R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Pałacowa koalicja przejmuje władzę w powiecie

› Aktualności 15 dni temu    4.11.2018
Anna Konieczna
komentarzy 59 ocen 22 / 36%
A A A
Sesja rady miejskiej mijającej kadencji - radne Katarzyna Szymkowiak (PSL) i Lidia Czechak (PiS). Czy teraz obie będą rządziły powiatem? Sesja rady miejskiej mijającej kadencji - radne Katarzyna Szymkowiak (PSL) i Lidia Czechak (PiS). Czy teraz obie będą rządziły powiatem?  fot. Bartek Nawrocki/Archiwum portalu

Jeszcze nie zaczęli rządzić, a już nazywają ich „pałacową koalicją”. Zapewne dlatego, że aby podpisać porozumienie, udali się do pałacu w Witaszycach.

 

R E K L A M A

Nowo wybrani radni Rady Powiatu Jarocińskiego z dwóch ugrupowań - Prawa i Sprawiedliwości oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego podpisali porozumienie w sprawie zawarcia koalicji i wspólnych rządów w powiecie.

 

Dzięki temu będą mieli potrzebną do sprawowania władzy większość w radzie - 11 radnych na 19.

 

Oba ugrupowania podzieliły się najważniejszymi stanowiskami - starosty i wicestarosty. To pierwsze, jako zwycięzcy (wprowadzili najwięcej - 7 radnych) otrzymali do obsadzenia radni PiS-u. Z kolei wicestarostę mają wyznaczyć ludowcy (4 członków rady powiatu).

 

PiS nie miał problemów z wyznaczeniem kandydata na najważniejsze stanowisko w powiecie - rekomendował Lidię Czechak. Gorzej było w PSL-u, gdzie głosowanie w sprawie obsady fotela wicestarosty zakończyło się wyraźnym podziałem na zwolenników obecnego starosty Teodora Grobelnego i kandydatki na burmistrza Jarocina popieranej przez PSL - Katarzyny Szymkowiak. W rezultacie w głosowaniu rekomendację na wicestarostę otrzymała ta ostatnia.

 

[więcej szczegółów koalicyjnych przepychanek - przeczytasz TUTAJ]

 

Przy okazji zawarcia umowy koalicyjnej Mirosław Drzazga (PiS), obecny wicestarosta i radny wybrany do nowej rady powiatu odniósł się do propozycji koalicyjnej złożonej powiatowym radnym PiS-u przez burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego [więcej TUTAJ].

 

 

„To porozumienie jednoznacznie i kategorycznie zamyka też dywagacje, jakie prowadził w lokalnych mediach przez ostatnie dni pan Pawlicki, kreując się na lokalnego moderatora życia politycznego. Burmistrz Jarocina podczas tych swoich „deklaracji” jednocześnie oferował „bezwarunkowe” poparcie dla - jak to ujął w swojej wypowiedzi - „organizacji PiS” - i jednocześnie „sugerował” decyzje personalne dotyczące osób od wielu lat będących członkami PiS. Niestety nie rozumiem też, jak to się dzieje, że burmistrz ingeruje w sprawy Powiatu, przecież to zupełnie poza jego kompetencjami. Może przez te kilka kadencji przywykł do innych relacji.” - komentował Drzazga, który w wyborach samorządowych otrzymał najniższe poparcie spośród wszystkich kandydatów wybranych do rady powiatu (288 głosów).

 

R E K L A M A
R E K L A M A

Powiązane

+ 8 głosów: 22 (36%) 14 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (59)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ SPROKET
13 dni temu ocena: 58%  59
Przykre. Jarocin to zascianek. Te koterie- straszne. Wstyd i zenada
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dwie
12 dni temu ocena: 100%  58
a co Ty myślałes? 26 295 tysięcy ludzi ! Maluśko. Samymi jarociniakami mozna by wypełnic dwie Łódz Areny! To nie jest duzo ludzi! Warszawa ma milon:)Krakow, Łódz , Wrocław, Poznan maja ponad 500 tysięcy mieszkańcow. Kalisz ma ponad 100 tysiecy! SPECJALNIE DLA PANI SZAŁKOWSKIEJ! MAPKA, ZEBY ZOBACZYC, W JAKIEJ MAŁEJ kropce Pani mieszka:) https://pl.wikipedia.org/wiki/... TAKZE LUDZIE TROCHE POKORY!
~ Kto się na to zgodzil
13 dni temu ocena: 83%  57
Dwie kobiety rządzące facetami... ale bedzie dym...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Stachu
14 dni temu ocena: 97%  56
znowu cie Miro wy....ał
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tylko się pytam i dobrze radzę
14 dni temu ocena: 88%  55
Będzie bilans otwarcia podsumowujący dokonania członka zarządu powiatu Martuzalskiego i Mazurka prezesa szpitala w zakresie sytuacji finansowej szpitala na koniec roku 2018? Tylko nie spieszcie się z odwołaniem Mazurka. Niech zaliczy pełny rok i posumujemy zdolności menadżerskie menadżera oświaty. Tylko te jego wszystkie decyzje wpłyną również na 2019 rok i każdy następny. Ale niech porządzi do końca, żeby było jasne i łatwe do wytłumaczenia opinii publicznej kto za to odpowiada. Bo w grudniu wiele setek tysięcy strat będzie jeszcze doksięgowywane.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Doczekamy się rachunku zysków i strat?
14 dni temu ocena: 76%  54
Panie Drzazga jak tam szpital wyszedł już na prostą, który w waszym powiatowym Informatorze przed wyborami "wychodził na prostą"? Tylko dochodzą słuchy że przypierd.... w TIRa. Prawda to? Można zobaczyć rachunek zysków i strat który Mazurek zataił przed radnym komisji zdrowia Mateuszem Walczakiem. Już jest po wyborach, możecie już przestać się mijać z prawdą. Przecież już was wyborcy wybrali. Żeby tylko nie było referendum za to że wprowadziliście przed wyborami opinię publiczną w błąd i dlatego was wybrali.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Referendysta
14 dni temu ocena: 81%  53
A Jacka skarbnika odwołają? Miejsce dla żaby szykują bo w średzkim powiecie zmiana władzy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ To byłby ruch
14 dni temu ocena: 81%  52
Szczerbań na prezesa szpitala.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pontonik was urządził... Wiecie już?
14 dni temu ocena: 92%  51
Stolecki i Drzazga na wiceprezesów szpitala
~ Samuel
14 dni temu ocena: 90%  50
A może Mira$ będzie nowym niedorzecznikiem ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Drzazga wykrakałeś. Hihi
14 dni temu ocena: 94%  49
Doradcą prezesa szpitala. To on uzasadnieniał odsunięcie starosty Walczaka ryzykiem upadłości szpitala. A ryzyko jest. Tylko że teraz po dwóch latach rządów koalicji PO PSL PiS
~ Patriota z krwi i kości
14 dni temu ocena: 65%  48
Tytuł jest tak naiwny jak cała gazeta. Jest jednostronna, nie ma swojej myśli, tylko piszą co jej każą. Założę się, że gdyby to była koalicja pisu lub psl z ziemią to byłyby nagłówki typu: "PRAWICA BĘDZIE RZĄDZIĆ JAROCINEM", "ZIEMIA I PSL BĘDĄ WYPROWADZAĆ SZPITAL NA PROSTĄ" i można byłoby szukać wiele takich tytułów. Jak najbardziej się ciesze, że ziemia nie będzie miała za wiele do powiedzenia w powiecie, ponieważ wylewają żale na innych, umywając ręce to co oni zrobili. Przykładem idealnym jest szpital, który za czasów Jantasa był w bardzo strasznym stanie i w takim pozostał, a Burmistrz mówi, że przez rządy pis&po&psl...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ a POnton będzie już wypoczywał na L4
14 dni temu ocena: 88%  47
Niech tylko podpiszą odbiór końcowy i wykonawca zażąda zwrotu 70% z 858.000 gwarancji należytego wykonania umowy czyli około 600.000. a to będzie tylko początek... końca. Dla niektórych rozpocznie się wtedy półroczne L4, potem półroczne świadczenie rehabilitacyjne, trzymiesięczny okres wypowiedzenia i 3-miesięczna odprawa. no pisiorki i arbuziki szykujcie się na sprzątanie. Inni w tym czasie będą się kurować.
~ Prosta opcja
14 dni temu ocena: 50%  46
Usunięcie wszystkie komentarze i po problemie.
~ Nostradamus
14 dni temu ocena: 92%  45
Kredycik odnawialny wydojony, gwarancja należytego wykonania umowy przeżarta. Razem dwie banieczki. Pozostanie nie płacić za leki, wodę, prąd i gaz aby starczyło na wypłaty na 10.12.
~ Będą płakać i płacić z budżetu powiatu
14 dni temu ocena: 96%  44
A POnton po wyborze starosty L4?
~ Marian Paździoch
14 dni temu ocena: 67%  43
Panie obrażony. Kultura... mówi to Panu coś?
~ Żeby o czymś pisać to warto mieć jakąkolwiek wiedzę.
14 dni temu ocena: 57%  42
Udowodnij to bencwale. Pojęcia nie masz o sytuacji finansowej szpitala na koniec roku 2016. I obecnej. Za miesiąc się przekonasz co przez dwa lata rządów koalicji PO PSL PiS stało się z finansami szpitala. Jak w tym roku będzie ponad 5 milionów strat, a w przyszłym około 7 milionów strat to zatęsknisz za rokiem 2016 kiedy był milion straty na działalności podstawowej przy 1,5 milionowej amortyzacji. Oczka się otworzą jak rozpoczniecie maraton dokladania z budżetu powiatu do bieżącej działalności szpitala. Zacznie się w grudniu.
~ Olek
14 dni temu ocena: 100%  41
To Drzazga jako kontynuator powinien odpowiadać za szpital.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 555999NIK
14 dni temu ocena: 100%  40
ten pan wyżej to nigdy za nic nie odpowiadał tylko brał cacyki a ludzie za niego robią !! wszystkich robi w ko...a !! Brawo pani LIdko jak się tak dajecie oma....ić to niech was robi dalej w k...a !!!! Umie się dobrze maskować.!
~ PO się PO-PIS-ało
14 dni temu ocena: 94%  39
Wypowiedź Drzazgi na temat szpitala "Gentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają". hahah. Będziesz musiał rozmawiać bo w szpitalnej kasie na koniec roku będzie brakować kilku milionów do spięcia budżetu. podobnie tylko gorej w przyszłym.
~ 4325
14 dni temu ocena: 84%  38
Kasia miała 666 głosow:) xd:) , az mi krew zmroziło, jak to przeczytałem w gazecie jarocinskiej!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ UWAGA PIS
14 dni temu ocena: 79%  37
tak jak pisior surdyk z krus 6,6 %
~ Teo
14 dni temu ocena: 74%  36
Ale was sołtyska zrobiła
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ot co...
14 dni temu ocena: 59%  35
To wewnętrzna sprawa PSLu, kogo na stanowisko wicestarosty zaproponują. W wyniku umowy koalicyjnej mają to stanowisko i nic nikomu do tego kto je zajmie. Kiedy Jantas wyleciał ze szpitala, to Pawlicki zrobił swoistą degradację prezesów spółek, żeby ten mógł objąć kierownictwo jednej z nich. Jak widać u ziemian też są równi i równiejsi.
~ 288 głosów
14 dni temu ocena: 89%  34
Mało brakowało i by go nie było, szkoda
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Polak
14 dni temu ocena: 61%  33
To Drzazga nie wie że Adam Pawlicki jest szefem stowarzyszenia Ziemia Jarocińska? Czy udaje że nie wie. Stowarzyszenie Ziemia Jarocińska uzyskało największą ilość głosów w powiecie i 6m mandatów. Drzazga chciałby zamykać usta wszystkim. Jakim prawem to głosi?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Uyy
14 dni temu ocena: 40%  32
A kto niby jest ładny wy ludzie z ziemii jarocińskiej? A czy to wybory miss? Czy zarządu powiatu?
~ Nerwy puszczają panie Drzazga?
14 dni temu ocena: 60%  31
Drzazga, Adam Pawlicki złożył jako szef ZJ która zdobyła w powiecie 6 mandatów propozycję polityczną. Miał do tego prawo. Że jej nie przyjeliscie, to wasze prawo. Ale panie Drzazga, nie masz prawa tego krytykować. To nie jest żadne ingerowanie w powiat.
~ Antoni
14 dni temu ocena: 50%  30
Dobrze to ująłeś, jest szefem Zj i może ustawiać po katach swoich kolesi, nic poza tym. Co do powiatu to jest poza jego kompetencjami. Nie ma tam prawa głosu.
~ Ide
14 dni temu ocena: 46%  29
pawlickiemu pupe sciska, ze walczak starosta nie bedzie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ w grudniu zaczną wyciągać "trupy z szafy".
14 dni temu ocena: 89%  28
....chyba się cieszy że nie będzie musiał swoimi ludźmi sprzątać po dwóch platfusach w szpitalu. tylko będą musieli to zrobić panowie z PISu, co mazurka i martuzalskiego namaścili na funkcje szpitalne.
~ wsx
14 dni temu ocena: 25%  27
O tak. Gdyby mogli sobie porządzić powiatem, to dopiero by się panoszyli i czystki robili.
~ słabe to
14 dni temu ocena: 51%  26
Kolejny artykuł żeby przyciągnąć ludzi na stronę gj. Nic nie wnosi, nic nie zmienia. Chwila niech zobaczę kto to napisał...............................no tak, Konieczna i wszystko jasne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Drzazga ! Może do ciebie jeszcze to nie dotarło, ale właśnie Adam wykreował powiatową koalicję, która za rok (no, najdalej półtora) z hukiem się rozpadnie !
14 dni temu ocena: 61%  25
I co ty na to Miruś ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Brawo
14 dni temu ocena: 100%  24
Dobra RADA !!!! Tylko nie z Dżaz... ą układy !!!!
~ Anty pisdzielec
14 dni temu ocena: 88%  23
Sra w swoje pis....dzielskie porcięta.... !
~ ZOO
14 dni temu ocena: 82%  22
To jaja. Dalej Drzazga cwaniak będzie rządził z siostrzeńcem Szczepaniakiem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ CYRK
14 dni temu ocena: 100%  21
Pani Lidko !! DOBRA RADA JAK NIŻEJ ! Pani Lidko DOBRA JAK NIŻEJ ! Precz z nimi .
~ Lidka ich odsunie, wszystko wie
14 dni temu ocena: 75%  20
nie będzie obaj idą aut !!!!
~ !!!!
14 dni temu ocena: 63%  19
i ze niby co dwie baby maja rzadzic ??? Już to widsze !!! uhahahahah
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pani Aniu
15 dni temu ocena: 46%  18
Robert podyktował?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ana
15 dni temu ocena: 46%  17
Wyniki wyborów trzeba uszanować i porzucić osobiste urazy. W gminie rządzą Ziemianie i dobrze bo ostatnio mają sporo dobrych pomysłów. Ale w powiecie trudno im się przebić bowiem oprócz Jarocina są jeszcze trzy gminy do których ZJ prawie nie sięga.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anty
14 dni temu ocena: 49%  16
Dobre pomysly? Normalna jestes kobieto?
~ Karierowicz - oportunista
15 dni temu ocena: 85%  15
Nie podniecaj sie tak Miruś , bo z twoimi 200 - stoma głosami wyborców to ja bym się w ogóle nie wypowiadał . Na żaden temat .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wezyr
15 dni temu ocena: 54%  14
Tendencyjny tytuł, tendencyjny artykuł. Kto w taki sposób mógł skomentować nową koalicję? Nie mam złudzeń, że to ziemianie, a tuba propagandowa im wtóruje. Żal im tyłki ściska, że w powiecie zostali z niczym. Nie przystali na koalicję przywieziona w teczce z Warszawy więc ujadają. Tyle im zostało
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do wyżej
14 dni temu ocena: 63%  13
jak byś znał bliżej tych ludz so zostali wybrani z PIS i PSL i jaka posiadaja wiedze to by ci się oczy dopiero otwarły wyborco
~ twój nick
14 dni temu ocena: 58%  12
Zgodzę się z Tobą. Niech Ziemianie i im przyklaskujący zostawią powiat w spokoju. Niech się zajmą swoimi sprawami. Zachowują się niepoważnie.
R E K L A M A
R E K L A M A