ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M A

Ostatni spektakl Teatru Ognia "Anthony Street" w tym sezonie. Ostatni z o. Kordianem [FOTO, WIDEO]

› Aktualności› Wydarzenia 5 miesięcy temu    23.06.2019
Lidia Sokowicz
komentarzy 0 ocen 7 / 100%
A A A
 fot. Lidia Sokowicz

Długimi oklaskami dziękowała licznie zgromadzona w piątkowy wieczór na jarocińskim rynku publiczność Teatrowi Ognia "Anthony Street" oraz młodszej grupie "Antki". Kolejna burzliwa owacja przeznaczona była dla ojca Kordiana, dzięki któremu obie grupy powstały i działają.  

 

R E K L A M AGadziński śródtekstowy 06-13.12.2019

 

 

"Streetworking po godzinach" to trzydniowe wykłady i warsztaty organizowane z myślą o pracownikach socjalnych i pedagogach, ale również młodzieży. Zarazem jest to akcja ewangelizacyjna. Organizuje je Stowarzyszenie "Siedem Aniołów", a inicjatorem jest ojciec Kordian Szwarc - franciszkanin znany z wielu niekonwencjonalnych pomysłów. Incjatywę już po raz drugi wsparł Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jarocinie oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, która na potrzeby projektu udostępniła pomieszczenia JOK-u.   

 

Przy tej okazji jarociniacy mogli w piątkowy wieczór obejrzeć spektakl "Wolność" w wykonaniu Teatru Ognia "Anthony Street". To ostatnie takie widowisko w tym sezonie artystycznym. Zarazem była to także okazja do podziękowań dla ojca Kordiana Szwarca, który z Jarocina po trzech latach przeprowadza się do klasztoru w Miłakowie.

 

 

W sobotę można było wziąć udział w koncercie duetu "Kwiat Jabłoni", przed którym wystąpiły trzy miejscowe zespoły: "The Goors", "Senders" i "New Estate" (dawniej "AntArt). 

 

Spotkanie zakończy się dzisiaj (niedziela - 23 czerwca) mszą św. w ruinach kościoła Świętego Ducha. Eucharystia rozpocznie się o godz. 11.00.  

 

Streetworking (praca prowadzona na ulicy, pedagogika ulicy) stanowi przykład metody „outreach” (wyjście - sięganie - poza - do), czyli pracy poza instytucjami, w środowisku przebywania klienta. Jest to innowacyjna forma pracy socjalnej, która stała się ostatnio popularną w zinstytucjonalizowanej pomocy państwa nad osobami zmarginalizowanymi.


 

+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!
    R E K L A M A