ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AA1 Intermarche 09-16.12.19
R E K L A M A

Opłaty za śmieci radykalnie w górę. Jaki jest powód? [AKTUALIZACJA]

› Aktualności 7 miesięcy temu    29.04.2019
Anna Konieczna
komentarzy 84 ocen 3 / 33%
A A A

Na dzisiaj - 29 kwietnia zwołano kolejne posiedzenie Rady Miejskiej Jarocina w trybie nadzwyczajnym. Najobszerniejszy projekt uchwały, który został umieszczony w programie dotyczy spraw związanych z gminną biblioteką, między innymi likwidacji jej filii w szpitalu. Jest też uchwała, która zmienia opłaty za odbiór śmieci z terenu gminy Jarocin. Dlaczego zaproponoano takie rozwiązania?

 

 

Ostatnia sesja rady miejskiej w trybie nadzwyczajnym odbyła się w miniona środę. Zwołana została na wniosek radnych opozycyjnych [więcej na ten temat TUTAJ]. Tym razem wniosek złożył burmistrz Jarocina.

R E K L A M AGadziński śródtekstowy 06-13.12.2019

 

 

W programie jest osiem punktów, w tym sześć projektów uchwał. Radni między innymi zmienią regulamin przyznawania dotacji dla mieszkańców do likwidacji ogrzewania opartego na paliwach stałych.

 

 

Będą także debatować nad określeniem stawek opłat za pojemniki na odpady o określonej pojemności i zatwierdzą wzór deklaracji w sprawie wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami.

 

 

[masz dziecko w wieku szkolnym, czy w poniedziałek powinno iść do szkoły - odpoweiedź znajdziesz  TUTAJ]

 

 

Jeden z projektów uchwały dotyczy Publicznej Biblioteki Miasta i Gminy Jarocin i zawiera kilka aspektów. Po pierwsze radni zdecydują o nadaniu nazwy - „Kamienica kultury” - nowej siedziby filii biblioteki w kamienicy na jarocińskim rynku [o tym jak została wybrana nazwa - czytaj TUTAJ].

 

 

Przegłosowane zostaną także propozycje likwidacji dwóch filii biblioteki publicznej. Chodzi o filię nr 1 „Pod Ratuszem”, której zasoby zostaną przeniesione do nowej „Kamienicy kultury”.

 

 

[ważna informacja dla zainteresowanych Jarocińskimi Rytmami Młodych - szczegóły TUTAJ]

 

 

Zlikwidowana ma zostać także filia biblioteki w szpitalu. W uzasadnieniu projektodawcy wskazują na minimalną liczbę pacjentów, którzy korzystają z tej biblioteki - według informacji podanej w uchwale w cały 2018 roku było to siedem osób.

 

 

„Od dłuższego czasu z zasobów filii korzysta przede wszystkim personel szpitala” - czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.

 

 

Posiedzenie odbędzie się 29 kwietnia, początek o godz. 15.30 w sali sesyjnej jarocińskiego Ratusza. Wstęp wolny.

 

 

[AKTUALIZACJA 18.30]

 


Radni procedują kolejne projekty uchwał. Najwięcej emocji wzbudziła sprawa wprowadzenia podwyżki opłat za odbiór śmieci z terenu gminy Jarocin. Między radnymi rządzącego ugrupowania - Ziemi Jarocińskiej, a opozycją - wywiązała się prawdziwa "pyskówka". Nie brakowało niewybrednych komentarzy i prywatnych "wycieczek", między innymi podczas wymiany zdań przewodniczącego rady Rajmunda Banaszyńskiego (ZJ) z radnym Marcinem Półrolniczakiem (PSL). . 

 

 

Ostatecznie opłaty zostały podniesione od 50 do 80%. I tak na przykład rodzina 6-osobowa płaciła do tej pory 36 zł (6 zł od osoby), a po podwyższe zapłaci 66 zł (11 zł za osobę).

 

 

Prezes spółki Zakład Gospodarki Odpadami Witosław Gibasiewicz tłumaczył, że koszty gospodarki odpadami ciągle wzrastają, a stawkim opłat nie były podnoszone od 2013 roku. 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

+ 1 głosów: 3 (33%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (85)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mieszkaniec
7 miesięcy temu 85
Latem śmierdzi cuchnie na osiedlu 700leci grzebia w tych smieciach powinni środowe by powinni pałacu a burmistrz i nic nie czuje bo chyba walizka co roku przed domem stoji
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Śmieci...
7 miesięcy temu ocena: 100%  84
Sprawa opłat za odpady komunalne należy do Gminy, a co ma w tej sprawie do gadania Gibasiewicz? Przecież już nie jest pracownikiem UM! Dawno powinien być w Ostrowie Wielkopolskim, tam jego miejsce. Mercedes kosztuje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aleksander61
7 miesięcy temu ocena: 67%  83
Teraz mieszkańcy bloków spółdzielczych powinni się bać. śmietniki dzisiaj zawalone workami odpadów które przywożą z okolicznych domów. Ciekawe. Tam gdzie są wspólnoty takich niespodzianek nie ma. pilnują. a tutaj kogo to interesuje. bywa że do śmietnika nie można dojść . podjeżdżają rowerami samochodami i myk.... Więc teraz przewiduję najazd hunów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ abc...
7 miesięcy temu ocena: 100%  82
Masz słuszną rację. Twoje pytania są trafne. Ale do tego wszystkiego trzeba dorzucić złe funkcjonowanie gospodarką odpadami w gminie. To z ramienia gminy i w gminie powinna być szczegółowa analiza gospodarstw domowych i zweryfikowana z deklaracjami o wywóz odpadów komunalnych. Gdyby ten podrzucający płacił za wywóz odpadów nie opłaciło by mu się podrzucać śmieci. Osobiście doświadczyłam tego. Zmieniałam kiedyś deklaracje, bo zmieniła mi się ilość osób zamieszkujących i chciałam przy tej okazji skonfrontować moje płatności za odpady. Nie ukrywam, że zrobiłam tak, bo chciałam zobaczyć jak to funkcjonuje w naszej gminie. I mam obraz jak to wyglądało wtenczas, masakra Jaki gospodarz w mieście , taka gospodarka.
~ dziwne miasto
7 miesięcy temu ocena: 100%  81
Podrzucanie śmieci jest fundamentalnie nieuczciwe. Jeżeli ktoś podrzuca śmieci do spółdzielni (innym ludziom swoje śmieci) , to przecież cała rodzina podrzucającego o tym wie, a wiec kilka może kilkanaście osób, w tym dzieci. Co z nich wyrośnie ? Jacy ludzie mieszkają w tej gminie ? Skąd oni się wzięli ? Skąd pochodzą ? Jakie są ich korzenie ?
~ RozwójNaKredyt
7 miesięcy temu ocena: 100%  80
Jeszcze tylko podatek od nieruchomości w górę, woda i ścieki i może starczy na mieszkania po 5000 zł/m2 oraz baseny :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 123
7 miesięcy temu ocena: 100%  79
Porażka tyle kasy za śmieci. Rozumiem podwyżkę, ale płacić jeszcze raz tyle?!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zdenerwowany
7 miesięcy temu ocena: 100%  78
ŚMIECIARZU co wywaliłeś przy drodze polnej Nosków -Potarzyca części samochodowe siedzenia ,zderzaki i inne radzę posprzątać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wnikliwy
7 miesięcy temu 77
a nie mówiłem ? : http://www.jarocinska.pl/artyk...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
7 miesięcy temu ocena: 100%  76
przewodniczący jest zbyt stronniczy, tak nie powinno być!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ abc...
7 miesięcy temu ocena: 100%  75
Plusy - minusy działalności ZGO. Tam na wyższych stanowiskach tych nie fizycznych są wszyscy z sekty ZJ lub protegowani przez nich. Jak jest podporządkowany to jest, wystarczy, że trochę zboczy to już go nie ma. Na stanowiskach pracy fizycznej to są Ci z poza sekty.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ TRZY LITERY
7 miesięcy temu ocena: 100%  74
"KTO TAK NAPRAWDĘ JEST WŁAŚCICIELEM FIRMY D.....D" - już wkrótce w kinach..........
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ~ :-) ? !
7 miesięcy temu ocena: 100%  73
plusy-minusy działalności ZGO pytanie nr3 : czy ktokolwiek z ZJ (lub z otoczenia ZJ) ma-lub-miał w ZGO dobrze płatną "pracę biurową" lub inną intratną posadę ??? :-))))) ????? ****** Proszę o odpowiedź osoby "zorientowane".
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :-) ? !
7 miesięcy temu ocena: 100%  72
plusy-minusy działalności ZGO pytanie nr2 : czy jakakolwiek firma, której właścicielem-lub-współwłaścicielem-lub-udziałowcem jest-lub-była osoba z ZJ (lub z otoczenia ZJ) wykonywała tam prace przed lub po powstaniu ZGO na kwotę łącznie ponad 1 mln PLN ??? :-))))) ????? ****** Proszę o odpowiedź osoby "zorientowane".
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ fred
7 miesięcy temu ocena: 100%  71
Wy tu się gorączkujecie a na gołebiej liczone są zyski....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SA
7 miesięcy temu ocena: 15%  70
W CAŁEJ POLSCE PODNOSZĄ CENY ZA ŚMIECI A WSZYSCY TU WIELCE ZDZIWIENI.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ oli
7 miesięcy temu ocena: 89%  69
A rząd skąd ma pieniądze? Bo zapomniałem
~ do - oli
7 miesięcy temu ocena: 62%  68
Co ma podatek lokalny jakim jest opłata za śmieci do 13 dla emerytów - używamy mózgu!!!
~ oli
7 miesięcy temu ocena: 57%  67
No właśnie rząd - PIS musi jakoś sfinansować 13 stkę dla emerytów i dodatkowe 500 +
~ Pja
7 miesięcy temu ocena: 90%  66
Zbierają na nowe samochody dla zarząd biedaki 2 letnimi autami muszą jeździć do domu i jeszcze tankować z złotej karty. Dobrze że chociaż rękawiczki w ZGO z maszyny dostaną za darmo żal jak teraz Się ludzi traktuje przecież oni kradną tylko dla Siebie. Janosik biednym zabiegom między sobą podziela...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wir
7 miesięcy temu ocena: 96%  65
A może by tam wysłać CBA i wtedy byłoby wszystko jasne
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Piotr
7 miesięcy temu ocena: 94%  64
Za Pawlickiego tylko jest drożej, niech szlag trafi Ziemię Jarocińską, pan Bóg ich ukarze za to co robią
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ abc...
7 miesięcy temu ocena: 94%  63
Drodzy internauci, jak przed wyborami Gmina i ZGO organizowała festyny i częstowała byle czym za tanie pieniądze żeby na nich głosować to zadowolenie niektórych sięgało zenitu. Och, ach co za radość. Więc teraz radujcie się, Ci sami dali Wam drugie danie. Bądźcie pewni, że dostaniecie jeszcze deser.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :-) ? !
7 miesięcy temu ocena: 92%  62
plusy-minusy działalności ZGO pytanie nr1 : KTO z ZJ ma tam dobrze płatną pracę biurową ? :-))))) ?????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Z tego co wiadomo to NIKT !
7 miesięcy temu ocena: 29%  61
Zadowolony ?
~ kat
7 miesięcy temu ocena: 95%  60
Likwidują bibliotekę? Tylko? Jarocin jest znany na całą Polskę z likwidacji placówek oświatowych (przekształcanie w niepubliczne) więc się dziwie, że żadnej szkoły i przedszkola nie skasowali i nie oddali we władanie jakiemuś stowarzyszeniu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ewa
7 miesięcy temu ocena: 97%  59
Tak naprawdę to ZGO powinno płacić mieszkańcom za selektywną zbiórkę lub odbierać to za darmo. Przecież oni na tym ZARABIAJĄ. Sprzedają to dalej a nie chomikują.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ewunia, a nie pomyślałaś kochanie o tym, że...
7 miesięcy temu ocena: 11%  58
...gdyby ZGO nie zarabiało na surowcach wtórnych, to nasze opłaty śmieciowe musiałyby być jeszcze większe niż teraz uchwalili !? Pozdrawiam Krysiunia
~ wnikliwy
7 miesięcy temu ocena: 96%  57
Istnieje pilna potrzeba w ZGO żeby zfinansować nikomu nie potrzebne kubły na jakieś odpady kuchenne. Po co to komu ja się pytam?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pytaj UE, Junkera, Timmermansa, Tuska, Bieńkowską...i kogo tam chcesz jeszcze...
7 miesięcy temu ocena: 0%  56
...jakżeś wnikliwy !!!
~ bilans istnienia ZGO
7 miesięcy temu ocena: 96%  55
Jaka jest korzyść dla mieszkańców z ZGO? Bo minusów można sporo podać, ale jakie plusy?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mercedes
7 miesięcy temu ocena: 96%  54
Prośba do Anny Koniecznej o sprawdzenie tego co powiedział Walczak - radny. Czy prawdą jest że spółka ma dochodu zaledwie 100000Pln. Jeżeli tak to wiem dlaczego stawki idą w górę. Pan Gibasiewicz nie potrafi chyba zarządzać spółką o kilkuset milionowym majątku. Przecież to jest kpina. Jak można mieć tak słabe wyniki finansowe jeżeli przyjmujemy śmieci z 18 gmin? I do tego wszystkiego zakup luksusowego vana. Kur.... to na takie rzeczy zezwala.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ddd
7 miesięcy temu ocena: 15%  53
Matole zaprzeczasz sam sobie. Zysk jest zyskiem. Byłby większy gdyby zrzut śmieci na wysypisko byłby droższy. Czyli drożej dla mieszkańców. To jest sukces. Nie podnosić cen przez 5 lat i przynosić zyski. To jest prawdziwe zarządzanie. Nie to co w szpitalu. Prawie 5 milionów strat.
~ Pani burmistrzu prosimy
7 miesięcy temu ocena: 89%  52
Panie Pawlicki jestem listonoszem a moja kumpela kelnerką weźmie nas pan do jakiegoś zarządu albo na dyrektorów, kwalifikacje mamy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Stop kelnerowi
7 miesięcy temu ocena: 63%  51
Kelner daj spokój już :)
~ Panie burmistrzu prosimy
7 miesięcy temu ocena: 93%  50
acha zapomniałyśmy nasza koleżankamało teraz zarabia a też ma wysokie kwalifikacje widziała jak krowa się cieliła , też może by się jakaś fucha znalazła, może na pana zastępcę by się nadała
~ Skandal
7 miesięcy temu ocena: 90%  49
Ale żeby kupić służbowego wypasionego Mecha dla spółki Zgo za blisko 400 tys to było. A teraz dla nas wszystkich niebotycznie wysokie podwyżki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Danutka
7 miesięcy temu ocena: 89%  48
Z Drobudu kierownictwo pojechali o Dubaju na wyjazd integracyjny, to pewnie ZGO pozazdrościło i też chcą pojechać do Dubaju.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
7 miesięcy temu ocena: 85%  47
Pan przewodniczący swoimi wypowiedziami i przemyśleniami się kompromituje i ośmiesza. Odpadów jest więcej bo zwozimy je ze wszystkich gmin z okolicy, a czy tez z Odolanowa?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Niech Gibasiewicz dołoży z własnej kasy jak taki mądry!
7 miesięcy temu ocena: 90%  46
Wstydu nie ma żadnego... Sobie kabzę nabijać, a mieszkańców nabijać w butelkę...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
7 miesięcy temu ocena: 64%  45
W końcu wzięli się za miasto w końcu wsie przestaną płacić za śmieci w jarocinie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
7 miesięcy temu ocena: 40%  44
30 zł w jedna czy druga stronę to bez znaczenia. Wieś i tak jest totalnie dotowana przez miasto.
~ Xxx
7 miesięcy temu ocena: 55%  43
A dopiero śmiali się jarociniacy ze wsi w styczniu że to my będziemy za was płacić a tu lipa kto teraz się śmieje hehe
~ RozwójNaKredyt
7 miesięcy temu ocena: 82%  42
Jeszcze tylko podatek od nieruchomości w górę, woda i ścieki i może starczy na mieszkania po 5000 zł/m2 oraz baseny :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ janek
7 miesięcy temu ocena: 81%  41
Jak rządzi Pawlicki to niczego dobrego nie można się spodziewać, ale jak ludzie są głupi i go wybrali to niech siedzą cicho i płacą.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ prezio
7 miesięcy temu ocena: 84%  40
Może niech prezes wyjaśni, które koszty ZGO wzrosły o 50-80%.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kali
7 miesięcy temu ocena: 85%  39
Jesli smieci maja tak isc w gore to moze zaczna odbierac wszystko w tym plastik. Obecnie oddanie plastikow to jest marzeniem. Nie ma sie co dziwic ze ludzie wyrzucaja je gdzie moga a nawet pala. Jesli ma byc odbior smieci to niech obywatel ma mozliwoac oddania wszystkiego a nie wybranego asortymentu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pytanko
7 miesięcy temu ocena: 100%  38
Podajcie jaka jest średnia opłat w województwie. Może tak wysoka podwyżka jest konsekwencją bardzo niskich dotychczasowych cen? A może jest to podwyżka z wysokiej ceny na jeszcze wyższą? Ja tego nie wiem? Było o tym na sesji?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ,-,-,-
7 miesięcy temu ocena: 50%  37
W warszawie 1-sza osoba 10.- , druga 9,-, trzecia 8,-, czwarta 7,-
~ za goap
7 miesięcy temu ocena: 83%  36
w jarocinie po podwyżce zapłaci 66 zł (11 zł za osobę) za selektywne czy nieselektywne? a w poznaniu 60 zł za selektywne, a nieselektywne 120 zł
~ P-ń
7 miesięcy temu ocena: 75%  35
http://www.goap.org.pl/nowe-po... Czy teraz będzie drożej niż w Poznaniu?
~ ZNACHOR
7 miesięcy temu ocena: 88%  34
Najważniejsze że mamy bezpłatną służbę zdrowia. Bezpłatne porody, bezpłatny pobyt w szpitalu i wszystko w najwyższym standardzie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ewa
7 miesięcy temu ocena: 100%  33
Tylko co poniektórzy lekarze są poniżej snandardu
~ Mika
7 miesięcy temu ocena: 77%  32
My mieszkańcy musimy teraz pospłacać kredyty,ale jak było referendum i paždziernikowe wybory to ludzie mieli klapki na oczach.Zachwyceni i zapatrzeni w pseudo burmistrza.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Działalność
7 miesięcy temu ocena: 60%  31
Niechby i była podwyżka dla prowadzących działalność gospodarczą, ale tylko wtedy gdyby za ty szła większa elastyczność związana z odbiorem śmieci segregowanych. Jakoś nikt ani w ZGO, ani w urzędzie nie chce podjąć tematu z wiązanego z częstszym odbiorem worków z makulaturą jak i tworzywami sztucznymi. Nie mamy możliwości ustawienia większego pojemnika na takie odpady a też nie mamy takiej potrzeby - "tworzymy" segregowane śmieci w ilości 4 worki 120 l papieru i 2 worki 120 l tworzyw sztucznych. ZGO odbiera raz w miesiącu, więc musimy gromadzić śmieci w firmie, a to stwarza zagrożenie pożarowe i bałagan.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
7 miesięcy temu ocena: 100%  30
Podwyżka dla działalności? Pod warunkiem urealnienia cen odbioru. Np uzależnienie ceny od ilości odpadów (za kilogram). Nie widzę powodu, aby ktoś wytwarzający w miesiącu 1 worek odpadów w postaci worka papierowych ścinków, miał płacić za odpady więcej niż 5zl.
~ Pja
7 miesięcy temu ocena: 76%  29
Ciekawe czy pensje pracowników ZGO też wzrosła o 50%!!! Pewnie trzeba uzbierać na jakąś wycieczka albo nowy samochód dla zarządu!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ha ha
7 miesięcy temu ocena: 74%  28
Wycieczka do Japonii, przyda się powtórka.
~ Jak nie być frajerem
7 miesięcy temu ocena: 78%  27
Teraz mieszkańcy zaczną płacić za ROZWÓJ Skazanego za ... . No ale tak wybrali !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kocham Was strzyc. Niedoszły poseł
7 miesięcy temu ocena: 74%  26
Rozwój w biały dzień :D
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Podwójne standardy
7 miesięcy temu ocena: 72%  25
Pracownicy szpitala rehabilitantki, pracownicy administracyjni, apteki szpitalnej i gospodarczy, laborantki mogą zapomnieć o podwyżkach. Trzeba zbierać na odprawę dla prezesa Mazurka, wynagrodzenie dla aktualnego prezesa pewnie z 17.000 no i trzech nominantów partyjnych do rady nadzorczej. Musi być dla nowego dyrektora. No i dla lekarzy, bo na pewno za mało zarabiają pomimo 1 miliona podwyżki w roku 2018 danych przez szefa PO. Pewnie jak nie zachowacie się jak policjanci to potraktują was jak gorszy sort.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dansia
7 miesięcy temu 24
Do ~ SUPER WIADOMOŚĆ DLA PRACOWNIKÓW SZPITALA. 1,2 MLN DLA JAROCINA NA PODWYŻKI! hurra BRAWO PIS - A pracownicy administracyjni w czasie pracy chodzą po mieście i robią zakupy lub załatwiają prywatne sprawy
~ Stop kelnerowi
7 miesięcy temu ocena: 100%  23
Kelner kurcze skończ z Powiatem tam Cię już nikt nie wybierze
~ SUPER WIADOMOŚĆ DLA PRACOWNIKÓW SZPITALA. 1,2 MLN DLA JAROCINA NA PODWYŻKI! hurra BRAWO PIS
7 miesięcy temu ocena: 90%  22
NFZ zwiększył wartość ryczałtową umowy na sieć. Dla Jarocina jest to kwota 100.000 miesięcznie. Jednocześnie NFZ poinformował, że z tej puli dyrektorzy mają sfinansować podwyżki dla rehabilitantek, diagnostów laboratorium, pracowników diagnostyki obrazowej i pracowników administracyjnych i gospodarczych, pracowników apteki szpitalnej. Pieniądze fundusz płaci na początku maja z wyrównaniem od stycznia. Czyli do kasy szpitala wpadnie 400.000 w maju. TAK WIĘC DO DZIEŁA. Bo za chwilę prezes może rozdać te pieniądze lekarzom. Mazurek zwiększył wynagrodzenia lekarzom w roku 2018 o milion złotych. Więc niech teraz zwiększy o milion złotych innym grupom zawodowym nie objętym zembalowym.
~ Zwolennik PISu
7 miesięcy temu ocena: 90%  21
Pan Prezes Szpitala Henryk Szymczak z PIS dostał ponad milion, więc będzie mógł go rozdać pracownikom. To się nazywa wejście smoka. :-) Prawdziwy szczęściarz i farciarz. SUUPER! Od pocczątku zasłuży na szacunek pracowników, szczególnie tych mniej uposażonych.
~ Dacie radę?
7 miesięcy temu ocena: 100%  20
news z 24.04.2019 ze strony NFZ. Zachodniopomorski Oddział NFZ ma do dyspozycji 29,3 mln złotych na zwiększenie ryczałtów dla szpitali, z przeznaczeniem na podwyżki dla techników elektroradiologii, diagnostów, psychologów klinicznych oraz fizjoterapeutów, tj. personelu, który wykonuje świadczenia, ale do tej pory nie był objęty wzrostem wynagrodzeń.
~ VVV
7 miesięcy temu ocena: 92%  19
Szpital w Jarocinie dostał milion dwieście tysięcy na ten rok m.in. na podwyżki dla personelu nie objętego podwyżkami. Warto zapytać Pana Henryka czy spełni oczekiwania funduszu i zwiększy wynagrodzenia.
~ INFO DLA PRACOWNIKÓW SZPITALA
7 miesięcy temu ocena: 100%  18
wypowiedź sprzed 5 dni dyrektorki oddziału NFZ: pieniądze mają trafić do pracowników, którzy nie zostali objęci ustawowymi regulacjami. Przypomnijmy, że osobny strumień pieniędzy na wypłatę wynagrodzeń dla pielęgniarek uruchomiono jeszcze w 2015 roku. W tym roku NFZ wypłaci świętokrzyskim szpitalom 118 mln zł na ten cel. Jak informowaliśmy, pozostali pracownicy szpitali, m.in. technicy radiologiczni, fizjoterapeuci czy administracja czują się pokrzywdzeni. W związku z tym do końca kwietnia NFZ ma zaproponować lecznicom nową wartość ryczałtów. Nie będzie już osobnego strumienia pieniędzy na podwyżki, Fundusz też nie będzie wyznaczał – tak jak w przypadku pielęgniarek, lekarzy czy ratowników – o ile należy podnieść pensje. Decyzje należały będą do dyrektorów placówek.
~ DACIE RADĘ?
7 miesięcy temu ocena: 82%  17
Henryku Szymczak prezesie z partii dbającej o ludzi biednych. Przeznaczysz 1,2 miliona złotych na podwyżki dla biednych, najniżej zarabiających pracowników szpitala? Tym bardziej że oczekuje tego NFZ, jednocześnie twierdząc że nie będzie znaczonych pieniędzy na podwyżki dla innych niż pielęgniarki i położne i lekarze na wzór zembalowego. I właśnie ten 1,2 miliona złotych należy przeznaczyć na podwyżki. Dobrze, że nie ma prezesa z Platformy Obywatelskiej, bo oni dbają o najbogatszych. Dlatego w 2018 roku lekarze dostali milion na podwyżki. Biedni pracownicy liczą na Prezesa z PISU i starostę z PISU.
~ mól
7 miesięcy temu ocena: 57%  16
- a w bibliotece na Rynku ? Było 23 - z tego 14 doprowadzonych ,,siłą '' dlatego ta na Rynku jest ,,rentowna'' i ktos za nią dostanie,, 13''
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mól
7 miesięcy temu ocena: 50%  15
ala, jestem zapisany w kolejce - na Rynku na grudzień 2919,w parku na 2020.
~ ala
7 miesięcy temu ocena: 56%  14
W tej filii są największe kolejki na książki. Tam jest największy ruch, druga to biblioteka w parku.
~ abc...
7 miesięcy temu ocena: 47%  13
Moi poprzednicy skupili na szpitalu. Wiadomo, dla ZJ jest to temat zastępczy i stale wykorzystywany do zmiany myślenia czytelników. Poczytają o zadłużeniu szpitala odczepią się od gminy.A wiadomo, że co 2 - 3 szpital powiatowy w kraju jest zadłużony. A gmin tak zadłużonych jak nasza jest tyle, że można na palcach u rąk policzyć. Mnie w tym artykule więcej zainteresował punkt mówiący o określeniu opłat za pojemniki na odpady komunalne i zatwierdzenie deklaracji w sprawie wysokości opłat za gospodarowanie odpadami. Choć sprawa szpitala nie jest mi obca, bo to jest bardzo ważne dla pracowników i pacjentów, to oczekuję informacji na temat punktu dotyczącego odpadów komunalnych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomasz
7 miesięcy temu ocena: 73%  12
No kolejny raz ZJ ma mieszkańców w dupie
~ SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ
7 miesięcy temu ocena: 77%  11
co drugi, trzeci? to jednak można być niezadłużonym? a myślałem czytając wypowiedzi Martuzalskiego w Informatorze Powiatowym, że Martuzalski z Mazurkiem to tacy fachowcy od służby zdrowia że będziemy tym pierwszym, a nie co drugim, trzecim.
~ Powiatowa polityka sweetfociowa
7 miesięcy temu ocena: 86%  10
przecież news jest o szpitalu? Więc o czym pisać o kolejnej odsłoniętej tablicy, pomniku? o kolejnej wizytacji Pani Czechak czy Szymkowiak?
~ mmm
7 miesięcy temu ocena: 100%  9
Kiedy oddziały zostaną przeniesione do nowej części??? Ktoś coś wie??
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fachowcy z Platformy
7 miesięcy temu ocena: 92%  8
Martuzalski z Mazurkiem zapewnili mury. o wyposażeniu za 3 miliony zapomniało im się.
~ DACIE RADĘ?
7 miesięcy temu ocena: 93%  7
Henryku Szymczak prezesie z partii dbającej o ludzi biednych. Przeznaczysz 1,2 miliona złotych na podwyżki dla biednych, najniżej zarabiających pracowników szpitala? Tym bardziej że oczekuje tego NFZ, jednocześnie twierdząc że nie będzie znaczonych pieniędzy na podwyżki dla innych niż pielęgniarki i położne i lekarze na wzór zembalowego. I właśnie ten 1,2 miliona złotych należy przeznaczyć na podwyżki. Dobrze, że nie ma prezesa z Platformy Obywatelskiej, bo oni dbają o najbogatszych. Dlatego w 2018 roku lekarze dostali milion na podwyżki. Biedni pracownicy liczą na Prezesa z PISU i starostę z PISU.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
7 miesięcy temu ocena: 63%  6
Zamiast biblioteki w szpitalu, zainstalować aparaty, które całodobowo będą wyświetlać materiały o Słońcu Jarocina. Słoneczko w kuchni, słoneczko na motorze, słoneczko kontra nieznani "korumpatorzy", słoneczko na Sycylii, obywatele odwiedzają Słoneczko, Słoneczko prowadzi autobus, Słoneczko kandyduje jako "jedynka" Kukiza (dramat historyczny), Słoneczko wysyła obywateli do wariatkowa, Budowniczy-Słoneczko (odcinek o łącznikach) itd. To będzie dopiero KULTURA. A, koniecznie jeszcze zlikwidować pozostałe w miescie darmowe miesiąca parkingowe.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Alicja
7 miesięcy temu ocena: 80%  5
Haha! Ale się uśmiałam. Dobre. Naprawdę w punkt!
~ gminnik
7 miesięcy temu ocena: 56%  4
Twoja wypowiedź jest skierowana do niewłaściwej osoby. Pisz takie listy do redakcji jarocińskiej.pl To oni lansują lokalnego władykę. Tylko najwidoczniej nie wiedzą, że każdy nadmiar szkodzi.
~ Dobra rada
7 miesięcy temu ocena: 42%  3
Zajmij się lepiej swoim życiem. Bo zajmując się życiem innych tracisz bez sensu czas. No chyba, że burmistrz nadaje sens twemu życiu i żyć bez komentowania poczynań burmistrza nie możesz. To wtedy idź do specjalisty.
~ INFO
7 miesięcy temu ocena: 94%  2
NFZ zwiększył wartość ryczałtową umowy na sieć. Dla Jarocina jest to kwota 100.000 miesięcznie. Jednocześnie NFZ poinformował, że z tej puli dyrektorzy mają sfinansować podwyżki dla rehabilitantek, diagnostów laboratorium, pracowników diagnostyki obrazowej i pracowników administracyjnych i gospodarczych, pracowników apteki szpitalnej. Pieniądze fundusz płaci na początku maja z wyrównaniem od stycznia. Czyli do kasy szpitala wpadnie 400.000 w maju. TAK WIĘC DO DZIEŁA. Bo za chwilę prezes może rozdać te pieniądze lekarzom. Mazurek zwiększył wynagrodzenia lekarzom w roku 2018 o milion złotych. Więc niech teraz zwiększy o milion złotych innym grupom zawodowym nie objętym zembalowym.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PO fachowcy od VAT u
7 miesięcy temu ocena: 85%  1
Dzisiaj biblioteka w szpitalu. A co jutro? Jak za 2018 rok kiedy szpitalem rządził Leszek Mazurek jako prezes, szef lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej, a nadzorował go do listopada prominentny działacz PO Stanisław Martuzalski szpital wygenerował stratę 4.600.000. Prawie 5 milionów straty. Powiat jest w stanie udźwignąć takie straty?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A