ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AA1 - Fundacja_procent
R E K L A M AStimi Stihl B1 01_2020
R E K L A M A

Odmulają jedenaście kilometrów rzeki

› Aktualności› Wydarzenia 4 miesiące temu    9.10.2019
Karina Muszalska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Towarzystwo Przyjaciół Rzeki Lutyni

Trwa oczyszczanie rzeki Lutyni na odcinku Lgowa do Raszew przez Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie”. Prace potrwają do 10 października.

 

 

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej postanowił przeprowadzić niezbędne prace konserwacyjne w korycie Lutyni.Jest to naturalna rzeka, nieuregulowana, która swym charakterem przypomina potok górski. W czasie ulewy dochodzi do znacznego podniesienia jej stanu, który następnie szybko spada. 

 

 

[Druhowie z OSP Chrzan zbierają pieniądze na nowy wóz - szczegóły czytaj TUTAJ].

 

Decyzja o podjęciu prac zapadła po tym, jak wpłynęły stosowne wnioski od Komisji Rolnictwa Rady Miejskiej w Żerkowie i Komisji Rolnictwa Powiatu Jarocińskiego oraz od sołtysa wsi Szczonów, Haliny Nowak. Potrzeba oczyszczenia rzeki wynika z częstego jej rozlewania się na pobliskie pola i łąki.

 

Wnioskowałam o oczyszczenie Lutyni, ponieważ w niektórych miejscach przypominała raczej bagno. Obecnie trwa jej oczyszczanie od rezerwatu w górę w kierunku Raszew - powiedziała Halina Nowak, sołtys Szczonowa.

 

[Zdobyli 7 medali. Zobacz, kto? Szczegóły czytaj TUTAJ - GALERIA].

 

Obecnie trwa poprawianie odpływu wody z rzeki Lutyni oraz jej dopływów od miejscowości Lgów do Raszew. Prace konserwacyjne polegają na mechanicznym odmuleniu koryta na długości 4,5 km do głębokości 30 cm oraz wykoszeniu  porostów na długości 11 km. Wykonawcą inwestycji jest firma Radkon Radosław Zajdlic z Bicza.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Fffff
4 miesiące temu ocena: 100%  2
Odezwał się znawca co w tym dziwnego to piekarz miał to robić
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MłodyJarociniak
4 miesiące temu ocena: 50%  1
Troche dziwne że firma budowlana takimi rzeczami sie zajmuje...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A