję które za kilka lat staną się nikomu niepotrzebne.Ale koniunktura gospodarcza wkrótce zacznie się pogarszać, prognozy wzrostu PKB na przyszły rok dla Polski są już o wiele gorsze.Drożeje benzyna ( To spowodowane jest konfliktem USA-Iran), ale też odbiję się na Polsce, jeżeli konflikt się zaostrzy.Obawiamsię, że niestety PiS wygra wybory, ale w 2023r. zostawi kraj swoim następcom w stanie totalnej ruiny
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gens
8 miesięcy temu ocena: 73%  37
PiS to patologia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ula
8 miesięcy temu ocena: 63%  36
A Po jeszcze większa
~ Jack
8 miesięcy temu ocena: 67%  35
Chyba nie powiedziała powinła i otwore
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ WYBORCA
8 miesięcy temu ocena: 100%  34
WEŹ SIĘ KOBIETO DO ROBOTY !!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Partia Byłych Skazanych
8 miesięcy temu ocena: 67%  33
Mamy miejsce na liście dla Skazanego za ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kat
8 miesięcy temu ocena: 69%  32
Pewnie dobry numer na liście do wyborów parlamentarnych otrzyma. I tu pytanie kto to powiedział? "PIS kłamał, kłamie i będzie kłamał"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nr 6 na liście
8 miesięcy temu ocena: 100%  31
tak, dobry numer 6 ! za te numery kryminalne pracowników i kumpli ze starostwa
~ O co chodzi
8 miesięcy temu ocena: 95%  30
Pojechała przyjechała i nic powiat nadal nie robi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maks G.
8 miesięcy temu ocena: 100%  29
Mam takie pytanie: Pani Starosta a w urzędzie to Pracuje lub Urzęduje? Czy starostwo zmieniło nazwę na Biuro Podróży Starostwo Jarocin ponieważ Pani Starosta widzę że więcej podróżuje i się promuje niż chyba pracuje-urzęduje?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wyborcy przerażeni PISem
8 miesięcy temu ocena: 100%  28
może ktoś zapytać czy czasem nie zmieniło funkcji na siedzibę partii jarocińskiego PISu??? można zapytać komu służy pani starośnia Czechakowa czy interesowi publicznemu, mieszkańcom czyli Państwu czy partii PIS czyli Kaczyńskiemu? aż strach pomyśleć co by było za jakiś czas w Jarocinie gdyby okazało się że p. starościna Czechakowa pomliła te rzeczy i jest tylko funkcjonariuszką partyjną a nie urzednikiem państwowym? na razie to tylko retoryczne pytania ale czas pokaże komu ta pani służy i co jest dla niej ważne i kto jest ważny i jakie wartości? Po oskarżeniach karnych dla bliskiego współpracownika L. Czechak i działacza PIS niejakiegop. Drzazgi, oraz dwóch innych pracowników starostwa za oszustwo i składanie fałszywych zeznań i nakłanianie do tego podwładnych to strach pomyśleć
~ Dziadzia
8 miesięcy temu ocena: 25%  27
Jedziecie wszyscy po pani Czechakowej(szczególnie Różyczka).Wyszło wam coś w życiu?Spójrzcie w lustro kim jesteście.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do śmiesznego Dziadzi i nie tylko
8 miesięcy temu ocena: 74%  26
słuchaj śmieszny Dziadzio, jak niemasz pojecia co się wokół ciebie dziadunio dzieje to siedź cichoi nie pisz debilnych tekstów. Pani L. Czechakowa jest osobą publiczną, zajmuje wysokie stanowisko w urzedzie państwowowym a nie na prywatnym folwarku, bierze piniadze podatników, oni jej płaca pensję, p. Czechakowa składała slubowanie w urzedzie że bedzie trwać i bronić wartości i zasad!!!!!! zajmuje stanowisko z wyboru, iwybrali ja mieszkańcy a nie członkowie partii PIS czy PZPR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! rozumiesz Dziaduniu i inni tobie podobni
~ Różyczka
8 miesięcy temu ocena: 83%  25
ktoś tutaj wspomniał o honorze tych ludzi, no właśnie! ale jest jeszcze wstyd i przyzwoitość. Ci pracownicy łącznie z ich szefem Drzazgą stali się pośmiewiskiem starostwa i przynoszą ujmę szkodzą dobremu imieniu tej instytucji, jeżeli nadal pracują i beda pracować to osmieszają też starościnę Czechakową i wice. Jeden od kontroli i co nadal kontroluje ? gdyby do mnie przyszedł na kontrolę to powiadomiłam bym sąd i prokuraturę ze Starostowa przysyła pracownika z zarzutami kryminalnymi, drugi co to ma ptromować i dbać o wizerunek, no nieźle zadbał ! hahaha! też dalej bedzie podpowiadał starościnom co robić , co mówić i jak sie pokazywać,będziebrał przykłady ze swoich doświadczeń? no niezły zespół. Jest cisza ale za chwilę tak jak z Grobelnym i imieninami telewizja TVN walnie materiał i bedzie pozamiatane przed wyborami, tylko tak dalej p. Lidio Czechak, ile pod tym powiatowo-pisowskim dywanem się zmieści?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ edek
8 miesięcy temu ocena: 45%  24
Bartuś, dziecko, sprawdź pieluchę, bo masz pełną.
~ Gach
8 miesięcy temu ocena: 80%  23
Może jakaś działeczka dla Pana premiera za 10 % waetości .Lubi tak kupować
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jesień
8 miesięcy temu ocena: 89%  22
Pamiętajmy jesienią że to właśnie PSL podwyższył wiek emerytalny.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Karmel
8 miesięcy temu ocena: 94%  21
emerytów w budżetówkach zatrzęsienie. Tak narzekają wszyscy, że już dosyć, że trzeba pracować do 65 lat, a jak osiągną wiek emerytalny i dostana prawo do świadczenia , to sa pierwsi w kolejce na poprzednie stanowisko. Srednia wieku w budżetówkach to 55 lat. Bo emeryci zamiast siedziec w domu z wnukami to zajmują stanowiska młodym i uważaja że są niezastąpieni.
~ notak
8 miesięcy temu ocena: 55%  20
No i bardzo dobrze, że podwyższył. W czasach kiedy wzrasta długość życia, należy pracować dłużej. Popatrz sobie na długośc pracy w Europie. Niech się jeszcze wezmą za uprzywilejowane grupy, które po 40 już idą na emeryturę. A kasę, którą można zaoszczedzić na tych "emerytach" niech w końcu wpompują w służbę zdrowa, która ledwo zipie w tym kraju!!
~ witold waszczykowski
8 miesięcy temu ocena: 79%  19
Wizyta oznacza to że starosto poniosło niepotrzebne koszty...........
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dieter Bohlen
8 miesięcy temu ocena: 33%  18
DELFIN Pleszew, lata '90, taaaaaa.....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do starostowej
8 miesięcy temu ocena: 96%  17
pytamy panią starościnę Lidię Czechak czy chroni swojego kelegę z PISu Drzazgę i dwóch pracowników ze starostwa, którym prokurator postawił zarzuty w sprawie karnej? czy ci ludzie nadal pracują w starostwie? jakiepodjęła decyzję służbowe w tej sprawie? idą wybory, musi być uczciwa i prawdomówna
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ A jak
8 miesięcy temu ocena: 100%  16
Niektorzy z tych panow maja wiecej zarzutów postawionych przez prokuraturę i spraw w sądzie. W co ty wierzydz
~ notak
8 miesięcy temu ocena: 100%  15
Gdyby mieli honor oddaliby się do dyspozycji, gdyby ona miała jaja - zawiesiłaby by ich w czynnościach do czasu wyjąsnienia. Ale to nie PIS, to jest taka partia i mentalność, że jak złapiesz ich za rękę podczas kradzieży, to powiedzą, że to nie ich ręka. Patologia po prostu.
~ moim najwyższym prawem dobro....
8 miesięcy temu ocena: 100%  14
jarocin od wielu lat potrzebuje politycznego trzęsienia ziemi, istnej rewolucji, karierowicze tego nie zrobią i nie robią, to im się politycznie nie opłaca. Działają zwykli ludzie, oddolnie, bez żadnych osobistych zysków często wiele ryzykując, nie dla zysku ale z pobudek lokalnego patriotyzmu. Jeżeli wyborcy nie oprzytomnieją, z jarocinem będzie to samo co z festiwalem jarocińskim.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nie reformowalni
8 miesięcy temu ocena: 100%  13
nie licz na to, że w tym mieście ktoś oprzytomnieje
~ prawda
8 miesięcy temu ocena: 94%  12
ludziom nalezy sie prawda dlaczego chronicie przestepcow
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kolega Czechakowej z PISu jest oskarżony w sprawie karnej a starościna nic nie mówi, nie jest oburzona na Drzazgę że wywinął jej taki numer przed wyborami?
8 miesięcy temu ocena: 84%  11
tgo pytanie do starosciny Czechakowej, schowała głowę w piasek po tym jak jej bliski współpracownik kolega i działoacz PISu radny i były wice starosta Drzazga wraz ze swoimi podwładnymi usłyszeli zzarzuty prokuratorskie w sprawie karnej a dotyczy ich pracy w starostwie.Czechakowa nie chce sie kojarzyć zta obrzydliwąsprawą. Nie potrafinic powiedzieć a to przecież afera ludzi pisu bez precedensu,Gazeta , pisze jakieś poematy o aktywności starościny siejąc propagandę sukcesu niczym telewizja Kaczyńskiego
~ Jaro
8 miesięcy temu ocena: 63%  10
Pozdro dla naszego naczelnika Polski ukłony dla najważniejszego Pana jarkaczhuna
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Popek
8 miesięcy temu ocena: 89%  9
Oprócz zdjęć z każdej imprezy nic więcej nie robi — tyle w temacie, maja ludzi za nic
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Różyczka
8 miesięcy temu ocena: 90%  8
popieram Cię Popek! tylko lans zapaństwowe, ludzie już mają dość tej władzy, teraz się okazuje żeim większe bilbordy na wybory tym mniejsza wartość kandydata, bufonada i zarozumialstwo
~ Popek
8 miesięcy temu ocena: 84%  7
Oprócz zdjęć z każdej imprezy nic więcej nie robi — tyle w temacie, maja ludzi za nic
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Popek
8 miesięcy temu ocena: 84%  6
Oprócz zdjęć z każdej imprezy nic więcej nie robi — tyle w temacie, maja ludzi za nic
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michu
8 miesięcy temu ocena: 77%  5
Tak! Będą nowe selfiki
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ czy Gazeta wykasuje komentarz bo krytycznie wypowiedziałam się o p. starościnie?
8 miesięcy temu ocena: 76%  4
ta pani starościna Czechak nie potrafi się opanować, bez względu na sytuacje wciąż bez powodu się smieje, tutaj jakby była w gościach na weselu, wciąż robi fotki pamiątki, dokumentuje obecność przy ważnych osobach, to oznaka zakompleksienia p. starościny, te zdjęcia są chyba dla tej pani jak dowartościowanie. Czyżby to był rodzaj terapii? Gazeta pyta w tytule czy ta wizyta coś oznacza? Tak, oznacza że zaniedbuje obowiazki w starostwie, niech pilnuje swoich pracowników którzy mają poważne problemy z prawem i zarzuty prokuraatorskie w sprawie karnej, jak jej najbliższy współpracownik i b.wicestarosta z PISu p. Drzazga. To jest temat który powinna wyjaśnić publicznie p. Czechak mieszkańcom i radnym, bo starostwo to nie jest jej prywatny folwark tylko urząd państwowy, a ta pani zasiadła na tym stanowisku z woli mieszkańców a nie z woli partii pis, to nie są czasy PRL i PZPR, chyba ze komuś już wszystko się pomyliło albo nie widzi różnicy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 222
8 miesięcy temu ocena: 100%  3
Dokładnie, niech zacznie wypełniać swoje obowiązki, a nie dalej jak wszyscy poprzednicy udaje, że nic się nie dzieje, że wszystko w porządku. A w domu dziecka nadal beznadziejne dyrektorstwo, dzieci na tm cierpia a starostwo udaje ze nic nie wie.
~ as
8 miesięcy temu ocena: 92%  2
Czy Pani Starości a zacznie w końcu pracować na rzecz powiatu? Czy będzie się tylko uśmiechać i...
~ prawda
8 miesięcy temu ocena: 90%  1
moze pojechala zalatwic ulaskawienie dla kolegi
R E K L A M A